0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
хомеопатичните лекарства, класическата хомеопатия, имам предвид е захар и вода и някакво йонизиране. поне аз това знам за хомеопатията, т.е. няма нищо природно :)
изключвам тези на боарон май бяха, които са ни рак ни риба :lol:
не съм фен на хомеопатията, но не я и отричам. Само за илюстрация:
състава на коризалията, с която през първата ми бременност си лекувах хремата:

Активните вещества са:
Кромид лук    0.333 мг
Беладона    0.333 мг
Американска чемерика    0.333 мг
Калиев бихромат    0.333 мг
Жълт жасмин    0.333 мг
Котенце    0.333 мг

 

Другите съставки са: захароза, арабска гума, магнезиев стеарат, желатин, талк, бял восък, карнаубски восък.

Още за: КОРИЗАЛИЯ др. * 40 (CORISALIA dr. * 40), цена и информация
от framar.bg
Страхотно отрицание цари във форума напоследък, просто недоумявам с каква лекота се отрича всичко, което по една или друга причина не ни харесва. Жалко, наистина.
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 16:21:54 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
природни продукти се ползват активно от съвременната медицина и фармация.

същността на хомеопатията не е в това, че ползва природни продукти и не в това се състои разликата на хомеопатията от медицината.

тук не става дума за отрицание на нехаресващи ни вкусове или идеи или вярвания, а за коригиране на неправилни твърдения.

все едно ти да кажеш, че 2+2 = 5, аз да те оспоря и ти да се засегнеш, че във форума цари голямо отрицание на твърденията, които не ни харесват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Хомеопатичните препарати са направени от минимални дози от едно единствено (като правило) вещество, което се разрежда във вода, докато от него не остане и една единствена молекула. Предполагаемите химични свойства на вода, в която в миналото е било разтворено дадено вещество, се приписват на опроверганата хипотеза за памет на водата.

ето това не съм го измислила аз, никой не отрича нищо, просто се опитах да ти обясня че прополиса не е хомеопатия, както и въпросната коризалия която ми цитираш. чети мешко, не скачай на всяко различно мнение, както се вижда и аз мога да чета, дори бих спорила с теб по тоя въпрос, кой колко, как и защо е чел ........

ХОМЕОПАТИЧНИЯ ПРЕПРАТ СЪДЪРЖА ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ВЕЩЕСТВО И ВОДА

коризалията има амнайсе съставки.
*
Билковите отвари/препарати - не са хомеопатия. Аз пък забелязвам, че много хора бъркат двете неща и на всичко, което не е продукт на класическата фармация - взеха да казват "хомеопатия". Елементарен пример: Да кипнеш една отвара от лайка, или от смрадлика - това е отвара от билка, концентрирана. Хомеопатия е в 2 литра вода - да сложиш 2 капки от тази отвара (т.е. имаш разредено стотици пъти активно вещество) - и да чакаш файда. Или пък - изобщо не трябва да има остатък от активно вещество, ами тя "водата помнела", че някога в нея е имало такова....и настават една магия и здраве - ум да ти зайде.  :lol:
Билките (природното) никой не ги отрича като действие. Неслучайно на бременните се казва, че не бива да пият чай от какво ли не, защото не е като да не действа същия. Да не говорим, ако се ползва билков екстракт от нещо (т.е. още по-висока концентрация на активно вещество), че има още по-осезаем ефект. Както знаеш - има билкови аптеки, билкари и всеки средно грамотен човек - подхожда към употребата на билки внимателно и след консултация с човек, който разбира от същите.

Хомеопатичните истории - не са билкови препарати. Те са шекер, вода и някакъв микрон "активно вещество", който уж се съдържа в целия този "компот". ;) В предишен пост - преписах и аз съдържанието на "хомеопатичен имуностимулиращ" сироп за деца. Ако не си го видяла - да повторя: Концентрирана вишнева, или ябълкова фруктоза - 124 мл. (от 150мл. сироп общо) От него, следва да се дава по една чаена лъжичка дневно и да се чака ефект. 150мл. е целият сироп в шишенцето, от тези 150 мл. - 124мл. са захар! Кажи ми как според теб това стимулира имунната система?

Та никой нищо не отрича, най-малко билките! Не става въпрос за харесване и нехаресване, а за елементарна логика/наука. Захарта - няма лечебни, нито имуностимулиращи свойства, това се знае. Ако някой все пак вярва в лечебните свойства на захарта - негово право е разбира се. На мен ми е изключително чудно, как в темите за зхаранване и детско хранене - майките треперят постоянно как да не дават захар под никаква форма. И в същото време - смело тъпчат децата си с разни фруктови захари наречени "хомеопатия" с цел да бъдели здрави.  8O
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 17:20:31 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Никъде не казах, че едното е равно на другото, казах само, че използват природни продукти. А на опаковката на коризалията пише -хомеопатичен лекарствен продукт. Не съм си го измислила аз. На кутийката си го пише. Сега, може би не е класическа хомеопатия, но е тази, до която аз съм се докоснала и за която мога да дам мнение от опит. Подчертавам от опит, а не от теоритично прочетени тези. Всеки сам си решава, но никоя крайност не води до нещо хубаво -в това съм на 200%  убедена.
<br />[link=http:
*
Никъде не казах, че едното е равно на другото, казах само, че използват природни продукти. А на опаковката на коризалията пише -хомеопатичен лекарствен продукт. Не съм си го измислила аз.

Именно де, пише така, обаче - реално не е това. Както казах в предния си пост - бъркат се природно и хомеопатично, до голяма степен защото е търговски трик на производителите на подобни продукти. Сега е модерно да е "хомеопатия" - и всичко се етикетира така. И ти примерно взимаш нещо билково, от него има файда, пише хомеопатия обаче на опаковката. Другия път си взимаш захар обаче, със същия надпис, а тя няма как да помогне. Взех онзи ден кутия липов чай например, върху найлоновата опаковка на кутийката му - имаше лепнат жълт стикер с червен надпис "хомеопатичен продукт", смятай.  :lol: Нито аз, нито някой друг тук отрича лечебните свойства на билките, а просто опитваме да обърнем внимание на разликите между билково и хомеопатично, за да не се подвеждат поне нашите потребители. Това не е отрицание, а е просто уточнение.

Може би помните преди няколко години истерията за холестерола. Същата раУта, като хомеопатията сега. Нямаше в магазина бутилка олио, на която да няма червен стикер как то олиото не съдържа холестерол. ОК, ама холестеролът се съдържа в хранителните продукти от животински произход, а не в тези от растителен. Холестерол в минимални количества се съдържа в мембраните на растенията, та в този смисъл - абсурдни са подобни етикети. Обаче ги имаше масово, на какво ли не. И хората много взеха да внимават да не си купят нещо без такъв стикер, ама кой знае какво е изобщо холестерол, кой не знае...второстепенен въпрос. ;) То хубаво си говорим за фарма-мафията, ама защо мислите че хомеопатичната индустрия е нещо по-различно...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Активните вещества са:
Кромид лук    0.333 мг
Беладона    0.333 мг
Американска чемерика    0.333 мг
Калиев бихромат    0.333 мг
Жълт жасмин    0.333 мг
Котенце    0.333 мг

 Другите съставки са: захароза, арабска гума, магнезиев стеарат, желатин, талк, бял восък, карнаубски восък.
Аз доколкото мога да смятам това няма и 2мг активно вещество (ако мога така да го нарека) в таблетка от 300мг. Следователно това е разреждано, разреждано до степен почти да няма билки вътре - направо си е хомеопатия  :lol:. Един чай с изброените ще свърши 100 пъти повече работа.
За сравнение в таблетка от 250мг клацид има 250мг активно вещество кларитромицин.
Не е необходимо да си доктор по медицина, за да си направиш изводите...
Активните вещества са:
Кромид лук    0.333 мг
Беладона    0.333 мг
Американска чемерика    0.333 мг
Калиев бихромат    0.333 мг
Жълт жасмин    0.333 мг
Котенце    0.333 мг

 Другите съставки са: захароза, арабска гума, магнезиев стеарат, желатин, талк, бял восък, карнаубски восък.
Аз доколкото мога да смятам това няма и 2мг активно вещество (ако мога така да го нарека) в таблетка от 300мг. Следователно това е разреждано, разреждано до степен почти да няма билки вътре - направо си е хомеопатия  :lol:. Един чай с изброените ще свърши 100 пъти повече работа.
За сравнение в таблетка от 250мг клацид има 250мг активно вещество кларитромицин.
Не е необходимо да си доктор по медицина, за да си направиш изводите...
Реално сокът от кромид лук върши страхотна работа при хрема, ама е изключително неприятно и малко хора могат да го издържат -пробвала съм го. Затова си ползвам алтернативата -коризалия, която през първия ден се взима на всеки час,  така вероятно се компенсира малкото количество от съставките. Но е факт, че на втория ден подобрението е значително. Аз лично ползвам всичко на всичко 3 хомеопатични лекарства (поне така пише на кутийките им), за които съм установила, че действат ефективно при мен и при децата. И трите са с повече от една съставка, а в 2 от тях дори не откривам захар. По същия начин мога да препораъчам и лекарство при болки в гърлото, примерно -трахизан, който е с локален антибиотик, ми действа направо вълшебно, от първото хапче. Нещета не се изключват взаимно, просто трябва да си достатъчно гъвкав и отворен към света.  С това приключвам въпроса. Интелигентните хора могат сами да си проучват, да си прочетат, да пробват и да си направят изводите.
<br />[link=http: