0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Зацапване:(
« Отговор #100 -: Септември 08, 2012, 10:50:23 am »
Здравейте мили Мами... и аз като вас реших да споделя своята история,снощти прокървих а съм в 6-г.с.моля ви кажете това нормално ли е? след като прокървих съпругат ми ме заведе веднаха на доктор тя каза че не е нищо страшно изписа ми утрогестан и нош-па.сега пия но пак леко ми цапа.моля ви кажете това нормално ли е? че вече се уморих да се притеснявам.( това ми е първа бременност) благодаря ви предварително :)
Re: Зацапване:(
« Отговор #101 -: Септември 08, 2012, 11:10:16 am »
Здравеите искам и аз да споделя с вас.в 5 г.с. съм и имам зацапване отидох на доктор и ми изписа Утрогестан и нош-па.сега пия и съм по добре нямам болки в корема искам обаче да попитам нормално ли е в 5г.с. бебето да е с размери 4.5.мм.защото тук четох някаде че било малко за толкова седмици. моля ви помогнете дайте съвет че вече ще се побъркам от притеснения.първа бременност ми е и съм на 26г.нямам си родители с които да споделям пак  дори и за съвет няма към кои да се обърна.благодаря ви преджарително лека бременност и успещно раждане на всички мами :))))
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #102 -: Септември 08, 2012, 17:22:51 pm »
Здравей, sisona_86

Опитай се да си спокойна. Добре е, че бързо си отишла на лекар и са ти предписали терапия. Почивай си и всичко ще е наред.

При мен също имаше зацапване в ранните седмици. След кратко прокървяване следваше два-три дни кафяво зацапване и всичко отшумява.

За размерите не знам...

Успех



   La vita è bella
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #103 -: Септември 08, 2012, 20:27:38 pm »
Моя съвет е да потърсиш мнение и от друг лекар и да си почиваш повечко и да не дигаш тежко 
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #104 -: Септември 08, 2012, 20:51:07 pm »
sisona_86,най важното е да си спокойна и да не си задаваш хиляди въпроси,според мен размера е ок-ето намерих и малко инфо за отделните седмици-

http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/bremennost-po-sedmici/menu-id-117.html
Пожелавам ти на следващият преглед да чуете сърчицето и да се успокойш.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Зацапване:(
« Отговор #105 -: Септември 09, 2012, 00:11:29 am »
sisona_86, почивай повече, ако зацапването продължи отиди на второ мнение на лекар да те прегледа с вагинален ултразвук.

За жалост се случва зацапване в първите месеци, при мен също беше така.

Пий но шпа и утрогестана  по време на зацапването предполагам го предписаха да го пиеш.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Зацапване:(
« Отговор #106 -: Ноември 16, 2012, 22:44:25 pm »
Хайде и аз да се включа.На тръни съм.Предполагам ,че може да съм бременна.Правихме си умишлено опити за второ детенце с мъжо.Имамнякакви симптоми които не ми се случват всеки месец.Ще споделя тези само които се различават от преди,например гадене и глад едновременно сутрин,виене на свят на моменти и желание за сън.Отделно са гърдите,те си така всеки месец с болки и огромни размери :Само че сега почнаха да ме болият СЛЕД овуто.Вчера ,днес или утре трябва да ми е по принцип цикъла,ако не се е получило и имах днес супер леко зацапване като цервикална слуз премесена с кръв,по скоро розовеещо,но нямам болки никакви.Какво мислите?Мисля утре ако не е тръгнало с пълна сила да си направя тест и понеделник,доктор.
Успех на всички момичета,безпроблемна бременност.
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #107 -: Ноември 21, 2012, 11:52:51 am »
Дами, не знам къде и дали да пиша, но съм в шок!
Имам едно момченце, след икси през 2010 (една непропускаща тръба+астенозооспермия, едва направиха и икси-то).
Не се пазим, логично, никога не е имало от какво. От началото на месеца, 5 дни преди иначе точния ми като часовник цикъл почна една зацапване; в деня, когато трябваше да е самото начало на цикъла, имаше малко по-силно прокървяване, стори ми се дори със съсиреци, и после просто си продължи да зацапва.... Стрес, много бачкане, пътувания, проблеми - кой да му обърне внуимание при нашата история... Но вчера най-сетне се озовах за достатъчно дълго в София и се изстрелях на лекар (Токуда, че ми е най-удобно) - не т притеснение за каквото и да е, а щото ми писна да се разнасям с капки кафеникава кръв нон-стоп.
Докито се ошашави - течение странно белезникаво (микробиология - чиста); матка пълна с лигавица 17 (на вагинален ехограф), нищо друго не се вижда. ЧХГ - баммм, 13'000! Кървенето е аааадски леко, кафяво, но продължава. Не знам какво да мисля; утре ще пусна пак ЧХГ, но дотогава.... а на втори преглед съм чак понеделник.
Не виждам как може да се пропусне плоден сак при това ЧХГ, което ме навежда на съмнения за извънматочна, евентуално, ама пък май не кървя подобаващо много....
Дали някой има опит с подобна главоблъсканица?
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #108 -: Ноември 21, 2012, 13:26:45 pm »
Nadine, при такова ЧХГ трябва да се вижда плоден сак в матката. Болки имаш ли? Направи още един преглед.

