0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #800 -: Февруари 07, 2015, 13:35:55 pm »
Зa киселини с преднaтa бременност взимaх сироп Гaвискон. Нищо друго не ми помaгaше, дори лежaх в болницa, зaщото бях спрялa дa ям, зaпочнaх дa повръщaм от киселините и зaгубих тегло  в шести месец. Тогaвa ми предписaхa сиропa и нaпрaво се родих. Взимaх го до рaждaнето.



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #801 -: Февруари 07, 2015, 13:47:32 pm »
Кати, linapoli  :bighug: Само да се прибере ММ и отивам да купувам каквото има, че то не се търпи  :(

Мацки, около мен има много бебета и честичко купувам бебешки подаръци. Толкова сладурски неща има, че ми се ще и за моето бебче да взема  :) По принцип не робувам на някакви суеверия, но 100 човека като ми кажат "не бързай" и някак се замислям. Та, въпроса ми е, вие кога смятате да започнете с покупките за бебета си?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #802 -: Февруари 07, 2015, 13:58:20 pm »
Аз за сега съм поръчала само стерилизатор на Philips Avent от АIKO, тъй като е с отстъпка. Мисля седмица, две преди секциото да купим с ММ някои бебешки дрешки, но не по- рано. Евентуално ще трябва да дадем капаро за количка и за кошара. Ако нещо ме изкуши мога да го купя предварително, но по принцип мислим да изчакаме.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #803 -: Февруари 07, 2015, 13:58:44 pm »
Та, въпроса ми е, вие кога смятате да започнете с покупките за бебета си?

Ние купихме количката когато бях в 13-та седмица. Суеверия, суеверия ама 110 паунда отстъпка са си 110 паунда отстъпка. Преди 2-3 седмици купих и първите дрешки, а сега вече като знам и пола никой не може да ме спре :-)
Аз съм на мнение, че ако е писано нещо да става, едва ли разни покупки ще предизвикат нещо.
В края на този месец ще дойдат и леглото, столчето за хранене и още един куп неща.

Аз забравих да се похваля, че усетих първите движения на бебка и мога да ги опиша само като МАГИЯ. Още онзи ден в четвъртък се случи и е много далеч от това, което очаквах. Но наистина изживяването е неповторимо :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #804 -: Февруари 07, 2015, 14:02:54 pm »
Та, въпроса ми е, вие кога смятате да започнете с покупките за бебета си?

Ние купихме количката когато бях в 13-та седмица. Суеверия, суеверия ама 110 паунда отстъпка са си 110 паунда отстъпка. Преди 2-3 седмици купих и първите дрешки, а сега вече като знам и пола никой не може да ме спре :-)
Аз съм на мнение, че ако е писано нещо да става, едва ли разни покупки ще предизвикат нещо.
В края на този месец ще дойдат и леглото, столчето за хранене и още един куп неща.

Аз забравих да се похваля, че усетих първите движения на бебка и мога да ги опиша само като МАГИЯ. Още онзи ден в четвъртък се случи и е много далеч от това, което очаквах. Но наистина изживяването е неповторимо :-)
Супер, Яничка!   :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #805 -: Февруари 07, 2015, 14:15:16 pm »
Та, въпроса ми е, вие кога смятате да започнете с покупките за бебета си?

Ние купихме количката когато бях в 13-та седмица. Суеверия, суеверия ама 110 паунда отстъпка са си 110 паунда отстъпка. Преди 2-3 седмици купих и първите дрешки, а сега вече като знам и пола никой не може да ме спре :-)
Аз съм на мнение, че ако е писано нещо да става, едва ли разни покупки ще предизвикат нещо.
В края на този месец ще дойдат и леглото, столчето за хранене и още един куп неща.

Аз забравих да се похваля, че усетих първите движения на бебка и мога да ги опиша само като МАГИЯ. Още онзи ден в четвъртък се случи и е много далеч от това, което очаквах. Но наистина изживяването е неповторимо :-)

Хайде още едно "честито" за първите ритничета  :D От кога те дебна да се похвалиш, че нали си чаках реда... Усетих бебка на последния преглед, но не бях сигурна. Док, обаче потвърди, каза че са крачета. Усещането наистина е невероятно  :)

