0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #780 -: Септември 24, 2014, 02:03:13 am »
Момичита,питали ли сте доктор дали може да се прави пломба?че и аз като Мгстра имам такъв проблем.за почистване на зъбен камък знам,че не можи
Може и пломба и зъбен камък, питала съм няколко зъболекаря за пломба специално.  А пък зъбният камък е просто механично отстраняване на плаки от зъбите, не се слага дори упойка, няма причина да не може.


  
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #781 -: Септември 24, 2014, 08:40:19 am »
Зъбният камък при бременни се почивства без ултразвук.
Нещо е свързано с вибрациите на ултразвука и ударите на сърчицето на бебето.
Пломби могат да се слагат. В случай, че се налага упойка, за бременни се поставя по-различен вид упойка (с арсен мисля, че беше).
На мен ми отложиха поставянето на коронка заради възпалението на венците по време на бременността.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #782 -: Септември 24, 2014, 09:52:31 am »
Благодаря ви момичета☺ значи съм смело напред к м зъбаря
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #783 -: Септември 24, 2014, 10:13:27 am »
Успех със зъбчето, Рафаила  :crossfingers:

Аз си търся дрехи - спортно ежедневна рокля, гащеризон и тиранти. Стандартните панталони за бременни с широкото около корема не ми вършат работа. Покрай малкия е едно тичане, клякане и т.н. Обикновените широки се свличат и ми падат...

Търсих в HM и mothercare, но нямаше. Сега съм се запътила към "И за мама"

Вие къде пазарувате?



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #784 -: Септември 24, 2014, 11:04:16 am »
rumyanau ,

мога да ти подаря тиранти без проблем, ако искаш. Купих си ги в началните месеци - да мога да си нося ''работните'' панталони разкопчани под дълга блуза.  :oops: И сега така си стоят.
Иначе ''бременните'' дрехи взех назаем/купих от секънд-хенд магазини. Нещо не можах да ''прежаля'' парите за няколко месеца носене.  Дрехите ги раздадох вече, затова не ти предлагам. А и съм голям размер  - едва ли ще са подходящи за теб.  :bighug:
“A ship is safe in harbor, but that's not what ships are for.”


― William G.T. Shedd
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #785 -: Септември 24, 2014, 22:25:52 pm »
Rumyanau, можеш да разгледаш в този сайт
http://www.deva-bg.com/nachalo.html
Вчера си купих дънки и съм много доволна. Имаше и гащеризони. Надявам се, че ще можеш да си избереш нещо подходящо.


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #786 -: Септември 24, 2014, 22:42:21 pm »
Руми,аз пазарувах от H&M и от  LC Waikiki,но и на двете места не съм виждала гащеризони...
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #787 -: Септември 24, 2014, 23:55:38 pm »
Бременни дънки си купих навремето от C&A. Нямат магазин в БГ мисля, но няма проблем да се купи от сайта им каквото ви е нужно. Точно от тези с "торбите" отпред бяха, със страхотни кройки и дизайн - не някакви "пенсионерски" на вид, от еластични материи. И в момента бих могла да си ги нося, ако им отрежа "торбите", но не искам да ги съсипвам. Супер удобни ми бяха, а тези с най-малката "торба" си ги носех поне 40 дни след като Дани се роди, защото ми топлеха чудно на кръста и ми бяха много удобни. За мен гащеризон е неудобно нещо за бременна жена, защото иска повече играчка да го свалиш, при ходене до WC, a аз каквато съм пиклива по принцип и пия поне 3 литра вода само на ден, отделно бири и пр., като бременна толкова на често пишках, че....не е за разправяне.  :lol:
Изкарах си цялото време "вече с корем" с въпросните дънки и понеже случих топла зима и с 3 клина (пак с "торби"), които носех в комбинация с плетени туники.

Моите бременни дънки са размер xs/36, ако на някого му вършат работа - да ми пише на ЛС и ще му ги изпратя. 4, или 5 чифта са, не помня вече. Едните са черни, другите са различни гами на синьото. Само бих помолила, след употреба да ми ги пратите обратно, за да си вървят като "оборотни" и за други бременни от нашите момичета. Няма и 5 месеца да са носени въпросните дънки - нямат забележки никакви. Сега се сетих...имам и два сутиена за кърмачки, хубав памук, не са от най-грозните версии възможни - черен и бял са, НИКОГА не съм ги носила, освен за проба като ги купувах. Гръб - 75, или 80 са (ще проверя като се прибера), размерът на чашката е между C и D - подарявам ги, ако на някого му трябват.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #788 -: Септември 25, 2014, 00:34:17 am »
Момичета, страхотни сте! Много ви благодаря за подкрепата (за пореден път)!    :bighug:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #789 -: Септември 25, 2014, 09:15:34 am »
Момичета, ако работата не ви изисква да ходите с по-специално облекло, не инвестирайте много в дрехи за бременни.
На мен 3 клина, 2 рокли и 1 блузон ми свършиха перфектна работа (аз бях зимна бременелка).
Едната рокля и блузонът дори купих от обикновен магазин (не за бременни).
В този магазин Дева, който mgstra е посочила, има хубави и най-вече евтини неща. Там и бялото за бременни и кърмачки е най-евтиното, което съм виждала.
В H&M все не можех нищо да си харесам (освен клинове).
На мен ми дадоха няколко чифта дънки, но не ми бяха удобни. Това е въпрос на лично предпочитание разбира се.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #790 -: Септември 25, 2014, 10:40:46 am »
 Аз имам доста рокли,които стават и за бременелки.иначе си купих дрешки от wikiki i h&m,както Алекс е споделила.юни ходих в пловдив и там хванах намаление в халите-взех си 2 панталона за 10-15 лв
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #791 -: Септември 25, 2014, 11:50:28 am »
Здравейте :) :)
Лили, силно се молим за сладката Калина и всичко ще бъде наред!
Аз с дрехи много съм го закъсала. Не ми харесват тези за бременни в hm и Waikiki. Особено дънките с тези широки крачоли  :lol: Предпочитам да си купя широки дрешки от обикновен магазин и няколко клина за бременни. Аз се завръщам от зъболекар и отивам на кола маска  :x
Изобщо не ми де ходи да ме боли, но пък утре съм на преглед да си видя колко е порастнала мамината принцеса :) Слънчев и весел ден на всички !
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #792 -: Септември 25, 2014, 12:43:26 pm »
Моите дънки са от H&M и не са с широки крачоли,а са си по мен и ги взех на няква промоция  за 10 лв. и клина ми е от там,но е летен  :lol: ама то и не ми остана много :) аз и в моите си дънки си се навирам,но не мога да ги закопчая :lol: пусто понеже съм си фръцла :lol: много обичам да нося рокли,но не си харесвам от тези за бременни,но си влизам в някои мои,а детето ми се смее,щото съм била смешна и ми се стърчал корема...
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #793 -: Септември 25, 2014, 13:09:29 pm »
Лили, силно се молим за сладката Калина и всичко ще бъде наред!
:bighug:
Засега ни се размина, направихме възможните изследвания и резултатите са сравнително добри. Ще проследим положението след три месеца. Огромно благодаря, момичета!!!

Моите бременни блузи бяха също от ХМ и Уайкики, а два чифта дънки за бременни взех секънд хенд. Много исках да си имам 'бременни дрехи'. Но бременността минава наистина бързо и сега съжалявам, че не съм взела нормални дрехи с възможна двойна употреба.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #794 -: Септември 25, 2014, 14:18:51 pm »
Лили,чудесна новина за Калина дано и след три месеца резултатите да са такива  :crossfingers:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #795 -: Септември 25, 2014, 16:02:04 pm »
Чудесна новина, Лили  :bighug:
Моите дънки са от H&M и не са с широки крачоли,а са си по мен и ги взех на няква промоция  за 10 лв. и клина ми е от там,но е летен  :lol: ама то и не ми остана много :) аз и в моите си дънки си се навирам,но не мога да ги закопчая :lol: пусто понеже съм си фръцла :lol: много обичам да нося рокли,но не си харесвам от тези за бременни,но си влизам в някои мои,а детето ми се смее,щото съм била смешна и ми се стърчал корема...
Алекс, кога трябва да се роди бебчо? И аз имам спомен, че малко остава до неговото раждане.
И аз успявам да си влизам в дрехите, но на корема нищо освен бременния ми клин не ми става. И си ходя само с него откакто застудя  :oops: Но пък съм си поръчала да ми ушият дантелена туника и панталон тип цигара, ама с бременно коланче и сигурно ще съм много фешън  :balk_96: със стърчащото коремче.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #796 -: Септември 25, 2014, 17:37:32 pm »
Catcat,в 32 г.с. съм така и не си сложих лентичка... :) звучи много фешън туниката и панталона дето ще ти ги ушият...
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #797 -: Септември 26, 2014, 10:18:00 am »
Лили, браво на Калина:)
Стискам палци :)

Cat cat, много фешън ще си супер:)
На мене започва да ми липсва май корема:)
Явно много наистина сложна бременност съм имала , така съм отслабнала особено краката самите ми мускули отслабени. Корема ми се стопи за нула време.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #798 -: Септември 26, 2014, 10:45:28 am »
Явно много наистина сложна бременност съм имала , така съм отслабнала особено краката самите ми мускули отслабени. Корема ми се стопи за нула време.
С близнаци корем не остава  :lol:, аз нямах още на изписването. Сега не знам  :).
Как са малките, Мих?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #799 -: Септември 26, 2014, 11:10:10 am »
Момичета, не съм писала одавна, но покрай работата и ремонта вкъщи (разбира се, че точно преди да се появят бебетата е най-удачния момент за един домашен ремонт  :)) все не остава време. Радвам се, че все така удържате фронта без значение от трудностите.

Mih, как са бебоците? Растат ли? Сега е момента да се погрижиш за себе си, че после като си ги вземеш, май няма да ти остава много време (не знам от собствен опит, ама все така ми казват). Пусти дъжд не остава много варианти за движение, ама поне опитвай да се разхождаш по малко. Знам, че се искат усилия, но ако сами не се погрижим за себе си, няма кой да го направи.

Лили, изпращам положителни мисли на теб и Калина. Всичко да е наред и за напред.   

Аз вече се чувствам като един ходещ кит, а ми остават още два месеца, че и повече. Не мога да си представя как ще се чувствам с бебета по 2 кг в корема си - сега са по 1 и съм толкова тромава. Уморявам се ужасно и в края на работната седмица съм буквално на батерии. Вече обмислям варианти за съкращаване на работното време, дано да се получи.

Да споделя и моя опит с дрехите - на мен са ми удобни дънките за бременни, особено сега в студеното време. Ако се налага да инвестирате в такава дрешка, задължително гледайте да има варианти за отпускане на колана. Някои модели нямат, а отесняват именно там. На мен ми се наложи да си купя такива дънки още във втория месец и в момента не мога да ги нося именно заради колана - като седна и ме стяга ужасно. Ама кой да ти знае такива неща като му е за пръв път ... Добре, че сестрата е по-слабичка, та са ѝ удобни и не ме е яд, че ще стоят неносени.

Успех на всички, хубави изследвания и по-малко трудности.