0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Моля, ако някой може да коментира следните резултати:
Прогестерон - 27,21 - референтните стойности са:
фол.ф - 1,4
лут.фаза - 3,34-25,56
ср. лут. фаза 4,44 - 28,03
Аз си направих тест за бременност и отчете положителен резултат. С предишната бременност / преди 11 г./ пих дуфастон първите месеци.
Смятате ли, че това са ниски нива за бременна жена в начален стадий ? Съжелявам, ако темата която съм поместила не е на правилното място, но съм нова във форума.
Re: С молба за коментар на лабораторен резултат
« Отговор #1 -: Юни 20, 2014, 17:25:15 pm »
Кръвен тест за бременност ли си направи? Защо те притеснява прогестеронът, ако Бета ЧХГ- то си расте правилно?
*
Re: С молба за коментар на лабораторен резултат
« Отговор #2 -: Юни 20, 2014, 20:42:37 pm »
sesil1979, принципно Прогестеронът се изследва на 7 ден след овулация, за да се тълкува спрямо референтните стойности. Вероятно си изследвала на по-късен етап (а и от бременността) Прогестеронът е вече на горна граница. Това е добра стойност.
На тази диаграма са посочени средните стойности на Прогестерон по седмици (синята графика). Нивата могат да варират (пунктираните линии). На втората диаграма е добавена реална графика
по време на бременност (в червено).

Такова стриктно проследяване на Прогестерона рядко се прави. Това, което трябва да наблюдаваш е евентуално зацапване (кървене), тогава непременно се свържи с лекаря си.
Желая ти лека и спокойна бременност!  :)



« Последна редакция: Юни 20, 2014, 20:57:29 pm от marsi »

*
Re: С молба за коментар на лабораторен резултат
« Отговор #3 -: Септември 29, 2014, 07:04:36 am »
Моля за коментар на първата ми микробиология след раждането. Бактерии няма, а ето и останалото:

Lactobacilli ( Лактобацили ) липсват
Leucocites ( Левкоцити ) липсват
Епителни клетки: малко
Други находки: слуз

Нормална ли е за след раждане, и при условие че кърмя?