0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

На мен ми казаха само спермограмата че държат да е при тях.Аз хормоните си ги пуснах в рамус и ми излезнаха по-малко от очакваното
Момичета, моля за малко помощ. Виждам, че са в норма, но съотношението проблем ли е:
LH 2.1, ref. 1.5-8.0
FSH 5.2, ref. 2.9-12.0
Estradiol 39.21, ref. 18-147
*
И аз в Рамус си пуснах хормоните. Спермограмата не си спомням какво казаха за нея, но така или иначе сме решили там(Надежда) да я правим. И даже в същия ден да идем при доктора да си каже мнението.
Tedichka, в какъв смисъл са по-малко от очакваното? И вие ли сте в Надежда? При кой доктор?
*
Ами не, доктора каза където ми е удобно, но питам защото някъде прочетох, че било по-добре всички изследвания да се правят в специализирана клиника.
Важно е спермограмата да е в ин витро клиниката.
И аз в Рамус си пуснах хормоните. Спермограмата не си спомням какво казаха за нея, но така или иначе сме решили там(Надежда) да я правим. И даже в същия ден да идем при доктора да си каже мнението.
Tedichka, в какъв смисъл са по-малко от очакваното? И вие ли сте в Надежда? При кой доктор?
Да в Надежда сме,при Цветков. А за хормоните  ти смятах по 15-16лв всеки,но нали някви пакети има и ми излезнаха по-малко а и ричния ми даде направление за TSH и Ft4
*
Ахааа, ясно. И аз съм при Цветков, симпатичен ми изглежда, поне на пръв поглед. На вас какви са ви впечатленията? Погледна ли ви резултатите вече от изследванията?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Момичета, моля за малко помощ. Виждам, че са в норма, но съотношението проблем ли е:
LH 2.1, ref. 1.5-8.0
FSH 5.2, ref. 2.9-12.0
Estradiol 39.21, ref. 18-147
ЛХ е нисък - може да е инцидент, но може да показва проблем с О., хипофиза и т.н.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
И моите изследвания туко що излязоха,

FSH - 4.7 UI/L  пре-овулат. фаза 3.0 - 12.00 UI/L
LH - 4.2 UI/L пре-овулат. фаза 0.5 - 18.00 UI/L
17 Beta OESTRADIOL (Female) 22.0 ng/l пре-овулат. фаза 26.00-158 ng/l
Prolactine 163.00 mUL/L жени 100.00 - 600.00 mUL/L

Естрадиола е малко по-нисък и ми е малко притеснено  :?  Ще съм благодарна за коментар :)
« Последна редакция: Април 21, 2015, 18:42:09 pm от Krisi08 »


*
И моите изследвания туко що излязоха,

FSH - 4.7 UI/L  пре-овулат. фаза 3.0 - 12.00 UI/L
LH - 4.2 UI/L пре-овулат. фаза 0.5 - 18.00 UI/L
17 Beta OESTRADIOL (Female) 22.0 ng/l пре-овулат. фаза 26.00-158 ng/l
Prolactine 163.00 mUL/L жени 100.00 - 600.00 mUL/L

Естрадиола е малко по-нисък и ми е малко притеснено  :?  Ще съм благодарна за коментар :)
Като се изключи естрадиолът, който не мога да коментирам, другите хормони ми се струват много добре. А ти няма либда ги коментираш и с лекаря си?
*
kati_vm благодаря за отговора :)

Принципно да, но тук нещата са малко по-различни. Имам час след 2 месеца. Както писах в друга тема, много странно е че миналия месец лекаря ми изписа естрадиол 7 дни в месеца преди О в течение на 3 месеца, базирано на вагинален ехограф. Това много ме учуди, как изписва хормон без да сме изследвали хормони въобще и днес наистина разбирам че естрадиола е нисък  8O Принципно, той вече ми е изписал терапия преди месец колкото и абсурдно да звучи... :?

П.С. Аз пуснах хормони на моя глава, защото имах раково образувание на шийката на матката през 2007, което беше отстранено да здрава тъкан, и въпреки това приема на такива препарати са противопоказани в моя случай, особено ако няма липса на естрадиол, а то се оказа че наистина има.

Общо взето съм много объркана, тук системата е много различна, не мога да вдигна телефона и да го питам просто, ако не си бременна не се дава дори личен телефон а ако си повече информирана или задаваш много въпроси се приема всеедно аз "твърде много го мисля"
« Последна редакция: Април 21, 2015, 23:12:13 pm от Krisi08 »


*
kati_vm благодаря за отговора :)

Принципно да, но тук нещата са малко по-различни. Имам час след 2 месеца. Както писах в друга тема, много странно е че миналия месец лекаря ми изписа естрадиол 7 дни в месеца преди О в течение на 3 месеца, базирано на вагинален ехограф. Това много ме учуди, как изписва хормон без да сме изследвали хормони въобще и днес наистина разбирам че естрадиола е нисък  8O Принципно, той вече ми е изписал терапия преди месец колкото и абсурдно да звучи... :?

П.С. Аз пуснах хормони на моя глава, защото имах раково образувание на шийката на матката през 2007, което беше отстранено да здрава тъкан, и въпреки това приема на такива препарати са противопоказани в моя случай, особено ако няма липса на естрадиол, а то се оказа че наистина има.


Общо взето съм много объркана, тук системата е много различна, не мога да вдигна телефона и да го питам просто, ако не си бременна не се дава дори личен телефон а ако си повече информирана или задаваш много въпроси се приема всеедно аз "твърде много го мисля"
Ха,ха както се казва вземи Франция, та удари Англия. До колкото разбрах и в UK е странна работата с АГ-тата, освен ако не си в частна клиника. А аз си мислех, че тук в БГ е мъка. :-) Твоя лекар знае ли, че си имала такъв проблем през 2007?
*
Твоя лекар знае ли, че си имала такъв проблем през 2007?
Да, разбира се, нали правим контроли всеки 6м :)

Някой друг имал ли е проблем с нисък естрадиол и опити за забременяване?


*
Твоя лекар знае ли, че си имала такъв проблем през 2007?
Да, разбира се, нали правим контроли всеки 6м :)

Някой друг имал ли е проблем с нисък естрадиол и опити за забременяване?
Здравей,
разтърсих се малко за естрадиола. Явно твоят лекар ти е назначил прием на допълнителен естрадиол, тъй като имаш по-малко антрални фоликули в яйчниците, които са отговорни за производството му. А тази оценка е направил на ултразвуковия ти преглед.
Прилагам тази статия: http://www.yourhormones.info/hormones/oestradiol.aspx
Вие някакви стимулации мислите ли да правите? Защото, ако съм права, би следвало да ти проверят яйчниковия резерв преди тях. От друга страна FSH-то ти е добре, но така или иначе оценката на яйчниковия резерв е комплексна и зависи от изследване на няколко хормона:  Анти-Мюлеров хормон (AMH), Inhibin В, FSH, LH, Estradiol, както и чрез определяне броя на антралните фоликули.
Разбира се, това са само мои предположения. Не съм медицинско лице.
Успех!
« Последна редакция: Април 22, 2015, 10:20:20 am от kati_vm »
*
Изписа ми го заради изтънена лигавица, яйчниците са ОК. Ще пиша на лични да не спамим, ще се радвам и друг ако се включи относно резултатите ми. Благодаря!


*
Криси 08 пиши ми ЛС  :P
Здравейте ,
търся но не намирам,затова ще питам :)
това са ми хормоните от този цикъл :

Естрадиол       45.18       реф. 19.5- 144.2

LH                       4.07       mIU/ml     реф. 1,9-12,5

FSH                       5.94       mIU/ml     реф. 2.5-10.2

fT4                       1.15       ng/dl    реф. 0.89-1.76   

TSH                       1.221       uIU/ml     реф. 0.55-4.78
 
Пролактин       20.63       ng/ml     реф. 2.8-29.2

MAT                      <10.0       IU/ml     < 35   
TAT                      <20.0       IU/ml     < 40

Миналия месец имах задържан фоликул в десния яйчник,който сега го няма,но има нов задържан в левия 22мм -това се видя на 10-ти ден от МЦ
Въпроса ми е хормоните подсказват ли такова нещо и дали е възможно това просто да е фоликул от този МЦ или е прекалено голям за 10-ти ден ?Обикновенно цикълът ми е 26-27 дни,но съм имала и такива по 24.
Естрадиол       45.18       реф. 19.5- 144.2
LH                       4.07       mIU/ml     реф. 1,9-12,5
FSH                       5.94       mIU/ml     реф. 2.5-10.2
fT4                       1.15       ng/dl    реф. 0.89-1.76   
TSH                       1.221       uIU/ml     реф. 0.55-4.78
Пролактин       20.63       ng/ml     реф. 2.8-29.2
MAT                      <10.0       IU/ml     < 35   
TAT                      <20.0       IU/ml     < 40

Миналия месец имах задържан фоликул в десния яйчник,който сега го няма,но има нов задържан в левия 22мм -това се видя на 10-ти ден от МЦ
Въпроса ми е хормоните подсказват ли такова нещо и дали е възможно това просто да е фоликул от този МЦ или е прекалено голям за 10-ти ден ?Обикновенно цикълът ми е 26-27 дни,но съм имала и такива по 24.
Здрасти, като гледам са ти в норма хормоните но това на 3 ден от МЦ ли е? На ЩЖ изглеждат без проблем. А миналия м като си имала задържан фоликул на десния яйчник а на левия имала ли си,че сега да е пак задържан, тоест не спукал се по време на цикъла? Според мен на 10 ден от МЦ не е задържан а си е нов хубав фоликул! Аз също като теб съм с 26 дена МЦ като имам +- 1,2 дена. Миналия месец на 9 ден от МЦ имах фоликул с 19мм размер и ми се струва,че е нормално да имаш 22мм на 10 ден!Тогава д-р Персенска ми каза,че овулацията ми е по-ранна!
В другата тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51033.40 Марси, много хубаво е обяснила процеса и изследванията на овулация и задържане на фоликул и установяване чрез изследване на хормоните. Виж го и можеш по този начин да си направиш изследванията и да разбереш дали има задържане на фоикул.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Да на 3-ти ден са пускани LH FSH i Естрадиол,другите са на 6-ти.Преднич месец имах два малко фоликула 9мм на 22-ри ден ме гледаха тогава. Не се замислих за варианта този фоликул да си е  от този цикъл докъто бях при док а чак днес а му нямам тел за да го попитам и затова се обърнах към вас. А при тези "идеални" хормони както каза док ми се струва нереално да имам пак задържан фоликул.....
Здравейте ,това са резултати на 5 ден от цикъла :

Естрадиол       531.9    реф. 46- 607

LH                       6.68      IU/l     реф. 2.4-12.6

FSH                      10.92     IU/l     реф. 3.5-12.5

Testosterone      2.78     nmol /l    реф. 0.22-2.9

TSH                     1.48      uIU/l     реф. 0.22-4.20
 
Пролактин       126.7   MIU /l   реф. 127-637

Моля за коментар
*
galia22 като цяло хормоните са в норма, въпреки че ФСХ и Тестостерона са на горна граница, близо до нея не виждам проблем освен в съвсем леко ниският пролактин. Запозната ли си с изискванията за неговото изследване - в покой в лабораторията 10-15 минути, без секс преди изследването , да си била на гладно , да не си пила кафе.  :)