0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #380 -: Февруари 18, 2013, 09:33:48 am »
Здравейте,след 2 дена (на 8 ми ден от цикъла) имам записан час за хидротубация в клиниката на  д-р Владимиров.Притеснението ми е ,че все още имам кафеникаво зацапване.Ако не спре до сряда означава ли,че ще трябва да отменим манипулацията?  :?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #381 -: Февруари 18, 2013, 09:44:46 am »
Здравей!
Предполагам до 2 дни, че ще спре зацапването, но ако все пак не спре, мисля е по-добре да отложите хидротубацията с 2 дни ( например за 10-то ден от цикъла). ЦС се прави в първите чисти дни след менструация до 12 ден от цикъла, предполагам същото важи и за хидротубацията.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #382 -: Февруари 18, 2013, 10:29:31 am »
Здравейте,след 2 дена (на 8 ми ден от цикъла) имам записан час за хидротубация в клиниката на  д-р Владимиров.Притеснението ми е ,че все още имам кафеникаво зацапване.Ако не спре до сряда означава ли,че ще трябва да отменим манипулацията?  :?
Мисля че трябва да спре, аз бях така предния ден преди ЦС ми спря зацапването и аз бях много притеснена, но всичко си дойде на мястото
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #383 -: Февруари 18, 2013, 20:36:11 pm »
Благодаря ви за инфото!  :wink:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #384 -: Февруари 27, 2013, 18:15:46 pm »
   Здравейте, момичета. Преди два месеца правих ЦС и се оказа че имам запушени тръби. Посъветваха ме да направя няколко хидротубации последователно. Можете ли да ми препоръчате някой лекар от Благоевград или София, който да прави хидротубация с хилаза? Клиниките по ретродуктивно здраве правят хидротубации, но с други не толкова ефективни медикаменти. Държа да е с хилаза, защото има благоприятно въздействие върху матката и маточните тръби. Хилазата е на прах с ампули разтворител. Благодаря ви, предварително!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #385 -: Февруари 27, 2013, 22:07:30 pm »
Ако наистина имаш запушени тръби нищо не може да ти помогне, за да се отпушат, няма значение какво ще ти правят.Освен да загубиш време, да дадеш доста пари и да преживееш ужасни болки, друго няма да се случи, от тези хидротубации.Физиологично няма как да помогне.Помисли реално, ако са запушени с течност то тя е токсична, няма как да се измести с каквото и да е, а и се образува постоянно, ако са сраствания това няма как да се отпуши, дори с операция.Какво мислиш че ще постигнеш с подобна болезнена интервенция?

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #386 -: Февруари 28, 2013, 10:41:43 am »
   Здравейте, момичета. Преди два месеца правих ЦС и се оказа че имам запушени тръби. Посъветваха ме да направя няколко хидротубации последователно. Можете ли да ми препоръчате някой лекар от Благоевград или София, който да прави хидротубация с хилаза? Клиниките по ретродуктивно здраве правят хидротубации, но с други не толкова ефективни медикаменти. Държа да е с хилаза, защото има благоприятно въздействие върху матката и маточните тръби. Хилазата е на прах с ампули разтворител. Благодаря ви, предварително!!!
що за препоръка :balk_132: :balk_132:
тръби се отпушват единствено с пластика и то ефекта е временен, след което пак се запушват.
Каква е причината за запушените тръби?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #387 -: Февруари 28, 2013, 11:29:04 am »
Останала съм с убеждението, че "отпушването" на тръби е един много остарял метод, с неясен резултат , при това ужасно болезнен. nikolaq  кой те посъветва за тези последователни хидротубации. Другото, което ми е интересно какъв е този медикамент (хилаза), който е толкова ефективен и полезен, а репродуктивните клиники няма да знаят, че е толкова добър и не го ползват?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #388 -: Февруари 28, 2013, 11:35:13 am »
Останала съм с убеждението, че "отпушването" на тръби е един много остарял метод, с неясен резултат , при това ужасно болезнен.
Avallon така е- в момента май в никоя репродуктивна клиника не го практикуват.
Направо прекъсват тръби и после- ин-витро.
За болезнен- незнам- нали се прави под упойка.
Имам приятелка, която с една тръба(отпушена с пластика от Др Стаменов)забременя и дететнцето й е на 3 год.
Същата приятелка сега отиде пак при него, за да опита за второ детенце- обаче й бяха казали, че няма смисъл от нова пластика-направо са клампирали и ще почва ин-витро.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #389 -: Февруари 28, 2013, 11:46:03 am »
В недалечното минало се лежеше в болница и повече от един път дневно се е прави манипулацията (без упойка), която е аналогична и протича като хистеросалпингографията, вероятно медикамента е друг. Като си спомня колко неприятна (меко казано) е манипулацията при напълно проходими тръби , представям си какво ще е ако са запушени, доктора, който ми я прави ми каза че болката е пропорционално зависима от проходимостта. Предполагам пластиката е новата алтернатива, явно обаче не е панацея за случая. Любопитно ми е nikolaq   да сподели кой я е насочил така.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 11:49:49 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #390 -: Февруари 28, 2013, 11:49:00 am »
Avallon, ясно, не съм я чувала тази процедура.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #391 -: Февруари 28, 2013, 12:11:11 pm »
Хидротубацията е по-скоро продухване, когато има леки поражения. Може да има ефект, ако тръбите са слабо пропускливи, т.е. все пак пропускат контрастното вещество. Но все пак не е гаранция. Същото важи и за пластиката. Много зависи и от какво е причинено запушването. При напълно запушени тръби няма ефективен метод за отпушване. Както е казала и Маги, ако има сраствания или течност, няма особен смисъл от тази манипулация.
Тръбите имат сложно устройство. Не е достатъчно само да се постихне проходимост, когато има проблем при тях. Необходимо е фимбриалният апарат да работи, да няма нарушения по вътрешната обвивка на тръбите. Тя се състои най-общо казано от едни власинки, които придвижват яйцеклетката или ембриона през тръбата. Ако тези власинки не функционират, дори тръбата да пропуска, тя е безполезна. Да не говорим, че става и опасна, тъй като съществува риск от извънматочна бременност. Когато има вътрешни увреждания по фалопиевите тръби, те са така да се каже необратими. Тези власинки не могат да се възстановят по никакъв начин, нито с хидротубация, нито с пластика. Затова е важно да е ясно какви точно са пораженията. Това може да се установи най-добре с лапароскопия. В някои случаи, когато щетите са малки, може да се постигне добро функциониране на тръбите и е възможно да се стигне до естествено забременяване. Но, тези случаи са малко. По моето лично мнение, е необходимо да се направи точна оценка на състоянието и тогава да се направи план за действие. В противен случай се рискува извънматочна бременност. Има и други рискове, но това зависи вече от диагнозата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #392 -: Февруари 28, 2013, 21:51:32 pm »
Цитат
Останала съм с убеждението, че "отпушването" на тръби е един много остарял метод, с неясен резултат , при това ужасно болезнен. nikolaq  кой те посъветва за тези последователни хидротубации. Другото, което ми е интересно какъв е този медикамент (хилаза), който е толкова ефективен и полезен, а репродуктивните клиники няма да знаят, че е толкова добър и не го ползват?
Здравейте! Благодаря много за бързите съвети. Лявата ми тръба е изцяло запушена, а дясната пропуска леко. Тези чести хидротубации ми ги препоръча самия Д-р Щерев. Правена ми е хидротубация и преди и мога да кажа че не е болезнена. Що се отнася до хилазата, това е медикамент, който е излязъл от производство и вече не се произвежда у нас и няма внос от около 10 години. Клиниките у нас ползват заместители, които нямат същия ефект. Има го в Германия, Гърция, Румъния, Македония и т.н. Хилазата ми я препоръча друг лекар, но той не може да изпълни процедурата. Ако знаете някой лекар от Благоевград, който може да извърши тази процедура ще съм ви много благодарна ако споделите с мен.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #393 -: Февруари 28, 2013, 22:17:40 pm »
Nikolaq, надявам се, че си прочела поста ми внимателно. Препоръчвам ти да направиш лапароскопия, да се види какъв е проблема, колко и какви поражения има и така. Ако тръбата е спасяема, това може да стане по време на лапароскопията, ще отстранят срастванията, ако има такива, ще се продухат тръбите и ако е писано - ще имаш една проходима тръба. Така поне ще знаеш истинското и реално състояние на нещата. С тези хидротубации можеш да загубиш време и пари. Ти правила ли си тест за хламидии? Някакви инфекции карала ли си? В Благоевград доколкото знам няма специалисти по репродуктивна медицина, а на теб ти трябва такъв. Разгледай клиниките, избери си някоя и се насочи към лекар, който ще ти помогне - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 22:19:27 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #394 -: Март 01, 2013, 10:45:28 am »
Препоръчвам ти да направиш лапароскопия, да се види какъв е проблема.
Лапароскопията винаги е била нож с две остриета - самата тя причинява сраствания и трябва да се ползва внимателно, т.е. препорьчването и под пьт и над пьт, особено по интернет, без да си лекар запознат с конкретния случай е.. неправилно, да речем. Да, когато сме над 35 няма много време, но когато си 20-30 може да се опита - при някои жени помага. А и д-р Щерев е специалист, какьвто може би никой вьв форума не е. Щом е преценил че може да помогне - защо да не се пробва? Срастванията след лапаро често водят до непроходимост, не го забравяйте.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #395 -: Март 01, 2013, 11:41:43 am »
Аз бих се консултирала с още един специалист.Да лапарото е операция и се получават сраствания след всяка интервенция така е.За чакането не съм съгласна на 20 20 и нещо.Какво значение има, след като понякога трябват години докато забременееш и в един момент си изправен пред проблем с яйчниците защото си станал на определена възраст.Аз започнах с изследванията на 27 сега съм на 32 бебе няма, а не съм губила време.Това с млади сте почакайте е толкова грешно и даващо напразни надежди, а в същото време губиш време.

