0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #20 -: Април 17, 2014, 09:01:56 am »
И на мен ще ми предстои ИКСИ, но най рано август. Надявам се да е успешно. Нямам търпение вече. Успех и на всички.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #21 -: Април 17, 2014, 13:08:22 pm »
Момичета, заповядайте, заедно с ваши приятели, да отпразнуваме 10-тата годишнина на Зачатие!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50335.0
« Последна редакция: Април 17, 2014, 13:11:00 pm от Ники »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #22 -: Април 17, 2014, 17:13:27 pm »
И по Великден стават чудеса... preggo :goodluck:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #23 -: Април 17, 2014, 21:40:36 pm »
Момичета, заповядайте, заедно с ваши приятели, да отпразнуваме 10-тата годишнина на Зачатие!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50335.0

Ники, благодаря за поканата. Ще направя всичко възможно да присъствам. Желание не ми липсва, надявам се да успея да се организирам  :)


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #24 -: Април 22, 2014, 17:30:01 pm »
Здравейте, имам да слагам подкожно Хориомон (еквивалент на Прегнил е, но поисках подкожна инжекция заради късния/ранния час на поставяне). Инструктираха ме в манипулационната как да процедирам, но моля, да ми пуснете клипче за поставяне на подкожни инжекции от разтворител и прахче. Имам спринцовка и игли за смесването и боцкането.
И още нещо да не се объркам, тая нощ (ден 1) слагам таймиращата инжекция, после беше почивен ден (ден 2) и пункцията е чак на ден 3.
А да, и дано всичко да е както трябва,  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #25 -: Април 22, 2014, 17:56:05 pm »
И аз се настанявам тук, защото се надявам да започна през май следващия си опит. Дано всичко е наред и резултатът е положителен, но този път за девет месеца, придружен със здраво бебе !
mgstra, много се радвам да прочета, че си бременна  :bighug: :bighug: Късмет и лека бременност!
rtfrtf, аз си слагах хориомон и не беше трудно, но трябва да потърся клипче. На втория ти въпрос - да, на третия ден е пункцията. Успех!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #26 -: Април 22, 2014, 18:03:05 pm »
rtfrtf, това е клипче как се слага подкожна инжекция. Тук се инжектира готов разтвор, но с прахчетата се процедира като разтворителя се изтегля с инжекцията и се вкарва в шишенцето с прахчето и като се смеси добре се изтегля и се бие инжекцията.

http://www.youtube.com/watch?v=o_AgLYBvYx8

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #27 -: Април 22, 2014, 19:08:18 pm »
rtfrtf, ето клипче за смесването
http://www.youtube.com/watch?v=Rb7BoL7g-QE
Тук е показано със смяна на спринцовките, аз съм го правила с една спринцовка, но сменях иглите.
С дебелата игла прехвърлих разтворителя при сухата съставка, разклащане и изтеглих съдържанието. След това смених дебелата игла с къса, тънка за подкожна инжекция.
Правилно е, не се притеснявай за пункцията, тя е около 36ч. след поставянето на Хориомон (Прегнил). 
Успех! :)
« Последна редакция: Април 22, 2014, 19:33:02 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #28 -: Април 22, 2014, 19:21:00 pm »
Здравейте,момичета,
Да се запиша и аз в тази темичка.Тя ще е и моята успешна темичка.Вярвам!
Чакам си заповедта и ще е въпрос на 1-2 дни дали ще успеем да стартираме с майския ми цикъл или ще се наложи да изчакаме до юни.Втори опит ще ни е.Много вода изтече от първия,много проблеми изскочиха,отстранихме ги,надявам се,вярвам че всичко ще е наред този път!!!
Тия със скорошните тестчета,започвайте да влачите крачета и да ръсите прашеч,щото ми писна вече ааааа :lol:
mgstra,Прегнила го бият един вид за задържане на ембриончето.С допълнителното  ЧХГ стимулират организЪма  ни да си го гушка още повече  :wink:
Мислех си да ви питам,тези с предстоящите скоро процедури,мислите ли да пиете нещо специално или да промените нещо в ежедневието си,подготвяйки се за процедурата.
Аз по предписание на док пия ДХЕА-Б и Неоксид,и фолиевата разбира се.Но ми се върти ,че съм чела преди нещо за Алое Вера и Фурми.
При първия опит не промених по никакъв начин ежедневието си,мисля този път да експериментирам повече  :D
Идеи?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #29 -: Април 22, 2014, 19:32:53 pm »
ВиЛиЛи, важно е да не променяш драстично храненето и ежедневието си. Това е препоръката, коят най-редовно дават лекарите преди процедура.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #30 -: Април 22, 2014, 21:20:22 pm »
Благодаря много за обясненията. Знаех си аз, че докато пътувам от работата до нас, ще ми намерите клипчета. Изгледах ги. А изтрещелите въпроси за дните са заради часа на слагане - тази нощ в 24:45 (или 00:45 на 23.04.) и дните ми се припокриха. Не че си нямам записани инструкциите на лист.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #31 -: Април 22, 2014, 21:50:30 pm »
Catcat, ВиЛиЛи, благодаря ви  :)
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации.
Ще влача мнооооого крака, за да ме последвате всички в бременната тема.
Успех на всички в процедура и очакващите да започнат!


