0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #540 -: Юни 05, 2017, 23:49:44 pm »
Здравейте!
Много моля да ми препоръчате детски дерматолог в Пловдив.
Живея в Англия и ми омръзна да ме залъгват как дерматитът на детето ми се дължи на сухата му кожа. Да купувам какви ли не хидратиращи кремове без да са му изписани,защото било въпрос на време да открия правилният продукт.Едва ли остана неизпробван такъв.Откакто се е родил го къпя само с  вода ,без шампоани,но нещата стават по-зле.Няма екзема.Просто ситни пъпки ро лицето,краката и ръцете.
Ще съм много благодарна,ако препоръчате специалист.В противен случай трябва да избирам на случаен принцип от търсачката.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #541 -: Юни 06, 2017, 08:37:25 am »
Специалист не мога да ви препоръчам, не съм от Пловдив, но дъщеря ми е с дерматит и следните неща намаляват пъпките.Мажа я само с Уриаж ксемос, това и действа много добре.Почти всяка вечер минаваме тази процедура, не я къпя всяка вечер.Сега лятото няма как, но гледам зоните, който са проблемни да не ги мия често.Ограничавам алергенние храни като шоколад, ягоди и подобни.При всяко излизане на вън я третирам със слънцезащитен лятото и с такъв против студ зимата.Не казвам, че се е подобрила, но много по-малко и по-рядко и излизат пъпките.Сега на пролет има бум, заради цъфтежите, но тя има и алергична кашлица от цъфтенето на липите.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #542 -: Юни 06, 2017, 15:47:27 pm »
Благодаря,Маги!
Кремът непременно ще се изпробва.По наименованието
се предполага,че съдържа уреа,а пъпките на сина ми приличат на кератозис пиларис,което би им повлияло добре.
Останалите неща спазвам.
Къпя от 2 до 3 пъти седмично.Използвам добри слънцезащитни продукти.
За алергенните храни незнаех,че имат отношение.Като цяло се храни много здравословно и не консумира никакви захарни продукти,но ягоди хапва.
Тригодишната ми дъщеря има същият проблем,но в много по-лека форма,докато малкият е обринат по целите крайници и бузите от уши до уста.
Мислех си доколко наследственият елемент има отношение,тъй като и съпругът ми е страдал от дерматит почти от раждането си...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #543 -: Юни 06, 2017, 15:53:05 pm »
Според мен има отношение наследствеността.Моя мъж е така, много бяла кожа, с много проблеми.Тя е като него.Някакъв Ад ми е лятото.

Уриаж е марката, а аз взимам долу показания.От него взимам и душ гел.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #544 -: Юни 06, 2017, 16:15:21 pm »
Nelina,  не зная точно ДЕТСКи кожен, още повече да гарантирам добър. Водила съм малката за едни спорни пъпки при д-р Денка Костадинова в Кожния  диспансер на ул. Даме Груев  и бях доволна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #545 -: Юни 06, 2017, 21:14:52 pm »

Уриаж е марката, а аз взимам долу показания.От него взимам и душ гел.


Нашият крем, препоръчвам на 100%
Същият проблем, ситни пъпки и само това помогна
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #546 -: Юни 06, 2017, 22:04:20 pm »
Конкретно обрива по лицето вероятно има голяма връзка с алергените. Едната ми дъщеря е така, яла ли е нещо и от там тръгва. То последно време не мога дори да и изчистя обрива, защото не съм открила още всички проблемни продукти. Но не всички алергени са проблем, а тези, на които тя реагира, дори елементарни и ежедневно ползвани неща в моята кухня като моркови или магданоз.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #547 -: Юни 06, 2017, 23:51:13 pm »
Благодаря за препоръките за лекар(май точно към кожният диспансер се бях насочила),както и съветите.
Надявам се ,има тест според,който да се прецени нетолерантността към дадени храни.В противен случай ще ми отнеме доста време да стигна до изводи.
Забелязала съм,че има по-добри и по-лоши дни и незнаех на какво да го отдам.Странното е,че всичко започва в 4ти месец,когато малкият бе само на АМ,но мисля се обостри след приема на храна след 6ти месец.
Кремът го проверих-с много добри отзиви е и най-важното,че мога да си го купувам и от Англия.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #548 -: Юни 07, 2017, 08:24:55 am »
Нелина, помисли и за алерголог.Не знам на каква възраст е детето, но ако е прекалено малко може и да откажат да направят тест за алергии.Колкото до обострянето всяко пъхане на каквото и да е в устата и лигавене разранява нежната им кожа.И както м-и е писала, може да прави реакция към нещо съвсем елементарно.Моята дъщеря направи към пуешко месо.Просто след консумацията му обрива и се засили.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #549 -: Юни 07, 2017, 11:48:20 am »
Маги,предполагам дерматологът би ме насочил към алерголог.Дано да може да го тестват.
Аз имах много предположения ,откакто забелязан въпросният дерматит при дъщеря ми.Изключвах храни на етапи,не даде резултат. В крайна сметка откакто навърши 3 години нещата се подобриха от самосебе си.
Синът ми е на година и три месеца и в момента е с розеола.Трябва да премине обрива и тогава ще се лутам по доктори.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #550 -: Юни 08, 2017, 12:54:06 pm »
Не искам да звуча песимистично, но няма да ви направят тест за алергии, дори и да направят ще са пари на вятъра като цяло. Казват, че излизат лъжливи, вече не помня до 3г или до 5. Мои приятели бяха правили и в крайна сметка не помня спазваха ли ограничението на детето, защото им излязоха над 30 алергена, като моркови, бял хляб, домашен прах, а детето беше и на ясла и надали е имало как да се ограничи всичко, това преди повече от 10г.
Трябва ти сама в къщи да изолираш и ограничиш алергените. Звучи обезкуражаващо, един куп храни са. Пример давам. Дъщеря ми е алергична към целина. От листата съвсем лек обрив по лицето, реших, че е контактно и изобщо не съм го отразила, изчисти се в рамките на деня, но от главата, може би едно нюню кубче да е изяла беше цялата на огромни петна поне седмица, съответно ограничавам моркови и магданоз, защото са от едно семейство и да има проблем с тях, но са пак като от листата целина. Като цяло се води по детето, моите отказват да ядат нещата, които не им понасят. Максимално разделно готвя, за да разбера коя съставка е проблемна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #551 -: Юни 08, 2017, 14:02:51 pm »
Не искам да звуча песимистично, но няма да ви направят тест за алергии, дори и да направят ще са пари на вятъра като цяло. Казват, че излизат лъжливи, вече не помня до 3г или до 5.
До 3г.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.