0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« -: Април 28, 2014, 18:31:06 pm »
Позволявам си да пусна аз новата тема :)

Линк към старата тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50139.0

Този месец правих първа инсеминация без стимулация и сега чакаме резултата (6-ти май ми е ден за тест). Пожелавам успех на всички, нека напълним темата с положителни тестове!   yahoo_33

*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #1 -: Април 28, 2014, 22:31:23 pm »
nassi, много се радвам, че сте стигнали дотук, явно резултатът от цветната снимка е бил добър  :). Страхотна дата за тест, дано да ти е на късмет!  yahoo_17

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #2 -: Май 02, 2014, 08:47:39 am »
Записвам се и аз, инсеминация на 18.04,по съвет на д-р Даскалов кръвен тест на 04.05 който е неработен ден така че може би на 07.05.Този месец съм решила да не се пришпорвам ще изчакам времето на М.
Стискам палци на всички чакащи положителен резултат  :crossfingers:
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #3 -: Май 02, 2014, 09:43:54 am »
Успех момичета , ще следя темата  :bfp: :ballons: :bighug:
<br />
*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #4 -: Май 02, 2014, 11:55:21 am »
petyamk, дано този опит да е успешен, БТ е чудесна  :D, стискам палци за положителен резултат!  yahoo_17

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #5 -: Май 03, 2014, 09:34:53 am »
Благодаря marsi, irenaa33   :bighug:
ще държа в течение пожелавам и аз повече  :bfp:
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #6 -: Май 05, 2014, 23:21:56 pm »
Записвам се и аз в темата  :D.
Този цикъл и на мен ми предстои първата инсеминация в Селена .В предния си цикъл правих ЦС(втора) и за моя радост  си имам две проходими тръби.Учудих се ,че доктора не ми предложи стимулация,но смятам да му се доверя и щом той не ми е споменал нищо за стимулация значи така трябва.Спермограмата ни е добра ,аз имам спонтанна овулация,но само в десния яйчник.Силно се надявам и моля  още от първия опит да видя  :bfp:
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #7 -: Май 08, 2014, 18:44:44 pm »
Бях обещала да споделя за резултата след инсеминацията.Днес направих кръвен 0.100 отрицателен.Спирам хапчетата и чакам да ми дойде и пак при доктора.Иска ми се да си вдъхна кураж за следващия път но исната е че в момента нямам сили.Стискам палци на останалите момичета
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #8 -: Май 08, 2014, 19:06:36 pm »
petyamk, толкова съжалявам  :bighug: :bighug: :bighug:
Всеки път следя и тъжа с вас, момичета.  От прочетеното до тук във форума, оставам с впечатление , че процента на успеваемост при инсеминациите никак не е висок или се лъжа?
<br />
*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #9 -: Май 08, 2014, 19:20:40 pm »
petyamk, не е лесно, но ще мине време и ще намериш сили за нова процедура. Така се получава и си струва, защото инсеминациите са по-щадящи и по правило по-евтини от стимулация и оплождане инвитро или икси.

Шанс има и в темите за инсеминациите има много успехи и бебета. Пожелавам ти го и на теб, макар и този опит да е бил неуспешен!
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #10 -: Май 09, 2014, 09:05:13 am »
Благодаря ви ще пиша след срещата си с доктора
Успех на останалите  :bfp:
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #11 -: Май 09, 2014, 12:03:49 pm »
Здравейте, момичета и благодаря за подкрепата.
Не успях да пиша по-рано, но и моя опит беше неуспешен. В понеделник съм на коментар и ще решим дали да правим друга инсеминация или да минаваме към инвитро на естествен цикъл.

petyamk, само не се предвай, стискам палци за следващия опит!

reni___, според мен е по-добре без стимулация, пожелавам ти това да е твоя месец!

Междудругото на вас следят ли ви хормоните в месеца на инсеминацията? Моят доктор казва, че не е нужно, когато няма стимулация, но аз не се чувствам спокойна понеже съм с намалял резерв. Това ни е всъщност единствената открита пречка и си мисля, че трябва да се следи fsh дали е в норма, за да се развие правилно яйцеклетката... или ехографа е достатъчен?
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #12 -: Май 09, 2014, 14:57:20 pm »
Съжалявам nassi  за предаване дума да не се казва  :)
заради намаления яйчников резерв ли обмисляш инвитро?
Отностно хормоните на мен лично не ми са следени в месеца на инсеминацията.Иначе имам всички хормонални горе долу от преди 5м незнам до колко обаче са достатъчни и не трябва ли да се следят по време на процедурата.Дали е достатъчен само ехограф.....едва ли  :?
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #13 -: Май 09, 2014, 15:32:47 pm »
Ами първоначално и доктора ми каза да пробваме само една-две инсеминации. Знам че не става винаги от първия път, но някакси се бях обнадеждила, а сега ми се иска да действаме по-бързо... страх ме е че ако се помотая още, може да е късно вече за мои яйцеклетки :(
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #14 -: Май 09, 2014, 16:34:26 pm »
nassiq petyamk съжалявам за неуспеха  :(.На мен също няма да ми следят хормоните,може би защото ще бъда на естествен цикъл.Опитвам се да бъда оптимистка и да вярвам,че това ще е успешния ни месец,но наистина процента успеваемост на инсеминациите  не е много голям.Ние с мъжа ми имаме едно дете на 7 години,което е заченато съвсем естествено ,без проблеми .Няма право да не е успешна тази инсеминация,защото иначе не знам как ще успокоявам мъжа си,толкова вярва в успеха  и...
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #15 -: Май 12, 2014, 22:15:54 pm »
Аз отпадам за този месец  :(,тънка лигавица и не добри фоликули.Ще пия дуфастон от 15 ден и следващия цикъл отново на преглед за евентуална инсеминация
*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #16 -: Юни 14, 2014, 16:42:06 pm »
Здравейте момичета! Скоро не съм писала тук, но и аз бях една от вас през 2011. Сега имам едно сладурче на 2г и половина. Не се отказвайте! Ще се случат нещата. При мен стана от 2-ри опит. Първи - нестимулиран, декември 2010 - неуспешен. После нещо се замотах и януари и февруари 2011 не направих нищо. Март месец започнах консултации и решихме да има стимулация. Втората инсеминация направих през април,2011 и всичко се оказа успешно.
Пиша ви всичко това, за да ви кажа да не се отказвате! Стискам ви силно палци на всички и ви прегръщам. Аз бях в Болница Щерев. Ако мога с нещо да съм полезна на някого - пишете ми
*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #17 -: Юни 14, 2014, 19:57:38 pm »
Благодаря за пожеланията, Коала. Много е трудно да се надяваш, когато си преживял неуспешни опити. Теб с какво те стимулираха при успешния опит?
*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #18 -: Юни 15, 2014, 13:21:42 pm »
Момичета, нямам никаква идея защо се е получила нова тема. Аз уж писах в старата. Все пак сме още месец юни... Модераторите, моля да направите каквото е необходимо. Съжалявам, ако по някакъв начин съм създала неудобство.
Кати, стимулацията ми беше с мерионал на 9-ти ден и овитрел на 11-ти.

Желая ви успех на всички!
*
Re: Инсеминации - април, май, юни 2014г.
« Отговор #19 -: Юни 16, 2014, 19:37:54 pm »
Благодаря за пожеланията!