0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Може ли коментар по моята графика?
« -: Декември 20, 2014, 20:28:10 pm »
Здравейте! Нуждая се от помощ за графиката си  :(

Обикновено цикълът ми е с дължина 30 дни, но миналият месец беше 28 дни. Не мога да преценя кога ще е овулацията... БТ от този цикъл меря ректално. Има промяна в цс и положението на шийката на матката, но ...
Благодаря предварително! Успех на всички! :)
*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #1 -: Декември 21, 2014, 01:47:26 am »
Цветенце, графиката не показва да е имало овулация до днес, вероятно О. предстои (в следващите 2-3 дни). Ако се използва калкулатор (при продължителност на цикъла 30 дни), О. може да се очаква около 15, 16, 17 ден от МЦ, но това е ориентировъчно, продължи си с тестовете. Спазваш ли изискванията за овулационните тестове - да се правят около обяд или ранния следобед след 2-3 часа ограничаване на течностите?
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 02:11:39 am от marsi »

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #2 -: Декември 21, 2014, 07:56:36 am »
Здравей, marsi! Благодаря за отговора! :) Да, спазвам изискванията за  овулационните тестове- правя ги след 3 часа ограничаване на течности, както ти си написала. Ще разбера, че е настъпила овулация, когато след спад има продължително покачване на температурата, нали така?
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 07:58:54 am от cvetence87 »
*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #3 -: Декември 24, 2014, 00:13:27 am »
Ще разбера, че е настъпила овулация, когато след спад има продължително покачване на температурата, нали така?
Да  :)
Овулацията би трябвало да настъпи в рамките на две денонощия след (+) ову. тест.
След като фоликулът се спука, започва да се повишава БТ(в някои случаи рязко, в други - постъпателно). На мястото на фоликула се оформя т.н. жълто тяло (капсулка, която произвежда прогестерон). Прогестеронът провокира повишаване на температурата.
 
Късмет в този цикъл!  :)
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 00:16:21 am от marsi »

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #4 -: Декември 24, 2014, 10:56:27 am »
Marsi, благодаря за подробния отговор! Два дни имам положителен тест за овулация (третият вече беше отрицателен). В такъв случай от първия положителен тест ли да броя две денонощия?
Весели празници! :)
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 11:03:25 am от cvetence87 »
*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #5 -: Декември 24, 2014, 11:55:16 am »
Няма как с точност да се определи моментът на спукване на фоликула, затова се говори за овулаторна фаза. Овулацията се очаква да настъпи в рамките на 12-48ч. след (+) тест, а когато тестовите черти са еднакво наситени в два поредни дни се приема, че (+) тест е някъде по средата между двата теста. Ако в един от тестовете е по-наситена (в случая сякаш за втория си писала), ще приемeм него за положителен .... На практика това леко удължава периода за активно полово общуване, като за целия фертилен период общуването може да е всеки ден или през ден. Добре сте сложили сърчицата (ако имате желание, може и днес) .....
Температурата е започнала да се покачва, дано да се повиши още и да се задържи висока  :)
Весели празници!  :) 
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 12:52:20 pm от marsi »

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #6 -: Януари 06, 2015, 14:04:55 pm »
Здравейте! Може ли да ми погледнете графиката? Днес  имам леко кафеникаво зацапване...Има ли надежда според вас? На какво може да се дължи?
Благодаря!
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 14:54:02 pm от cvetence87 »
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #7 -: Януари 06, 2015, 15:15:26 pm »
Според мен си бременна, бързо отивай за тест и да пишеш какво е станало.... Какво ще кажете за моя тест http://www.prikachi.com/images.php?images/868/7830868B.jpg

*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #8 -: Януари 06, 2015, 23:35:42 pm »
cvetence87, ако все още няма цикъл, направи тест за бременност (най-добре с първа сутрешна урина), до днес графиката изглежда много добре, успех!  :)

detence1993, много е рано за тест.
Най-рано може да направиш кръвен тест за бременност около 10 дни след овулация, уринен - след около 14 дни.

