0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резултати
« -: Декември 03, 2014, 20:16:41 pm »
Днес ми излязоха резултатите от микробиологията. Те са:
Посявките са стерилни.
Лактобацили, епителни клетки, доста сегментоядрени левкоцити.
Това добре ли е? Знаете ли какво значи сегм. левкоцити и това прилича ли ви на резултат на микробиология на вагинален и цервикален секрет защото уж трябваше да ми пусне  и двете а излезе само това и ми взе 23лв. Може ли толкова да стуват двете заедно ? На иследването не пише вагинален или цервикален е. И ако е само вагинален виждат ли се гонорея и трихомони?
Re: Резултати
« Отговор #1 -: Декември 04, 2014, 05:40:33 am »
Това е обикновена микробиология, по-вероятно на вагинален секрет (след като не пише изрично). С тези левкоцити означава, че има нещо, което не излиза на тази посявка. Може да е хламидия, може да е микоплазма. Не съм сигурна дали трихомоните се виждат, но те по-скоро се гледат директно на микроскоп. За гонорея не съм сигурна. Но определено трябва да се търси от какво са левкоцитите.
Имай предвид, че тестовете за хламидия са по-скъпи, към 50 или повече лв.
Re: Резултати
« Отговор #2 -: Декември 04, 2014, 17:45:14 pm »
говорих с д-р каза ми нищо няма. Незнам какво да правя да вярвам ли или др специалнист :(
*
Re: Резултати
« Отговор #3 -: Декември 04, 2014, 17:58:50 pm »
говорих с д-р каза ми нищо няма. Незнам какво да правя да вярвам ли или др специалнист :(

Ако имаш някакви съмнения, смени лекаря, поискаи ако трябва още едно мнение. Стандартната микробиология би трябвало да покаже и трихомони ,
а ако се притесняваш за такива и имаш някакви съмнения сподели ги с лекар и нека той да те насочи към конкретни изследвания. За хламидия има и кръвен тест....
Re: Резултати
« Отговор #4 -: Декември 04, 2014, 18:01:51 pm »
ами отидох в репродуктивен център където правят инвитро , по-добър вече незнам накъде. Объркана съм :(
*
Re: Резултати
« Отговор #5 -: Декември 04, 2014, 18:08:02 pm »
Не трябва да си объркана, сподели на място притесненията ти с лекаря и го помоли да ти пусне всички изследвания който ти искаш и за това което те притеснява.
Re: Резултати
« Отговор #6 -: Декември 04, 2014, 19:15:44 pm »
а Левкоцитите повлияват ли се от антибиотик, могат ли да се увеличат ако скоро е приеман ?
Re: Резултати
« Отговор #7 -: Декември 04, 2014, 21:15:16 pm »
а Левкоцитите повлияват ли се от антибиотик, могат ли да се увеличат ако скоро е приеман ?

Левкоцитите не са проблем, а следствие от проблема - те се увеличават, когато има инфекция, т.е. са косвен белег за наличието й. Имай предвид, че ние не сме специалисти - f_30 е права, че е най-добре да коментираш с лекаря тези резултати и да настояваш за разяснения - пуснато ли е това или онова, дали е само вагинален или и цервикален секрет и т.н.
Re: Резултати
« Отговор #8 -: Август 30, 2015, 17:00:21 pm »
 Здравейте, някой може ли да ми разчете резулттите ми от микробиологично изследване, понеже лекарят ми е в отпуска. Прикачвам снимка на изследването, понеже не ги разчитам, за да ги напиша. Предварително ви благодаря. Поздрави