0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #560 -: Ноември 18, 2015, 19:52:01 pm »
Здравейте, на 24 години съм,днес си пуснах тези изсл. ,който ми поиска еднокринолога. Нямам цикъл без да пия хапчета, сега съм на Дуфастон. Обиколих мн лекари никой не можа да разбере причината да нямам цикъл , а ми се струва, че TSH пак е високо. Пуснах ги на 4 ти ден от цикъла, ако има значение. Вече и аз нз какво да правя, не се чувствам ок с този Дуфастон, може и да си внушавам,но така го усещам. Ще съм благодарна ако някой коментира положението ми.
FT 4 ( свободен Т4 )   15.64   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   3.440   mIU/l   0.27 - 4.20
anti Tg и anti TPO ( ТАТ и МАТ )   *   Профил   Виж по-долу
anti Tg ( TAT )   17.93   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )   15.04   IU/ml   < 34
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #561 -: Ноември 18, 2015, 20:50:21 pm »
Това са само хормони на щитовидната жлеза.Да ТСХ е висок но не е причинител на липсата на цикъл.Пусни полови хормони и ако не можеш да намериш читав лекар отиди при репродуктивен специалист.Дори и да не правите опити за бебе, те са достатъчно запознати с хормоналния дисбаланс и могат да те насочат какво да предприемеш, за да се нормализират нещата при теб.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #562 -: Ноември 18, 2015, 20:57:44 pm »
Пускала съм ги и пак TSH , беше високо и нищо др не намериха, като проблем.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #563 -: Ноември 18, 2015, 22:09:13 pm »
Ако искаш ги публикувай и тях.На някой изследвания са важни съотношенията не само дали са в норма.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #564 -: Ноември 18, 2015, 22:17:52 pm »
Това са ми др. изселдвания.
TSH - 3.460 mIU/l          0.27-4.20
Prolactin- 230.60 mIU/l     Ж: 127-637
LH - 8.68 IU/l.         Ж: фол.2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен- 7.7-59
Estradiol- 250.60 pmol/l      Ж: фол. 46-607, овул. 315-1828, лут. 167-774, мен. до 201
Testosterone - 1.14 nmol/l.    Ж: 0.22-2.9
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #565 -: Ноември 19, 2015, 01:11:30 am »
Това са ми др. изселдвания.
TSH - 3.460 mIU/l          0.27-4.20
Prolactin- 230.60 mIU/l     Ж: 127-637
LH - 8.68 IU/l.         Ж: фол.2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен- 7.7-59
Estradiol- 250.60 pmol/l      Ж: фол. 46-607, овул. 315-1828, лут. 167-774, мен. до 201
Testosterone - 1.14 nmol/l.    Ж: 0.22-2.9
alunsea, Маги е писала за ТСХ, ще допълня за останалите хормони.
Не виждам ФСХ, изследван ли е заедно с останалите хормони?
На кой ден от цикъла е направено изследването, ако е на 3-5 ден от МЦ стойността на Естрадиола е висока, при тази стойност е възможно да има задържан фоликул (киста), УЗ преглед правен ли е успоредно с изследванията?

Препоръката ми е да се консултираш с репродуктивен специалист и да се направи фоликулометрия (проследяване на фоликулите заедно с изследване на хормони), за да се провери настъпва ли овулация (спуква ли се доминантният фоликул).
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 21:48:44 pm от marsi »

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #566 -: Ноември 19, 2015, 10:16:38 am »
Марси е писала.Задължително изследване на ФСХ и ЛХ заедно в един цикъл между 3-5 ден на МЦ. Съотношението им е много важно.Естрадиола е в норми, но е висок.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #567 -: Ноември 28, 2015, 00:53:14 am »
Здравейте.
Усмелявам се да пиша след само четене, надявам се да приемате нови попълнения както за съвет и емоционална подрепа. :bighug:
Проблема ми - липса цикъл без хапчета (и поредната въртележка)   :(
Сдобих се с изследвания и запаочвам по предписание поредното лечение...
Заключенията бяха потресаващи за 1 год. смяна на ''специалисти'' (неискам да хокам но ''мразя лекари'')
Тръгнах с диагноза Базедова болест, през начален стадиий Хашимото, Поликистоза (нямам никакви кисти или полипи).
За една година приемане на Еутерокс 6 месеца, Дуфастон 6 месеца, реших да хвърля всичко. Докато отново не съм в въртележката.

В момента започвам на ново с текущи Резултати:
TSH 1.236   rf(0.35-5)
Prolactin- 43.56 rf(90-523)
Estradiol - 0.11 rf(фол 0.08-0.79, ов 0,-2,1, лут 0,0-1,13)
LH 00.66 rf(фол 1,9-8,00, ов 11,3-59,0 лут 0,8-10)
FSH  3.37 rf(фол 2.4-9.3, ов 3.9-13.3 лут 0,6-1,10)

Надявам се на много силна мотивация от Вас също.
За момента не цяля бременност, но с толкова чуто до сега се плаша, и ако се наложи бих предприела всичко за едно успешно разждане.