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #9 -: Януари 06, 2015, 23:45:24 pm »
Блaгодaря ти зa отговорa, Marsi! A товa кaфеникaво зaцaпвaне трябвa ли дa ме притеснявa?
*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #10 -: Януари 06, 2015, 23:53:15 pm »
При бременност еднократно леко зацапване не би било проблем, но е добре да се консултираш с лекар и евентуално при нужда да назначи терапия, при по-силно или по-продължително зацапване, или кървене ....
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 00:51:50 am от marsi »

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #11 -: Януари 06, 2015, 23:58:56 pm »
Още веднъж блaгодaря зa отговорa! Ще изчaкaм утре, зa дa видя кaк ще се рaзвият нещaтa. Aко темперaтурaтa се зaдържи тaкaвa, ще нaпрaвя тест в четвъртък сутринтa.  Дa си признaя - хем искaм дa си нaпрaвя тест, хем ме е стрaх... Нa 10 ден след овулaциятa си нaпрaвих тест и беше отрицaтелен. Знaм, че беше прекaлено рaно зa нaдежден резултaт, но нямaх търпение и зaтовa сегa ме е стрaх. :(
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 00:54:52 am от cvetence87 »
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #12 -: Януари 07, 2015, 16:28:09 pm »
Здрaвейте! Темперaтурaтa при мен се зaдържa. Зaцaпвaнето е много по-мaлко(ту имa, ту нямa). Не издържaх и днес следобед нaпрaвих тест ( 3 чaсa преди него не пих течности). Беше отрицaтелен :( Стрaнното при мен е, че гърдите сa ми много по-уголемени, имaм много леки болки в мaткaтa, понякогa имaм леко гaдене... Ще нaпрaвя утре сутринтa още един тест. Aко е отрицaтелен, кaкво могa дa нaпрaвя? Дa изчaкaм още ден-двa, зa дa нaпрaвя пaк тест? Може ли дa имa другa причинa зa зaкъснението и високaтa БТ?
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 16:38:38 pm от cvetence87 »
*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #13 -: Януари 07, 2015, 19:36:29 pm »
cvetence87, кръвен тест би дал категоричен отговор дали има бременност. Ако имаш възможност по-добре кръвен, може да се направи се във всяка лаборатория, цена около 18-20лв. (бета ЧХГ изследване). Ако и той се окаже отрицателен и все още няма цикъл, консултирай се с лекар.
 
Но е напълно възможно уринният тест днес да не е отчел, ако нивото на ЧХГ е все още ниско, а тестът не е от чувствителните.
Късмет, стискам палци за положителен резултат  :)
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 19:39:55 pm от marsi »

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #14 -: Януари 07, 2015, 19:40:57 pm »
Блaгодaря зa отговорa! Тестът е Шуър чек.  Ще нaпрaвя утре пaк. Дaно този път сa две чертичките! :)
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #15 -: Януари 08, 2015, 07:51:15 am »
Здрaвейте! Не прaвих тестa, тъй кaто лелкaтa ме посети. :(
Товa зaцaпвaне преди цикълa (случвa се зa трети месец, но този беше много, много по-мaлко от предишните двa месецa и се нaдявaх нa друг резултaт) трябвa ли дa ме притеснявa, нормaлно ли е или е някaкъв проблем? Минaлия месец ходих нa преглед нa гинеколог и кaзaх зa товa зaцaпвaне, но ми кaзa, че е нормaлно.
Блaгодaря!
*
Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #16 -: Януари 08, 2015, 14:51:23 pm »
cvetence87, мисля че не е притеснително това зацапване, ако менструацията след това е нормална като продължителност и количество. Графиката изглеждаше много добре в последния цикъл. Продължи си и този месец с измерване на БТ и тестове за овулация и дано това да е успешният ти цикъл!  :)

След повече от 6 месеца неуспешни опити, може да направиш консултация с лекар за проверка проходимостта на тръбите, изследване на хормони ...

Re: Може ли коментар по моята графика?
« Отговор #17 -: Януари 08, 2015, 15:19:42 pm »
Блaгодaря зa отговорa! Ще последвaм съветa ти зa тестовете зa овулaция и БТ. Ще се опитaм дa не го мисля толковa, че този месец достa се вглеждaх в признaци, симптоми и т.н., a все пaк от двa месецa прaвим опити.
Блaгодaря ти още веднъж зa отделеното време и внимaние! :)