0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януарска тема за най-малките :)
« -: Януари 02, 2015, 16:29:09 pm »
Нека Новата Година да доведе още много мами и татковци на малки бебчета в нашата темичка!

Как прекарахте празника с дечицата?

Ние бяхме на хотел до Благоевград. Първите два дни и нощи бяха малко критични откъм мрънчане и плач, но вчера беше толкова спокоен Дани, че първите два ги забравихме  :lol: На самия празник мъжът ми ме остави да се веселя след 22 часа, защото обичам да играя хора, а той стоеше в стаята с бебо.
Последната вечер настаниха до нас едно друго бебче на девет месеца. Стана ми жал за майката и таткото и те ставаха през 30 мин през нощта.
Ходихме на разходки въпреки минусовите температури. Дани дори два пъти заспива като подуши студа. Само бузките дето малко поизгоряха.

Понеже говорихме за столчетата, да ви покажа нашето, сложено на малката хотелска масичка. В ресторанта на хотела също бяхме с него.
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 16:43:16 pm от 47 Smiles »
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #1 -: Януари 02, 2015, 17:46:03 pm »
Здравейте и от мен и за много години :) да сме здрави и щастливи
Смайли,ние за пръв път си бяхме у дома  :P с приятели на гости ни дойдоха,посрещнах новата година кърмейки Алек :lol: глад кво да се прави :) инак той се държа блестящо,но вчера и днес е нещо страшно...голям рев през деня,поне нощем спи...тия колики нямат край както казва моята приятелка после ще са зъби,после пубертет а бе момче много тредно се гледат ужас ...мъжа ми ,се е сбъркал,че нищо общо няма това с гледането на каката,то верно,че бяхме с 11 г.по-млади де :lol: явно сме и позабравили,но е много различно наистина :lol:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #2 -: Януари 02, 2015, 17:50:07 pm »
... посрещнах новата година кърмейки Алек :lol: глад кво да се прави :)
:lol: :lol: :lol:

Много ви съчуствам за коликите  :( Дано бързо да минават. И при нас бяха през деня, а през нощта беше спокоен и се събуждаше само за манджа.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #3 -: Януари 02, 2015, 18:03:40 pm »
Хехеее! Честита нова година! :lol:
Ние бяхме много примерни. Събрахме се със сестра ми и нейните деца у родителите и беше весело. Нейните (на 2 и на 5 години) заспаха около 10:30ч не издържаха. Мати на свой ред заспа в 20ч след баня и кърмене и се събуди мъжки в 23:30ч, накърми се и в 23:50 беше весел и ококорен да гледа на баща си гърмежите :lol: Както каза леля му: От браточведите той най-добре го изигра 8) Не се стресна нещо или изплаши - гледкаше си доволен :) После заспа в колата но около 2ч поиска пак да яде и така си изкарахме цяла нощ на 3часа хранене :( Вчера и днес желанието му е само да е на ръце и реве и пищи, яде на два часа.... чак сега следобяда миряса и поспа 5часа, защото аз не съм свикнала на такъв режим денонощно :? Но според мен въпреки, че бяхме кротки и той реално си спа в коша, все пак е усетил суетнята и затова сега е по-нервен. Забелязала съм, че е адски чувствителен - щом около него има някой изнервен или нещо се случва веднага попива 8O
Важното е да сме здрави :bighug: :ballons:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #4 -: Януари 02, 2015, 18:53:25 pm »
Честита ви нова година и от мен.Много здраве за децата, и за всички около вас.Само хубави неща да ви се случват и да сте много щастливи.
Ние ходихме на Троя, то поне близко.И нас ни мъчеха зъби, но последната нощ спахме.На Нова година Моника не заспа до към 12,30 и съответно я посрещнахме в ресторанта с татко.Хотела е малък и за това си позволих да съм с нея в ресторанта.После се приспахме двете и оставихме таткото да се забавлява.Макар аз да съм по забавата в нашето семесйтво :)

