0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #280 -: Октомври 20, 2014, 16:24:35 pm »
Възможно е и пресен да си се реже накрая, както магданоз се слага примерно.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #281 -: Октомври 20, 2014, 16:54:41 pm »
Мими, точно по метода на Жбрула си прибрах малко круши, всичко е ок с тях.
А колко захар сложи?
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #282 -: Октомври 20, 2014, 17:04:42 pm »
Мими, само да кажа, че може да не слагаш захар, ако не желаеш и плодовете са достатъчно сладки сами по себе си. Слагаш, ако нещо има нужда от овкусяване. Аз слагам малко (1-2 ч. лъжички) на малини и къпини, ако са от по-киселеещия вид. На сините сливи не сложих тая година, примерно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #283 -: Октомври 20, 2014, 17:30:10 pm »
Мими, точно по метода на Жбрула си прибрах малко круши, всичко е ок с тях.
А колко захар сложи?
По една супена лъжица на бебешки буркан. Мисля 180мл са. То си зависи и от плода колко е сладък, ама ме достраша да не стане блудкаво.
Пуснах питане за тави за лютеница/сладко, някой ако иска ще му дам мейл, произвеждат по размери на клиента над 50см диаметър.

И понеже в тоя студ вече ми е Коледно, започвам приготовления. Обичам щолени, но предпочитам да си ги меся сама. Та за тях са ми нужни портокалови корички. Ето и рецепта :)

Сладко от портокалови корички

4-5 портокала
1кг захар
1чч вода
1ч.л. лимонена/винена киселина

Портокалите се изстъргва от восъчната жълта част белят се и се режат на малки парченца. Изварят се 3 пъти за по 5 мин. и се изплакват със студена вода. След това се слагат в тенджера със водата и захарта и се варят до нужната гъстота. Накрая се слага лимонена/винена киселина и се насипва горещо в буркани, които се обръщат докато изстинат.
Може корите да се нарежат на 7-8 ивици, които да се навият на охлювчета и да се нанижат на конец. Красиво и ефектно ако се поднасят в този вид на гости. Мен не ме устройват така :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 10:03:10 am от mishanta »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #284 -: Октомври 20, 2014, 17:38:06 pm »
Краставички варя точно 3 минути,  иначе стават на каша
Претакам и зеле и общата туршия (тази с едрата сол). Иначе хваща бяла риза от горе и после мирише лошо.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #285 -: Октомври 20, 2014, 20:40:21 pm »
Претакането на зелето у дома мъжът ми е свел до опростената процедура продухване -пъха в бидона един маркуч,надува с въздух,така саламурата се раздвижва и разбълбуква и това е.Няма цапане и мръсотия,миризми ,но все пак бидона е в мазето .
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 20:43:16 pm от nimika »


*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #286 -: Октомври 21, 2014, 14:23:59 pm »
Някой да ми даде рецепта за шипков мармалад? Интересува ме и самата технология, щото съм боса, боса, ама ми се прави  :lol:
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #287 -: Октомври 22, 2014, 11:45:42 am »
Правила съм веднъж шипков мармалад и беше голяма хамалогия. Помня че шипките май се варяха да омекнат, после се претриват през много ситна цетка, за да се махнат мъхчетата и вече пюрето се сгъстяваше със захар, но какви бяха пропорциите нямам спомен. Реших, че няма да повторя  :lol:
Направих крушите, сложих им и по малко канела. Ще дам отзиви като отворим бурканче :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #288 -: Октомври 22, 2014, 23:55:47 pm »
Май никой не повтаря  :lol: Сега ще ви дам рецепта аз, получи се чудесен мармалад и аз бих повторила с такова или близко количество естествено  :lol:

Мармалад от шипки

Пропорцията е от нета 12кг шипки 4кг захар

Варих шипките до омекване, някъде пишеше и до каша, но аз и така ги варих 2 часа  8O На следващия ден вече ги претрих през сито, съответно всичките ми ръкавици са при препаратите и за да не мирише, ги претрих с голи ръце (черни са все едно с въглищен прах съм си играла  :lol: ) Отне ми по-малко време от брането, болезнени поражения няма ( следващия път трябва да намеря и кой да ги набере  :lol: ) Сложих захар и варих на слаб котлон. От 1.200кг шипки излезе около 1кг мармалад. С 12кг щях да се гръмна сигурно  :lol: Та напълних горещия мармалад в буркани и ги обърнах за изстинат. Това е  :D
« Последна редакция: Октомври 23, 2014, 09:49:02 am от mishanta »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #289 -: Октомври 23, 2014, 19:37:02 pm »
Честит празник момичета!
Ден на чушкопека било  :lol: :lol: :lol:
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #290 -: Октомври 23, 2014, 19:50:24 pm »
Честит празник момичета!
Ден на чушкопека било  :lol: :lol: :lol:
Честит да ни ееее! Незаменим уред е това!  :D

Марго, добре, че не ям мармалади, че като ви четох....това вече не моЙ си го причиня, ако ще и да ми се ядеше.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #291 -: Октомври 23, 2014, 20:00:22 pm »
Честно казано и аз много не ям  :lol: :lol: 2 буркана годишно я има, я не.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #292 -: Октомври 24, 2014, 02:42:50 am »
Преди доста време мислех да ви споделя тази реклама, защото е много извън "отегчителното готварско клише" и когато я видях за първи път...помислих си, че ако не обичах да готвя - може би тя би ме подтикнала да опитам поне. Неслучайно е наградена. Апропо - рекламира марка хранителни продукти, елитни...не готварска техника ;)
https://www.youtube.com/watch?v=wrjfSxCGB3M
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #293 -: Октомври 24, 2014, 05:31:42 am »
Жбрул, много е добра  :eat: в 10 директно!

Кулинарията трябва да бъде удоволствие, а не досадно ежедневно мислене...
Изисква време и енергия, а не винаги разполагаме с тях, но с малко организация се получава.
Последните години с навлизането на нови съдове, иновативни уреди и практики, много тв предавания
и желанието да се храним по-здравословно създаде едно ново гурме отношение към храната.
Този дух го има и тук в нашите кулинарни теми, за което съм ви безкрайно благодарна,
защото то се дължи на Вас  :flower:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #294 -: Октомври 25, 2014, 20:23:26 pm »
Извадих късмет, туршийката ми стана готова точно когато времето застудя и е моментът да си хапна нещо такова. Тук е вече накълцана, овкусена със зехтин и готова да я налазвам.  :lol: Наздравеееее!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #295 -: Октомври 25, 2014, 22:35:37 pm »
Наистина е чудесна и аз вадих няколко пъти вече  :D
Експеримента ми с част ІІ и небълникането показва, че наистина хваща риза и явно си трябва  :)
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #296 -: Ноември 02, 2014, 14:59:12 pm »
Момичета, току що ядох за пръв път от таз годишната туршия на майка ми.
Станала е невероятна (по мой вкус).
Ако обичате сладко-кисела туршия може да опитате. А ето и рецептата:

Царска туршия

7 кг зеленчуци (ние сложихме карфиол, зеле, моркови, камби и зелени домати)
3 глави чесън
250 гр сол
600 гр захар
250 мл олио
500 мл оцет
1 пакетче черен пипер на зърна
1 дафинов лист

Зеленчуците се нарязват и се слагат в голям съд (тенджера, тава) с капак.
Чесънът се обелва и скилидките, заедно с черния пипер и дафиновият лист се прибавят към останалите зеленчуци.
Добавят се солта, захарта и всичко се разбърква.
Престоява 24 часа, при което зеленчуците пускат сок.
Сокът се изцежда. Към него се прибавят олиото и оцета и така получения сироп се слага да кипне на котлона.
Зеленчуците се заливат с горещия сироп.
Процедурата с изцеждането на сока и варенето се повтаря още 2 пъти на всеки 24 часа.
След третото варене зеленчуците се изцеждат добре и се натъпкват в буркани. Заливат се с горещия сок.
Бурканите не се варят и не е задължително да се запечатват. Ако туршията ще стои на по-топло се слага по 1 лъжица олио отгоре във всеки буркан, за да се съхрани по-дълго време.

Първата снимка е от първия ден на заготовка на туршията, а втората е вече в готов вид. Ями ями ....
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #297 -: Ноември 02, 2014, 19:42:35 pm »
Смайл, сигурна съм, че е толкова вкусна колкото изглежда, защото и моята майка е правила подобна или същата, но явно не и се занимава.
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #298 -: Ноември 11, 2014, 18:35:04 pm »
Момичета, кога ще слагаме зелето?  :lol:
На мен ми дадоха две огромни зелки, които няма да ми се съберат в кофата, която бях намислила, а не ми се купува нов съд специално.
Ако ги нарежа на 4 всяка ще стане ли пак работата според вас?
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #299 -: Ноември 11, 2014, 18:38:29 pm »
Ще стане разбира се. Но ще ти е по-трудно със сърмичките, като ти дотрябват цели листа за тях. Но ако си склонна да правиш от онези малките, дето са по една хапка - идеално ще е. Много ги обичам аз, ами хич ме няма по направата им.  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!