0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #40 -: Януари 08, 2015, 12:23:08 pm »
Слънцето, аз Биозин Мама го почнах в 5-та седмица по препоръка на д-р Белчева от клиниката на Владимиров. Бях доста болна тогава и много ми помогна. Взела съм си за цялата бременност, че даже тя каза и за първите няколко месеца кърмене.
Излизай възможно най-малко. Пази се от места с много хора накуп, най-вече моловете. И ако ти се наложи да отидеш на такова място - задължително с маска. Два пъти бях болна откакто съм бременна и е ужасно.
Успех!

26.09.2019
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #41 -: Януари 08, 2015, 12:53:53 pm »
Слънце радвам се за теб,пази се сега,както са ти казали и другите момичета избягвай местата с много хора иначе добре са ти казали мед,чай и лимони само че внимавай какъв чай пиеш нали знаеш  :wink:

Линаполи и на мен са ми правили на празен мехур нямаме такова изискване с пълен мехур.Успех утре  :)

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #42 -: Януари 08, 2015, 15:44:04 pm »
Слънце, много се радвам за теб. Стискам палци и вярвам че този път всичко ще бъде наред до финал.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #43 -: Януари 08, 2015, 18:42:17 pm »
Яничка, аз си спомнях, че ти беше болна в началото и пи Биозин мама и за това конкретно за него питах доц. Балтаджиева, но тя каза не, не знам какви са и мотивите, но предполагам, че тези при които се опитват да ни подтиснат имунитета не е желателно, за другите мами сигурно не е проблем. Другата седмица съм при др. Персенска и ще питам и нея.
Петра, Аманда, благодаря момичета.
Петра, спомням си, че ти изледва sFlt1 i PIGF, може ли да ми кажеш малко повече за това изледване какво представлява и прави ли вливки след това? На мен миналия път ми бяха изписали вливки, които не правих, защото веднага като излязоха резултатите, всичко приключи, но ми бяха предписали и това изследване да направя в 7 седмица. Сега отидох на контрола в 5-6 с. И те освен останалите имунологични ми пуснаха и това. Чакам резултата, но съм 100% сигурна, че ще имам вливки. И ако си правила вливки, какво влива - на мен ми пише Имуновенин или Октагам, аз да реша, като видях цената на Имуновенина щях да падна, а Октагама бил още по скъп.
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #44 -: Януари 08, 2015, 19:04:45 pm »
Изследвах  sFlt1 i PIGF в 7 г.с. и не бяха добри резултатите и ми предписаха преливане на октагам. Аз обаче реших да не правя никакво вливане и пуснах контрола в 9 г.с и всичко си беше в норма, за учудване на имунолозите. Нито имунолозите нито д-р Стаменов успяха да ме убедят, че това вливане е изобщо наложително. Просто се презастраховат.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #45 -: Януари 08, 2015, 21:33:49 pm »
Аз също съм вливала на предпоследния ми опит Октагам заради завишени NK клетки беше някъде около 570лв., но не си спомням май 5гр. лекарство.При последния трансфер успешен даже не ги и изследвах тези клетки ,не знам дали са били завишени или не ,но стана ,но вникъкав случай не правете така това си беше за моя глава.Да си призная аз бях забравила за тях и док не спомена и така,но то пък взе че стана нашето момиче,чиста случайност  :wink:

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #46 -: Януари 09, 2015, 08:25:19 am »
Petra, и аз нещо започнах със страх да разсъждавам за всички тези вливания, които не се знае как въздействат на имунната система, а твоят опит доказва пак колко малко се знае в тази материя.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #47 -: Януари 09, 2015, 09:20:24 am »
Изследвах  sFlt1 i PIGF в 7 г.с. и не бяха добри резултатите и ми предписаха преливане на октагам. Аз обаче реших да не правя никакво вливане и пуснах контрола в 9 г.с и всичко си беше в норма, за учудване на имунолозите. Нито имунолозите нито д-р Стаменов успяха да ме убедят, че това вливане е изобщо наложително. Просто се презастраховат.

