0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Имам  спонтанни аборта в 6 г.с. и двата,изчистих се сама и не се наложи кортеж.Сега си изследвах кръвната група и се оказа ,че е О с резус фактор отрицателен,мъжът ми е с положителен резус фактор.Не са ми слагали анти д глобулин ,нито са ме питали за кръвна група.Четах една статия за резус фактора и възникнаха много въпроси.Може ли това да е причината за спонтанните аборти?Дали това ще окаже влияние при друга бременност?
Re: Резус фактор и ранни спонтанни аборти
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2014, 12:37:20 pm »
Znae6 li,i az 4etox podobna statiq.i az imam edin spontanen,april mesec,v naraloto bqx,moje bi 3-4g.s. sega sum v 6+4 g.s bremenna i pak po4na nekvo kurvene.lekarkata kaza 4e e ne mesto plodniq sak,ama i az vse za toq rezys faktor mislq.i,poznai,i men i dvata puti nikoi ne me pita za kruvni grypi,za rezys faktori,abe neebstelni raboti!a si pla6tax na 4astno pregledite vseki put.sega sum re6ila v srwda kato ida na pregled da pitam za tiq kruvni grypi,dano mi obqsni nqkoi nai posle!za6toto tiq pomqtaniq e mojelo dase izbegnat moje bi,a ne da susipvat psixikata na tolkova jeni ot edno nedomislie!!
*
Re: Резус фактор и ранни спонтанни аборти
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2014, 22:19:24 pm »
Znae6 li,i az 4etox podobna statiq.i az imam edin spontanen,april mesec,v naraloto bqx,moje bi 3-4g.s. sega sum v 6+4 g.s bremenna i pak po4na nekvo kurvene.lekarkata kaza 4e e ne mesto plodniq sak,ama i az vse za toq rezys faktor mislq.i,poznai,i men i dvata puti nikoi ne me pita za kruvni grypi,za rezys faktori,abe neebstelni raboti!a si pla6tax na 4astno pregledite vseki put.sega sum re6ila v srwda kato ida na pregled da pitam za tiq kruvni grypi,dano mi obqsni nqkoi nai posle!za6toto tiq pomqtaniq e mojelo dase izbegnat moje bi,a ne da susipvat psixikata na tolkova jeni ot edno nedomislie!!
както писах и в другата тема, много ми е трудно да чета написано на латиница, затова първо ще си го преведа  :) :
Знаеш ли,и аз четох подобна статия.и аз имам един спонтанен,април месец,в наралото бях,може би 3-4г.с. сега съм в 6+4 г.с бременна и пак почна некво кървене.лекарката каза че е не место плодния сак,ама и аз все за тоя резъс фактор мисля.и,познай,и мен и двата пъти никoй не ме пита за кръвни гръпи,за резъс фактори,абе неебстелни работи!а си плащах на частно прегледите всеки път.сега съм решила в срвда като ида на преглед да питам за тия кръвни гръпи,дано ми обясни някои най после!защото тия помятания е можело дасе избегнат може би,а не да съсипват психиката на толкова жени от едно недомислие!!

bonbon4eeto, ако си с отрицателен резус фактор и имаш вече аборт, редно е да се направи инжекция анти-Д гамаглобулин за профилактика на развитието на антитела.
Анти-Д гамаглобулин е желателно да се поставя след аборт профилактично, а ако след раждането се установи, че бебето е с Rh+, то тогава е задължително.
Поговори с твоя лекар евентуално да се изследват антитела, ако досега не е направено.
 

« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 22:26:43 pm от marsi »