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #32 -: Април 22, 2014, 21:54:17 pm »
Аз например пиех много безалкохолни.Спрях ги преди месец, сега съм на сокове и домашни компоти.Опитвам да ми е по-здравословно храненето.Сега съм на Примолут Нор до 26-ти Април и после трябва към 28-29-ти Април да ми дойде и да стартираме.Малко ме притесняват почивните дни.Дано не ми изиграе лоша шега.Ако трябва ще плащаме пътя на докторите, само и само да идват до клиниката през почивните дни за прегледите по план.Аз онзи ден се подхлъзнах мокър под вкъщи, та малко си контузих кръста и съм в болнични до 5-ти Май.Тъкмо се припокрива с този които ще ми дадат от клиниката.Дано дотогава ми мине болката в кръста.Вчера се измъчих в работата.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #33 -: Април 23, 2014, 11:38:09 am »
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации.
Ще влача мнооооого крака, за да ме последвате всички в бременната тема.
Успех на всички в процедура и очакващите да започнат!
Браво  :) ,честито сърчице   :heartbeat:

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #34 -: Април 23, 2014, 13:23:37 pm »
Catcat, ВиЛиЛи, благодаря ви  :)
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации.
Ще влача мнооооого крака, за да ме последвате всички в бременната тема.
Успех на всички в процедура и очакващите да започнат!
Честито сърчице! Стискам палци и щастлив финал!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #35 -: Април 23, 2014, 13:46:30 pm »
Оп, хайде и аз да се намърдам тук  :) След отрицателния тест от инвитро на ЕЦ /м.март/, ми предстои поправка през май...

На себе си и на всички в процедура и започващи такава, пожелавам това да ни е за последно и само   :bfp:

На бременните- честито!!!  От тук нататък само хубави емоции и сладки  :babyflips:  :babyflips: на финал  yahoo_17
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #36 -: Април 28, 2014, 21:02:18 pm »
Опитвам и аз да се присъединя към края на тази тема. Преди това желая много успех на всички в процедури и голямо честито на mgstra.  Живот и здраве, докато стане време да се включа да е пълно с положителни тестове.
Момичета, през март приключи вторият ми опит ICSI. Нормален цикъл първия месец, но вторият ми цикъл закъснява вече 10 дни. Мислите ли, че има място за притеснение?   
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #37 -: Април 28, 2014, 22:14:31 pm »
Кити, тръби имаш ли? Ако да, не изключвай чудесата. Случват се. Чакам резултат от теста ти ( може и уринен).
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #38 -: Април 28, 2014, 23:26:10 pm »
При мен след стимулацията и за съжаление неуспешен опит цикълът ми се обърка и няколко пъти ми идваше през 2 месеца.Сега все още е нередовен и закъснява различно всеки месец.Сега се ядосвам малко, че го чакам да дойде да почваме процедура, а него никакъв го няма.Дано дойде до 1-2 дни, че ме притесняват почивните дни.Не знам дали ще има някой в клиниката през това време.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #39 -: Април 29, 2014, 19:22:35 pm »
Благодаря за надеждата little rabbit! Още сутринта се затичах за тест, за съжаление отрицателен :(
Час по-късно ми дойде. Очевидно моето чудо е на път. Знам обаче, че някой ден то ще се случи. :D