0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #40 -: Август 07, 2014, 16:02:49 pm »
Не бих могла да събера моята количка отпред никога. Ще трябва и тя да шофира тогава.  :lol: Отделно, че аз няма да има къде да седна - отзад са две столчета, мястото по средата не е за едрогабаритни хора.  :P

Вие сте малки, вземи термометър и панадол, друго май не ти трябва. Аз като бяха бебета май освен панадол и термометър, друго не носех.
Виж, сетих се от кое пестях място - млека, шишета, стерилизатор.  :lol: Кърмехе се.
« Последна редакция: Август 07, 2014, 16:05:01 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #41 -: Август 07, 2014, 16:31:53 pm »
Мешко, при 30 градуса съм държала храната, разбира се в хладилника, не в стаята, но извадена 30-40 мин. преди хранене става перфектна на температура, все пак е количество от 100-на грама. :wink: Отделно говорех за съвсем малки дечица които са на АМ например или ядат готови бурканчета, които са затворени и не е необходимо да се държат в хладилник пък било то и на 40 градуса.
Разбира се вече сготвените манджи и престояли в хладилник ги затоплям преди ядене, но на почивка не ходя с тенджерата с боб  :lol: :wink:
Явно нещо не съм се изразила добре, та рекох да поясня, за да няма недоразумения :)
« Последна редакция: Август 07, 2014, 16:33:30 pm от StefiZ »
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #42 -: Август 07, 2014, 17:18:35 pm »
Смайли,наистина освен термометър и панадол май друго не ти трябва,а може смекта или ентерол ако не дай боже пипнете летните вируси с разстройство и повръщане,то за повръщането май само свещички вомитосхил се даваха на бебчовци...ама като го гледам какъв е сладък ще си счупя телефона от целувки :lol: да ви е жив и здрав и да ви мине перфектно почивката :)
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #43 -: Август 08, 2014, 15:27:54 pm »
Елфи е жив свидетел  :lol:
Все бях виждала гости с много багаж, ама такива с половин покъщнина не бяха ни посещавали   :lol:
:lol: :lol: :lol:
Поне ще ни запомниш с нещо   :lol:
Утре отиваме на палатка за една нощ, обаче задължително пак ще помъкна цялата аптека  :lol:
Вече толкова съм свикнала да стягам багажи, че ми трябва половин час (без списък). Саковете и торбите са на едно място - всяка е за нещо си, така че ако остане празна, значи съм забравила нещо ;)
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #44 -: Август 08, 2014, 15:33:46 pm »
Саковете и торбите са на едно място - всяка е за нещо си, така че ако остане празна, значи съм забравила нещо ;)
На нас няма да ни стигнат саковете и торбите.  :lol:
Досега винаги сме се събирали в един куфар и въобще нямам други чанти. 
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #45 -: Август 08, 2014, 16:42:23 pm »
Нося медикаменти навсякъде.

Миналата година посред нощ ми вдигна страшна температура и ми трябваше няколко капки хекасалгин. Но като нямах листовка? За късмет и мрежата им се прецака нещо и не можах да  намеря информация. Детето гори, аз звъня на 112 и никой не поема ангажимент да ми каже колко капки да дам, щото било опасно. Абе, казвам, тя е пила много пъти в болницата, нищо няма да й стане . Не, та не.  На 50-60 км планински път има спешна помощ. Че и оцет нямах. Колко пъти я къпах, докато й сваля температурата с този смотан Панадол... Сега нося всички температуропонижаващи.

Оса я ужили миналата година в басейна в една къща за гости. Веднага фенистил-знам ли я каква алергия може да извади, а баща й за риба без телефон.
Дано да не изпусна нещо и да съжалявам после.
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #46 -: Август 08, 2014, 17:01:51 pm »
Сега се прибираме от ходене на балкан с малката.Е дрехите следващия път ги съкращавам на 50%.Лекарства нося винаги, за тях имам отделна торбичка.Нашия багаж е малко.Събрахме се и имаше още място :)

Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #47 -: Август 11, 2014, 11:14:30 am »
Слънчева и здрава седмица ви пожелавам на всички! Всичките лекарства дет ги носите, ей тъй да си ги изхвърлите неупотребявани  :wink:

Наистина намаля багажа като порастне детето! Само играчките стават повече, но и с това се оправяме! Аз лекарства особено не нося със себе си  :oops:Само най-много панадол или нурофен да взема! Но то винаги има населено място на най-малко 40-50км, а аз съм шофьор и не пия  :lol: Та не съм зависима от мъже  :wink: Но и Злато вече е доста по-голям - не е онова бебе, дето не може да си каже какво му има. Пък и не мажа за щяло и нещяло с мазила - имам един крем Бочко, дето го ползвам и за рани и за ухапвания и за всичко! Злато като каже - мамо, кремчето Бочко и всичко му минава  :lol:

Пък и нали е лято - никакво разболяване, молим  :wink:
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #48 -: Август 11, 2014, 15:10:49 pm »
Лекарствата, които аз нося са следните: панадол, хидрасек прахчета в 2 варианта, че за каката и за малкия са различни, вомитусхил свещички, вибуркол Н пак свещички (много ни помагат при зъбни кризи), противоалергичен сироп аериус, пантенол спрей против изгаряне, Еферелган свещички за висока температура при каката и в общи линии май е това.
<br />[link=http:
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #49 -: Август 11, 2014, 16:39:36 pm »
Като сме още на тази вълна - за 2 дни палатка използвахме Оксикорт и пудра за рани (тобрадекс и от сорта) за голям, който се охлузи в камъните и Ериус сироп и Дермодрин за мазане - за алергична реакция от ухапване от комар за Криси; Пантенол  - изгорих се докато пекохме пържолите на огъня. Отделно за мен Бруфен ретард за глава (след повечко вино вечерта  :lol: ). Та не е безмислено носенето на лекарства.
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #50 -: Август 12, 2014, 08:28:39 am »
Като сме още на тази вълна - за 2 дни палатка използвахме Оксикорт и пудра за рани (тобрадекс и от сорта) за голям, който се охлузи в камъните и Ериус сироп и Дермодрин за мазане - за алергична реакция от ухапване от комар за Криси; Пантенол  - изгорих се докато пекохме пържолите на огъня. Отделно за мен Бруфен ретард за глава (след повечко вино вечерта  :lol: ). Та не е безмислено носенето на лекарства.

