0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #40 -: Септември 17, 2014, 21:49:13 pm »
meshko106, Стефан беше на Явор на възрастта като тръгна на ясла и две седмици, беше голяма драма, тръшкане, ритане и си говземах на обяд. След тия две седмици го преместиха в групата в която беше ходила Ели и той взе да влиза като у дома си, нямаше драми нито рев, явно му беше познато мястото. Но чак да не яде и да е тотално променен, или пък да реве през цялото време не се е случвало, нито с него нито с Ели. Тя свикна доста бързо 3 - 4 дена беше до обяд, но тя беше на 13 месеца.

Nina, успех на Кристина в училище, да и върви по вода! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #41 -: Септември 18, 2014, 09:10:34 am »
Мешко, ние бяхме голяма драма с яслата. Дадох я на 1г9м - много дълго време плака и не искаше да ходи, и което беше по-притеснителното не спеше наобед изобщо, а в къщи вечер беше ужасен кошмар, защото беше изморена и крива, и въпреки това пак не искаше да ляга, даже не искаше да седне на леглото си  8O В чудо се бях видяла, по цели нощи само придремваше и плачеше, разнясяхме се, играехме и какво ли още не - все по малките часове. Бях почнала да търся частна ясла с надеждата, че нещо може да се промени като се промени мястото. В един момент някак свикна, примири ли се какво незнам, но просто престана да прави такива неща, сега вече даже ходи с желание мога да кажа  :) Ще отмине, търпение трябва и постоянство, и дано да е здравичък, за да походи повечко без прекъсване, така по-лесно ще привикне  :D 
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Септемврийска тема
« Отговор #42 -: Септември 18, 2014, 16:15:01 pm »
Нинааа, много се радвам да те видя тук! :D :D Ха добре дошла!  :)

Някой от Вас да знае, дали има опасност някаква за едно двумесечно бебе, ако бъде настанено в току-що ремонтиран апартамент? Няма да има миризми на бои, защото тия наши приятели, от чието име се интересувам, са фенове на тапетите. Т.е. навсякъде е с тапети. Ще мирише на нови мебели, нов ламинат,  и т.н

Та чудят се хората, дали това би навредило нещо на бебето им?

Много се радвам за тях! :) Много близки приятели са ни. Днес сме на РД у тях на момченцето им, което става на четири! :)
А бебето, което чакат, беше с термин вчера, но още не се е появило. Изчаква да мине РД на брат му! :wink: А майката е на 40 години! :)
Радвам се за тях! Написах го, за да дам надежда на всички, които са около 40-ти! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #43 -: Септември 18, 2014, 17:11:40 pm »
Едва ли би имало някакъв проблем. Ако е съвсем ново строителство нека си купят едно влагомерче, продават се към термометрите обикновено и просто да проверят влажността да не е много висока. А ако е стар ремонтиран не виждам какъв проблем би имало. :)
Re: Септемврийска тема
« Отговор #44 -: Септември 18, 2014, 18:00:42 pm »
А ако е стар ремонтиран не виждам какъв проблем би имало. :)

такъв е, да.
благодаря! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #45 -: Септември 19, 2014, 11:43:01 am »
С усмивка:
http://www.adme.ru/zhizn-semya/20-fotografij-dokazyvayuschih-chto-rastit-detej-nelegko-no-ochen-veselo-769610/

Успешна и весела нова учебна година за всички дечица !


*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #46 -: Септември 19, 2014, 14:19:38 pm »
Голям смях :)

Напомни ми за случката с киселото мляко вкъщи :)



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #47 -: Септември 19, 2014, 15:48:59 pm »
Руми, голям художник си имаш вкъщи!

*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #48 -: Септември 20, 2014, 11:06:34 am »
Meshko, все едно си описала моето дете. Голяма драма беше при нас, не се хранеше и не спеше, което го правеше нервен и агресивен. Аз бях много търпелива, но един ден детето ми беше цялото посинено и надрано и мъжа ми вече не издържа. В яслата имаше и втора ясена група и настояхме пред директорката детето ни да бъде преместено. Разликата беше огромна, сестрите положиха огромни усилия, но за около 2 седмици успяха да го накарат да се храни и да спи. От тогава и малчо започна да ходи с удоволствие и мрънкаше през почивните дни, че искал да е на ясла  :lol: . Лятото, със сборните групи, ходеше при предишните си госпожи, но вече нямаше проблеми.
Та извода ми е, че е много важно госпожите какви усилия ще положат, за да приобщят децата в началото.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Септемврийска тема
« Отговор #49 -: Септември 20, 2014, 20:55:20 pm »
Руми, много е сладък!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #50 -: Септември 21, 2014, 08:57:08 am »
Мешко, моят син плака от ден 1 в яслата до края. В началото по цял ден, спираше само, за да хапне и продължаваше. Целодневния рев продължи поне месец, а след това си плачеше всяка сутрин. Не е спирал да се храни обаче и си спеше там, но след дълго приспиване от персонала.
От първия ден в детската градина приключи драмата, като отрязана с нож. И не от нещо обективно, а просто сутринта отиде и не гъкна.
Дано да е по-кратко при вас, че е голяма мъка и за детенце и за вас. Успех!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #51 -: Септември 22, 2014, 03:39:22 am »
Айде, пак аз!
Моята щерка имаше бронхиална астма, която я беше израснала вече, или поне аз така си мислех.
Но предната нощ направи такъв сериозен бронхоспазъм, та си позволих да извикам Спешната помощ - нещо, което направих за пръв, от както имам деца.
Биха и солу медрол (урбазон) и се успокои и заспа. Преди това от спазмите да кашля, чак повърна.
Тя преди това си беше диспансерна и по НЗОК всеки месец и вземах Пулмикорт и Спирокаст.
Преди година някъде и ги спрях на моя глава, защото я виждах излекувана вече.

Сега, смятам тази седмица да я водя при детски пулмолог в Токуда. Преди две години я водихме в Токуда, но тъй като беше събота, нямаше детски пулмолог, а просто дежурен педиатър.
Моля, ако някой има отзиви, да сподели.
Рових се назад във форума и гледам, че през далечната 2007-ма сте коментирали д-р Гизова и д-р Куфарджиева. Да де, но времената се менят и предполагам, сега може да има и друго име в областта на детската пулмология.

Приемам мнения също и за Варна, че ми е по-близо.

Благодаря Ви! :) :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #52 -: Септември 22, 2014, 09:07:10 am »
Кокиче, Мини беше водила Стефи при д-р Рада Маркова Тук. От няколко места съм чувала много добри отзиви за нея. Ако искаш пиши на Мини, да ти каже подробности.

Руми, много сладък художник  :D

Моята девойка утре тръгва на градина в Банско. Много иска да ходи, да видим до кога ще има мерак  :D

Re: Септемврийска тема
« Отговор #53 -: Септември 22, 2014, 09:49:01 am »
Ники, мерси много!  :) Ще и пиша на Мини, да.

Руми, според мен това не е художник, а е новото рекламно лице на Верея! :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #54 -: Септември 22, 2014, 16:08:44 pm »
Благодаря ви, момичета :) Аз по-скоро лакомник мисля, че е :)

И той щеше да тръгва утре на ясла, но почна да кашля. Ще ходим и ние при д-р Маркова, че много необясними тези негови кашлици...



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #55 -: Септември 22, 2014, 18:05:09 pm »
Днес е 6-ти ден на Марко в градината и го оставих в добро настроение и без да плаче. Много съм облекчена.

Имаме късмет с добри учителки (2 на група от 10 деца), които ги занимават с куп интересни игри. Имат си рутина и трите часа са предвидими и отлитат много бързо. У дома обсъждаме какво правят, кое му харесва, какви ги вършат другите деца... Четем книгите вече на английски и с баба си учат думички заедно, че и на нея й е крайно време да проговори.

На майките, които могат да си позволят плавен и бавен преход на децата от къщи към градината, горещо препоръчвам 2-3 дни седмично по няколко часа в началото. При нас това дава отличен резултат.
Re: Септемврийска тема
« Отговор #56 -: Септември 22, 2014, 18:34:38 pm »
На майките, които могат да си позволят плавен и бавен преход на децата от къщи към градината, горещо препоръчвам 2-3 дни седмично по няколко часа в началото. При нас това дава отличен резултат.
Аз също смятам така да пусна Жорко. В началото само сутрин, горе-долу около месец така, в зависимост от това как се адаптира. Така и на мен ми се струва по-добре. Но пък на едното приятелче на Жорко, с което ще са заедно, директорката казала на родителите, че е най-добре 2-3 дни да е на такъв съкратен режим, че после свиквали и не искали да стоят по цял ден. Ще споделя как е при нас като започнем. За сега плановете са ноември да го пуснем.
*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #57 -: Септември 22, 2014, 21:53:41 pm »
Мишо беше 4 месеца по 3 часа сутрин като закусва ще и обядваше вкъщи и не можа да свикне. След смяната на групата и огромния стрес, който беше преживял в първата, за 2 седмици свикна да ходи по цял ден, да се храни там и да спи във втората. После в почивните дни искаше да ходи на ясла.
Така че, за мен извода е, че не само в детето е проблема.
Не пожелавам на никоя мама да изживее моите емоции.


*
Re: Септемврийска тема
« Отговор #58 -: Септември 23, 2014, 13:06:53 pm »
Нашата наперена мома днес отиде за първи ден на градина, 1-ва група. Има стаж в яслата, там ходеше с удоволствие, но пък лятото/5 месеца/ си беше в къщи. Вчера нямаше търпение да мине денят и да дойде така очакваното УТРЕ. Сутринта стана, облече се и с усмивка тръгна. Усмивката и ентусиазма се изпариха на влизане в сградата. Влезе с рев - мамааааа, мамаааа и те така.
Ще видим след обяд като я взема как ще е настроението.
В яслата /беше на 1г. и 9м./ адаптацията беше лека. Плачеше сутрин, но с този рев - Ако мине номера, ако не мине, ще ходя. иначе там си беше спокойна, хранеше се, спеше и играеше. Все висеше с едно момченце до последно /взимах я около 18 часа/, ако него не го бяха взели, си доиграваше и солидарно изчакваше някой да вземе Калоян  :D И Калоян караше майка си да ни изчакват, да не оставала сама София  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема
« Отговор #59 -: Септември 26, 2014, 15:24:04 pm »
Успех на всички деца в новите им предизвикателства!

От два дни ми е доста горестно и бях в голяма чуденка дали да споделя,
за да чуя и вашето мнение, защото според мен тук сме хора с ценности, който все повече са дефицитни!

Вторник ден първи от кратката седмица се случи инцидент с племенницата ми в занималната.
Нейния разказ е следния, отива до тоалетна, връща се и поради отворени прозорци в стаята,
става течение, тя се е притеснила да не се тресне вратата, опитва се да я спре и палеца й бива притиснат от тежка масивна врата.
От което следва операция с пълна упойка, няколко шева за да спасят горната част на пръстчето.
Днес са я изписали от болницата, детето е добре, говорих с нея няколко пъти от вторник насам, не звучи стресирана.
Състоянието на палеца ще се изясни след като мине малко време и махнат конците.
Излишно е да пиша как се чувствахме всички, но тук идва голямото НО, никой от училището не се е обадил да пита как е?
Е .... нямам коментар за това, цялата ми оптимистична природа и винаги извиняващата
всичко моя луда психика, не намери отговор на този въпрос!
Ще отговарям за деца, ще се случи инцидент и няма да звънна вече четвърти ден
да питам как е детето!?Не, ще отида в болницата и ще видя как е, не да се обадя само!
Боли ме...защото бавно и не така славно се превръщаме в чудовища!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)