0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 :) :) кажи между временно какви витамини и др. добавки бих могла да пия
*
Дими, дано да се появят момичета по-запознати от мен. Всичко зависи от това колко е изчерпан резервът.

Чувала съм, че момичета минават на противозачатъчни за няколко месеца, като май не ги спират, а ном-стоп, за да не им идва изобщо...за да се пестят фоликули и организмът да се възстанови, но не съм много сигурна каква точно е тактиката и какви точно противозачатъчни. Трябва да намериш добър лекар!

Другото е, отказваш кафе, цигари, алкохол и месо и млеко за 3 месеца и ядеш зеленчуци, риба, рохки жълтъци, масло, зехтин, сланина... Мазни храни обичат яйцеклетките. Ох и никаква ЗАХАР!

Витамини, омега 3 от риба, не от лен. Вит Д по 4000 не 400 на ден. Магнезий, Q10, витамини Б комплекс--> по много от тях, особено б3,б6 и б12. Фолиева К-на.

Ох...то не е зле да си пуснеш и изследвания за тромбофилия и кариотип. Ама ако наистина е ИЯР, не знам дали някой ще се занимава и дали ще си заслужава да се тормозиш с изследвания или направо да търсите донорска Я.

Иначе, най важното е...да имаш бебе, дори и с донорска Я. А докато чакаш това да се случи,

ЗНАЙ, че

Яйчниците не спират от веднъж и завинаги. Някой месец може да има годна Я, после 5-6 месеца да няма никаква... И така 5-10 години. На майка ми една приятелка през 96та година забременя в Гърция от и витро с нейна си яйцеклетка на 51 години. Тя самата беше лекар в Гърция, сега вече пенсионер.

Не губи надежда, намери добър лекар, премахни колкото се може повече токсини от живота, ежедневието и храната си и дерзай!

Ти на колко си години и имаш ли редовен цикъл? Но както казах по-горе, едно ФСХ нищо не значи...

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!


Чувала съм, че момичета минават на противозачатъчни за няколко месеца, като май не ги спират, а ном-стоп, за да не им идва изобщо...за да се пестят фоликули и организмът да се възстанови, но не съм много сигурна каква точно е тактиката и какви точно противозачатъчни. Трябва да намериш добър лекар!


това е нещо ново ....това лекар ли го предписва
*
Да, лекар...една приятелка знам, че първото нещо, което и изписаха в Англия беше противозачатъчни... Но от там какъв беше протоколът не знам, щото преди 5-6 години беше, пък и аз с друг проблем се боря, та не питах много за нейния...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Дими,Маки е абсолютно права,потърси друг лекар.Да изследваш АМХ е по-скъпо от останалите хормони,но дава най-точен отговор за състоянието на резерва.Ако имаш възможност,изследвай го.
Наистина звучи непрофесионално само възоснова на еднократен резултат да се постави тази диагноза.
Каква възраст си иначе?



40 годинки
*
Ами не са ти много годинките. Потърси специалист, почвай витаминки и промени диетата. Мисли позитивно, медитация и йога и може да се подобрят нещата. Ама, то какво да подобряваме, като при теб не се знае още каква е ситуацията. Хайде, посъветвай се с втори лекар. Даже ХИЧ не му казвай за първото изследване. Но всичко на 3ти ден пускай, а не на 5ти и ни дръж в течение, дано да са добри новините. Цун-гуш.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
само да отбележа нещо, не е по темата, но така и така сте започнали за добавките - вит. Д е мастноразтворим, той се натрупва в организма и предозирането му е вредно и опасно! Симптоми на предозиране: умора и раздразнителност, главоболие, неясен говор, дехидратация, качване на тегло, повръщане, мускулна слабост, високи нива на калций в кръвта. Не си правете експерименти с добавките.
А за противозачатъчните - според мен е много рисковано. Аз затова отказах лечение след лапарото на ендометриозата - има голям риск цикъла никога да не се възстанови. Това си е реално "приспиване" на и без това заспиващи яйчници


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Не е хубаво да се вземат противозачатъчни нон- стоп! Те наистина приспиват яйчниците! При намален яйчников резерв да се търси друг подход!
*
Ох, аз само съм чувала за метода с противозачатъчните, но наистина доктор трябва да каже. Според мен приспиването е с цел да не се губят фоликули, докато се чака за процедура/направление/консултация и т.н.

Вит Д, наистина има "лоша" слава, но аз доста си изпратих от авитаминоза. И като попрочетох и като се срещнах с няколко специалиста... и след година конски дози, още съм с нисък Вит Д, накрая намерих инфо, че в историята на човечеството има едва няколко случая на свръхдоза, но следствие на промишлени инциденти, а не на вземане на ампулки/капки вкъщи.

Американската асоциация на бременните съветва по 4 хиляди единици на ден. А в пренаталните витамини има само 400.

Аз от една година пия специални ампули с рецепта, едната ампула е 60 хиляди единици. Веднъж седмично и още съм с нисък Д. Най-добре да се изследва... Но според мен от ниски дози като 4 Хил на ден, човек не може да се предозира. Аз за моята конска доза, ходя на кръвен тест за предозация на 6 месвца :)

Знам че ниските нива водят до проблемно забременяване и риск от спонтанен аборт, затова го препоръчах...но прави сте, че най-добре с изследвания :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Когато бях в Щерев след лапарото ми предложиха лечение с хормони - да ми спрат цикъла, аз не се съгласих и тогава лекаря ми се съгласи с мен, че е напълно възможно да не ми се възстанови цикъла никога. Така и не разбрах защо първо не изкоментирахме този риск и защо след като го има ми предложи такова "лечение". В крайна сметка на мен целта ми е бременност, не лечение на ендометриозата. Това също, но първата цел е с приоритет.Както и да е. Лично аз при ИЯР не бих се съгласила за хормонални хапчета - не че сега не ги взимам, но като имам задържан фоликул нямам избор. Може би различните лекари практикуват различно, а може да е имал лекаря в конкретния случай причина да подходи така. Ние като не знаем подробностите можем само да гадаем.
А по отношение пестенето на антрални - също съм го задавала този въпрос. Обяснението е следното: всеки месец в началото на цикъла в яйчниците се появяват определен брой антрални фоликули, от които 1 или 2 започват развитие и достигат до доминантен. Антралните фоликули ги има с и без хапчета. Те се измерват на 2-3 ден след началото на цикъла, а хапчетата така или иначе трябва да се спрат в даден момент след като изпиеш опаковката, за да се изчисти лигавицата. Точно тогава тези антрални "порастват" - т.е. нищо не пестиш като пиеш хапчета. Хапчетата единствено пречат на Ову или на имплантиране на Я. То ако имаше начин да се спестят фоликули ехееее аз щях да се наредя първа  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Когато бях в Щерев след лапарото ми предложиха лечение с хормони - да ми спрат цикъла, аз не се съгласих и тогава лекаря ми се съгласи с мен, че е напълно възможно да не ми се възстанови цикъла никога. Така и не разбрах защо първо не изкоментирахме този риск и защо след като го има ми предложи такова "лечение". В крайна сметка на мен целта ми е бременност, не лечение на ендометриозата. Това също, но първата цел е с приоритет.Както и да е. Лично аз при ИЯР не бих се съгласила за хормонални хапчета - не че сега не ги взимам, но като имам задържан фоликул нямам избор. Може би различните лекари практикуват различно, а може да е имал лекаря в конкретния случай причина да подходи така. Ние като не знаем подробностите можем само да гадаем.
А по отношение пестенето на антрални - също съм го задавала този въпрос. Обяснението е следното: всеки месец в началото на цикъла в яйчниците се появяват определен брой антрални фоликули, от които 1 или 2 започват развитие и достигат до доминантен. Антралните фоликули ги има с и без хапчета. Те се измерват на 2-3 ден след началото на цикъла, а хапчетата така или иначе трябва да се спрат в даден момент след като изпиеш опаковката, за да се изчисти лигавицата. Точно тогава тези антрални "порастват" - т.е. нищо не пестиш като пиеш хапчета. Хапчетата единствено пречат на Ову или на имплантиране на Я. То ако имаше начин да се спестят фоликули ехееее аз щях да се наредя първа  :D
:good_post:
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Резултатите ми от днес 4ти ден от цикъла
Глюкоза-4,67  (3,3-5,9)
Пролактин-478,71  (110,7-780,3)
Тестостерон-2,04   (0,2-2,9)
Тсх-3,041  (0,39-5,55)

 Еднокриноложката за ТСХто ми изписа  Euthyrox*1на ден
*
Здравейте, какво мислите за резултатите ми? Правя уточнение, че ми е ясно, че ФСХ ми е високо. Питам за останалите показатели.
Prolactin ( Пролактин ) 175.60 mIU/l реф.М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон ) 8.98 IU/l реф.М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон ) 20.90 IU/l реф. М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол) 53.42 pmol/l реф.М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone ( Тестостерон ) 0.66 nmol/l реф.Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12

Този нисък естрадиол възможно ли е да е защото имам само 2 антрални?
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 12:14:52 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Лилибел, напротив, идеална е стойността на естрадиола, на 3 ден от МЦ трябва
да е около 50 или по-ниска.
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 21:42:47 pm от marsi »

*
Ох, marsi, олекна ми. Аз за ФСХ си знам, че е високо, очаквах го да е даже още по-високо. Обаче се притеснявах дали по останалите ми хормони има отклонения - някои ми изглеждат твърде близо до границата. Естрадиола примерно е много близо до долната граница, а във фоликулярна фаза максимума му е 607 - тоест 53 ми изглежда твърде ниско. Дано някое от тия 2 фоликулчета да изкара добра Я.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
.... Естрадиола примерно е много близо до долната граница, а във фоликулярна фаза максимума му е 607 - тоест 53 ми изглежда твърде ниско. Дано някое от тия 2 фоликулчета да изкара добра Я.
Естрадиолът в началото е нисък, на диаграмата червената графика:



При лабораторното изследване референтните стойности са за цялата фоликулна фаза. В началото нивото му е ниско, постепенно се повишава, а пикът му е преди овулация (преди този на LH).
« Последна редакция: Юни 27, 2015, 19:33:53 pm от marsi »

*
мерси  :bighug: между другото тази графика е много полезна,а никога не я намирам когато ми трябва. Трябва да си я сваля на картинка в компютъра, за да ми е достъпна


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Здравейте, имам едно въпросче - изписаха ми естрофем преди О. Чудя се след като взимам допълнителни хормони, значи ли, че ако си пусна Е2 за проверка качеството на Я това няма да е показателно? Как се действа в такива случаи или се прави пункция пък каквото излезе?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Здравейте, какво мислите за резултатите ми? Днес за първи път ми правят хормонални изследвания понеже МЦ идва веднъж на 3 месеца.

Testosteron    0.49    (0.06    0.82)
FSH    4.51    mIU/ml       
          фол,ф, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    3.50    12.50
          овул,ф, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    4.70    21.50
          лут,ф, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    1.70    7.70
          постменопауза, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    25.80    134.80
LH    10.2    mIU/ml       
          фол,ф, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    2.40    12.60
          лут,ф, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    1.00    11.40
          постменопауза, за пол:Жена, възраст:(0-120)       mIU/ml    7.70    58.50
Prolactin    289.6    ulU/ml    102.00    496.00