Точно! По-добре една чанта повече, но да имаш под ръка необходимото.
     
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #51 -: Август 12, 2014, 15:58:01 pm »
Ние ходим 4-та с един куфар и една торба за обувките.Никога не съм мъкнала корита,гърнета,столчета и т.н.Не съм правила списъци,събирам багаж за нула време -лутането и чуденето ме изнервят . :lol:С баткото ползвахме сгъваема кошара и сме я носили ,Никола още не ще и да чуе да спи сам ,та спи между нас и не носим.Като бяхме още само с Георги ,не съм носила никакви лекарства (освен в Гърция,че там е по-сложно ако нещо потрябва).Обаче сега с Никола нося всички налични лекарства + инхалатора ,че той е непридвидим,все ни изненадва с някоя нова гадост.
<br />
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #52 -: Август 12, 2014, 17:52:28 pm »
Ние ходим 4-та с един куфар и една торба за обувките.Никога не съм мъкнала корита,гърнета,столчета и т.н.Не съм правила списъци,събирам багаж за нула време -лутането и чуденето ме изнервят . :lol:С баткото ползвахме сгъваема кошара и сме я носили ,Никола още не ще и да чуе да спи сам ,та спи между нас и не носим.Като бяхме още само с Георги ,не съм носила никакви лекарства (освен в Гърция,че там е по-сложно ако нещо потрябва).Обаче сега с Никола нося всички налични лекарства + инхалатора ,че той е непридвидим,все ни изненадва с някоя нова гадост.
Ей това с единия куфар как го правиш, направо съм възхитена. Аз винаги мъкна поне 2 пъти повече дрехи и обукви, от колкото ползвам :-).


  
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #53 -: Август 12, 2014, 19:05:02 pm »
И ние в един куфар събрахме дрехите (нашитеи на детето), неговите хавлии, чаршафи и одеала. В няколко по-малки чанти сложихме останалите неща (одеало за пикник, стерилизатор, кана, памперси, адаптирано мляко и т.н.).
От неделя сме на почивка вече :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #54 -: Август 12, 2014, 20:48:24 pm »
Миналата година посред нощ ми вдигна страшна температура и ми трябваше няколко капки хекасалгин. Но като нямах листовка? За късмет и мрежата им се прецака нещо и не можах да  намеря информация.
Аз надписвам направо върху етикета, който е на самото шише, по колко трябва да давам.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #55 -: Август 15, 2014, 11:07:45 am »
Ние си имаме - един сак за нас с баща им и един за тях. Имат си по една малка раничка с игри и филми, като имам една специална чанта с лекарства. Общо взето отдавна съм редуцирала багажите, обаче винаги като пътуваме, носим много, защото пренасям багаж, който не ми трябва и дрехи на племениците.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #56 -: Август 15, 2014, 14:30:51 pm »
Ние се върнахме  :P
Страхотно изкарахме. Имахме разбира се и фалове  :lol:
Бебо се разплака още като пристигнахме. Та чух коментари "Кое е това бебе дето реве?" "То не реве, а се дере." После обаче два дни минаха без плач и после пак
Много смешни бяхме на къпането без корито. Мъжът ми държи бебо, аз поливам с душ слушалката. В един момент трябваше да оставя шампоана и вместо да го сложа някъде, съм го стиснала между краката си и естествено резултатът беше половината шампоан върху пода.  :lol: :lol: :lol: Мъжът ми пък беше опикан 3 пъти  :lol: въпреки всички предпазни мерки  :lol:

Вече имам идея коя част от багажа може да се редуцира  :wink:

Дрехи и ние бяхме взели доста в повече, но то няма как защото не може да се предвиди всичкото цапане, а пък и промените в темпратурата. Дрехи с дълги ръкави почти не сме обличали, а носехме, че нали е планина.
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #57 -: Август 15, 2014, 22:03:28 pm »
Аз пък предпочитам да взема повече дрехи отколкото да се чудя как да пера. Е, при двуседмични ваканции и повече няма как, но до 7 дена предпочитам да се спася от това задължение.

Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #58 -: Август 16, 2014, 07:49:14 am »
И аз съм на същия принцип, взимам повече дрехи с идеята да не пера. А и все пак трябва да се вземат дрехи и за топло, и за студено. Като тръгнем пък на море един куфар са само хавлиите за четиримата. Отделно постелки за плаж, чадър, надуваеми джаджи, кофи и лопати. И храната и битовите пособия като натоварим и сме същински катун. Уточнявам обаче, че сме на бунгало. Може би на хотел няма нужда от толкова багаж.  :lol: Тъкмо стягам багажа в момента...
  09.11.2007
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #59 -: Август 16, 2014, 22:45:11 pm »
Ако пътувам със самолет, редуцирам багажа. Но ако сме с кола, взимам повече неща. Последния път минахме дори и без количката. Малката си търчи сама или сме с колелото или може и някой да я поноси на раменете си (тя е лека поне).