0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #20 -: Юли 09, 2006, 18:04:48 pm »
Цитат на: JOY
ако може да ми обясните как точно стават нещата
Ами така стават нещата:
Съпругът ти звъни на телефон 0888 325749. Уговаря удобен ден и час, за  мястото докторът ще му обясни. След три дни въздържание отива да даде материал (сигурно ще се справи сам). Пие едно кафе за около половин час и после си взема резултата от спермограмата.
Успех! :balk_21:

P.S. Peta, мерси за корекцията  :)
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 08:01:16 am от panda »
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #21 -: Юли 12, 2006, 06:38:53 am »
Само да вметна че д-р Александров все още преглежда в частния си кабинет в поликлиника "Кисьови", но не знам прави ли  там спермограми. :D. Така че Joy, може да му звъннеш и да го питаш.Успех!
« Последна редакция: Юли 12, 2006, 06:41:15 am от peta »
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #22 -: Юли 12, 2006, 19:46:49 pm »
Здравейте,благодаря ви много за помощта.
За съжаление при док.Александров не се вредихме,но в Олимед не ни върнаха,хем отидохме без час,т.е.тръгнахме за Варна и се обадихме по пътя,че ще бъдем там след час(доста удобно).Чудя се само защо док.там държеше да не плащаме за Крюгер,а първо да направим обикновена пък после да видим?Е до разширена не се стигна-резулт. от обикновената е УЖАС.Което още един път доказва,чес-ма се прави само в клиника по стерилитет,а не като нас,дето обиколихме 3 лаб.в Бургас.За резултатите им-добри да не кажа много добри!НЯМАМ ДУМИ!ПЪЛНА ГАВРА!
Извинявам се, че пак се унесох.
искам да благодаря изключително много на момичетата в този форум,че ми отвориха очите.Желая УСПЕХ на всички
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #23 -: Юли 17, 2006, 17:55:54 pm »
Хора, същия този Александров е казал на мъжа ми, че първо трябва да се направи цветна снимка на жена му..
« Последна редакция: Юли 17, 2006, 18:03:22 pm от ves4o »
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #24 -: Юли 17, 2006, 21:13:01 pm »
Хора, същия този Александров е казал на мъжа ми, че първо трябва да се направи цветна снимка на жена му..

Ами да я направи тази цветна снимка жена му.  :D  Ves40, не е толкова страшна цветната снимка, минава и се забравя. Резултатът е важен.
И при мен д-р Маркова поиска първо цветна снимка, после спермограма на съпруга ми.  :D
Факт е, че и двамата трябва да се изследвате. Действайте.
И умната с избора на лекар!  :D Олимед не е удачен избор.
"Този Александров" е всъщност д-р Александров - един от малкото специалисти по стерилитет в нашия град, а за мен единственият, който заслужава доверие. Но това си е мое мнение.


*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #25 -: Юли 17, 2006, 21:23:36 pm »

И умната с избора на лекар!  :D Олимед не е удачен избор.
Панда,здравей какво имаш предвид точно за Олимед т.к ние правихме с-ма там и резултатите определено не са никак близки до останалите2 и Не знам вече на какво да вярвам

*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #26 -: Юли 18, 2006, 11:11:22 am »
Ves40, не е толкова страшна цветната снимка, минава и се забравя. Резултатът е важен.
Ще я направя цветната снимка, не че се опъвам :), просто тя предстоеше след около два цикъла, според палновете на моята лекарка. И ми беше малко странно че Д-р Александров иска първо нея. Всъщност той е в отпуск до септември и струва ми се и заради това че отсъства е дал такъв отговор. Това не  е критика, просто предположение.
Но щом казваш че той е специалиста, е почакаме дотогава..
настина защо "не" на Олимед, намам мнение просто днес щях да отида там..повлияна от rita :)
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #27 -: Юли 18, 2006, 12:04:22 pm »
Цитат на: ves4o
Ще я направя цветната снимка, не че се опъвам :)
Само така! :balk_21:

Цитат на: ves4o
настина защо "не" на Олимед, намам мнение просто днес щях да отида там..
Не обичам да давам пространни отрицателни мнения във форума относно компетентността на лекарите. (Виж, добрите доктори хваля с удоволствие!) Била съм два пъти на преглед при д-р Монастирска, когато си избирах клиника по стерилитет. Държа на личните впечатления. Е, добих такива и повече не ползвам услугите на Олимед.  :D
Та така. За спермограма - определено при д-р Александров (критикувай си го, какво толкова  :D )
За прегледи виждам, че си се ориентирала към д-р Маркова. Тя в момента е в отпуск, но може да се обадиш в Майчин дом (33 11 44) и да си запазиш час отсега. Друг вариант е д-р Чернева, можеш да провериш дали приема пациенти на тел. 0887 787345.
Някои момичета са доволни и от д-р Сариев. Работи в Майчин дом.
Успех!  :D
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #28 -: Юли 18, 2006, 16:07:23 pm »
Някои момичета са доволни и от д-р Сариев. Работи в Майчин дом.
Ами да, аз съм от тези момичета. Правих цветна снимка при него и мога да твърдя че съм много доволна от отношението и вниманието.
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #29 -: Юли 21, 2006, 10:32:17 am »
Хора, същия този Александров е казал на мъжа ми, че първо трябва да се направи цветна снимка на жена му..
Понеже написах това сега съм длъжна да се поправя..
Той е казал с готовата спермограма и цветна снимка да отидем при него през Септември, когато се връща. Вобще от дискусиите тук разбирам, че той е специалист не сам по мъжката репродуктивна с-ма, а вобще по безплодие, и в тази светлина, нещата добиват друг смисъл. Тоест иска с една консултация да прецени общата ситуация.
А аз си мислех че спермограмата се прави при него. И в този смисъл сега Ви питам: каква е всъщност процедурата – мъжа дава някъде материал и това което му дават е листче с данни които носи на д-р Александров? И в този смисъл продължава да има значение къде ще направи спермограмата, така ли? Тоест въпреки че има стандарти, пак могат да му изкарат различни резултати на различните места?
Тогава къде да отиде? Защото от цялата тема май не стигнахме до консенсус къде  е най-добре, ако Александров не прави спермограми а само ги анализира.
И това "сперморама в АГ" - при Александров ли е или просто там има лаборатория, там е и Алексндров. С други думи може да се направи спермограма там преди той да се е върнал?
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #30 -: Юли 21, 2006, 10:38:18 am »
Предполагам, че ти е казал септември да ходите с готовите резултати, за да не губите време. Защото нали сега е отпуска и трябва иначе да го чакате за да ги направите. Иначе и той прави спермограми - както в АГ така и в клиниката до гарата. Нашите спермограми сме ги правили при него. Тук вече решението е твое  -дали ще го чакаш да започне работа след отпуската, или ще ги направите преди това и ще отидете с резултатите.
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #31 -: Юли 21, 2006, 10:47:39 am »
Ето ти и тази тема за инфо - ако не си разбрала кое къде се намира.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5342.0
Колкото до процедурата за спермограмата - ние отивахме на място в клиниката (след 3 дневно въздържание на мъжа ми и НЕконсумиране на алкохол тези дни) там се дава материала и след не повече от 30 - 40 минути резултата е готов и Ви казва какво е положението. Иначе за различните резултати на различни места си права...при нас поне беше така. Пък и при самото изследване дори да се прави на едно и също място пак си има разлики, никога не може да се изкарат едни и същи резултати поради простата причина, че показателите са си много променливи, но в общи линии клонят към едно положение. Така че какъвто и да е резултата няма място за съмнение как стоят нещата. Макар, че историята показва случаи, когато на едно място (което не е клиника по стерлитет примерно) се получава перфектна спермограма, но когато се отиде на точното място положението е на 180 градуса различно, което не е приятно, но се дава реалното състояние на нещата. 

Успех Весчо :)[/b][/i]
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #32 -: Юли 26, 2006, 12:25:59 pm »
Розичке според теб д-р Сариев от Майчин дом прави ли достоверни спермограми?
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #33 -: Юли 26, 2006, 18:22:23 pm »
Няма как да дам мнение за д-р Сариев, защото не сме ходили при него. Чувала съм различни отзиви за него както е за всеки лекар. Колкото и да ми се иска обаче, не мога да ти помогна с информация за Сариев.
*
Re: разширена спермограма във Варна
« Отговор #34 -: Юли 27, 2006, 09:39:49 am »
Благодаря! :)