0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #840 -: Януари 13, 2015, 21:37:45 pm »
Кръвен тест се прави най-рано 12-13 дена след овулацията. Тест под 5 е категорично отрицателен.
Пет месеца са много кратък срок, за да се говори за проблеми със забременяването. След година неуспешни опити се препоръчва двойката да се обърне към репродуктивна клиника (не към кварталния гинеколог). При жени над 35 г. - след шест месеца.

Успех на всички!

Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #841 -: Януари 13, 2015, 21:59:06 pm »
Благодаря ти миличка..... Даде ми надежда.. Ще изчакам закъснение и ще повторя теста..... Просто имах много бледа черта на Шуър чек писалка и това ме накара да пусна  кръвния....... Сигурно е била изпарителна
С риск модераторите и другите момичета да ме критикуват, бих казала че се държиш маниакално. Моля успокой се и не мисли непрекъснато за евентуалната бременност, защото по този начин можеш да стигнеш само до психиатрична клиника. На бъдещото ти бебе му е необходима здрава майка, а не емоционално нестабилна. Успех!
+1 можех и аз така да го кажа.за това го написах вчера че е като "Фикс идея".малко да се успокой момичето и ще стане.за всичко си иска търпение.все някой ден ще успее
искам също да каже че тази бледа черта на писалката е изпарителна.само сянка е!рано и е за тестове, да изчака ако не и дойде тогава прави.аз даже като си правих тест чаках цяла седмица,за да съм сигурна че ще видя 2-ра черта и я видях
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 22:02:20 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #842 -: Януари 14, 2015, 01:24:47 am »
На нито един от тестовете няма втора черта, но то няма и как да има защото е ужасно рано.
Аз правих кръвен тест на 8-ми ден при трансфер на 5 дневни ембриони и резултата беше малко над 30, а пикливият тест беше тотално отрицателен докато кръвният не мина над 500 единици
Така че правене на тестове на 8-ми ден от овулация е безмислено харчене на пари.
Останалото, което исках да кажа вече са го написали другите.
Така че detence1993 успокой се и си изчакай датата на МЦ.

26.09.2019
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #843 -: Януари 14, 2015, 06:30:06 am »
Теди, наистина се успокой и спри да мислиш само за бебе, а и доколкото помня, имаше кисти и хормонални проблеми, излекувай тях и след това мисли за деца.





Бореща се за една мечта.
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #844 -: Януари 14, 2015, 08:56:56 am »
Днес сутринта направих тест, който изглежда така.

Желая ви от все сърце на всички да видите двете чертички.  :D
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #845 -: Януари 14, 2015, 09:02:34 am »
Лелееееееееееееееее, мила sasano, разплаках се от радост :) Дай боже все повече чертички да има в темата :)  :bighug: Честито и да сте живички и здравички и да си гушкаш след 9 месеца малко слънчице :))
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #846 -: Януари 14, 2015, 09:03:50 am »
Eeeee,пред фактите и боговете мълчат :lol: :lol:! Та били те и от Зачатие!! :wink: Честито!!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #847 -: Януари 14, 2015, 09:03:59 am »
Еха, sasano - ето това се казва категорично положителен тест!
Честито и лека бременност! И благодаря за пожеланието. :D

Пет месеца са много кратък срок, за да се говори за проблеми със забременяването. След година неуспешни опити се препоръчва двойката да се обърне към репродуктивна клиника (не към кварталния гинеколог). При жени над 35 г. - след шест месеца.

Успех на всички!
Изцяло подкрепям мнението на блу скай.
detence1993, тръшкаш се за 5 мес. опити за забременяване, ами ако са 5-6-7 и т.н. години в неуспешни опити? Тогава?!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #848 -: Януари 14, 2015, 09:08:19 am »
Днес сутринта направих тест, който изглежда така.

Желая ви от все сърце на всички да видите двете чертички.  :D
Честито! Лека бременност и здраво бебче на финала!
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #849 -: Януари 14, 2015, 09:08:25 am »
Знам, че още е рано, но все пак се радвам толкова много....
Момичета, в никакъв случай не губете надежда! Точно една година с няколко прекъсвания се получи.
И не чакайте като мен, а действайте, защото времето тече....

 :D
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #850 -: Януари 14, 2015, 09:13:46 am »
Днес сутринта направих тест, който изглежда така.

Желая ви от все сърце на всички да видите двете чертички.  :D

Честито Сесано!  :ballons: Много красив положителен тест  :D Пожелавам ти хубава и спокойна бременност и разкошен финал
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #851 -: Януари 14, 2015, 09:21:09 am »
Днес сутринта направих тест, който изглежда така.

Желая ви от все сърце на всички да видите двете чертички.  :D

Честито, мила! Желая ти лека бременност и жив, здрав, пухкав финал след 9 месеца. Спокойни месеци на очакване. Страхонта новина и страхотно начало на деня ми.
Радвам се за хубавата вест. :D :bighug: :babyflips: :goodluck:

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #852 -: Януари 14, 2015, 10:20:36 am »
Честито Сасано! Успешни и спокойни 9 месеца! А на финала едно прекрасно бебче! Наистина страхотна новина за началото на деня! Успех на всички,не губете надежда!


Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #853 -: Януари 14, 2015, 10:57:02 am »
Здравейте, момичета! Утре ми е датата на цикъла, но снощи получих кафеникаво течение, може би 2-3 капки. Според моите изчисления овулацията ми е била около 1-2 януари. Мислих, че може да е имплантационно кървене, но доколкото прочетох то се случва около седмица след оплождането, така че ми се струва, че вече е късно за него.  Снощи си правих тест, но май избързах - беше отрицателен. Утре ще повторя отново. Мисля да изчакам няколко дни, за да видя дали ще ми дойде и ще отида на лекар.
Имате ли идеи от какво може да е?
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #854 -: Януари 14, 2015, 11:26:46 am »
Здравейте, дами!
Честито на бъдещата мама и дано има щатието да има лека бременност и здраво бебе :)
Нямате представа колко искам и аз да видя заветните "Две чертички"

Имам нужда да споделя с някого, дано не ви досядя с моята история.
Та, аз съм на 28 години и много искам да стана майка. :(
След две години опити най-накрая забременях, но щастието ми не беше дълго. Така и не видяха плоден сак в матката ми и по спешност се наложи да ме оперират за установяване на Извън маточна бременност. След като докторите се оказаха прави махнаха плода и едната ми тръба, заедно с него.
Вече мина половин година след операцията. трябваше да се пазим докато ми направят изследване за проходимост на тръбите и вече всичко е наред. Много се надявам да съм бременна. Този месец с мъжа ми положихме двойно повече усилия и се надявам да се оправдаят надеждите ни. Трябва да ми дойде на 25 януари.
Раздвоена съм, мъжа ми твърди, че според него трябва да съм бременна, а аз не исскам отново да храня напразни надежди. По негово настояване тази сурин си направих тест, които се оказа отрицателен. Твърде рано е и тайно се надявам да се окаже неправиллен. Ще изчакам да мине 25 - ти и ще повторя теста.
Въпроса ми към Вас е кога започват първите симптоми на бременноста. Знам, че при всяка бременност е различно, но все пак.
*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #855 -: Януари 14, 2015, 12:23:10 pm »
Честито sesano! Лека бременност и здраво бебе на финала.

siart много е рано за тест, относно симптомите при всеки е много различко, въпреки това можеш да прегледаш тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8168.0 където момичетата са споделили симптомите след доказване на бременноста.

Успех на всички!


*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #856 -: Януари 14, 2015, 13:49:02 pm »
Честито и от мен sasano пожелавам ти лека бременност и здрав мъник.

