0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Педиатърът!
« -: Ноември 29, 2006, 15:47:56 pm »
Айде, мацки, споделете кой педиатър си избрахте за малките бебчовци? От вашият квартал ли е или може и от по-далечко (аз съм в Надежда, София)?
 :balk_101:

Re: Педиатърът!
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2006, 17:30:04 pm »
Аз имам време, ама почнах да се чудя, че не съм точно от Пловдив, а от околните села  8) И май живот и здраве ще се запишем при настоящото ми Джипи. Той по принцип е педиатър, но по-скоро съм склонна да сме при него, защото никога не съм имала проблем с направленията. И вече евентуално, ако не ми хареса подхода му, юни месец ще го сменя или ще се запишем и на частен педиатър.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Педиатърът!
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2006, 18:03:22 pm »
Като наближи времето за раждане, прегледах белия и ч ерния списък на бг-мамата. Потърсих лекари, които да с в белия и дане фигурират в черния и така попаднах на 2 имена в 22 ДКЦ, което на мен ми е най-близо. Едната се оказа доктор Антонова, която сега води рубриката за детско хране в шоуто на Иван Звездев и лекциите за имунизациите на сп.  "9 месеца". Говорих с 2те лекарки, както и с пациенти пред кабинетите им. Антонова доста ми допадна, но се оказа, че не е GP и всеки път ще ми трябва направление от личния лекар, ако детето е болно, както и направление за наблюдение на дете до 2 год. Така, че останахме при другата лекарка. Засега горе-долу съм доволна-дойде в къщи след раждането, преглежда я най-подробно на всяка консултация, показваше ми как се прави масаж, консултираме за избор на ваксина (няма мърморене за това, че слагаме ваксина не по ЗК и не ми иска допълнително пари за това, както се оплакаха някои мами в бг-мамата), даде ми направление и ме прати в педиатрията, когато се притеснихме, че може да има проблем. Не ми харесва, че се разсея когато и казах за направление при ортопед, макар че забелязах, че на всеки преглед тя я преглежда (прави едни тестове, на които попаднах някъде из мрежата). Все пак тя не е ортопед и когато малката навърши 4 мес ще я заведа на преглед с или без направление. Другото, което не ми хареса е, че ме посъветва на 3 и половина месеца на малката да почна да и давам сокове, но поне не ме кара да давам пюрета още. Тя явно е относно захранването е на някаква междинна схема, което в сравнение с това, което чувам от майките за техните педиатри, също ми звучи приемливо като ниво на компетентност по темата. Така че като цяло засега съм доволна, но така или иначе, за всичко си чета допълнително за да съм сигурна, че това е правилния начин.


*
Re: Педиатърът!
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2006, 21:36:03 pm »
Аз също живея в Надежда, но преди да испея да си избера педиатър от близката 8-ма поликлиника, взех, че родих. И в крайна сметка се записах при една позната педиатърка в Лозенец.
на мен лично ми казаха, че добър педиатър в 8-ма поликлиника е   д-р Михова. Ама знам ли?
Огънче, набележи си няколко педиатри и отиди да се срещнеш с тях. Може да си допаднеш с някой.
В бг-мама има тема на майките от Надежда, там всяка си е написала кой педиатър посещава детето й. Може и там да попиташ.
Успех!
Re: Педиатърът!
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2006, 22:44:52 pm »
Моето GP е педиатър. Невероятна жена  :D Единственото лошо е, че се чака много, иначе е много мила и отзивчива. В Лозенец е, така че ако някой търси педиатър там, ще дам координати.

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Педиатърът!
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2006, 22:53:09 pm »
Оги, както вече са те посъветвали, разгледай форумите на бг-мамма и пусни търсене по ключови думи.
повечето майки, вкл. и аз, постъпват така - записват се при някое от по-свестните педита в най-близката поликлиника, за да се води бебето някъде по каса и да си взимаш направления, да му правят ваксини, да го мерят и теглят всеки месец. отделно си намираш частно педи, при което водиш бебето при нужда от нещо по-сериозно или педиатърът идва у вас.

да се запишеш на държавно педи от Надежда в Лозенец не е много умно. също така не е много умно да се запишеш при държавно педи, пред чийто кабинет се виси с часове и което поема всякакви пациенти, не само деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Педиатърът!
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2006, 23:32:37 pm »
също така не е много умно да се запишеш при държавно педи, пред чийто кабинет се виси с часове и което поема всякакви пациенти, не само деца.
Има ли все още педиатри, които не приемат "всякакви" пациенти? Имам предвид само педиатър, който това си практикува по здравна каса.
Аз ако трябва да съм честна, мисля че новата система е много порочна. Аз опрях до изследване на хорморни и въпреки, че имах направление за гинеколог, от там ми отказаха направление за хормоните - били изчерпани  :?
Извинявам се, че разводних темата, но съм малко ядосана  :?

lb2f
*
Re: Педиатърът!
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2006, 00:19:26 am »

да се запишеш на държавно педи от Надежда в Лозенец не е много умно. също така не е много умно да се запишеш при държавно педи, пред чийто кабинет се виси с часове и което поема всякакви пациенти, не само деца.

Тази забележка на Jam ме науми да добавя, че при нашата лекарка децата за консултация ходят в един доста изолиран кабинет, а болните деца и възрастните в друг. Това ми допада, така не се притеснявам, че като ходя на консултация, някой болен ще ми зарази детето.


*
Re: Педиатърът!
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2006, 08:03:12 am »
gabi32 може ли да ми споделиш която е втората лекарка в 22-по дкц освен д-р Антонова.
*
Re: Педиатърът!
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2006, 15:00:22 pm »
gabi32 може ли да ми споделиш която е втората лекарка в 22-по дкц освен д-р Антонова.
В момента ходим при д-р Цацова.


*
Re: Педиатърът!
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2006, 18:37:15 pm »
Днес говорих с една майка - каза, че в 8-ма поликлиника добър педиатър е д-р Георгиев, макар че не поддържа късното захранване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Педиатърът!
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2006, 18:48:51 pm »
на мен са ми много забавни майките, за които изборът на педиатър се свежда основно до това дали подкрепя кърменето и късното захранване. хващам се за фразата на heart, защото съм я чела стотици пъти в бг-мамма форумите като описание на плюс или минус качества на дадено педи.

ма кво ви пука дали подкрепя или не? вие щом сте наясно, че има такова нещо като късно захранване и смятате, че то е положително - за какво ви е педиатърът да ви подкрепя? детето си го кърмите вие и си го захранвате вие - когато и с каквото решите. информация - бол.

по-важно е педиатърът да може да разпознава и лекува своевременно детските проблеми. или ако не може да ги лекува - да знае къде да ви насочи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Педиатърът!
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2006, 21:59:28 pm »
на мен са ми много забавни майките, за които изборът на педиатър се свежда основно до това дали подкрепя кърменето и късното захранване. хващам се за фразата на heart, защото съм я чела стотици пъти в бг-мамма форумите като описание на плюс или минус качества на дадено педи.

ма кво ви пука дали подкрепя или не? вие щом сте наясно, че има такова нещо като късно захранване и смятате, че то е положително - за какво ви е педиатърът да ви подкрепя? детето си го кърмите вие и си го захранвате вие - когато и с каквото решите. информация - бол.

по-важно е педиатърът да може да разпознава и лекува своевременно детските проблеми. или ако не може да ги лекува - да знае къде да ви насочи.


Напълно съм съгласна... Всеки сам трябва да си преценява.
Re: Педиатърът!
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2006, 22:24:56 pm »
Нашата педи е в 3-та градска, което ти е горе-долу близо! Поддържа кърменето, късното захранване и не есклонна да прибързва с диагнозите! Много спокоен човек!
Матей - 1.04.2006 г
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Педиатърът!
« Отговор #14 -: Декември 02, 2006, 16:50:37 pm »
по-важно е педиатърът да може да разпознава и лекува своевременно детските проблеми. или ако не може да ги лекува - да знае къде да ви насочи.
Е те това търся аз и ще съм супер щастлива, ако попадна на верният педи. До скоро изпадах в ужас, че си нямам лекар за раждане, на който вярвам и който да ми защити бебето. Но съдбата и Д-р Владимиров разбира се, ми донесоха светлина в тунела и сега съм много спокойна и щастлива. Ще ми се и с педиатърът да имам този късмет.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Педиатърът!
« Отговор #15 -: Декември 06, 2006, 23:59:44 pm »
Ех, Оги, мила... такъв късмет, какъвто извадихме с нашия доктор, едва ли ще имаме втори път - сериозно говоря...
и аз често си мечтая да имах такъв педиатър, какъвто гинеколог, ама не :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Педиатърът!
« Отговор #16 -: Декември 07, 2006, 13:03:59 pm »
Джам, а кой е лекарят на Марти, от нашата 25 поликлиника ли е? И как е Марти? Оздравяхте ли напълно?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!