Аз бих потърсила второ мнение.Моята хидротубация беше лека, не много болезнена, но пък даде две проходими тръби, правих ЦС, болеше ме та две не виждах, мислех че там ще свърши света.След нея една проходима и една със сраствания, пропуска, но не както трябва.Е оказа се че в следствие на възпаление цялата тръба има сраствания, но това се останови на лапароскопията, там се видя, че тръбата се издува като се вкара контрастно вещество и че пропуска, но много малко.За възстановяване не е и ставало на въпрос, просто няма вариянт.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #396 -: Март 01, 2013, 12:04:26 pm »
 :D Добре, явно разбираш повече, сигурно си лекар :wink:
Аз споделям опита и знанията си, трупани вече 6 години, черпени директно от лекари, не един и двама и не кои да е :wink: Всеки има глава на раменете, да чете, да мисли и да преценява. Никого на сила не карам, просто съветвам.
Помогнала съм на много хора, включително и на теб :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #397 -: Март 01, 2013, 14:39:49 pm »
:D Добре, явно разбираш повече, сигурно си лекар :wink:
Аз споделям опита и знанията си, трупани вече 6 години, черпени директно от лекари, не един и двама и не кои да е :wink: Всеки има глава на раменете, да чете, да мисли и да преценява. Никого на сила не карам, просто съветвам.
Помогнала съм на много хора, включително и на теб :wink:

Не е нужно да сьм лекар, за да препорьчам на някого да слуша лекаря си (когато е един от препорьчваните вьв форума). Всяка от нас изхожда от опита си, но понякога каквото е най-добро за един не е най-доброто за друг. Затова си избираме лекари, за да взимат решенията за нашето лечение.
Относно това, че си ми помогнала, предполагам сьм ти благодарила, благодаря ти отново. Използвам случая да благодаря и на всички момичета, които пишат тук.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #398 -: Март 01, 2013, 23:14:22 pm »
Не става дума изобщо за благодарност тук, Лили. Става дума за опит, медицински стандарти и практики. При лапароскопия също може да се получат сраствания, но в пъти по-малко. Това е един изключително щадящ метод, който дава много точна информация за истинското състояние на органите в малкия таз, нещо, което никое друго изследване не може да направи. Никой тук не препоръчва лапароскопия за щяло и не щяло по интернет. Това не е форум за раздумка и рецепти, това е единственият български сайт за репродуктивни проблеми, в който пишат и консултират лекари и който съдържа информация и статии от медицински източници. Ние не развиваме теории на вероятностите, нито си чешем езиците. Информацията, която даваме е на база опит, факти и знания, които сме придобили по време на дългия ни път на стерилитета. Не сме лелите пред блока. Аз лично никога не съм си позволила да пиша неща, от които не разбирам. Каквото съм написала се е базирало на факти, мед. практики, знания, които съм придобила от лекари, не от художествена литература.
Та, препоръчваме лапароскопия на момичета, които доказано имат проблем с тръбите, а не на всеки на общо основание. Ако се поразровиш малко, ще видиш, че на жени, които сега тръгват по пътя им препоръчваме първо да направят ЦС и чак тогава, ако се установи проблем, да се премине евентуално към лапаро. Именно, защото сме наясно, че то не се прави ей така, за добър ден. Има си показания за него и запушени и слабо пропускащи тръби е едно от тях.
Никой лекар не е безгрешен, всеки може да сгреши в преценката си. Доц. Щерев не прави изключение. Това, че той го е казал, не значи, че е най-правилното. Както казах, има си мед. стандарти, по които се работи. Медицината се развива и усъвършенства. Някои лекари предпочитат да работят по методите, на които са свикнали, други пък избират да разширят кръгозора си.
« Последна редакция: Март 01, 2013, 23:19:48 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #399 -: Март 02, 2013, 18:54:53 pm »
Не знам дали е редно, но ще споделя все пак. Предварително казвам, че не обвинявам съответния човек. На мен на първи преглед точно доц. Щерев отсече "лапароскопия", това като за начало. Без да имам правено никакаква ЦС, нито коремна операция, нито иследвания за хламидии, нищо предварително, освен само едни изходни хормони . Това на първия преглед го каза, при това категоричен , че той трябва да я направи. Потърсих мнение и от други репродуктивни никой не назначи лапаро. Направих хистеросалпингография, резултата напълно пропускливи и добре изглеждащи тръби, без никакво съмнение. Освен лекаря който ми го каза че е ок, снимката я видяха д-р Баев,д-р Владимиров и д-р Стаменов. И тримата отхвърлиха необходимост от лапаро, до сега нямам правена такава. Това е пример, че грешки се правят, дори и от най-добрите. Просто се случва. Поради тази причина смятам че няма нищо лошо в това да се потърси второ, та дори и трето мнение.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.