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #5 -: Януари 02, 2015, 19:30:12 pm »
Здравейте :) За много години!
Искам да ви попитам нещо - в момента нашето момче спи на сгъната тънка пеленка под главата - около 1 см /така ни каза в началото педиатърката - да не е високо под главичката/. Кога се слага по-висока /дебела/ възглавничка? На преглед сме чак след 20-ти,тогава ще питам и нея...
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #6 -: Януари 02, 2015, 19:36:06 pm »
Бонболини май чак към годинката се спи на по-високо...аз му купих възглавници с мемори пяна и те се около сантиметър
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #7 -: Януари 02, 2015, 19:37:28 pm »
Здравейте :) За много години!
Искам да ви попитам нещо - в момента нашето момче спи на сгъната тънка пеленка под главата - около 1 см /така ни каза в началото педиатърката - да не е високо под главичката/. Кога се слага по-висока /дебела/ възглавничка? На преглед сме чак след 20-ти,тогава ще питам и нея...
Въпросът ти е интересен - ще се радвам да чуя отговорите :)
Матей спи на абсолютно равно - само една тънка хавлиена кърпа слагам, че като повръща да я сменям често, но едва ли е дебела повече от няколко мм.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #8 -: Януари 02, 2015, 19:49:41 pm »
И Дани спи без възглавница. Обаче, когато се буди по n на брой пъти вечер, го слагам да легне както съм го гушнала, т.е. върху ръката ми (така не се събужда като го слагам на леглото). Понякога спи по час и нещо по този начин. Изтръпва ми ръката даже. И се чудих дали е ОК....
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #9 -: Януари 02, 2015, 21:05:51 pm »
За много години и от мен!

Аз също си задавах въпроса за възглавниците, питах и педиатърката ми. Тя ми отговори, че детето само ще си покаже как му е по-удобно. Баткото и до днес не иска възглавница, спи на равно. Зависи и детето как предпочита да спи - по корем, по гръб или на страни. Моя спи по корем и може би затова не му е удобно, когато има възглавница.

А новата година ние я посрещнахме у дома, с баба и дядо. Баткото геройски издържа до 2:30, а малчо не си наруши режима. Не му попречиха гърмежите и фойерверките, но му пречи леко запушеното носле.

П.П. Все едно вчера бях в болницата да раждам, а Никола днес вече е на 1 месец  :P
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 21:08:33 pm от mgstra »


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #10 -: Януари 02, 2015, 21:27:57 pm »
Възглавница до 3 г. не е необходима :wink:

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #11 -: Януари 02, 2015, 22:17:12 pm »
Възглавница до 3 г. не е необходима :wink:
А вреди ли?  :D
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #12 -: Януари 02, 2015, 22:52:46 pm »
Възглавница до 3 г. не е необходима :wink:
А вреди ли?  :D
За вреда предполагам височината е фактор. Има едни съвсем ниски по 1-2 сантиметра, не вярвам да навредят. В детските ясли не ползват такова чудо.

*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #13 -: Януари 02, 2015, 22:57:46 pm »
Да сме живи и здрави през новата година.

Аз съм на вълна столче за колата, моята е стара голф тройка, производство 1992. То може и набори да има в темата :-) :O
Има колани отзад. На нас кошницата ни е къса и не съм я ползвала реално. А и подарък беше и никой не ме пита за мнение. Обаче стола трябва да се избира разумно,.  Мария може би наближава 7, 5 килограма. Т. Е до пролетта ще е за пъева група столче, въпроса е какво?  С гръб или по посока на движението, кои са най надежни и т..н Мога да дам максимум 500лв., даже още ги събирам парите. Но не искам да правя компромис със сигурността.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #14 -: Януари 03, 2015, 00:16:45 am »
Честита Нова Година и от нас!  Много здраве щастие и късмет на всички. Нека темата се изпълва с много нови мами с бебоци.
Ние ходихме на Нова година у приятели. Бяхме 3 семейства с деца на една и съща възраст. Децата си играха, бебетата и те се забавляваха и дори не пропуснаха зарята в 00:00. На следващия ден естествено малката се събуди за млякото си в 08:00 нищо че мама и тати са си легнали в 04:30 :lol:. От днес си влезнахме вече в ритъма.


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #15 -: Януари 03, 2015, 11:06:41 am »
Момичета, можете ли да ме ориентирате къде е входа за очната клиника в Александровска болница?
Трябва да водя баткото на профилактичен преглед и ще съм сама, та да не се моткам много в търсене. Часа ни е за д- Павлин Кемилев.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 11:13:28 am от mgstra »


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #16 -: Януари 03, 2015, 11:42:50 am »
Да сме живи и здрави през новата година.

