0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Успокой се, започнеш ли стимулация ще я довършат. Лекарите излизат в почивка поетапно, винаги има някой дежурен. Работят в екип и стимулациите ги обсъждат заедно. При дългият протокол блокажът го слагат на 20-21-22 ден от МЦ, а стимулацията започва по принцип около 2 седмици след това /поне при мен винаги е било така/, понякога може да започне и по-късно - блокажът държи около месец. Все пак ще обсъдите нещата с лекарката и ако има вариант да не е тя на трансфера ти, а ти държиш да е тя ще се разберете. Стимулацията продължава 10-12, а понякога и повече или по-малко дни, зависи как реагираш на лекарствата, денят на прегнила, 1 ден почивка и на следващият пункция, после трансфер на 2-3-5 ден, зависи от решението на лекаря и ембриолозите. Горе - долу месец отнема, че и малко повече.
Желая ти късмет и успешен опит.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Много ти благодаря!
Там е работата, че се чудя дали ще започнем изобщо...ако д-р Персенска прецени, че няма да имаме време...
Миналата година пак така...хванах последния влак преди отпуската...трансфера ми беше на 27 юли, а те излязоха от 1-ви август...Но тогава не искаха на рецепция да ме запишат и беше голям зор докато започне месеца, но от там нататък си сметнахме, че ще има време...
Сега е по-различно, защото е много относително май с този блокаж и не знам дали ще ми стигне времето....
Дано сега само от притеснение не ми закъснее и този месец, че да видя аз...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Бихте ли дали някаква информация за летните отпуски на лекарите.
Тази година опуската на екипа е планувана от 15 юли до 15 август.
През следващия месец, от 13 до 18 юни, са на конгрес, което значи че няма да са в клиниката. :)
Момичета, за замразен трансфер необходими ли са изследвания за СПИН, Хепатити, Сифилис?
Здравейте :D,
Имам един много спешен въпрос... Пациентка съм ма МЦ "Надежда". Ситуацията е следната: поради известни обстоятелства се налага малко да отложим опита по фонда.  Аз съм с ФСХ около 21-23..  и с много нисък естрадиол  :balk_146: и съответно с изчерпан яйчников резерв.  От две години пия всеки месец Дуфастон от 16 ден на цикъла за 10 дни (по две хапчета на ден), с цел да пукаме фоликулите, понеже задържам всеки месец фоликули, които не се пукат и съответно нарастват в кисти.  Споделих с доки, че трябва да отложим процедурата за неопределен период от време..и той ми препоръча да започна прием на ТРИСЕКВЕНС от следващия цикъл. Обясни ми, че иначе съществува голяма вероятност да ми спре цикъла.... :balk_159: Много се уплаших.. Аз съм на 32 години, без деца.В листовката на тези лекарства пише, че са подходящи за жени в менопауза и имат много страшни странични действия. Моля някой, който има опит с ТРИСЕКВЕНС да сподели....Много съм уплашена какво може да ми се случи...Предварително Ви благодаря...
Редактиране на публикация
*
Момичета, за замразен трансфер необходими ли са изследвания за СПИН, Хепатити, Сифилис?
Не. Аз правих скоро и не са ми искали.
@sisi80 относно Трисеквенс, аз съм пила, около 6 месеца, д-р Стаменов ми го изписа за успокояване на яйчниците, в момента съм също на 32, тогава бях на 31, беше ми високо ФСХ, спадна от Трисеквенс и тръгна по някой и друг фоликул, че иначе бях трагедия, с НЯР съм, в листовките на всички хормонални лекарства пише ужасни неща, не съм имала проблеми, пила съм и Дуфастон и противозачатъчни и какво ли не, освен някой и друг килограм отгоре не съм имала други проблеми. Най-важното е, че в момента съм бременна, така че имай вяра на лекаря  :)
Здравейте,момичета!Днес бях на проследяване 9-ти ден ми е бях със стимулация със  5 дни!Единият яйчник имам 5  -големия е 16,другите,14,12,10.а в другия също има 5-6 фуликула с размери 10-12.Как мислите това добре ли е?Има ли шанс повече от един да нарасне и при пункцията да извадят повече?Лигавицата ми е 8.
Здравейте,момичета!Днес бях на проследяване 9-ти ден ми е бях със стимулация със  5 дни!Единият яйчник имам 5  -големия е 16,другите,14,12,10.а в другия също има 5-6 фуликула с размери 10-12.Как мислите това добре ли е?Има ли шанс повече от един да нарасне и при пункцията да извадят повече?Лигавицата ми е 8.
Има разбира се, моите бяха 4 ф- 16 мм, 3 -14 мм., 3- 11мм. на 11 ден. Извадиха 7 Я., от които 6 се оплодиха.
Добро утро! Днес следобед съм на първичен преглед при д-р Персенска, после ще пиша как е минал.





Бореща се за една мечта.
Има разбира се, моите бяха 4 ф- 16 мм, 3 -14 мм., 3- 11мм. на 11 ден. Извадиха 7 Я., от които 6 се оплодиха.Много ти благодаря!Успокой ме!Дано и при мен има такъв резултат!
*
Добро утро! Днес следобед съм на първичен преглед при д-р Персенска, после ще пиша как е минал.
Успех, Фрея, д-р Персенска не е от най-приказливите  :), но ще ти отговори на всички въпроси. Мисълта ми е да не се притесняваш да задаваш въпроси, даже ако трябва запиши си ги предварително, че се пропуска по време на прегледа.

galetosweet, успех!
« Последна редакция: Май 26, 2015, 09:23:26 am от marsi »

Марси, благодаря ти!  :bighug: Ще си задам въпросите, понеже имам доста, а и ми се иска тя да  прави ин-витрото, така че дано си допаднем.





Бореща се за една мечта.
Прегледът ми при д-р Персенска мина добре. Почаках два часа, но бях подготвена за това. Матката, яйчниците и лигавицата са добре. Сега следват хормони, цветна снимка и проследяване.

За цветната снимка да питам, ако взема отпуска само за самия ден ще е достатъчно или? На следващия вече ще мога да съм на работа или? И мисля да я правя без упойка.





Бореща се за една мечта.
Прегледът ми при д-р Персенска мина добре. Почаках два часа, но бях подготвена за това. Матката, яйчниците и лигавицата са добре. Сега следват хормони, цветна снимка и проследяване.

За цветната снимка да питам, ако взема отпуска само за самия ден ще е достатъчно или? На следващия вече ще мога да съм на работа или? И мисля да я правя без упойка.

Здравей Freya 85, аз бях в отпуск в деня на зветната снимка. По време на самата снимка усетих болка като при цикъл, бях без упойка.
Фрея,ако ти е възможно почивай си след процедурата.Мен лично ме боля много,след това имах тъпа болка ниско долу,чак вечерта ме отпусна.Аз си взех почивен ден.
Иначе,май вече не я правят с упойка...
Успех от мен :goodluck:



Благодаря ви, момичета! Ще си взема един ден отпуска за снимката, а на другия ще съм си на работа.





Бореща се за една мечта.
Мен ме боля много след цветната снимка...Болката беше нетърпима,нямах сили да стана,много съжалих  че небях с упойка,но явно при всеки е индивидуално.Аз в Събота съм на пункция.Незнаех че и в събота правят?да питам някой ако е правил в събота,всички доктори ли са или само който е дижурен.Много ми е притеснено.Доктора каза че лигавицата е много тънка,явно от клостилбегита и че тоя месец няма да мислим за трансфер.