 За сега работя успоредно с ендокринолог и гинеколог.
Предписание Ясмин - 6 месеца , и пълно спокойствие. (голяма аст от проблема е на психична основа и стрес)
Но съм оптимист и не се предавам пред нищо.
Благодаря , Ви предварително, продължавам да Ви чета и да се информирам тук.  :bori_020:
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #568 -: Декември 02, 2015, 19:02:15 pm »
Здравейте! Нямам възможност да посетя гинеколог тези дни и ви моля за тълкуване. Направено е на 7 ден след доказана овулация.
Име на теста (изследване)    Резултат   Единици Референтни стойности

Прогестерон/Progesteron       17.20     ng/ml   ж-фол.ф. - 0,2-1,5; лут.ф.- 1,7-27;овулац.ф. 0,8-   3,0;мъже 0,2-1,4
 
Благодаря предварително! :)
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #569 -: Декември 03, 2015, 09:30:47 am »
Здравейте! Нямам възможност да посетя гинеколог тези дни и ви моля за тълкуване. Направено е на 7 ден след доказана овулация.
Име на теста (изследване)    Резултат   Единици Референтни стойности

Прогестерон/Progesteron       17.20     ng/ml   ж-фол.ф. - 0,2-1,5; лут.ф.- 1,7-27;овулац.ф. 0,8-   3,0;мъже 0,2-1,4
 
Благодаря предварително! :)
cvetence87, добро е нивото на прогестерона.
Успех!  :)

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #570 -: Декември 03, 2015, 10:37:57 am »
Здравейте.
Усмелявам се да пиша след само четене, надявам се да приемате нови попълнения както за съвет и емоционална подрепа. :bighug:
Проблема ми - липса цикъл без хапчета (и поредната въртележка)   :(
Сдобих се с изследвания и запаочвам по предписание поредното лечение...
Заключенията бяха потресаващи за 1 год. смяна на ''специалисти'' (неискам да хокам но ''мразя лекари'')
Тръгнах с диагноза Базедова болест, през начален стадиий Хашимото, Поликистоза (нямам никакви кисти или полипи).
За една година приемане на Еутерокс 6 месеца, Дуфастон 6 месеца, реших да хвърля всичко. Докато отново не съм в въртележката.

В момента започвам на ново с текущи Резултати:
TSH 1.236   rf(0.35-5)
Prolactin- 43.56 rf(90-523)
Estradiol - 0.11 rf(фол 0.08-0.79, ов 0,-2,1, лут 0,0-1,13)
LH 00.66 rf(фол 1,9-8,00, ов 11,3-59,0 лут 0,8-10)
FSH  3.37 rf(фол 2.4-9.3, ов 3.9-13.3 лут 0,6-1,10)

Надявам се на много силна мотивация от Вас също.
За момента не цяля бременност, но с толкова чуто до сега се плаша, и ако се наложи бих предприела всичко за едно успешно разждане.

 За сега работя успоредно с ендокринолог и гинеколог.
Предписание Ясмин - 6 месеца , и пълно спокойствие. (голяма аст от проблема е на психична основа и стрес)
Но съм оптимист и не се предавам пред нищо.
Благодаря , Ви предварително, продължавам да Ви чета и да се информирам тук.  :bori_020:
Здравей, green moon  :)
Дано да си намерила своите специалисти, на които да имаш доверие  :) но ако искаш пиши от кой град си, възможно е да се включи момиче с препоръка за ендокринолог и гинеколог.
Аз също съм приемала противозачатъчни за определен период (или само прогестеронов медикамент- Дуфастон, Утрогестан), препоръчано от лекар и за период по преценка на лекаря. В случая според мен най-важното е състоянието ти да се следи от добри специалисти- ендокринолог и репродуктивен специалист, въпреки че не планираш бременност в момента. Консултацията с репродуктивен специалист не означава непременно ин витро, а по скоро да се направят нужните изследвания, правилна терапия и проследяване на състоянието, обикновено са с по-голям опит и малко по-различен поглед върху състоянието на пациента, предвид постигане на бременност сега или вбъдеще. 

За изследваните хормони:
- TSH е много добре;
- нивото на пролактина е ниско, което може да е свързано и с прием на медикаменти, коментирай тази стойност с лекаря си, но според мен няма да е излишно да го изследваш още веднъж при спазване на всички изисквания за изследване на пролактина;
- нивото на ЛХ е ниско, обяснимо е, ако изследването е правено успоредно с прием на противозачатъчни, би трябвало да се изследват отново всички хормони след спиране на Ясмин (на 3-5 ден от МЦ, най-добре на 3-ти).

Успех!  :)
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 11:31:20 am от marsi »

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #571 -: Декември 03, 2015, 12:46:55 pm »
Marsi, благодаря ти! Надявам се да станат нещата! Вече около година правим опити... След седмица съм и на ендокринолог. Дано там всичко е наред.
Хубав ден!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #572 -: Декември 16, 2015, 22:03:53 pm »
Здравейте.
Усмелявам се да пиша след само четене, надявам се да приемате нови попълнения както за съвет и емоционална подрепа. :bighug:
Проблема ми - липса цикъл без хапчета (и поредната въртележка)   :(
Сдобих се с изследвания и запаочвам по предписание поредното лечение...
Заключенията бяха потресаващи за 1 год. смяна на ''специалисти'' (неискам да хокам но ''мразя лекари'')
Тръгнах с диагноза Базедова болест, през начален стадиий Хашимото, Поликистоза (нямам никакви кисти или полипи).
За една година приемане на Еутерокс 6 месеца, Дуфастон 6 месеца, реших да хвърля всичко. Докато отново не съм в въртележката.

В момента започвам на ново с текущи Резултати:
TSH 1.236   rf(0.35-5)
Prolactin- 43.56 rf(90-523)
Estradiol - 0.11 rf(фол 0.08-0.79, ов 0,-2,1, лут 0,0-1,13)
LH 00.66 rf(фол 1,9-8,00, ов 11,3-59,0 лут 0,8-10)
FSH  3.37 rf(фол 2.4-9.3, ов 3.9-13.3 лут 0,6-1,10)

Надявам се на много силна мотивация от Вас също.
За момента не цяля бременност, но с толкова чуто до сега се плаша, и ако се наложи бих предприела всичко за едно успешно разждане.

 За сега работя успоредно с ендокринолог и гинеколог.
Предписание Ясмин - 6 месеца , и пълно спокойствие. (голяма аст от проблема е на психична основа и стрес)
Но съм оптимист и не се предавам пред нищо.
Благодаря , Ви предварително, продължавам да Ви чета и да се информирам тук.  :bori_020:
Здравей, green moon  :)
Дано да си намерила своите специалисти, на които да имаш доверие  :) но ако искаш пиши от кой град си, възможно е да се включи момиче с препоръка за ендокринолог и гинеколог.
Аз също съм приемала противозачатъчни за определен период (или само прогестеронов медикамент- Дуфастон, Утрогестан), препоръчано от лекар и за период по преценка на лекаря. В случая според мен най-важното е състоянието ти да се следи от добри специалисти- ендокринолог и репродуктивен специалист, въпреки че не планираш бременност в момента. Консултацията с репродуктивен специалист не означава непременно ин витро, а по скоро да се направят нужните изследвания, правилна терапия и проследяване на състоянието, обикновено са с по-голям опит и малко по-различен поглед върху състоянието на пациента, предвид постигане на бременност сега или вбъдеще. 

За изследваните хормони:
- TSH е много добре;
- нивото на пролактина е ниско, което може да е свързано и с прием на медикаменти, коментирай тази стойност с лекаря си, но според мен няма да е излишно да го изследваш още веднъж при спазване на всички изисквания за изследване на пролактина;
- нивото на ЛХ е ниско, обяснимо е, ако изследването е правено успоредно с прием на противозачатъчни, би трябвало да се изследват отново всички хормони след спиране на Ясмин (на 3-5 ден от МЦ, най-добре на 3-ти).

Успех!  :)

Много ти благодаря за включването.
Резулататиде дадени по горе са БЕЗ наличие на медикаменти.
Хапчетата са започнати след изследванията с цел проверка след лечението по късно.
Започнах и изпих 1 опаковка Ясмин. Цикъл дойде по план.  До някъде се радвам, до някъде се страхувам да не е само резултат от хапчетата (в момента най вероятно е това.)
Сега съм на 2ра опаковка. Според гинеколога продължавам до 2ри преглед.
Относно прегледа, имам положителни резултати след 1ва опаковка Ясмин, имам увеличено наличие на яйцеклетки, преди това бяха оскъдни. (поне по мои разбирания).
Имах много тънка лигавица на матката, след медикаменти е сравнитлено добре.
Това за момента. Но мен не спира да ме чопли, че влизам в въртележката на противните хормони.
Времето ще покаже.
Града е Варна, извинявам се. Гинеколог Д-р. Симеонова.  :bighug:
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #573 -: Декември 17, 2015, 13:38:22 pm »
Здравейте,

