0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #640 -: Януари 25, 2015, 15:45:28 pm »
Catcat, не останало до срещата с малката принцеска  :) Стискам палци всичко да мине бързо и леко!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #641 -: Януари 25, 2015, 16:49:50 pm »
Catcat, колко бързо минава времето. До скоро се притесняваше дали ще устискаш до термин, а сега може и да преносиш  :lol:
Желая ти леко и безпроблемно скорошно раждане!


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #642 -: Януари 25, 2015, 17:14:38 pm »
Да се присъединя към стиснатите палци , в готовност съм за щастливата вест с темичка  :lol:
 :crossfingers: :crossfingers:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #643 -: Януари 25, 2015, 23:00:27 pm »
ВиЛиЛи не знам само какви ще станат твойте таекуондонисти или джудисти  :D
Каткат айде чакаме те да се поФалиш с бебка  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #644 -: Януари 26, 2015, 11:56:22 am »
Catcat - стискам палци мила и чакам добрата новина :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #645 -: Януари 26, 2015, 12:12:53 pm »
Извинете дами,бихте ли ми казали нещо повече за биохимичния скрининг?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #646 -: Януари 26, 2015, 12:45:14 pm »
Извинете дами,бихте ли ми казали нещо повече за биохимичния скрининг?
Здравей, на база на определени вещества в кръвта на бременната в комбинация с данни от феталната иморфология на плода и възрастта на майката, се прави оценка на риска за генетично заболяване на бебето - синдром на Даун, синдром на Търнър, синдром на Патау. Ако се установи висок риск се препоръчва съответно при БХС в 11-13+6д. седмица хорион биопсия, а при по- късния БХС 15-19 седмица се назначава амниоцентеза. Хорионбиопсията и амниоцентезата  дават реална диагноза, дали плодът има генетични аномалии. Има и нови видове кръвни генетични изследвания, единият е Пренатест, които са доста по- скъпи, но щадящи за плода и заменят хорионбиопсията и амниоцентезата, при които съществува малък риск за спонтанен аборт.
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 13:03:50 pm от kati_vm »
*


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #648 -: Януари 26, 2015, 14:14:20 pm »
Здравейте момичета,желая ви Лека бременност и здраво бебче на финала.
Бих искала да ви помоля за съвет.Аз съм бременна в 11та седмица и Доки ми каза,че трябва да помисля къде да си направя ранната фетална морфология и БХС. Той също си предложи услугите,но ми каза,че избора е мой!Интересува ме дали има значение къде и кой ти го прави това изследване или всичко  е компютърна система,която изчислява рисковете???Аз съм от Пловдив и по каса ходя при Др.Тотев,вие бихте ли ми препоръчали друг  лекар , който би се справил по точно с необходимите измервания и също така,колко горе долу ще ми струва всичко?Благодаря ви предварително!  :bighug: :thankyousign:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #649 -: Януари 26, 2015, 15:01:33 pm »
Здравейте момичета,желая ви Лека бременност и здраво бебче на финала.
Бих искала да ви помоля за съвет.Аз съм бременна в 11та седмица и Доки ми каза,че трябва да помисля къде да си направя ранната фетална морфология и БХС. Той също си предложи услугите,но ми каза,че избора е мой!Интересува ме дали има значение къде и кой ти го прави това изследване или всичко  е компютърна система,която изчислява рисковете???Аз съм от Пловдив и по каса ходя при Др.Тотев,вие бихте ли ми препоръчали друг  лекар , който би се справил по точно с необходимите измервания и също така,колко горе долу ще ми струва всичко?Благодаря ви предварително!  :bighug: :thankyousign:
Здравей, за лекар в Пловдив не мога да те посъветвам, тъй като съм от Варна. На мен БХС в генетичната лаборатория към болница Св. Марина във Варна ми струваше 40лв. Аз правих в 17 седмица. Ранен БХС не съм правила. По принцип за твое спокойствие  феталната морфология може да ти я направи изявен специалист. На мен мерките на бебето ми ги взе лекарката ми по женска консултация, тъй като не можах да си запазя по-рано час за фетална морфология при специалист.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #650 -: Януари 26, 2015, 15:12:28 pm »
аз също не знам за Пловдив,понеже съм Бургас.на мен ЖК ми правеше всичко ФМ+БХС и ми струваше 70лв.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #651 -: Януари 26, 2015, 15:30:44 pm »
Много ви благодаря.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #652 -: Януари 26, 2015, 16:36:00 pm »
Ех,момичета колко сладко сладко си приказвате:)
Много ви се радвам да знаете макар и да не пиша когато мога ви чета:)

Kafffiii,мила честити ти розови гащички :bori_015:

Cat cat,успех ти желая :)чакам с нетърпение добрата вест :wink: :D

Късмет мили момичета и най-прекрасната бременност ви пожелавам:) :P
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #653 -: Януари 26, 2015, 16:55:26 pm »
Смятам, че и ФМ и БХС са важни и трябва да се правят от утвърдени специалисти и в утвърдени лаборатории. За БХС - това е Националната генетична лаборатория, работят и с пациенти извън София. За Пловдив добри отзиви съм чувала за д-р Даскалов.

При първата ми бременност се откри малък дефект - цепнатина на устната. Докторът от ЖК, който уж всеки път ми прави ФМ, не го забеляза. Което е нормално - все пак затова има специалисти по ФМ. Откри го доц. Димитрова на ФМ втори триместър. Имахме време да се информираме как да действаме, за да оправим устничката бързо след раждането. И сега се радваме на прекрасно момченце :) Затова съм "ЗА" специализирана фетална морфология.



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #654 -: Януари 26, 2015, 17:13:15 pm »
Ще направя всичко нужно и необходимо
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #655 -: Януари 26, 2015, 17:53:24 pm »
И аз съм ЗА специалист по ФМ. Всеки акушер гинеколог може да си предложи услугите, но не всеки може да види всичко необходимо. След което, даване на кръв (или изпращане) в Майчин дом, Националната генетична лаборатория.


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #656 -: Януари 26, 2015, 19:33:00 pm »
Макар вече да живея в софия съм от пловдив и обичам да знам какво и как се случва там.
От дългото пребиваване във зачатие и от личния опит на сестра ми,за Феталната морфология с две ръце ти препоръчвам д-р Даскалов.Намери му контактите в нета и си запиши час,защото доколкото знам е доста натоварен.
Успех!
Кат-Кат,айде раждай вече,че ако постискаш още малко ще ти се образува нова тапа.  :lol:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #657 -: Януари 26, 2015, 20:44:54 pm »
Да,благодаря,при д-р Даскалов ще отида
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #658 -: Януари 26, 2015, 21:47:19 pm »
Здравейте момичета,желая ви Лека бременност и здраво бебче на финала.
Бих искала да ви помоля за съвет.Аз съм бременна в 11та седмица и Доки ми каза,че трябва да помисля къде да си направя ранната фетална морфология и БХС. Той също си предложи услугите,но ми каза,че избора е мой!Интересува ме дали има значение къде и кой ти го прави това изследване или всичко  е компютърна система,която изчислява рисковете???Аз съм от Пловдив и по каса ходя при Др.Тотев,вие бихте ли ми препоръчали друг  лекар , който би се справил по точно с необходимите измервания и също така,колко горе долу ще ми струва всичко?Благодаря ви предварително!  :bighug: :thankyousign:

Герика щом си от Пловдив аз бих ти препоръчала клиника Селена :lol:


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #659 -: Януари 27, 2015, 14:14:07 pm »
Здравейте на всички! Набързо да се похваля, на 26.01 се роди нашата малка принцеса Ема с размери       3 кг. и 48 см. Не мога да опиша колко сме щастливи! Благодаря на Господ за най- прекрасния подарък! И двете сме добре. Прегръдки на всички и скоро ще се появим в темата за най- малките!