0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря за за подробния отговор. Ще пиша непременно. Много сте мили! Благодаря още веднъж.
Между другото - възможно ли е да се покачва при стрес TSH? Последните месеци имах ужасно много стрес. (Работя с деца аутисти , ДЦП, Даун и т.н). Последната половин година спях по 3- 4 часа на денонощие и вероятно това се е отразило на организма ми предполагам.  Предишните ми изследвания на TSH са със стойности около 2.  Чета симптомите на хипофункция на ЩЖ и нямам нито един от тях. Не че бягам от проблема, но се зачудих.
*
възможно е, коментирай го с лекаря

Янина, възможно е. При мен на стресова основа се покачва.





Бореща се за една мечта.
Днес пуснах и Ft-3 , Ft-4 , TAT и MAT

Това са резултатите.  Изглеждат ми нормални май.  :ask:

http://www.prikachi.com/images.php?images/610/8149610X.jpg
*
Yanina, добре са тези резултати.

Здравейте,
 Днес пуснах(на 3ден) за първи път изследвания,назначени от специалист след като ми каза че имам тънка лигавица (4мм - на 11ден). Какво мислите в норма ли са нещата?

LH   5.53   mlU/ml   Ж(фолик.1,5-12,6, лутеална-1,00-11,4: менопауза-7,7-58,5), М(1,7-8,6)
FSH   7.00   mlU/ml   Ж(фолик.:3,5- 12;5 лутеална:1,7 - 7,7; менопауза:25,8 -134,8), М(1,5 - 12)
Estradiol   27   pg/ml   Ж(фолик.: 14 - 160; лутеална: 38 - 260 менопауза-:<5-54); М(16 - 47)
Здравейте,
 Днес пуснах(на 3ден) за първи път изследвания,назначени от специалист след като ми каза че имам тънка лигавица (4мм - на 11ден). Какво мислите в норма ли са нещата?

LH   5.53   mlU/ml   Ж(фолик.1,5-12,6, лутеална-1,00-11,4: менопауза-7,7-58,5), М(1,7-8,6)
FSH   7.00   mlU/ml   Ж(фолик.:3,5- 12;5 лутеална:1,7 - 7,7; менопауза:25,8 -134,8), М(1,5 - 12)
Estradiol   27   pg/ml   Ж(фолик.: 14 - 160; лутеална: 38 - 260 менопауза-:<5-54); М(16 - 47)


Според мен са в норма.Естрадиола ми се струва нисък,но би трябвало да се покачи.
Надявам се и други да изкажат мнение за да съпоставиш.



Благодаря Далинда, днес бях при доктора да погледне резултатите и каза ,че са супер. Ще ходя пак на 9 ден и ще видим.
моля за мнение
изследванията са правени на 5 ден от м.ц. фол. фаза
TSH 1.2ulU/ml
estradiol 187 pmol/l
LH 9.8 mlU/ml
FSH 21 mIU/ml
prolactin 341 uIU//ml
Утре съм при лекаря, но знаете как е шаш и паника
*
моля за мнение
изследванията са правени на 5 ден от м.ц. фол. фаза
TSH 1.2ulU/ml
estradiol 187 pmol/l
LH 9.8 mlU/ml
FSH 21 mIU/ml
prolactin 341 uIU//ml
Утре съм при лекаря, но знаете как е шаш и паника
Здравей, не искам да те стресирам, но ако е коректна цифрата на FSH хормона, то имаш доста сериозен проблем. Това високо ниво говори за изчерпан яйчников резерв. Необходими са допълнителни изследвания за потвърждаване - ултразвуково изследване на антрални фоликули, пускане на Антимюлеров хормон и Инхибит В. 
Т.Е. МИСИЯ БЕБЕ НЕВЪЗМОЖНА
Т.Е. МИСИЯ БЕБЕ НЕВЪЗМОЖНА



Това само специалист репродуктивна медицина може да го диагностицира.Утре твоя лекар ще ти разтълкува предполагам.
Ако искаш напиши реф.стойности,защото различните лаборатории работят с различни мерни единици.



Подкрепям Далинда-само лекар може да каже дали е, или не. Стойността наистина е висока, но има още изследвания да се направят, преди да има отговор и то категоричен. Успех при лекаря!





Бореща се за една мечта.
референтна на FSH В ФОЛ. ФАЗА 3,5 -12,5
Дими,FSH е винаги в тази мерна единица,висок е,да,но лекар ще се изкаже относно това.
Аз заради Пролактина ти поисках реф.стойности.
Моя изследвах наскоро,беше ми висок,но в друга мерна единица беше.



СОРИ ,
102 -496
*
СОРИ ,
102 -496
Ако това са референтните граници на FSH, значи е доста нисък.
102 496 Е ПРОЛАКТИНА
 А ФОЛИКОСТИМУЛИРАЩИЯ РЕФ. СТ.3,5-12,5
*
102 496 Е ПРОЛАКТИНА
Пролактинът ти е добре в такъв случай.