Относно мен, бях на преглед , доктора установи че са останли само 2 фоликула в левия яйчник , и каза че в следващите 2 дни ще настъпи овулацията.(13.01 или 14.01) Лигавицата била идеална 8.6 мм. Обаче от одеве чета,че момичета с ПКЯ трудно пукат фоликул сами.В петък ме вика пак,този гаргара ли си прави с мен или имам шансове ?
П.П. От другия месец няма да съм при него.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #857 -: Януари 14, 2015, 15:00:20 pm »
Честито, sasano, много се радвам  :D, желая ти лека и спокойна бременност!  :D

snaPi, нали имаше и трети фоликул, а какъв беше размерът на тези двата при прегледа?
Според мен е добре да отидеш на прегледа в петък, за да се види дали са се спукали тези фоликули, ако са се спукали - добре. Но ако се окаже, че не са се спукали, то може да е имало доминантен, който да е овулирал преди последния преглед ... вие сте направили каквото от вас зависи в този цикъл, дано даде резултат  :). Но отиди на прегледа в петък, ако не друго, поне информативно - да знаеш какво се случва.

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #858 -: Януари 14, 2015, 15:13:30 pm »
Имам нужда да споделя с някого, дано не ви досядя с моята история.
Та, аз съм на 28 години и много искам да стана майка. :(
След две години опити най-накрая забременях, но щастието ми не беше дълго. Така и не видяха плоден сак в матката ми и по спешност се наложи да ме оперират за установяване на Извън маточна бременност. След като докторите се оказаха прави махнаха плода и едната ми тръба, заедно с него.
Вече мина половин година след операцията. трябваше да се пазим докато ми направят изследване за проходимост на тръбите и вече всичко е наред. Много се надявам да съм бременна. Този месец с мъжа ми положихме двойно повече усилия и се надявам да се оправдаят надеждите ни. Трябва да ми дойде на 25 януари.
Раздвоена съм, мъжа ми твърди, че според него трябва да съм бременна, а аз не исскам отново да храня напразни надежди. По негово настояване тази сурин си направих тест, които се оказа отрицателен. Твърде рано е и тайно се надявам да се окаже неправиллен. Ще изчакам да мине 25 - ти и ще повторя теста.
Въпроса ми към Вас е кога започват първите симптоми на бременноста. Знам, че при всяка бременност е различно, но все пак.
siart, ако нещо не съм разбрала правилно, моля поправи ме, но щом цикълът трябва да е около 25-ти, то според мен сега си около 2-3-4 ден след овулация, така ли е или аз нещо бъркам?
Много е рано за тест, дори да е имало оплождане, не може да се очаква да има имплантация все още за тези дни.
Кога беше началото на цикъла ти този месец и кога дните за овулация, как определяш фертилните дни, ползваш ли тестове за О.?

Всички симптоми като придърпване, напрежение в гърдите, и т.н. не са сигурен признак за бременност, защото може да са следствие от други причини. Разбирам огромното желанието за бременност и постоянното вглеждане за някакъв знак дали не се е случило  :) ... но за ранно определяне на бременност, най-сигурен е кръвният тест (бета ЧХГ), най-рано 10-11 дни след зачеване с уговорката, ако резултатът е много нисък или отрицателен, да не се бърза с изводите, а да се направи тест отново сред два-три дни. Уринен тест около 14 дни след О., най-добре с първа сутрешна урина. Този въпрос за ранното тестване е многократно обсъждан в темата, включително онзи ден имаше подробни коментари за момента на имплантация и ЧХГ, прегледай темата :)
Успех, от сърце ти желая положителен резултат! :)
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 15:50:47 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 8 част
« Отговор #859 -: Януари 14, 2015, 15:48:41 pm »
Здравейте, момичета! Утре ми е датата на цикъла, но снощи получих кафеникаво течение, може би 2-3 капки. Според моите изчисления овулацията ми е била около 1-2 януари. Мислих, че може да е имплантационно кървене, но доколкото прочетох то се случва около седмица след оплождането, така че ми се струва, че вече е късно за него.  Снощи си правих тест, но май избързах - беше отрицателен. Утре ще повторя отново. Мисля да изчакам няколко дни, за да видя дали ще ми дойде и ще отида на лекар.
Имате ли идеи от какво може да е?
Bizzy, при моята бременност не съм имала имплантационно зацапване, но пък имах зацапване няколко дни след положителния тест (след закъснение).
Може да е било рано за теста снощи, повтори с първа сутрешна урина утре или изчакай закъснение, и тогава.
Успех, желая ти положителен резултат!  :)