За покупките, за едрите неща /количка, кошче, люлка.../ за сега само гледам и разучавам. Тях по-натам ще вземем, но не накрая, че може да видим зор с финансите, ако всичко е на куп. За дрешки не мисля много да купувам, тъй като в един момент ще сме затрупани с тях, но не бих се лишила от удоволствието да купя някоя рокличка  :) Толкова се изкушавам, че сигурно още при следващата разходка ще взема нещо
« Последна редакция: Февруари 07, 2015, 14:26:09 pm от kafffi »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #806 -: Февруари 07, 2015, 14:20:29 pm »
Хахаххааха, ама ти вярно ли си мълча, за да чакаш мен? Аз се шегувах тогава :-)

И аз роклички искам да купувам, защото всичко останало ще дойде от приятелки, ама те са с момчета и няма роклички. А тия едрите неща ще ги вземем сега, защото са от едни приятели и ни ги дават на супер изгодна цена. А пък искат да сменят нещата на тяхното дете, че е вече голямо и затова бързат.
Аз ще ги сложа в стаята на бебка, ще тупна само една плюшена играчка в леглото, че знам че не трябва да е празно и няма да влизам много, много там.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #807 -: Февруари 07, 2015, 16:44:22 pm »
Хaхaхa, Яничкa искaм после дa ми кaжеш кaк не си влизaлa много много тaм :) нямa дa се стърпиш, повярвaй ми :)
Зa синa ми прaвихме ремонт в седми месец и в осми му дойдохa мебелите зa стaятa. В седмия купихме и количкaтa. Не знaех зa плюшенaтa игрaчкa в леглото, но съм изпълнилa и този ритуaл ;) горе-долу тогaвa поръчaх и дрешки от Aнглия. Един съвет от мен - не купувaйте много дрехи, товa е основното, което подaрявaт хорaтa при рaждaнето и погaчaтa и ще се зaтрупaте.
Честито и нa двете зa ритничетaтa ;)



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #808 -: Февруари 07, 2015, 16:55:41 pm »
Честити ритничета, момичета :) Аз откакто ги усещам съм много спокойна и не бързам за прегледите. Преди само чаках следващия преглед да вида дали расте мъничето.

yanicka, аз се измъчих с момчешки костюмчета - неудобни и за обличане от родителя и за носене от бебето. Отказах се от всякакви панталонки, ризки, дънкови гащеризони. Обличах ги по веднъж за снимка :) Баткото до прохождането си ходи с ританки целодневно :) Дано роклите са по-хитро измислени.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #809 -: Февруари 07, 2015, 17:41:06 pm »
Яничка, честита  :bori_016:

Момичета, да ви питам, имате ли киселини и ако имате как се справяте с тях? От седмица ме измъчват вечер... Док каза, че мога да ползвам Талцид. Помага, но за кратко. Ще се радвам да споделите опит :)



И сега и преди, сода, чиста сода в големи количества! Два литра на ден пия, с лимони за аромат. И черен хляб на всяко ядеене или оризонки.

Аз всички дрешки до 3 месец изпрах, останаха чорапки и шапчици и да получа едни чаршафи от БГ. Тукашния памук на чаршафите не е качествен за мен.
Аз този път съм с басинет и направо се разтапям като го гледам. А като видях колко функции има ми се прииска да съм бебе :oops: Има си лампичка, звуци като от сърчице, кръвоток, море, щурчета, Малка нощна музика, вибрация, въобще...бебе да си :) Първите 6 месеца хич няма и да взимам легло :)
Сложих и аз плюшена играчка вътре :)
Аз имам доста роклички, полички с гащи дори бански за бебка и много им се радвам. Поръчах и куп джуфки за глава. Мъжо каза, че отказва той да облича бебето за излизане, защото ако пропусне някоя финтифлюшка или не я съчетае по цвят ще го изям после :lol:

Дори за изписването съм й приготвила комплект с червено палтенце :lol:
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #810 -: Февруари 07, 2015, 17:54:22 pm »
Радвам ви се на приготовленията...само аз за сега не мога с нищо да се похваля : )
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #811 -: Февруари 07, 2015, 17:55:07 pm »
Ей, добре че има такива форуми! Това за играчката не го знаех и ще го имам предвид   :P
Честити ритничета, момичета :) Аз откакто ги усещам съм много спокойна и не бързам за прегледите. Преди само чаках следващия преглед да вида дали расте мъничето.

Абсолютно същата съм  :) От преглед до преглед място не си намирах, но вече съм по-спокойна.

linapoli, ти вече си минала по пътя с ритничетата, но сега с двечки вероятно ще е по-забавно  :D

jasmin_veni, благодаря и на теб за идеите!

