0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #700 -: Ноември 02, 2014, 06:35:38 am »
Здравейте и от мен! Искам да помоля да погледнете и моите графики. От 3 месеца си следя температурата и тъй като мисля след като ми дойде да си правя изследвания на хормоните, да ме насочите на кое да обърна внимание. Вижда се, че нещо не е добре. Честно казано ме съмнява да съм имала О тези 3 месеца...  :? Какво е вашето мнение? В календара пак съм gip.
 :thankyousign:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #701 -: Ноември 02, 2014, 10:43:40 am »
Здравейте и от мен! Искам да помоля да погледнете и моите графики. От 3 месеца си следя температурата и тъй като мисля след като ми дойде да си правя изследвания на хормоните, да ме насочите на кое да обърна внимание. Вижда се, че нещо не е добре. Честно казано ме съмнява да съм имала О тези 3 месеца...  :? Какво е вашето мнение? В календара пак съм gip.
 :thankyousign:
Здравей,
За цикъла ти от 31/08, лутеалната ти фаза ми се струва доста кратка. При следващият цикъл по-вероятно е да е нямало ову. При текущия ти цикъл - ову евентуално на 14-15 ден, но трябва да видим ще стигне ли темперстурата 37 градуса утре и следващите дни. Хормоните за изследване според мен са стандартните: на трети ден FSH, LH, пролактин, естрадиол, тестостерон на 7 ден след доказана овулация прогестерон. Хубаво е да направиш фоликуметрия и да отидеш при ендокринолог за преглед на щитовидната жлеза и евентуално пускане на хормоните й.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 10:46:08 am от kati_vm »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #702 -: Ноември 02, 2014, 19:05:17 pm »
Момичета, всичко е толкова индивидуално и идентично за съответният месец. Виждала съм бременни графики с температура която не е достигнала 37,00. Според мен цикълът трябва да е придружен от тестове за овулация.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #703 -: Ноември 02, 2014, 20:18:22 pm »
Благодаря за отговорите! Ще трябва да изследвам по-задълбочено проблема, а от другия месец ще включа и тестове за О. До момента съм проверявала само щитовидната жлеза и там според изследванията нямам проблеми, но ще видим какво ще покажат другите хормони...
P&e според мен вземи да си направиш един тест за всеки случай. Всичко е възможно, но поне да отхвърлиш или потвърдиш ( :goodluck:) едно от съмненията.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #704 -: Ноември 04, 2014, 08:16:12 am »
Момичета какво става с мен, да не сме двама, още не ми идва..........доста ми закъснява.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #705 -: Ноември 04, 2014, 11:23:20 am »
Момичета здравейте,какво мислите за графика ми,добре ли се покачва бз според вас,за бременност да не говорим защото имам проблем и  не мога по естествен начин,мерси


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #706 -: Ноември 04, 2014, 12:44:25 pm »
Момичета здравейте,какво мислите за графика ми,добре ли се покачва бз според вас,за бременност да не говорим защото имам проблем и  не мога по естествен начин,мерси

Според мен добре се покачва.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #707 -: Ноември 04, 2014, 21:18:20 pm »
Кaти мерси.Момичетa искaм дa ви питaм,днес зaбелязaх нa сaлфеткaтa едно кaто желе и рaзтегливо..тaковa не съм зaбелязвaлa дори и около ОВУ...мислите ли че може дa е някaкъв  резултaт от цветнaтa снимкa която прaвих преди 8 дни или не може дa имa нещо общо..a кaто гледaм по грaфикa ми трябвa дa е минaлa О.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #708 -: Ноември 04, 2014, 21:20:43 pm »
И ову ми е било преди около седмицa
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #709 -: Ноември 05, 2014, 00:21:31 am »
Кaти мерси.Момичетa искaм дa ви питaм,днес зaбелязaх нa сaлфеткaтa едно кaто желе и рaзтегливо..тaковa не съм зaбелязвaлa дори и около ОВУ...мислите ли че може дa е някaкъв  резултaт от цветнaтa снимкa която прaвих преди 8 дни или не може дa имa нещо общо..a кaто гледaм по грaфикa ми трябвa дa е минaлa О.
mimon4e99, според мен е от прогестерона, под негово въздействие в ЛФ цервикалната слуз става по-гъста и лепкава, по-плътна: Цервикален фактор 
« Последна редакция: Ноември 05, 2014, 00:24:18 am от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #710 -: Ноември 05, 2014, 06:29:13 am »
По гъстa и по лепкaвa,но прозрaчнa тaкa ли,зaщото мойтa беше тaкaвa и рaзтегливa
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #711 -: Ноември 12, 2014, 15:59:15 pm »
Здравейте момичета, отново се обръщам към вас за мнение.. този месец имам доказана ову с фоликулометрия, но не ми е ясно защо БТ след нея не се покачва, както и как е възможно в един ден едновременно за имам + тест за ову и настъпила такава?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #712 -: Ноември 12, 2014, 18:07:12 pm »
Здравейте момичета, отново се обръщам към вас за мнение.. този месец имам доказана ову с фоликулометрия, но не ми е ясно защо БТ след нея не се покачва, както и как е възможно в един ден едновременно за имам + тест за ову и настъпила такава?
Здравей, по- добре е да се изчака още два- три дни преди да се правят изводи. Възможно е да има проблем с жълтото тяло и съответно нисък прогестерон.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #713 -: Ноември 13, 2014, 08:13:04 am »
Здравейте момичета, отново се обръщам към вас за мнение.. този месец имам доказана ову с фоликулометрия, но не ми е ясно защо БТ след нея не се покачва, както и как е възможно в един ден едновременно за имам + тест за ову и настъпила такава?
Здравей, по- добре е да се изчака още два- три дни преди да се правят изводи. Възможно е да има проблем с жълтото тяло и съответно нисък прогестерон.

Благодаря ти за отговора, ще имам търпение  :?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #714 -: Ноември 24, 2014, 08:01:59 am »
Здравейте, бихте ли погледнали и моята графика.Според вас дали е имало О?За пръв път откакто меря,се покачва температурата, и май не поставихме сърчице, когато трябва. :(
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 08:05:14 am от ilein »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #715 -: Ноември 24, 2014, 08:22:33 am »
Здравейте, бихте ли погледнали и моята графика.Според вас дали е имало О?За пръв път откакто меря,се покачва температурата, и май не поставихме сърчице, когато трябва. :(
Не се вижда къде сте показали сърчица, за да мога да ти помогна, както и останалите момичета. Бележките също не се четат, за да видя дали си отбелязала деня в който предполагаш, че ти е била О. Дано и останалите момичета се включат с мнение. Кати или Марси.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #716 -: Ноември 24, 2014, 09:21:18 am »
Мисля,че сега вече го оправих, дано се вижда.Не съм сигурна точно в кой ден може би е била О, просто до сега все не я отчитах, температурата ту се покачваше, ту спадаше(понеже съм с ПКЯ и цикълът ми се появява много рядко, дори сега беше предизвикан с дуфастон) и просто не очаквах, че този месец ще се покачи.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #717 -: Ноември 24, 2014, 12:32:20 pm »
 ilein мисля че О ти е била на 16 ноември. Но също така имай предвид, че покачване на температурата може да има и от Дуфастона. Следи я сега всеки ден и ще си покаже. Надявам се по-опитните момичетата от мен да се включат и да си кажат и тяхното мнение.
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 12:34:05 pm от Hoppe »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #718 -: Ноември 24, 2014, 13:10:31 pm »
Благодаря ти за отговора, Hoppe, дано наистина се вкючи накое момиче за още едно мнение.А дуфастона го пих за предизвикване, а сега го почнах след повишението на температурата.Как мислите дали наистина може да е от него и изобщо дали съм имала О тогава?Ядосвам се,трябваше да правя и тестове за О успоредно с това.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #719 -: Ноември 24, 2014, 13:30:42 pm »
Благодаря ти за отговора, Hoppe, дано наистина се вкючи накое момиче за още едно мнение.А дуфастона го пих за предизвикване, а сега го почнах след повишението на температурата.Как мислите дали наистина може да е от него и изобщо дали съм имала О тогава?Ядосвам се,трябваше да правя и тестове за О успоредно с това.
Може и да е имало ову, но сега с дуфастона трудно ще се прецени, дали е била около 15-16.  Трябва поне 3-4 дни да се задържи висока температурата, за да можем да направим извод дали е имало ову. Дуфастона също влияе върху покачването на БТ.