Аз съм на вълна столче за колата, моята е стара голф тройка, производство 1992. То може и набори да има в темата :-) :O
Има колани отзад. На нас кошницата ни е къса и не съм я ползвала реално. А и подарък беше и никой не ме пита за мнение. Обаче стола трябва да се избира разумно,.  Мария може би наближава 7, 5 килограма. Т. Е до пролетта ще е за пъева група столче, въпроса е какво?  С гръб или по посока на движението, кои са най надежни и т..н Мога да дам максимум 500лв., даже още ги събирам парите. Но не искам да правя компромис със сигурността.
Като по надежди се препоръчват столчетата, които се монтират обратно на движението, но те май са само на база, а в твоята кола мисля няма как. От столчетата, които гледат напред, за по-хубави се препоръчват тия, които са с нещо като преграда(като масичка стои пред детето). 500лв по-принцип мисля не са малко за хубав стол и ще се вместиш.
Ако си харесаш някакъв модел/марка, можеш да потърсиш употребявано, ще ти излезе на по-добра цена, също и в чуждите сайтове често има добри намаления. После ако/като го продадеш можеш да си възстановиш по-голямата част от сумата.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #17 -: Януари 03, 2015, 12:13:04 pm »
Честитта Нова Година! Бъдете здрави всички и ваште дечица и късмет!
Ние си бяхме в  къщи за празника,с мъжа ми хапнахме, пийнахме и така.Малката изобщо не се стресна от гърмежите,в другата къща до нас имаше събиране ,за което ни бяха уведомили де,но пак се слушаше музика,но и от това не се събуди  :wink:.
За възглавницата нашата е ортопедична 1-2 см спи на нея от раждането та до днес,взехме я от Вис Виталис.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #18 -: Януари 03, 2015, 13:23:33 pm »
Като по надежди се препоръчват столчетата, които се монтират обратно на движението, но те май са само на база, а в твоята кола мисля няма как.
Аз си мислех, че тези обратно на движението са за бебета до 1 г. Нашето е такова и няма база за поставяне. Закрепя си се само с колана.
Правят ги така заради камшичния удар във връзка с това, че бебето още не е заякнало и е уязвимо.
След 1 годинка вече може да се смени с такова за по-големи деца по посока на движението.
Иначе и аз си мисля, че 500 лв. са доста пари и може да се купи хубаво столче и за половината. И както е писала м-и, после да се продаде в OLX или bazar.bg

Разбрах, че има модели столчета, които после стават на седалка (горната част се маха и остава само долната) за по-големи деца.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 13:25:20 pm от 47 Smiles »
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #19 -: Януари 03, 2015, 16:14:07 pm »
Аз и за по-малка цена ще съм доволна. Чакам един хонорар и така да събера парите. От сурвакането събрахме 210 лв., другите от мен. Нашият татко, както винаги не са му платили вече 3 месец заплата. Та се налага да работя и да гледам дете, защото било женска работа и грам не помага.

А за сядането може ли, вече да я слагам да седи. Тя въобще не иска да лежи по корем, не иска и да я слагам по гръб. Иска да седи. А като е легнала по гръб, реши че може да се предвижва като се подпира на глава и дупе, извива гръбнак като мост и се отласква с крака и две такива подмятания е от единият край на леглото до другия.

Ох и започвам след няколко дни захранването, но никой не пише в другата тема.
Хоуче хайде да обменим опит там и не само тя де... И Лили сигурно скоро ще захранва Калина

Да и друго забравих да питам, добре че още мога да си редактирам поста:
Мария е с поставена ваксина за Хепатит, Синфлорикс и 4 валетна ваксина, после на на 18.12 сложиха вече 6 валентната. Сега на 15.01 пак ли идва ред на 6 валентната ваксина? Ако е така и няма пълен месец не трябва ли да се изчака да февруари. Защото личната лекарка, оня ден ме среща и вика, оздравяхте ли вече, че на 15-ти ще слагам ваксина.

« Последна редакция: Януари 03, 2015, 16:32:29 pm от stoeka71 »