Иви, как да няма с какво да се похвалиш?! Нали сте добре с бебо :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2015, 18:01:09 pm от kafffi »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #812 -: Февруари 07, 2015, 18:27:19 pm »
Чакам 4д то, за да кажа и аз нещо интересно
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #813 -: Февруари 07, 2015, 19:00:12 pm »
Здравейте, момичета ! Следя ви редовно, но до сега не съм писала. Бременна съм в 19 седмица, първа и много чакана бременност.  Как да позная , че бебето мърда, от два дена усещам нещо като пукане ли , бутане ли ниско долу и аз не знам как да го оприлича.  Дали това е бебето? Доктора ми каза , че ще го усетя към 21 сед. ,понеже ми е за първи път, но на мен ми е неспокойно. Надявам се приемате нови попълнения във вашата групичка ? :oops:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #814 -: Февруари 07, 2015, 19:41:09 pm »
yanicka, аз се измъчих с момчешки костюмчета - неудобни и за обличане от родителя и за носене от бебето. Отказах се от всякакви панталонки, ризки, дънкови гащеризони. Обличах ги по веднъж за снимка :) Баткото до прохождането си ходи с ританки целодневно :) Дано роклите са по-хитро измислени.
Роклите до годинка са като костюмчетата  :wink:

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #815 -: Февруари 07, 2015, 19:57:52 pm »
Оххх, не мога да не се включа  :D
Аз си бях казала, че 6ти и 7ми месец всичко ще подготвя, така и направих - родих ноември, а легло, матраци, корито, количка и т.н. бяха купени още септември. Дрешки, стерилизатори и др. получих от приятелки, от племенницата, а и който ме питаше от какво има нужда, следях по списъка ми /доста голям списък  :D/ и си казвах - в крайна сметка това е идеята - да ти подарят нещо от което имам нужда - така получих шишета, скъпо космонавтче, уникален бебешки албум, пелени и т.н. С неуспешната ми бременност робувах а суеверия, но с тази си повтарях, че всичко ще е наред и Господ ще ме пази  :wink:
И аз основно обличам малкия с бодита - много по-удобно се сменят памперси и се сменя лесно при цапане, но от известно време го обличам с много сладки дънки, анцузи, гащеризончета, слагам спортни шапки и изглежда мноооого сладък, така че и с костюмчета е ОК  :D
Дария, при мен усещането ми за ритничета беше точно като пукане на пуканки и пърхане - лекарката ми каза, че е рано, но аз бях сигурна, че е това  :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #816 -: Февруари 07, 2015, 21:03:30 pm »
Добре дошла, Дария   :D
Това, което усещаш вероятно е бебчето  :) И аз нещо такова почувствах, като почукване и ниско долу, а аз очаквах да е по-високо. Освен това не усещам движенията през целия ден. Основно вечер. При вас как е момичета?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #817 -: Февруари 07, 2015, 21:14:31 pm »
Да вечер или когато съм легнала и усещам  почукване няколко последователни пъти и едно такова чувство все едно нещо ти убива от вътре.  :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #818 -: Февруари 07, 2015, 22:47:17 pm »
Дария, усещаш движенията на бебето. Честито!

Момичета, не оставяйте покупките за след раждането, когато ще ви боли операцията или някой друг шев, гърдите, ще сте недоспали, уморени, бебето ще иска непрекъснато да суче. Това ще е последното, с което ще ви се занимава. Не робувайте на суеверия! Подгответе се предварително!
Не оставяйте и на мъжете тази задача! Дори и да сте си набелязали всичко и да сте им показали кое какво, със сигурност ще объркат нещо. Те просто не са по тази част.
Ако някой ви предлага дрешки назаем, не се колебайте! Първите месеци бебетата растат невероятно бързо. Дори няма и кога толкова да са ползвани дрешките. Няма смисъл да хвърляте луди пари за тях. По-скоро инвестирайте в количка, столче за кола и други неща, които ще ползвате по-дълго време.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #819 -: Февруари 07, 2015, 22:50:51 pm »
Момичета нормално е вечер да усещате ритничетата като понапреднете и през деня ще ги усещате но сега толкоз :lol:
Роклички на бебе е доста непрактично към годинката е ок,въпреки,че лятото дали ще е по боди или по рокля е все едно