0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Жена почина при ин витро процедура???
« Отговор #20 -: Юни 11, 2014, 23:37:55 pm »
Благодаря ви за обясненията. Стигам до извода, че по принцип не се предвижда болничен престой след пункция, защото много рядко има проблем, разчита се и, че пациентката е добре информирана и при проблем - ще е бърза и адекватна. Т.е. от финансова гледна точка - не е обосновано "да полежиш една нощ". Донякъде и от медицинска де....

П.П. Тестове за упойки преди операция - поисках сама и ги правих за своя сметка. Не са ми били препоръчвани, ама аз нали да си заложа "на сигурно" (с цялата условност на думата в тези ситуации) Много ми се искаше и преди операцията на Дани да направим такива, ама предвид технологията тук - просто беше абсурд да изтрае процедурата. Пу пу - всичко мина идеално. Приемът на храна и течности беше спрян и в двата случая, когато са казали хирурзите. Не е било някакво време особено непосилно, дори за дете.

« Последна редакция: Юни 12, 2014, 00:03:31 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Жена почина при ин витро процедура???
« Отговор #21 -: Юни 12, 2014, 00:50:19 am »
А моите пункции (3 на брой) винаги ми ги правиха БЕЗ пълна упойка, само със седиране. Това - по мое желание, след разговор с лекарите и с анестезиолог решиха, че и така става. Нямах чак толкова много фоликули (към 8 винаги), затова беше възможно. Пукциите са процедури, при които просто не се налага болничен престой (освен при усложнения)... При лапароскопиите и хистероскопиите зависи от интервенцията - ако се прави нещо малко или ако са диагностични, също може да са амбулантни. От операция до операция има голяма разлика и не може да се обобщава...

Но аз пак да спомена, никъде не пише, че пункцията е причина за смъртта на момичето! А в тези процедури много по-сериозен е примерно рискът от хиперстимулация, отколкото от усложнения при пункцията...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Жена почина при ин витро процедура???
« Отговор #22 -: Юли 13, 2014, 10:36:57 am »
Жалко за момичето, да почива в мир...  :(
Аз съм жив каръшки пример за усложнения при ин витро, макар и не от самата пункция. Имам 2 опита  и двата преминаха с животозастрашаващи усложнения. При първия бях със зверска вторична хиперстимулация, много бях зле, не можех да дишам, да ходя, повръщах, коремът ми беше подут до пръсване. Лежах в клиниката доста време. При втория, бременна в 9 г.с., ми се усука яйчник, получих вътрешен кръвоизлив и се озовах на 20 минути от отвъдното. В Пирогов ни спасиха с децата... Извадиха 300 мл кръв от коремната кухина. Никой не е застрахован от усложнения за жалост.
  09.11.2007
*
Re: Жена почина при ин витро процедура???
« Отговор #23 -: Юли 23, 2014, 19:15:48 pm »
Дълго след новината се чудих какво да напиша...и сега съм объркана, защото познавам д-р Баев и загубих единия от близнаците си, дошли на този свят именно благодарение на него!!! Да почива в мир момичето! Съболезнования на родителите й! Няма по-страшна загуба от тази - родител да погребе детето си! Сигурна съм обаче, че д-р Баев и екипа му са направили всичко по силите си момичето да роди здраво бебе, а не да почине...това го знам от опит...Аз бях с много високо рискова бременност, едното ми бебе беше с хипопластично ляво сърце, направих прееклапсия и родих в 34 седмица, приета в болницата (бившата Тина Киркова, сега Св. София) по спешност! Кошмара ми беше пълен, когато в предродилна зала дежурната педиатърка започна да ме уговаря да ходя да раждам в Майчин дом...никой не иска починало бебе в смяната си...чувах страхотната караница на екипа ... леле....стана като кофти роман, SORRY, ама си е моя кофти роман с HAPPY END! Сега имам страхотен син БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТОЗИ ДОКТОР!!! Сигурна съм, че много момичета на които им предстои стимулация, пункция или дори тези, които още се лутат за да си изберат клиника четат във форумите и потреперват от ужас...няма нищо страшно в инвитрото, д-р Баев е невероятен професионалист, изключително мил и  коректен човек, отдаден 100 % на работата си,  но истината е, че никога не знаем какво ни чака! Успех на всички поели по трънливия път ИН ВИТРО!