Какво ви е мнението за моите резултати на 3-ти ден:
FSH 6.30 IU/I (3.5-12.5)
DHEA-S 17.34mmol/l (<9.85)
AMH - 0.55 ng/ml (1.00-6.80)
Inhibin B - 193.67 pg/mg (40-200)

Разчитам на вашите отлични познания, защото мен тези резултати ме объркват :)

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #574 -: Декември 18, 2015, 01:43:29 am »
Здравейте,

Какво ви е мнението за моите резултати на 3-ти ден:
FSH 6.30 IU/I (3.5-12.5)
DHEA-S 17.34mmol/l (<9.85)
AMH - 0.55 ng/ml (1.00-6.80)
Inhibin B - 193.67 pg/mg (40-200)

Разчитам на вашите отлични познания, защото мен тези резултати ме объркват :)
galia22, редно е FSH да се изследва успоредно с LH и E2 (в един цикъл), тъй като се разглежда съотношението между хормоните, не само дали са в референтни граници.

DHEA-S е завишен, според мен би трябвало да се проверят и останалите андрогени, за да се уточни дали става въпрос за бъбречна хиперандрогения или яйчникова форма (евентуално ПКЯ).
Успоредно с DHEA-S, изследване и на 17-OH прогестерон (дава информация за надбъбречните жлези), Андростендион, евентуално и други по преценка на лекаря (SHBG, тестостерон ........).

Правено ли е изследване за инсулинова резистентност (глюкозотолерантен тест)? Възможно е завишаване на DHEA-S при ИР.

Стойностите на АМХ и Инхибин Б  говорят за занижен яйчников резерв.

Галя, необходимо е да се консултираш с ендокринолог (евентуално допълнителни изследвания, ако не са правени) и репродуктивен специалист. Често заедно с хормоналните изследвания е необходима ехографска оценка на състоянието.
« Последна редакция: Декември 18, 2015, 02:05:39 am от marsi »

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #575 -: Декември 18, 2015, 10:09:57 am »
galia22 трябва да направиш хормоните ФСХ, ЛХ, Тестостерон, Пролактин и Естрадиол на 3 ден от МЦ, като за пролактина има и изисквания , а сами по себе си тези изследвания не са достоверни. Важно е да се знае какво е съотношението ФСХ и ЛХ. Останалото марси го е казала  :)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #576 -: Декември 19, 2015, 12:16:30 pm »
Момичета, здравейте, бихте ли ми помогнали с разчитането на тези резултати, правени на трети ден от МЦ:
ТСХ 2,08 /реф. ст. 0,27-4,2/
ЛХ  12,4 /1,5-12,5/
ФСХ 10,5 /3,5-12,5/

Пия Л-Тироксин от три месеца, когато ТСХ беше 4,2, лекарят каза, че имам Хашимото. Сега много ме притеснява високото ФСХ - означава ли тази стойност, че яйчниковият ми резерв скоро ще бъде изчерпан? През м.08.2015 ФСХ беше 7,5...възможна ли е такава голяма разлика за толкова кратко време?
« Последна редакция: Декември 19, 2015, 12:30:04 pm от jessica1 »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #577 -: Декември 19, 2015, 12:42:28 pm »
Джесика - ЛХ е по висок, ФСхне е много, близък е до горна граница, но не  е съвсем висок.
Съотношението им не е 1 към 1, и ако имаш ПКЯ е нормално да си с по висок ЛХ и ФСХ хормони. Не са направени естрадиол и пролактин - те също са важни  :P
Увеличените нива на ЛХ могат да се дължат на:
При жени – смутена функция на яйчниците, поликистоза, настъпване на менопауза, ранен пубертет, увреждане от химиотерапия, синдром на Търнър (генетично заболяване, засягащо само жени, което се характеризира с частична или пълна делеция (участък от хромозомата е изгубен) на Х хромозомата.

Увеличените нива на ФСХ могат да се дължат на:

При жени – смутена функция на яйчниците, настъпване на менопауза.

Но ЛХ ти е съвсем близко до горната граница, не съм имала  проблеми с него, но те съветвам да се обърнеш към лекар, и вероятно да направиш консултация с ендокринолог.  :)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #578 -: Декември 19, 2015, 13:32:57 pm »
Благодаря за отговора, наистина предишният ми гинеколог твърдеше, че имам ПКЯ, а сегашният е напълни убеден, че нямам и тъй като съотношението ЛХ:ФСХ е 1:1,18, /което ми се струва близо до 1:1/, не знаех на кого да вярвам, май ще потърся трети специалист...
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #579 -: Декември 19, 2015, 13:43:59 pm »
Кой са тези двамата при който си ходила, моят съвет е ако не са репродутивни специалисти по добре ги смени, и се консултирай точно с такъв особено ако става дума и за бъдещо забременяване  :wink: