0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #520 -: Октомври 27, 2013, 08:17:42 am »
5 дни антибиотика, а другото накрая мисля.
Защо не звъннеш на доктора - ще ти отговори.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #521 -: Октомври 30, 2013, 07:52:25 am »
Благодаря ти Pesheck. Май ти си единствената, която ми отговаря в този форум. Обадих се на доктора всичко ми обясни.
Хубав ден от мен пожелавам  :P
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #522 -: Ноември 20, 2013, 11:11:45 am »
Здравейте,
искам да ви попитам за хидротубацията дали някой знае...док. ми назначи да си направя, но МБ ми излезе мин месец,че имам кандида и пих лекарства и свещички си слагах. Това се чуда защото не знам дали съм се изчистила и док как ми назначава да правя хидротубация, то тя все пак е на почти същия принцип като ЦС. Да не вземе да не съм се излекувала и да стане някоя инфекция така.. :?
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #523 -: Ноември 20, 2013, 11:26:39 am »
Пусни нова микробиология, ако не си се излекувала, ще разнесеш инфекцията нагоре.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #524 -: Ноември 20, 2013, 14:01:05 pm »
Пусни нова микробиология, ако не си се излекувала, ще разнесеш инфекцията нагоре.
:good_post:  Задължително нова микробиология, и ако не е и деална и през ум да не ти минава да правиш хидро/ цсг! От опита си на човек, минал през възпаление поради небрежност споделям че могат да последват кошмарни месеци  :? .
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #525 -: Ноември 20, 2013, 14:25:12 pm »
Звъннах на д-р Белчева от Клиника София и обясних, че не знам дали съм се изчистила въпреки, че съм пила хапчета/микомакс/ и тя ми каза да си взема Ломексин 1 свещ, която действала 3 дни. Охх не знам  вече, просто ще изтреща. Нали трябва да имаме доверие на лекарите. Аз все пак и обясних или парите са по-важни. lili2011 как се оправи след като се оказа, че си направила инфекция?
« Последна редакция: Ноември 20, 2013, 14:27:41 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #526 -: Ноември 20, 2013, 15:38:04 pm »
Ефра, микробиология можеш да направиш във всеки чист ден, не струва много и спестява главоболия. Аз бих се застраховала и бих пуснала, пък пак да си изпия предписаното лекарство. Кандидата е изключително упорита, така че не се осланяй само на лечение, без контролно изследване. Една пренесена инфекция в малкия таз може до доведе до необратими последствия - ТВБ, сраствания, хидросалпинкс.... да изброявам ли още?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #527 -: Ноември 20, 2013, 16:45:54 pm »
 :D Благодаря ви момичета, разколебахте ме. Ще откажа часа и първо ще си направя МБ и ако е наред всичко направо ЦС ще си направя.  :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #528 -: Ноември 27, 2013, 18:45:12 pm »
Ефра, и аз мисля, че си взела правилното решение.  :hello:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #529 -: Ноември 28, 2013, 15:01:43 pm »
Здравейте!
Сега сме в процес на бебеправене, но помолих лекаря да ми да погледне едната тръба на ехограф докато бях в  и
каза, че се виждала някаква течност, но много малко. Предположи, че е от . Възможно ли е ? Възможно ли е да
е семенна течност също така, защото със съпругът ми имам контакт без прекъсване от 3 дена преди прегледа и общо взето
не е изтичало нищо от мен?
Не знам дали е нужна цветна снимка. Моля за вашия съвет, защото съм изключително притеснена.
Много ви благодаря!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #530 -: Ноември 28, 2013, 15:11:06 pm »
Здравей! Доста ти е объркан поста, но ще опитам да отговоря.
Тръбите не се гледат на ехограф. Семенна течност пък да се види там е абсурдно. Изследването, което се прави за проверка проходимостта на тръбите е цветна снимка или хидротубация. Ехографът не е подходящ, на него не се виждат тръбите. Може, повтарям, може да се види хидросалпинкс на ехограф, но за целта той трябва да е доста голям и пак не е гаранция. При всички положения, това не е ефективен метод за оценка на фалопиевите тръби. Направи цветна снимка е моят съвет. От колко време правите опити за бебе?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #531 -: Ноември 28, 2013, 15:19:01 pm »
MilenaST, освен казаното от sixsens ще добавя, че лекар, който ти гледа тръбите на ехограф, пък и вижда течност в тях, не е точният лекар за консултиране при опити за забременяване.
За това си трябва тесен специалист. Пиши наистина от колко време пробвате и от къде си, за да те насочим към такъв.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #532 -: Ноември 28, 2013, 16:14:01 pm »
Здравейте отново момичета!
Благодаря ви за бързия отговор! От София съм. Аз помолих лекаря да погледне и каза, че май се виждала някаква течност,
но не каза нищо за хидросалпинкс. Дори не изрази подузрения. Ходя при д-р Велев и като цяло му вярвам и мисля, че е добър.
Преди време след една сама изтекла киста, друг лекар каза че вижда течност, пак на ехограф и толкова. До сега не се бях
замисляла за това.
Това е 4-ти месец, в който опитваме и знам, че е малко рано да се плаша. За жалост съм изплашена обаче дори се наложи
да си намеря психолог, защото съм пред депресия.
след вечер ми е 5 ден, в който със съпругът ми опитваме и снощи се почувствах пълна с течност като балон направо. Днес
вече имам леки болки ниско долу в крема. Предполагам, че има връзка с едноседмичното усилие....
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #533 -: Ноември 28, 2013, 16:32:25 pm »
Едноседмичното "усилие" както казваш ти или правенето на секс всяка вечер не ти гарантира по никакъв начин забременяване.
Първо трябва да знаеш кога е овулацията ти, за да правите секс в дните около нея.
Второ, за да са узрели сперматозоидите е добре да се изчака три дни, но когато е около овулация се прави секс през ден.Самите спрматозоиди живеят доста(дава се до 7 дни) в жената, така че дори да се пропусне ден, ако има качествен материал, той ще намери яйцеклетката и ще я оплоди.
Трето, наистина правите от скоро опити 4 месеца хич и не са много.Ако си под 35г, се дава оптимално 1 година опити, ако до тогава не забременееш, се насочваш към клиника по стерилитет.
И четвърто, но най-важно, смени си гинеколога!На ехограф маточните тръби НЕ СЕ виждат!

Ето няколко статии от библиотеката на Зачатие, който се надявам да отговорят на въпросите ти
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=791:---sp-491263526&catid=164&Itemid=135
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=755:---sp-2147171589&catid=164&Itemid=135
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799&Itemid=144

А за всякакви въпроси ние сме насреща.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #534 -: Ноември 28, 2013, 17:12:52 pm »
Благодаря ти magi_st!
Аз вече изчетох всичко за овулацията! Малко по-рано ми е. На 10ти ден имах 19,6мм фоликул при 28 дневен цикъл.
Правенето на секс е от 8 до 13-14 дена.
Просто не пропускаме за пръв път този месец.
И за пръв път този месец пък изчетох всичко за маточните тръби и цветни снимки и т.н. и се обърках тотално, затова потърсих
и вашия съвет.
Ще пробвам при друг лекар, щом казваш :)
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #535 -: Декември 08, 2013, 09:36:30 am »
Аз имам въпрос отдностно цветна снимка. Знам, че метода не дава 100% гаранция за достоверен резултат. Бях чела , че е възможно да се получи спазъм по време на процедурата и да даде фалшив негативен резултат - тоест , че тръбите са запушени, а всъшност не са. Дори бях чела коментари на няколко момичета, че цветната снимка им показала запушени тръби и направили лапароскопия при която се установява, че тръбите са наред и най- вероятно са направили такъв спазъм.

Въпросът ми е има ли вариянт или случаи когато цветната снимка показва проходими тръби, а всъщност да се окаже , че не са? Тоест обратното. Мога ли да разчитам на резултата от ЦС след като показва двустранна проходимост?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #536 -: Декември 08, 2013, 09:57:58 am »
Въпросът ми е има ли вариянт или случаи когато цветната снимка показва проходими тръби, а всъщност да се окаже , че не са? Тоест обратното. Мога ли да разчитам на резултата от ЦС след като показва двустранна проходимост?
Нека отговорят момичета, които са наясно.
Аз само ще допълня, че с цветна снимка могат да не бъдат установени други проблеми, които се установяват само с лапароскопия.
Например при мен тръбите показаха проходимост и при направено лапаро това се потвърди. При лапарото се оказа обаче, че имам ендометриоза, която пречи на забременяването. Тя не може да се установи с цветна снимка.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #537 -: Декември 08, 2013, 12:09:07 pm »
да, съгласна съм за ендометриозата, но все пак въпросът ми беше зададен конкретно отдностно тръбите. Еднометриозата е друга диагноза все пак. Мен ме интересува въпросът с тръбите, а не дали ЦС изключва ендометриоза или други заболявания. Пък и това, че при теб са я открили не означава, че всички я имаме при проходими тръби, означава че при теб просто с лапароскопията сте изяснили нещата с 2 различни проблема.

а като споменаваш ендометриоза, моля те сподели ми въз основа на кои симптоми я предположиха или не са я предполагали и в последствие с лапароскопията са разбрали за съществуването и? Даже ако е удобно може да ми отговориш на лични , за да не се отклоняваме от темата.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #538 -: Декември 08, 2013, 13:48:01 pm »

Въпросът ми е има ли вариянт или случаи когато цветната снимка показва проходими тръби, а всъщност да се окаже , че не са?
Не, защото при ЦС се вкарва контрастно вещество през матката, то минава през тръбите и се излива от другата страна в коремната кухина, същевременно се прави рентгенова снимка и на нея се вижда точно това: матката, тръбите тънички като косъмчета и след тях нещо като облаче от излялото се контрастно в-во. Ако има проблем, тръбата е деформирана, раздута.
Правила съм цветна снимка два пъти. Първата, без упойка. Лявата ми тръба пропусна трудно с остра болка, предполагам от спазъм, но въпреки това пропусна и тръбите, в крайна сметка,  изглеждаха добре. Забременях спонтанно два месеца след това. Втората ЦС направих преди две седмици. В клиниката, която сега посещавам, се правят с много кратка обща упойка, така се елиминира вероятността от спазъм и процедурата се понася изключително леко.

Относно въпроса ЦС или лапароскопия, все пак лапарото е по- тежка оперативна интервенция и при липса на съответни показания, а това го преценява лекалят ти, обикновено първо се прави ЦС. Познавам само една жена, моя близка, при която предприеха директно лапароскопия, но тя беше от години с много обилен, болезнен цикъл, хронифицирало възпаление, не поддаващо се на лечение с медикаменти и нарушена овулация, установена с фоликулометрия. Предварителната диагноза  и потвърдена след това, беше ендометриоза. С ЦС се търси хидросалпингс, който често се формира безсимптомно.
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 14:09:21 pm от marsi »

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #539 -: Декември 08, 2013, 14:51:24 pm »

marsi  много ти благодаря за отговора. Бях писала за моята история в друга тема, но да ти кажа защо задавам този въпрос. Преди време още в началото когато започнах прегледи и изследвания бях отишла на първи преглед в клиника за репродуктивно здраве и лекарят след преглед на ехограф ми постави диагноза двустранен хидросалпинкс и ми каза да правя лапаро и да си подготвям документите за ин витро. Бях писала в форума и четох много неща. Получих и съвети от момичетата тук за което съм и безкрайно благодарна, защото можеш да си представиш без да подозирам какъвто и да било проблем какъв шок изживях тогава. След това потърсих друг лекар който и до ден днешен се занимава с мен. Та след което започнах е хормонални изследвания, стигнах ме и до цветната снимка. Тя установи, че тръбите не са запушени, пропускат, не се вижда хидросалпинкс. Диагнозата е двустранна тубарна проходимост. Тръбите се установи, че са леко нагънати( предполагам има сраствания в коремната кухина понеже имам операция от апандесит преди години) също пише, че тръбите са с тесен лумен. Това незнам дали е проблем, но доктора ми не го е взел за проблем да не мога естествено да забременея. След като знам, че единствения най- точен метод остава лапароскопията от няколко дни се чудя за нея. Исках задавайки въпроса си да знам дали мога да разчитам на положителния резултат от ЦС и дали е възможно да имам проблем въпреки резултата и. Тези ми притеснения най-вероятно са неоснователни, но ми остана един страх вътрешно след поставената диагноза от предния лекар. Знам , че може би неоснователно се притеснявам за това тъй като ехографа не показва проходимоста на тръбите, но има и момичета при който хидрото ако е голямо се е виждало на УЗИ. Тук започвам да се чудя какво ли друго може да е видял и да е объркал с хидросалпинкс на УЗИ?

Отдностно ендометриозата имам някакви собствени притеснения по четени симптоми, но за сега не сме го коментирали с лекаря.

След като при мен имаше хормонални проблеми които вече решихме, ако не стане нищо до няколко месеца може би по сериозно ще се замисля за лапаро така ще си изясня и за себе си дали има ендометриоза. Да кажа само, че лекаря ми в момента е против лапаро тъй като смята , че е неоснователно след ЦС , според него се прави когато не е ясно или има някакви съмнения, тъй като си е операция все пак, дори и да не е отворена коремна пак се получавали сраствания и не се препоръчва неоснователно за " добър ден"
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.