И при мен същото -  sFlt1 в седма седмица занижено, освен това имах малки отклонения в имунологичните изследвания, съответно вливах октагам 10 мг (1000 лв)
Контрол в 9та седмица - в норма. Сега съм с препоръка за контрола на sFlt1 i PIGF в 12-13 седмица, когато се пада да правя и контрола на имунологичните.  Цените са доста високи и само тези контроли ми излизат 360 лева месечно. Отделно току виж пак се наложило вливане.

Не съм пациент на Надежда, отидох за контролна имунология след положителния тест и в кабинета ме питаха няма ли да изследвам и плацентарни молекули. Аз разбира се изследвах.
Честно казано не знам какъв е смисълът от това, освен че до края на тази бременност ще оставя повече пари в Надежда отколкото в клиниката, където правих инвитрото и където планирам да раждам. 

Петра и слънце, тъй като въпросните изследвания са ви препоръчани от проследяващия лекар, ще съм ви много благодарна да споделите какво са ви обяснили за смисъла?

Аз започвам нормалната женска консултация другата седмица, но подозирам че докторката ми няма да прояви ентусиазъм за тези изследвания и се чудя дали да продължавам да играя това скъпичко хоро на своя глава.


*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #48 -: Януари 09, 2015, 09:29:46 am »
Petra, и аз нещо започнах със страх да разсъждавам за всички тези вливания, които не се знае как въздействат на имунната система, а твоят опит доказва пак колко малко се знае в тази материя.

По въпроса колко малко се знае - с моя приятелка, която е биолог, търсихме повече информация за sFlt1 и PIGF.  Считат се за ранни маркери за преекплампсия, но никъде не е описано изследването им в толкова ранни седмици. В инструкциите за апаратурата, която се използва при това изследване, имаше референтни граници най-рано от 13та седмица. Разбира се нашите имунолози си имат данни, с които работят, които може и сами да са разработили.
У мен остава усещането че участваме в експериментално проучване и събиране на данни.

Искате ли да направим и ние експеримент - да си направим тема за резултати от sFlt1 и PIGF изследвания по седмица и да сравним какво се случва? Примерно, досега не съм чула някой да е бил в норма в седма седмица.


Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #49 -: Януари 09, 2015, 13:18:12 pm »
Наистина не се знае кой знае колко (или поне аз не намерих такава информация) за sFlt1 и PIGF. И пак казвам, че след като нито имунолозите, нито доктора успяха да ме убедят, че се налага задължително вливане, реших да си го спестя. И аз след като пуснах контрола в 9 г.с и се оказаха добри резултати, отново имах препоръка да направя нова контрола в 12 г.с. Но лекарката при която се записах на ЖК ми каза, че ако не искам и нямам намерение да правя вливания изобщо няма смисъл да си давам парите за контрола. Което ме наведе на мисълта, че явно не са кой знае колко задължителни тези изследвания. Говорила съм с други момичета, които са забременели нормално, никой не ги е карал да пускат такива изследвания. AlexN, и аз наистина не съм чула един да е бил в норма в 7 г.с, а след това видиш ли в 9 г.с всичко е ок и то без вливане.
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #50 -: Януари 09, 2015, 13:41:24 pm »
Алекс, аз съм била и с двата показателя, които са за плацент. молекули в норма в 7 г.с. и какво от това, като малко по-късно нещата не се развиха добре?! Не знам, мисля си, че не съм навита сякаш да правя вливки, каквото и да излезе (досега никога не са ми излизали проблеми в НК клетките). Може би, ако стигна пак до тази дилема, обмислям даже да не изследвам нищо. То постоянно излизат и някакви нови неща - на др. места изследват други панели, като ембриотоксини прим.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #51 -: Януари 09, 2015, 14:47:53 pm »
Линаполи чакаме новини от ЕТ днес  :)

Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #52 -: Януари 09, 2015, 17:42:58 pm »
Ето кaкви ги свършихме днес: от 7 оплодени яйцеклетки до вчерa сa се рaзвивaли и седемте много добре. Но днес 5 от тях били получили някaкви мехури, a 2 бяхa много хубaви. Тa върнaхме тези двечки ембриончетa :) остaнaлите не стaвaхa зa зaмрaзявaне :( нaложи се aсистирaн хетчинг, зaщото обвивките им бяхa по-дебели, предния път не сме прaвили тaзи процедурa, тa сегa ми е мaлко притеснено... Aко имa момичетa, които сa нaясно или сa бременни след тaзи процедурa, моля дa споделят и дa ме успокоят :( Кaзaхa кръвен тест нa 19ти януaри :)))



*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #53 -: Януари 09, 2015, 18:19:52 pm »
linapoli, бъди спокойна и вярвай, че всичко ще бъде наред! Успех и стиснати пръстчета :crossfingers:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #54 -: Януари 09, 2015, 18:35:52 pm »
Smiley, блaгодaря  :bighug:



*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #55 -: Януари 09, 2015, 19:50:55 pm »
Здравейте момичета, и аз се записвам при вас. Чакам цикъл (около 20-ти) и стартираме следващ опит ин витро. Пожелавам успех на всички ни и само положителни резултати :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #56 -: Януари 09, 2015, 20:04:47 pm »
Linapoli, имаш стиснати палчета от мен за двете чертички.
Sweet angel, много успех.
Аз си взех резултатите от имунологичните - всичко е в норма (а миналия път имах отклонения и предписани вливания,които аз не направих) с изключение на sFlt-1 и PIGF (тях при миналата бременност не ги изледвах, защото ми бяха предписани за 7 седмица, а бременността приключи преди това). Та сега,
sFlt-1 е 91.74 при референтни 0-100 000 - коментар 483-1463 АП-ех, 50 ампули имуновенин интакт (2х25) или 10г Октагам
PIGF  е 14.81 при референтни 0-100 000 - коментар 6.8-70.3 Прогестерон Дмакс.
Уж са в референтни граници, а трябва да вливам, кои тогава са нормалните граници се чудя.
Освен, че трябва да вливам и че 10г Октагам е 970 лв. Нищо друго не разбрах.
Както Алекс е предложила, ако някой пусне такава тема ще съм много благодарна, защото аз пиша от таблет и ми е много сложно.
На прегледа др. Балтаджиева диктуваше на сестрата какво да ми изследват и нищо не ми обясни кое за какво се прави. В сряда съм при др. Персенска и ще видя тя какво ще каже.
Направо съм в шах какво да правя. Хич не искам да вливам, а пък и вътрешно имам усещане, че това е ала -бала, но пък ако не влея и нещо лошо се случи ще се самообвинявам.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 20:16:43 pm от slanceto2 »
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #57 -: Януари 10, 2015, 00:26:14 am »
slanceto2, това все едно аз съм го писала. Ще пусна тема тези дни, да си събера малко мислите. Както нямах никакви проблеми и симптоми, тази вечер изкървих осезаемо, без никакво предупреждение или болки. На прегледа в спешното се видя че ембриона има сърдечна дейност и кървенето е спряло, така че това е някакво успокоение и не останах в болницата. Изглежда за мен започва голямото излежаване - каквото такова, само да избутам до успешен край. 


*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #58 -: Януари 10, 2015, 01:09:43 am »
Стискам палци на всички ви, момичета! :)

Скоро и моята Одисея започва!


*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #59 -: Януари 10, 2015, 08:30:47 am »
Linapoli всичко ще е наред,стиснати палци и от мен за положителен тест  :wink:

Не съм много компететна по тези Имунологии,но от това което пишете ми се въжда мътна работата osi_10