Ето тема за извънматочна бременност:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38740.0

Искрено ти желая всичко да е наред.
Re: Зацапване:(
« Отговор #109 -: Ноември 21, 2012, 13:54:52 pm »
Надин, поискай и второ мнение, аз бях подобен случай (с първата ми бременност),да не кажа че по съшия начин протече- приеха ме за извънматочна, но се оказа,че е била вътре,но с прокървяването съм го изхвърлила и затова не се е видяло нищо после на ехограф.
Дано нещата се развият възможно най-добре за теб!
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #110 -: Ноември 21, 2012, 14:18:56 pm »
Благодаря, момичета. Ще изчакам до утре явно да видя какво става с ЧХГ-то и в петък вече ще знам с какви излседвания в ръка да прехвърча към "Щерев" ...

Мецани, не знам, не ми прилича на всичко, описвано за извънматочна бременност (няма силно кървене, нито болки), но още от четеното едно време си имам 200 наум, така че ще проверя веднагически щом видя утрешните кръвни тестове.
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #111 -: Ноември 22, 2012, 17:19:33 pm »
Nadine, какво е положението?

*
Re: Зацапване:(
« Отговор #112 -: Ноември 23, 2012, 09:42:48 am »
Nadine, какво е положението?

Идея си нямам. Вчерашното ЧХГ е 14'500 - тоест покачва се, но мноооого малко.
Така че днес по обяд отивам в Щерев и засядам да чакам д-р Савова да й се отворят 10 свободни минути да хвърли един поглед... Дано тя да има коментар, щото вече имам топка в стомаха :-(
*
Re: Зацапване:(
« Отговор #113 -: Ноември 23, 2012, 10:07:09 am »
Nadine, какво е положението?

Идея си нямам. Вчерашното ЧХГ е 14'500 - тоест покачва се, но мноооого малко.
Така че днес по обяд отивам в Щерев и засядам да чакам д-р Савова да й се отворят 10 свободни минути да хвърли един поглед... Дано тя да има коментар, щото вече имам топка в стомаха :-(

Мац, от писане на простотии тези дни как съм те пропуснала... :oops: Ще следя темата за новини от теб. Дано не е това това от което се опасяваш. Идва Коледа пък, не се знае знае ли се. ;) Да пишеш какво става ей! Късмет ти желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Зацапване:(
« Отговор #114 -: Ноември 23, 2012, 10:18:59 am »
Късмет и от мен!

Re: Зацапване:(
« Отговор #115 -: Ноември 27, 2014, 12:38:56 pm »
Аз писах в друга тема в зачатие защото не бях попаднала на таза.Значи последния ми цикъл беше на 14.10.14 онзи ден на 25.11.14 ходих на лекар при д-р Савова в клиника''Щерев''тя видя сърдечна дейност ембриом всичко и каза че съм на 6гс+1ден.Но вчера на 26.11.14 имах съвсем леко зацапване кафяво след като пишках,веднага отидох на лекар тук в моя град защото не съм от София.Лекарката ми каза че имам минимално отлепване,но виждала ембриома в 5гс,забравих д кажа че лекарката в моя град е с доста стара апаратура и ме гледа с корем ехограф.Та така изписа ми утрогестан 2x2,от вчерашното зацапване нямам друго зацапване нито болки,но ме притесни защо доктор Савова го видя в по голяма седмица,а тази в по малка,но и двете видяха съдечна дейност.