0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #601 -: Февруари 03, 2016, 10:02:29 am »
Предните резултати НА 5 ДЕН ОТ МЕНСТРУАЦИЯТА МИ  бяха LH 6.85
                                                                                                   fSH 12.23
ДНЕС НА 3 ДЕН са LH 6.72
                             FSH 12.51
ОТ ЛАБОРАТОРИЯТА КАЗВАТ, ЧЕ СА ДОБРИ РЕЗУЛТАТАТИ, МОЖЕ ЛИ МНЕНИЕ И ОТ ВАС.

Здравей, нивото на FSH е твърде високо, ако целиш забременяване. Консултирай се с репродуктивен специалист, тъй като е възможно да става въпрос за изчерпан яйчников резерв, но за да се установи това, са необходими допълнителни изследвания.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #602 -: Февруари 03, 2016, 15:42:29 pm »
FSH наистина е високо. Кой ти назначи тези изследвания? Как така ти ги тълкуват от лабораторията?

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #603 -: Февруари 04, 2016, 09:13:36 am »
Лекар назначи изследванията на всички хормони, не съм търсила мнение от лабораторията , като вземамх резултатите мнението беше ,че всичко е в норма и ако има нещо нередно при тях се отразява в цвят червен.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #604 -: Февруари 04, 2016, 10:14:55 am »
Да, на практика са в норма и трите хормона, след като не са маркирани в червено, но ФСХ е на  горна граница, висок е, и както са казали и други дами тук, за забременяване е добре да е с по ниски стойности. Обърни се към специалист!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #605 -: Февруари 04, 2016, 14:43:31 pm »
Към репродуктивен специалист! Не към гинеколога в кварталната поликлиника.
Тези в лабораторията толкова и разбират от репродуктивни хормони. Защо поне не си траят?!  :x

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #606 -: Февруари 04, 2016, 16:04:48 pm »
Има и друго.Освен самите резултати се гледа и съотношението на тези два хормона, а то трябва да е 1:1, както е видимо тук не е така което говори за проблем.Какъв може да каже само специалист, а не лаборант.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #607 -: Февруари 04, 2016, 20:52:06 pm »
Да, на практика са в норма и трите хормона, след като не са маркирани в червено, но ФСХ е на  горна граница, висок е, и както са казали и други дами тук, за забременяване е добре да е с по ниски стойности. Обърни се към специалист!
И според мен нищо не разбират след като ми дава изследванията и ми подчертава да гледам стойностите в овулаторната фаза (прилагам ви го нагледно със снимка), а аз правя изследването на 3 ден от МЦ.
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 20:55:00 pm от taiti_bali »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #608 -: Февруари 05, 2016, 06:33:28 am »
И според мен нищо не разбират след като ми дава изследванията и ми подчертава да гледам стойностите в овулаторната фаза (прилагам ви го нагледно със снимка), а аз правя изследването на 3 ден от МЦ.

Именно затова ти трябва добър лекар.
Успех!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #609 -: Февруари 06, 2016, 14:20:53 pm »
Хормоните правени на 3 ден са именно за овулаторна фаза, но ми се струва че е по добре отново на 3 ден да повториш всички хормони-ФСХ,ЛХ,Естрадиол и Пролактин и след това ги коментирай с подходящ лекар, както някой беше писал репродуктивен специалист.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #610 -: Февруари 06, 2016, 14:48:12 pm »
f_31, 3-ти ден е фоликулярна фаза, а не овулаторна и би трябвало да се прави сравнение с референтните стойности в съответствие с това, а не къде по принцип попадат като резултати.
« Последна редакция: Февруари 06, 2016, 14:49:45 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #611 -: Февруари 06, 2016, 16:23:28 pm »
Грешката е моя, наистина са за фоликулярна фаза а не овулаторна, и съвсем ясно се вижда че ФСХ е висок, освен това може би трябват  другите хормони както преди това писах  :?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #612 -: Февруари 09, 2016, 15:48:27 pm »
FSH 12.20
LH 6.85
E2 Естрадиол 82
ПРАВЕНИ СА ТРЕТИ ДЕН ОТ МЦ
ВЪЗРАСТ 38 ГОДИНИ
ИМА ЛИ НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #613 -: Февруари 09, 2016, 16:05:59 pm »
За сега проблема е в референтните стойности, няма посочени такива  :lol:
ФСХ изглежда малко високо.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #614 -: Февруари 09, 2016, 18:09:53 pm »
lilina7778 , малко по-горе са обсъдени резултати, подобни на твоите. Дори без реф.стойности, вероятно има проблем с ФСХ и съотношението ЛХ/ФСХ. Посещаваш ли репродуктивен специалист? Добре е да обсъдите резултатите и да направиш някои допълнителни изследвания.

