0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #60 -: Август 17, 2014, 18:34:56 pm »
И Никола не иска количката вече ,но стигне ли се до носене ,не признава друг освен мен.Направо издъхвам с неговите 14 кг.
 Дрехи и аз нося за всеки ден, но сега лятото дрехите заемат много малко място.То даже им нося  почти  всички,които обаче не са толкова много. Може би ,защото са момчета и няма чак толкова разнообразие за тях,но купувам тениски и къси гащи за всеки ден от седмицата общо взето и рядко имат по много неща.Същото е и с обувките. И двамата имат по 1 чифн сандали, 1 маратонки и 1 джапанки.А имам приятелка,дето дъщеря и на 2г има  7 чифта сандали само,за купищата дрехи да не говорим.
« Последна редакция: Август 17, 2014, 18:43:31 pm от z22 »
<br />
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #61 -: Август 17, 2014, 23:26:37 pm »
А, да,бе, по сто чифта обувки. Все едно ми е малко това, което го имат - обувки, сандали, два чифта пантофи (за градината и вкъщи), гумени ботуши, ботуши. И това по две и колко пъти годишно се купува.
Седем чифта сандали за какво са им точно? Ако си скъсат тези, които имат, или им умалеят, купувам нови. Ама за краче, което расте толкова бързо, наистина няма смисъл. Аз имам повече от седем, ама някои ги нося сигурно от десет години. Не че съм чак такава спестовна, ами от скапаното западноевропейско лято те не могат да се износят.
Дрехи има и моята много, но почти всичко й е подарено (ново или ползвано). На нея се въздържам да й купувам. Гледам само каквото наистина й трябва.
На големия често му купувам на разпродажби за следващата година, но явно съм се поуляла миналата година, че имаше страшно някои летни. Някои дори не ги е обличал. Освен това има рд в края на лятото и хората му подаряват направо за следващото.
Днес си пуснахме отоплението.  :lol:
« Последна редакция: Август 17, 2014, 23:30:39 pm от blue_sky »

*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #62 -: Август 17, 2014, 23:36:13 pm »
Днес си пуснахме отоплението.  :lol:
Аз съм на път да пусна климатика  8) В Банско е 16 градуса в момента  :x

Нося багаж, ама много. Мъжа ми изпада в ужас като дойде време за пътуване, но пък поне го стягам за отрицателно време. То с толкова местене, специализирах.
Има си една кутия с лекарства, нося я винаги с мен. Много се дразня, ако я забравя и се наложи да купя нещо, което го има в нея. Не са евтини лекарствата и не ми харесва да дублирам  :oops:

*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #63 -: Август 17, 2014, 23:41:17 pm »
И при нас е толкова, Ники. А не сме в планината.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #64 -: Август 18, 2014, 08:27:10 am »
И на Ники обувките са минимално количество - 1 сандали, 1 кроксове, 1 маратонки. Това за лятото. Джапанки за банята и 1 за градината. И понеже кроксовете не се деформират по крачето имаме няколко чифта различни размери, от брадовчедка ѝ.
Но дрехи за морето нося много. Не просто за всеки ден ами ... то къси панталонки, клинчета - къси и дълги, поне 2 чифта дънки (ами ако стане студено :D). Потници и блузки ... абе половината ѝ гардероб. Баща ѝ ми се смее, ама аз де да знам как ще искам да я накипря във всеки ден. В крайна сметка не облича и половината ама .... да има.
Лекарства - за разстройство, за температура, едно мазило Пантогел - за рани. И едно кремче - Арника, за което Мишето ми каза - за синки, ухапвания от комари, че и за изгаряне от слънце. Е, за последното го ползва основно мама, че най-лесно изгаря ама ...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #65 -: Август 18, 2014, 08:43:32 am »
..., ама аз де да знам как ще искам да я накипря във всеки ден.
Ей от това най-много си патя :-)


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #66 -: Август 18, 2014, 08:51:24 am »
И в крайна сметка малката кифла си избира едни къси панталонки и един потник и ако има чалъм цялото време с тях да ходи :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #67 -: Август 18, 2014, 09:34:23 am »
Аз нося спешни лекарства с мен- примерно за астма. Освен това си имам и отделна малка чантичка за превързочни материали - бинт, марли, ножица лепенки, кислородна вода и антибиотична паста. Такива държа дори и в колата си, без да пътуваме, от както Ивана си разби жестоко главата и мъжът ми е нямал с какво да я почисти веднага, та взех и за двамата спрей кислородна вода.  Не разчитам на него да направи свястна превръзка, ама поне да има с какво да почисти докато се появя аз. Сега в България като сме без кола, ще гледам да измисля в какво да сложа малко кислородна вода в чантата си, за всеки случай.


  
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #68 -: Август 18, 2014, 09:45:54 am »
абе всичко трябва да е с мярка, защото наистина е безмислено за малки деца да се купуват толкова много неща, и моите имат по един чифт сандали, едни джапанки и маратонки от пролетта, даже незнам дали им стават, защото не се е налагало да ги обуваме. моите си износват нещата, дори обувките, защото са здрави и хубави (предпочитам да купя един чифт, но качествени), носени не повече 2-3м., отделно и от племеницата получаваме дрешки. аз на свой ред давам всичко на една приятелка и така.
инвестирам в други неща за децата :wink:
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #69 -: Август 18, 2014, 15:27:49 pm »
Пеше, като тръгвате занякъде, взимай поне по две тубички Арника гел. За синините, знаеш.  :wink:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #70 -: Август 18, 2014, 15:59:46 pm »
Ами тя моята Арника е като крем, в кутийка. И е немско производство. Точно такова ми препоръчваше и една баба ъъъ прабаба на дете от групата на Ники.
Като се сетя за тази жена се втрисам - не че на нея ѝ има нещо, обаче някак не искам да приема факта, че бабата на наборка на моето дете е само 5 години по-голяма от мен. Пет години  8O!!!
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #71 -: Август 18, 2014, 16:44:02 pm »
Пеше, ний не сме дърти, те са се объркали  :lol: на съседчето(мангалче е де) бабата ми е  била съученичка :lol: