0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
НКТ клетки
« -: Октомври 26, 2014, 18:57:59 pm »
Здравейте,
Имах завишени НКТ клетки при имунологични изследвания.
Мнението на доц.Балтаджиева от клиника Надежда е, че при завишени НКТ клетки,трябва задалжително да се правят вливки. Те са подвид на НК клетките по информация която сама открих. В същото време, мнението на доц.Конова от Плевен е, че НКТ клетките не са проблем и не изискват терапия с вливки. (Така или иначе доц.Конова препоръчва при мен да има вливки заради доказаната ендометироза.В същото време доц.Балтаджиева не счита, че доказаната ендометриоза и наличието на ендометриозна кистичка са причина за вливки.) Мненията на двете имуноложки тотално се различават. Някой чувал ли е нещо повече за тези НКТ клетки? Правили ли сте вливки при наличието на тяхното завишаване?
*
Re: НКТ клетки
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2014, 21:17:12 pm »
При мен положението е подобно - НК клетки -  леко занижени, НКТ клетки - малко над референтна граница.  Препоръка - антивирусен препарат + антибиотик в минимални дози през 1вите 5 дни от цикъла - но това означава отлагане на процедурата.  Алтернативно - вливка по време на стимулацията.
Това което си писала е много интересно, аз нямам време за консултации, трябва да решавам.  Колко са ти завишени НКТ клетките, и имаш ли някакви друго отклонения?  Аз имам и леко завишени cytotoxic T-cells. 


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НКТ клетки
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2014, 22:14:06 pm »
При завишени  NK T cells при една бременност правих вливания имуновенин, при втора не правих преди трансфер. След положителния тест вливах киовиг до 18 гест. седмица, след проследяване всеки месец.

Довери се на лекуващият си лекар! Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: НКТ клетки
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2014, 00:28:43 am »
Моля, антивирусен препарат ли, за първи път чувам това?! Кой препарат ти препоръчаха, AlexN? Кой имунолог ти го препоръча? завишени са ми само с 2 %. Горната граница е 10 %, моите са 12 %. Някам други имунологични отклонения, имам генетични проблеми.
deep,  колко ти излезнаха вливките с киовиг? До 18 г.с. е доста, по принцип знам, че този препарат е скъп.  8O
А общо вливките колко ти излезнаха с имуновенина при опита в който имаше такива? Твоятлекуващ имунолог кой е?
*
Re: НКТ клетки
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2014, 18:09:25 pm »
SAB-f, препоръката е  Valtrex 500 мг/дн  и Azitrox 250мг/дн през първите дни от МЦ и контрола преди следващ опит.  Понеже не искам да отлагам и започвам инвитро опит сега, алтернативата  е вливане на Октагам или Имуновенин.  Иначе НКТ клетките ми са 13% при референтна граница до 10%.


Re: НКТ клетки
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2014, 19:09:17 pm »
Искрено препоръчвам консултация с дод. Русев (приема в клиника Малинов). След 9 неупешни опита и консултации с много ин витро специалисти и тук и в чужбина, ендокринолози, имунолози, генетици, точно този човек най-накрая ми обясни всичко най-подробно и изчерпателно и ми отвори очите.
Няма да съжаляваш, уникален е!
*
Re: НКТ клетки
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2014, 20:55:32 pm »
alexN, тоест си избрала вливките с имуновенин и октагам? колко ще ти излязат като цена?

samurai,  д-р Русев какъв специалист е - имунолог? ти проблеми с НКТ клетките ли си имала?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НКТ клетки
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2014, 23:19:25 pm »
Моля, антивирусен препарат ли, за първи път чувам това?! Кой препарат ти препоръчаха, AlexN? Кой имунолог ти го препоръча? завишени са ми само с 2 %. Горната граница е 10 %, моите са 12 %. Някам други имунологични отклонения, имам генетични проблеми.
deep,  колко ти излезнаха вливките с киовиг? До 18 г.с. е доста, по принцип знам, че този препарат е скъп.  8O
А общо вливките колко ти излезнаха с имуновенина при опита в който имаше такива? Твоятлекуващ имунолог кой е?
Саб, писахти налични, утре ще отговоря подробно, че се измъчих с моя таблет. Утре ще имам лаптоп отново. :-)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: НКТ клетки
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2014, 10:52:51 am »
SAB, имам други проблеми аз, но баш с НКТ нямам:) Просто докторът ще ти обясни много подробно кое за какво и как влияе. Той е репродуктивен имунолог и ендокринолог. Вниманието, което ми отдели, не съм получавала от никой досега, затова така горещо го препоръчвам.

http://malinov-clinic.com/%D0%B4-%D1%80-%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B5%D0%B2/

http://www.researchgate.net/profile/Roumen_Roussev
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НКТ клетки
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2014, 16:12:24 pm »
Твоятлекуващ имунолог кой е?

Беше Д-р Балтаджиева, цените ти написах. Наистина е скъпо това лечение и доста добре трябва да се обмислят ползите. Обсъди добре и с лекуващият гинеколог.

Успех!


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НКТ клетки
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2014, 18:40:33 pm »
deep,  колко ти излезнаха вливките с киовиг? До 18 г.с. е доста, по принцип знам, че този препарат е скъп.  8O
А общо вливките колко ти излезнаха с имуновенина при опита в който имаше такива? Твоятлекуващ имунолог кой е?

SAB-f,  открих касов бон, платен 20.10. 2010, за да бъда по-точна ще го кача тук. Цената на  1 брой KIOVIG 5 gr e била 534лв. Бяха ми назначени 2 броя.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън