0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #60 -: Юни 18, 2014, 22:58:07 pm »
Нимика, да ти е живо и здраво момченцето!

Марси, много ме развесели със снимката с крадеца  :D . А като видя облаци като тези от снимката се сещам за една книжка, която ми бяха подарили като дете : "След дълъг дъжд денят ухае" :) .

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #61 -: Юни 18, 2014, 23:18:31 pm »
Ето ги и котките, черничката е големият крадец, а сивата отваря всичко: шкафове, хладилника, врати .... Те са комбина, едната отваря и до там и спира интересът, а другата след нея- краде и яде  :D


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #62 -: Юни 18, 2014, 23:30:31 pm »
marsi, прекрасна е снимката с облаците!  Само дето дъжда е на път да ни потопи :(.

това коте твое ли е, в тази поза :)   п.п. аха, ясно,  разбрах  :)

Моите любимци холандците се справиха и тази вечер.  Млад отбор, средна възраст 23-24г и само един на 28, а  гола на Ван Перси в предния мач с испанците вече е  в  топ попаденията на първенството.

 Световните и европейски шампиони испанците, ако не им дойдат сили  в следващите минути са аут. Чили такава преса им направи първото полувреме, че пак не знаят къде се намират.  Какво им става? Уморени били, много мачове имали....
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #63 -: Юни 18, 2014, 23:45:03 pm »
Тара с това подробно описание как да не се пробва човек  :D Миналата година разсада зеле ми го подариха, но имам такива силиконови гнезда купувани за цветя, хич не се справям с тях и явно е от неполиване или защото е преполято не знам, моите все влажни седят пък накрая нищо или почти нищо. Най-голямото ми постижение е десетина корена лавандула(агронома ми каза да забравя, че ще поникне и един, той я поръчва в института), но пък за тях моя мъж се погрижи, така ги зася да знае къде са, че ги изора и нищо не остана  :lol: :lol: :lol: А за 50-те дни- сигурно е вярно за тия, които правят лехите в началото на периода подходящ за садене, ние сяхме в началото на август и някой зелки дори не успяха да се стегнат през ноември като застудя.
Ники и аз открих, че и без нет се оцелява, но много ме дразнят тия, платките ли им са китайски не знам, на всяка светкавица нещо изплющява и докато го оправят откачам.
Марси, много сладки котета, крадеца направо ме разби, а стратегията е номер едно  :lol: :lol: :lol: И облаците са прекрасни, аз също се канех да качвам облаци, снимах едни на 3 цвята, но така и не съм ги проверила дали се виждат, че с телефона  :?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #64 -: Юни 19, 2014, 00:33:03 am »
И аз се радвам на холандците. Вярвам, че ще стигнат далеч.

Обаче съм страшно разочарована от играта на Испания. Очаквах поне съпротива при  такъв звезден отбор. Първото полувреме и головете изпуснах, гледах след 55 мин. Все едно бяха на контролен мач.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #65 -: Юни 19, 2014, 09:31:07 am »
Добро утро! Тук не е слънчево, но такива гледки ми повдигат настроението.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #66 -: Юни 19, 2014, 09:39:28 am »
Добро утро  :P

М-и, страхотна закуска с гледка.
Марси, много красиво коте :)

Ники, се появи  :P Добре дошла! А къде се загубиха Теди и Пешек? Нещо липсват дълго време???

Ох, на нас днес ще ни спират тока и ме е страх да слезна с количката с асансьора (да не си останем вътре), а без асансьор си е направо невъзможно (от 6-тия етаж).
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #67 -: Юни 19, 2014, 10:24:39 am »
Смайл, каква е количката, моята е с големи гуми и става, но е неприятно. Поне знаеш, че ще ти спират тока, мен ме изненадват пред свършен факт със сладкиша вътре.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #68 -: Юни 19, 2014, 10:27:17 am »
Добро утро!
Смайли, тук съм ама .... Първо аз изкарах гаден летен вирус със стомашни проблеми + други неочаквани екстри. Ама толкова тежък, че не смеех да мръдна от къщи (по-точно да се отделя на повече от 5 метра от тоалетната). И тъкмо ми просветна в понеделник и малката се оказа със същия. Та сега лекувам нея.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #69 -: Юни 19, 2014, 11:01:01 am »
Наистина има нужда от хубава снимка за настроение, че и при нас днес е мокро и облачно.

Желая хубав ден на всички!  :D

Пешек, бързо да оздравявате.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #70 -: Юни 19, 2014, 11:14:35 am »
Оооо, Пеше, съжалявам :(
Бързо да се оправя малката ...

М-и слезнахме. Вдигнах количката заедно с бебето и се свалихме.
Количката е при това със зимния кош. Аз нали затова избрах лека количка, та трябваше да се пробва (graco evo).
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #71 -: Юни 20, 2014, 07:25:48 am »
Добро утро, милички  :D

Слънцето изгря над Бялото море. Пожелавам ви хубав петък!

Пеше, да оздравявате!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #72 -: Юни 20, 2014, 07:53:01 am »
Добро утро!

За съжаление тук не е добро :(  Късно снощи потвърдиха за 10 жертви в кв. Аспарухово - Варна.  Пак някой не си е свършил работа, 35л. дъжд и такива последствия  :(  значи, ако при най-малкия дъжд, случайно вземат та изтърват по-голям язовир да очакваме измрели цял град :x


п.п. англичаните и те много слабички снощи,  ни защита, ни нападение,  техния клубен съотборник Суарес добре ги подреди, пълни шматки, едва изравниха и пак им вкараха. Остава им утехата,   че поне ги бие свой, гол майстора на Ливърпул  :lol:
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 08:59:26 am от Тара »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #73 -: Юни 20, 2014, 11:34:29 am »
Голяма трагедия наистина  :(
А сега казват, че и в Добрич се очаква приливна вълна.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #74 -: Юни 20, 2014, 11:52:56 am »
Тара, литрите дъжд са много повече, над 100. Не знам защо изнасят такава информация.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #75 -: Юни 20, 2014, 12:35:02 pm »
Страшно е .... и в Добрич има жертви
http://www.vsekiden.com/153089

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #76 -: Юни 20, 2014, 12:50:12 pm »
м-и, тези 100 литра на квадрат се внушават от мазните управляващи, за да се измъкнат. Ако беше така, водата нямаше да се отдръпне толкова бързо, нямаше да стоят с чадърчета на улицата, а щяха да с лодки, и жертвите да са още повече, както в Сърбия наскоро, където бедстваха под вода цяла седмица при 150л. на кв.

Сега на Светлин Йовчев му е виновен кмета, че не му вдигнал телефона, точно когато той звънял,  а кмета в този момент е бил навън.
Тъпите репортери се хванали с незаконните постройки на циганите, все едно те са предизвикали приливна вълна, а не непочистените боклуци от деретата.

Израсла  съм на село в балкана, виждала съм много страшни порой, но жертви не.

Няма да си признаят, че пари за почистване не отделят от години и съответно такова няма. Нарекоха несвършената си работа "природно бедствие".
По същия начин както преди в с. Бисер ще обещават, после нищо, а овчите българи първо ще реват заедно, после ще се мразят, защото подпомогнали съседа като крайно нуждаещ се, а него не.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #77 -: Юни 20, 2014, 13:01:14 pm »
Тара, е повече от права.За съжаление от години деретата и реките не се поддържат, то какво се поддържа.Опитват се да се измъкнат, с природата, но ние си вредим по-добре от природата.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #78 -: Юни 20, 2014, 13:40:01 pm »
Да, така е, и аз съм израснала в район който имаше достатъчно бедствия и лете и зиме, и реки и язовири преливаха, но жертви не е имало :?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #79 -: Юни 20, 2014, 13:52:35 pm »
https://www.facebook.com/notes/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2/%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D1%81-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BF/706831919354637
Не са лъжа 100-те литра, ние сме на 70км и при нас са 115л(аз лично си ги меря). Снощи за 3 часа се изляха 40-50л. По ТВ обаче упорито ги обявяват 35-40. Не защитавам никого и смятам, че Портних излезе да плюе, а другите му отвръщат, всички са един дол дренки де. Светлин Йовчев твърди, че областният шеф на Гражданска отбрана е звънил на кмета ( неговата работа е да координира, не собственоръчно да рине).
В поста горе има клипче с подробни обяснения за всички причини, те не са една и две и не са от вчера.