0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: хидросалпинкс
« Отговор #40 -: Юли 17, 2006, 13:33:04 pm »
е, това вече ще е Чудо с главно "Ч"     :lol:
No body is perfect, i`m NOBODY!!

Re: хидросалпинкс
« Отговор #41 -: Юли 17, 2006, 18:29:25 pm »
Аз не съм съгласна,че отстраняването на тръбите е по удачно.Аз също бях с хидросалпингс и след първото неуспешно ин витро направих лапароскопия.Моята докторка беше на мнение,че е по добре само да се затвори тръбата за да няма достъп течността към матката.В същото време като се отстрани тръбата се нарушава кръвообращението към яйчника и стимулацията е много трудна.Правят се по малко яйцеклетки с повече лекарства.Повярвайте ми,нямам проблеми след операцията и това не ми пречи на бременността.Вторият опит беше успешен... :lol:
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #42 -: Юли 17, 2006, 18:44:10 pm »
Рибарка, явно шанса и късмета са били на твоя страна  :lol: Но трябва да знаеш, че има момичета при който клипса пропуска и резултатът ти е ясен какъв е. Дори познавам момиче от форума, при което беше сложен клипс и при направена цветна снимка след неуспешният опит се вижда, че клипса пропуска. Дано и тя да се включи по темата

Желая ти лека и спокойна бременност до края  :D
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #43 -: Юли 17, 2006, 20:16:24 pm »
След него направих лапаро,и моята докторка ми препоръча да се затворят тръбите,вместо да се махат.И мога да обясня защо.Когато се махнат кръвообращението към яйчника се нарушава и после стимулацията е много трудна.Убедих се в това,защото лежах с две момичета,които бяха с по две извънматочни.Съответно нямаха тръби и стимулацията при тях вървеше бавно и направиха по 3-4 яйцеклетки.Сега пак си имам хидросалпингс,но не ми попречи да забременея при втория опит.Сега съм в 13 г.с.

Честито, че си бременна, но това се случва 1 на 1000 с хидросалпинкс! Когато се клампират тръбите, много е възможно да пропуснат  така наречената стерилна течност, и всичко да отиде на вятъра. При последното си инвитро бях с една премахната тръба от извънматочна бременност. Яйчника от тази страна дори реагира  по-добре на стимулацията от другия.
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #44 -: Юли 17, 2006, 20:19:26 pm »
Рибарка, явно шанса и късмета са били на твоя страна  :lol: Но трябва да знаеш, че има момичета при който клипса пропуска и резултатът ти е ясен какъв е. Дори познавам момиче от форума, при което беше сложен клипс и при направена цветна снимка след неуспешният опит се вижда, че клипса пропуска. Дано и тя да се включи по темата

Желая ти лека и спокойна бременност до края  :D

Момичето за което става въпрос съм аз. Ако има желаещи мога да покажа въпросната снимка, имам я качена :)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: хидросалпинкс
« Отговор #45 -: Юли 18, 2006, 10:42:10 am »
Ocean, на мен ми е интересно.Можеш ли да ми я покажеш?
Re: хидросалпинкс
« Отговор #46 -: Юли 18, 2006, 10:49:54 am »
Момичето за което става въпрос съм аз. Ако има желаещи мога да покажа въпросната снимка, имам я качена :)
На мен пък ми е интересно как е сканирана рентгенова снимка.
Би ли пуснала линка, за да я видим?
« Последна редакция: Юли 18, 2006, 11:04:10 am от little_rabbit »
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #47 -: Юли 18, 2006, 22:03:13 pm »
Ами Зайче, снимах я с цифровия апарат и си я качих на компютъра :D
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #48 -: Юли 19, 2006, 08:59:00 am »
Ами Зайче, снимах я с цифровия апарат и си я качих на компютъра :D

Хехе, и аз по същият начин съм си качила моята  :lol: дори мисля да процедирам със снимките от УЗИ по същият начин
Re: хидросалпинкс
« Отговор #49 -: Юли 19, 2006, 09:08:14 am »
Хехе, аз опитах на скенера и не стана с рентгеновата снимка. Но с УЗИ-разпечатките става  :D
*
Re: хидросалпинкс
« Отговор #50 -: Юли 19, 2006, 09:16:30 am »
Хехе, аз опитах на скенера и не стана с рентгеновата снимка. Но с УЗИ-разпечатките става  :D

Малко офф: Зайко пробвай с цифрата бре, моят мъж ми държеше снимката и аз снимах и дори да ти кажа си имам екстра в матката - отсрещният блок с тераси  :lol: а ако сложиш бял лист върху снимката в скенера - няма ли да стане?
Re: хидросалпинкс
« Отговор #51 -: Юли 19, 2006, 09:19:34 am »
Не, Мисинка, рентгеновата снимка се сканира само по специален начин, с моя скенер - ц. А цифров фотоапарат си нямам :( Засега ;)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: хидросалпинкс
« Отговор #52 -: Юли 19, 2006, 11:22:37 am »
Ocean, благодаря ти!Това бялото тръбата ти ли е, тоест хидросалпинкса?
Re: хидросалпинкс
« Отговор #53 -: Юли 19, 2006, 12:36:51 pm »
Има такава теория за кръвоснабдяването, но всъщност тръбата не е свързана с яйчника, така че доколкото зная, не влияе.

Вия забременя с инвитро след като имаше 2 хидросалпинкса, ама май и ги бяха "отворили". Питайте я нея, тя е експерт.