0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #260 -: Юли 23, 2010, 16:31:14 pm »
Според мен направо ЦС.Аз съм минала през хидротубация и ми предстои ЦС, сега се питам за какъв не направих направо ЦС.Хидротубацията за мен лично не беше чак кой знае колко болезнена, после боля доста, но един аулин успокои нещата, а аз не държа на болка ;)

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #261 -: Юли 25, 2010, 10:14:04 am »
Благодаря момичета  :bighug:
Ще говоря с док дали наистина в такъв случай да не направя директно ЦС.
Тя ми обясни, че при ЦС боли повече, защото шийката на матката се хващала с нещо като щипки, а при хидротубацията не.
Аз си признавам, че въобще не търпя на болка, но ако така или иначе ще ме боли, а може би и два пъти, то направо да пристъпя към по-добрата процедура.
Освен това, има вероятност за сраствания заради инфекциите, които съм имала -  хламиди преди 2 г., уреаплазми и стрептококи сега  :?
А защо не се пристъпва директно към лапаро?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #262 -: Юли 25, 2010, 22:18:25 pm »
ак те е страх от цс, може да помолиш за упойка, въпреки, че аз лично не съм привърженик. може да заболи, но се търпи, нали все пак ще раждаме  :wink:
а за преминаването към лапаро зависи от мнението на доктора. има случаи след цс на забременели спонтанно, както и вариант при лоши резултати директно лапаро. ако имаш вяра на доктора си, го следвай е ще успееш. късмет и кураж
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #263 -: Август 02, 2010, 09:12:05 am »
Благодаря момичета  :bighug:
Ще говоря с док дали наистина в такъв случай да не направя директно ЦС.
Тя ми обясни, че при ЦС боли повече, защото шийката на матката се хващала с нещо като щипки, а при хидротубацията не.
Аз си признавам, че въобще не търпя на болка, но ако така или иначе ще ме боли, а може би и два пъти, то направо да пристъпя към по-добрата процедура.
Освен това, има вероятност за сраствания заради инфекциите, които съм имала -  хламиди преди 2 г., уреаплазми и стрептококи сега  :?
А защо не се пристъпва директно към лапаро?

Правила съм хидротубация при Савова в Щерев и ЦС в "Надежда" при Стаменов. От хидротубацията освен, че не стана ясно, че дясната ми тръба е запушена (установи се при последваща операция, няколко месеца по-късно), не остава и снимка, която друг лекар да може да разчете. Боля ме много - по време на манипулацията и след това около час, въпреки че пих аулин - 2 бр. При ЦС болката беше от защипването на шийката (даже не беше точно болка, по-скоро гадничко прищипване), а самата болка от вкарването на контраста трая не повече от 5 секунди. След това станах и си тръгнах без проблем (в Щерев лежах поне час, защото не можех да ходя, така се превивах, а прагът ми на болка е доста висок). След ЦС ти остава самата снимка, която може да покажеш и на друг лекар, не разчиташ само на това, което вижда извършващият манипулацията.

Това са личните ми впечатления и със сигурност съм за ЦС. А и, както са ти казали, ако толкова те е страх от болката, можеш да си поискаш упойка. Аз бях с 2 запушени тръби с хидросалпингс и въпреки това болката не беше нетърпима, но всеки сам си решава.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #264 -: Август 02, 2010, 11:39:43 am »
Мерси  :D
Наистина ще поискам направо ЦС. Оказа се обаче че не сме утрепали инфекциите от първия път, та сега провеждаме второ лечение с АБ, поради което малко се отлага процедурата.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #265 -: Август 12, 2010, 21:31:11 pm »
Аз имам цветна снимка с доста противоречиви тълкувания от докторите през далечната 2007. Преди снимката не ми се направи микробиология, въпреки че доктора видя течението. След ЦС получих болки в кръста, които влачих месеци наред, а докторите пренебрегваха тези болки - при кой ли не ходих. За капак 3 месеца по-късно микробиологията ми хем беше перфектна - нищо не се изолираше, хем цитонамазката показваше ПАП2.
Сега трябва пак да правя ЦС, че минах през доста перипетии. Но още едно пропуснато нещо от доктора: прочетете листовката за контрастното вещество - трябва да се използва с внимание при хора с алергии и с проблеми със щитовидната жлеза, заради концентрацията на йод в него.

Моля дайте информация как се нарича контрастното вещество при хидротубацията.

Или направо да минавам към лапароскопия и да приключвам с въпроса, защото никога повече няма да правя ЦС - може и алергична реакция да съм направила, може и възпаление - пак никой нищо конкретно не казва - не ми се рискува.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #267 -: Август 12, 2010, 23:06:54 pm »
Благодаря ти, Елфи!
Пише, че "солеви разтвор" и е физиологичен, но не му пишат наименованието.

