0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #60 -: Януари 20, 2010, 03:37:23 am »
Аз доколкото знам, изискването донорът и рецепиентът да не се познават е желателно, но не и задължително. Доскоро си мислех, че е абсолютно забранено, но се оказа, че не е така. В случаите, когато се познават, се попълват специални декларации пред нотариус /то сигурно и в другите случаи се прави/ и няма проблем. Целта е донорът да няма право на претенции към детето, ако дай боже има такова.
Разбира се, най-изчерпателни и точни отговори ще получиш в клиниката. Няма нищо страшно в процедурата, нито болезнено. Шансът може би е колкото и със собствени яйцеклетки. Никой не може да каже. От страшно много неща зависи. Дали ще е сполучлива стимулацията, дали ще реагираш добре на нея. Дали ще произведеш качествени яйцеклетки. Това последното да не те обиди, може да се случи на всеки. И 10 деца да има човек, няма гаранция, че за 11-тото ще са наред Я. От там нататък, дали ще се оплодят, дали ще се развиват правилно ембрионите, после дали ще се имплантират.... Все фактори, които са в пълна сила, когато всяка една жена прави ин витро процедура.
Желанието ти да помогнеш на приятелката си е просто страхотно. Това е една много отговорна и благородна постъпка. Желая успех и на двете ви!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Прочетох темата и искам да кажа само няколко думи!
Да дариш е БЛАГОРОДНО!  Да дариш не само яйцеклетка, а всяка частица от себе си. За себе си съм решила, че ако не дай си Боже ми се случи нещо, искам да стана донор, за да мога да помогна на някой човек, да му върна надеждата в живота и да продължа да живея чрез някой друг. Защото според мен-това е благородно да помагаш. На всички вас, които четат и се чудят да станат ли донор (дори и срещу заплащане) ще ги помоля поне за една минута да се поставят на наше място! Да си припомнят какво е надежда, защото всеки един я е изпитвал. Помислете си, ако вие се надявате за донор, за най-любимите си хора?!Не пожелавам на никого да се случи, но никой не е застрахован! Както никоя от нас не си е помисляла, че някога ще и се случи и на нея да търси донор! Тогава какъв жест ще ви се струва даряването?!! Дали ще има сълзи на благодарност в очите ви? За цена няма да говорим, човешкият живот е безценен, както и мечтите ни. Заслужава си да се замислите!
Ние сме от страната на търсещите и никога няма да се откажем!! Мъжът ми казва, че ще изровим земята, но ще си имаме бебче!!

Като край на поста, нека ви върна в първи клас:

Продавач на надежда

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал...познайте какво?
- Надежда! Надежда за всички.

'Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!'
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.

А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Джани Родари
« Последна редакция: Март 10, 2010, 11:33:23 am от Ria »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Ria много хубаво написано ... дано има надежда и  за нас ! osi_9


искам да даря яйцеклетка,не знам към коя клиника или доктор да се обърна ако някой има инфо да ми пише
*
Здравей nini11,
Можеш да се обърнеш към някоя от реномираните клиники: на д-р Стаменов ( Надежда ), на д-р Владимиров ( София ), на Щерев.
Ако нещо друго те интересува - питай :lol:
ако не намеря жена ще се обърна към някоя клиника благодаря за инфото ако познаваш някоя жена която има нужда пишете ми
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от моде
« Отговор #66 -: Март 24, 2010, 22:34:16 pm »
nini11 това го копнах директно от страницата на МДВарна.Донорската им програма е ясна,точна и всичко необходимо е споменато.Дано ти свърши работа.               "Ние от репродуктивен център „Майчин дом” разбираме,че този хуманен жест е свързан с известни неудобства и кратко нарушаване обичайния ритъм на живот на донорките, и за това сме готови с удоволствие да компенсираме с 2000 лв тези жени за благородния жест.

Кой може да стане донор на яйцеклетки?

Вие трябва да сте здрава жена на възраст между 21 и 35 год и да сте вече майка. Добре е месечния ви цикъл да е редовен,защото това означава,че имате нормални нива на хормоните.Не трябва да страдате от никакви инфекциозни заболявания като СПИН, Хепатит В, Хепатит С,Сифилис, както и да нямате наследствени заболявания в семейството си."
благодаря за информацията
*

    tanyatais

  • *
  • 5
  • Най-обичаната шик мама!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #68 -: Април 16, 2010, 17:54:13 pm »
Привет! На 30 год съм ,с едно дете на 22 месеца .От доста време се интересувам от ставането на донор на яйцеклетки и бих искал да попитам и тук освен във  Форум Мама Бг как се процедира,къде се отива първо,какво се заплаща,какви са рисковете за мен ,изисквания и препоръки?Благодаря предварително!
Пуснах и тема в репродуктивни проблеми !
Таня
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #69 -: Август 01, 2013, 13:43:56 pm »
Здравейте,
В момента правя ин витро процедура в МД-Варна и мога да поделя зрелите си яйцеклетки с жена, която има нужда от това. Ще се радвам да даря щастие на нечие семейство!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #70 -: Август 01, 2013, 14:11:47 pm »
Здравейте,
В момента правя ин витро процедура в МД-Варна и мога да поделя зрелите си яйцеклетки с жена, която има нужда от това. Ще се радвам да даря щастие на нечие семейство!

Spored men v samata klinika bi sledvalo da ima spisak s 4aka6ti za qjcekletki i ti sledva da saob6ti6 za gelanieto si na twoqt dok.
Strahoten gest ot tvoq strana, no ima redica iziskvaniq po otn na samoto donorstvo i kam donora. :bighug: :youwoman:


p.p Izvinqvam se za latinicata otnovo no tuk taka i ne se dobavi kredora :oops:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #71 -: Август 01, 2013, 15:48:58 pm »
Здравейте,
В момента правя ин витро процедура в МД-Варна и мога да поделя зрелите си яйцеклетки с жена, която има нужда от това. Ще се радвам да даря щастие на нечие семейство!

Този вид донорство не се разрешава от закона.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #72 -: Септември 18, 2014, 12:50:56 pm »
Момичета, леко се обърках от изписаното тук , в момента законодателството позволява ли например моя приятелка , отговаряща на изискванията да ми стане донорка? Тук прочетох ,че някои момичета се познавали с донорката си...

благодаря
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #73 -: Септември 18, 2014, 14:45:01 pm »
Момичета, леко се обърках от изписаното тук , в момента законодателството позволява ли например моя приятелка , отговаряща на изискванията да ми стане донорка? Тук прочетох ,че някои момичета се познавали с донорката си...

благодаря

по закон - не може. донорът трябва да е анонимен. повярвай ми - и за теб е по-добре така, да не се познаваш с бъдещия си донор. спестява какви ли не потенциални проблеми в бъдеще.

може да се уговориш с клиниката, обаче, да им заведеш приятелката си да стане техен донор, като нейните яйцеклетки се използват за друга пациентка, ако те ти осигурят на теб яйцеклетки от анонимен донор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!