« Последна редакция: Февруари 09, 2016, 18:26:29 pm от dani_ j »
     
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #615 -: Февруари 12, 2016, 11:14:41 am »
Здравейте, това са ми хормоните на 3ти ден от цикъла, ще съм много благодарна, ако може да ги погледнете и да ми дадете някакви насоки.

TSH          2.820   реф. стойности 0.27-4.20
Prolactin    752.80 реф. стойности 127-637
LH          8.50     реф. стойности 7.7-59
FSH          8.53     реф. стойности 25.8-134.8
Estradiol   199.70 реф. стойности – до 201
AMH          8.27     реф. стойности 1.00-6.80

Преди да излезе АМН доктора каза, че с резултатите на съпруга ми от спермограмата и тези хормони можем да опитаме с инсеминация, но преди това да повторя пролактина, защото ако отново е висок ще се наложи да пия съответните лекарства. Преди вземането на кръв не бях наясно с изискванията за хормона и не съм почивала, другите обстоятелства по случайност бяха спазени. Чудя се дали покоя би дал чак такова отражение, че да падне под горната граница. Високите стойности на АМН ще попречат ли на инсеминация. FSH e доста под долната граница, но док нищо не каза по въпроса.
Направихме и цветна снимка - тръбите са проходими, дясната е добра, лявата - с много сраствания.
Мислехме да изчакаме следващите два цикъла след цветната снимка с надежда за спонтанна бременност и след това да направим инсеминация, ако отново не стане, само че не знам дали има смисъл да чакаме.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #616 -: Февруари 12, 2016, 12:48:14 pm »
Здравейте, това са ми хормоните на 3ти ден от цикъла, ще съм много благодарна, ако може да ги погледнете и да ми дадете някакви насоки.

TSH          2.820   реф. стойности 0.27-4.20
Prolactin    752.80 реф. стойности 127-637
LH          8.50     реф. стойности 7.7-59
FSH          8.53     реф. стойности 25.8-134.8
Estradiol   199.70 реф. стойности – до 201
AMH          8.27     реф. стойности 1.00-6.80

Преди да излезе АМН доктора каза, че с резултатите на съпруга ми от спермограмата и тези хормони можем да опитаме с инсеминация, но преди това да повторя пролактина, защото ако отново е висок ще се наложи да пия съответните лекарства. Преди вземането на кръв не бях наясно с изискванията за хормона и не съм почивала, другите обстоятелства по случайност бяха спазени. Чудя се дали покоя би дал чак такова отражение, че да падне под горната граница. Високите стойности на АМН ще попречат ли на инсеминация. FSH e доста под долната граница, но док нищо не каза по въпроса.
Направихме и цветна снимка - тръбите са проходими, дясната е добра, лявата - с много сраствания.
Мислехме да изчакаме следващите два цикъла след цветната снимка с надежда за спонтанна бременност и след това да направим инсеминация, ако отново не стане, само че не знам дали има смисъл да чакаме.
Здравей, а твоят лекар за хормона TSH нищо ли не каза? Стойността му е висока за забременяване. Необходимо е да е под 2.
Относно Пролактина - да много бързо може да се увеличи нивото му в кръвта, така че повтори изследването. Необходимо е:
1. Предната вечер, или сутринта да не си имала сексуални контакти.
2. Хубаво е да си 15 минути в покой преди изследването.
3. Добре е изследването да се напарви поне 2 часа след събуждане, тъй като когато хормонът се синтезира в най-голямо количество по време на сън и е с високи нива непосредствено след събуждане.

FSH има доста странни референтни граници, но дори и да са такива не мога да коментирам нивото му, което е под долната граница.
За AMH, се надявам още някой да се включи за коментар, тъй като нямам опит с този хормон.


Относно инсето - като се има предвид, че едната тръба не е съвсем о.к. , и ако спермограмата на мъжа ти не се окаже добра, по-добре не си губете времето и парите с инсе. Все пак може да пробвате веднъж, но шансовете са доста ниски, дори и при идеални други условия.


Успех!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #617 -: Февруари 12, 2016, 15:23:14 pm »
Благодаря, Кати, това за инсето не го знаех, общо взето почти нищо не знам за АРТ методите, явно е време да се пообразовам  :D
Аз имам Хашимото - ТАТ и МАТ са ми завишени и док е в течение, но не каза това да е проблем (посещавам репродуктивна болница).
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #618 -: Февруари 12, 2016, 17:49:44 pm »
Днес взех резултатите.Ще може ли мнения?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #619 -: Февруари 12, 2016, 18:59:22 pm »
Днес взех резултатите.Ще може ли мнения?
Здравей, пролактинът и TSH са добре. Останалите хормони и кръвни показатели не мога да коментирам.