Ако някой вече е купувал и ползвал такъв, моля да ми каже точно името му за хидротубацията. (Този път ще прочета листовката преди, а не след като съм си направила съответната манипулация.)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #268 -: Октомври 29, 2010, 21:11:52 pm »
Привет отново и от мен.
В крайна сметка не направих цветна снимка, а хидротубация. Причината: беше ми неудобно да се противопоставя на мнението на моята лекарка. Все пак тя има диплома, а аз нямам...
Както и да е. Искам да разкажа за своя опит.
По време на самата манипулация не ме болеше, въпреки че ме подготвиха, че ще ме боли. Половин час преди манипулацията док ме изпрати да изпия един аулин, един боскулизин, кока кола и кафе, както и да ям. Питаха ме дали имам болезнен цикъл, защото който имал болезнен цикъл по време на манипулацията боляло повече. Аз по принцип имам доста болезнен цикъл, но не ме боля въобще.
Боля ме само около 30 мин след това, но после бързо утихна и всичко беше наред.
Казаха, че тръбите ми са проходими .. дали е така след като изследването не е сигурно, мога само да се надявам  yahoo_33

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #269 -: Октомври 29, 2010, 22:03:11 pm »
Странното е, че и аз като съм правила хидротубация и ЦС се получи разминаване в резултатите. И то само през няколко месеца...
При хидротубацията - двустранно проходими тръби, а при ЦС - проходими, но силно нагънати тръби, а на дясната и хидросалпингс.
За болка - не ме е боляло нито едното, нито другото. Въобще!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #270 -: Октомври 30, 2010, 17:41:08 pm »
Manga-zunga, а на теб защо ти се е наложило да правиш и двете и то само през няколко месеца?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #271 -: Октомври 31, 2010, 00:17:42 am »
Хидротубацията я правих при един доктор, след това при другия - ЦС, тъй като не признава хидротубациите...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #272 -: Ноември 22, 2010, 12:46:46 pm »
Момичета,
днес ми бе ЦС!
Само да допълня: правена ми е хидротубация на 2.03.2010 и резултата беше "вустанна проходимост на маточните тръби".
В резулат на ограмотяването ми от форума си самоназначих и ЦС (която беше днес). Мотивът ми бе, че съм чела за "продухващия ефект" който имал контраста. Не очкавах изненади. Все пак съм направила 4 инсеминации (имам и няколко недовършени).
Резултата от ЦС днес:
"кухината на на матката е с нормални размери и има седловиден фундус. Дясната тръба е придръпната към тялото на матката и покзава ампуларна непроходимост с формиран сак. В ляво тръбата е с нагъната ход, има разширена ампуларна част и е с ампуларна непрохогимост с формиран сак"

НАПРАВО НЕ ЗНАЯ КАКВО ДА МИСЛЯ И ВСЕ ОЩЕ СЕ ОПИТВАМ ДА АСИМИЛИРАМ НОВИНАТА!
Рентгенолога каза, че лявата не е напълно запушена, но си е със сраствания.
Моя върпос е: възможно ли е за времето от 8 месеца да си запуша тръбите?
Възможно ли е при хидротубацията да не е видяно нещо ,което е толкова категорично и със снимки сега?

Не мога да преценя как точно се чувствам ... със сигурност много объркана и изгубена.
Зная, че само вие можете да разберете колко ме боли за надеждата и вярата всеки път, че ще стане .... а то е нямало шанс!

МОмичета, правете си ЦС!!!!

(съжалявам, че стана толкова дълго)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #273 -: Ноември 22, 2010, 14:44:53 pm »
Орхидея, и двете неща са възможни. Концентрирай се върху открития проблем. Пак добре, че сега се е видяло, а не след енто неуспешно инвирто.

И аз отнесох и хидротубация, и цветна снимка поради същата причина като manga-zunga.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #274 -: Ноември 22, 2010, 15:24:25 pm »
Благодаря Зай!
Съгласна съм с теб... просто още свиквам с новината ...
Трябва да се взема в ръце, но междувременно мисля да се видя и с лекуващия си лекар!

При теб имаше ли разлика в резлтатите от двете изследвания?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #275 -: Ноември 22, 2010, 15:32:30 pm »
Здравей орхидея,и аз да ти кажа ,че и при мен се получи точно това-на лапароскопия са ми правили хидротубация и тръбите ми са били проходими,с доста сраствания,но проходими..5 месеца след това на цветна снимка-едната непроходима със хидросалпингс...а другата доста нагъната според професора!Ами какво да ти кажа,аз реших да не разчитам на тях и направо да ги махна ,поне да не пречат :(Наистина е по -добре,че си го разбрала,поне ще знаеш  какво да правиш от тук нататък  osi_9
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #276 -: Ноември 22, 2010, 16:43:57 pm »
Благодаря Зай!
Съгласна съм с теб... просто още свиквам с новината ...
Трябва да се взема в ръце, но междувременно мисля да се видя и с лекуващия си лекар!

При теб имаше ли разлика в резлтатите от двете изследвания?

Не, нямаше. Но съм доволна, че направих и ЦС, защото с хидротубацията нямаш нищо черно на бяло.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #277 -: Ноември 25, 2010, 13:44:42 pm »
Тъй като съм писала по-горе за правена хидротубация и цветна снимка сега искам само да спомена, че след лапарото се установи, че двете тръби пропускат и няма хидросалпингс.
Какъв е извода...?!?! .... :)

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #278 -: Април 08, 2011, 16:57:14 pm »
Обмислям другата седмица да правя цветна снимка, но вчера на прегледа лекарят ме убеди да направя хидротубация (заради вредата от рентгена), като каза че от нея мога да получа видеозапис. Аз ли нещо не разбрах или правят запис някъде? Къде? Днес опитах да прозвъня 2-3 места, на едното дори ми обясниха че вече хидротубации не се правят - остарял метод били.
И друго: кога се прави секс след цс? Когато свърши зацапването/веднага/пропуска се месеца?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #279 -: Април 08, 2011, 20:47:58 pm »
Аз препоръчва ЦС не хидротубация.На мен мми правиха и двете първо хидротубация две проходими тръби, после ЦС една непроходима.Накрая се оказа, че едната не ми е проходима и я прекъснаха.За секса честно не се сещам  :oops: