0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #200 -: Октомври 31, 2014, 12:15:30 pm »
marsi благодаря за съветите ! Всичко направих, сега би трябвало да стане! Само да уточня нещо , от скоро си меря бт и може да се види на графиката ми от септември,
Благодаря  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #201 -: Октомври 31, 2014, 12:20:30 pm »
ифи, пак не става ..... като кликна върху картинката се отваря моята графика, не твоята,
явно има някакъв проблем, beast трябва да погледне, пиши му съобщение.
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 12:26:58 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #202 -: Октомври 31, 2014, 13:13:11 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90197
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90211
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Ето ги и моите графики,бих била благодарна,ако ми кажете най-подходящото време за бебеправене и това,което ме притеснява е защо последният(текущ) цикъл ми е страшно оскъден и кратък и температурата ми 2-ри ден е 37...

« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 13:15:01 pm от tihanova88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #203 -: Октомври 31, 2014, 13:24:31 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90197
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90211
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Ето ги и моите графики,бих била благодарна,ако ми кажете най-подходящото време за бебеправене и това,което ме притеснява е защо последният(текущ) цикъл ми е страшно оскъден и кратък и температурата ми 2-ри ден е 37...
Здравей, не мога да видя графиките ти.  :( . Пиши на техническия модератор, както ти е казала Марси.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #204 -: Октомври 31, 2014, 13:37:15 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90197
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90211
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Ето ги и моите графики,бих била благодарна,ако ми кажете най-подходящото време за бебеправене и това,което ме притеснява е защо последният(текущ) цикъл ми е страшно оскъден и кратък и температурата ми 2-ри ден е 37...
Здравей, не мога да видя графиките ти.  :( . Пиши на техническия модератор, както ти е казала Марси.

Уж ги направих видими и като си напиша потр.име tihanova88 ги виждам,но може би само аз...не знам защо така. Сложих си и лентичка,но май се вижда само последната графика,а не и предните 2,които попълних...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #205 -: Октомври 31, 2014, 13:40:41 pm »
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 13:49:43 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #206 -: Октомври 31, 2014, 13:42:28 pm »
marsi

Страшно много ти благодаря  :thankyousign:
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 13:48:34 pm от tihanova88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #207 -: Октомври 31, 2014, 22:52:50 pm »
tihanova88, разгледах графиките ти. Единичните стойности (имерените вчера-днес) не са информативни, важното за графиката е да има т.н. двуфазност (усреднената температура за ЛФ да е с 0.4-0.6 градуса по-висока от средната температура за ФФ). Според мен последните две графики изглеждат добре. Ректално ли мериш БТ, при ректално измерване температурата като цяло е по-висока, сравнено с вагиналното.
Само по графика не бива да се прави заключение за продължителността на лутеалната фаза. Продължи си с измерването на БТ, но включвай и ову. тестове всеки месец. При продължителност на цикъла 27-28-29 дни, фертилните дни са около 12,13,14,15 ден от МЦ, може да започнеш с ову.тестовете примерно около 11 ден. Овулацията се очаква да настъпи  12-48ч. след + ову.тест и това е времето, в което да акцентирате с опитите (всеки ден или през ден), започвайки
от деня с + тест.
Дано това да е успешният ти цикъл!  :)
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 23:40:09 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #208 -: Ноември 01, 2014, 08:23:56 am »
Здравей Тиханова88, разгледах графиките ти. Като цяло изглеждат добре.  Единствено ме притеснява, че при предпоследната поддържаш по- високи стойности на БТ. Ако не се лъжа Денис беше писала, че това е индикатор за хормонален проблем. Може и да греша. Помоли я да ги погледне. Тя е експерт в областта. Хубав ден!
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 08:26:09 am от kati_vm »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #209 -: Ноември 01, 2014, 12:44:31 pm »
Много ви благодаря,момичета,страхотни сте.
По принцип съм с Хашимото,но уж сега са ми горе долу добре хормоните.Последното ТСХ ми е 2,13,знам,че трябва да е към 1,но за сега това ми е най-добрата стойност...Започнах Еутирокс по 0,25 сутрин,но не знам дали да продължавам да го приемам с тази стойност на ТСХ.
Хубав уикенд ви желая  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #210 -: Ноември 01, 2014, 12:53:33 pm »
Много ви благодаря,момичета,страхотни сте.
По принцип съм с Хашимото,но уж сега са ми горе долу добре хормоните.Последното ТСХ ми е 2,13,знам,че трябва да е към 1,но за сега това ми е най-добрата стойност...Започнах Еутирокс по 0,25 сутрин,но не знам дали да продължавам да го приемам с тази стойност на ТСХ.
Хубав уикенд ви желая  :wink:
Здравей, посъветвай се с ендокринолога си. Аз знам, че TSH  трябва да е около 2 за забременяване.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #211 -: Ноември 01, 2014, 12:58:52 pm »
Много ви благодаря,момичета,страхотни сте.
По принцип съм с Хашимото,но уж сега са ми горе долу добре хормоните.Последното ТСХ ми е 2,13,знам,че трябва да е към 1,но за сега това ми е най-добрата стойност...Започнах Еутирокс по 0,25 сутрин,но не знам дали да продължавам да го приемам с тази стойност на ТСХ.
Хубав уикенд ви желая  :wink:
Здравей, посъветвай се с ендокринолога си. Аз знам, че TSH  трябва да е около 2 за забременяване.
Ако е така,значи съм го нацелила и то сама. Аз съм от Русе и по принцип ме следи ендокринолог от Варна,който лятото каза,че с ТСХ 3,66 съм супер и да действам,аз не й повярвах и в Русе също посетих ендокринолог,който ми изписа без изследвания Еутирокс от 0,5г.Но аз сама си намалих дозата,тъй като често от хипо отивам в хипер с по-високи дози на Еутирокс и сама след това си пуснах изследване и тсх беше 2,13.Тоест твоят съвет е да го продължа,щом ми действа добре?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #212 -: Ноември 01, 2014, 13:07:57 pm »
Много ви благодаря,момичета,страхотни сте.
По принцип съм с Хашимото,но уж сега са ми горе долу добре хормоните.Последното ТСХ ми е 2,13,знам,че трябва да е към 1,но за сега това ми е най-добрата стойност...Започнах Еутирокс по 0,25 сутрин,но не знам дали да продължавам да го приемам с тази стойност на ТСХ.
Хубав уикенд ви желая  :wink:
Здравей, посъветвай се с ендокринолога си. Аз знам, че TSH  трябва да е около 2 за забременяване.
Ако е така,значи съм го нацелила и то сама. Аз съм от Русе и по принцип ме следи ендокринолог от Варна,който лятото каза,че с ТСХ 3,66 съм супер и да действам,аз не й повярвах и в Русе също посетих ендокринолог,който ми изписа без изследвания Еутирокс от 0,5г.Но аз сама си намалих дозата,тъй като често от хипо отивам в хипер с по-високи дози на Еутирокс и сама след това си пуснах изследване и тсх беше 2,13.Тоест твоят съвет е да го продължа,щом ми действа добре?
Добре е да се посъветваш с ендокринолог.  Но намери някой добър в Русе, или във Варна. За Варна мога да ти препоръчам д-р Сарджева.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #213 -: Ноември 01, 2014, 14:55:24 pm »
 :thankyousign:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #214 -: Ноември 01, 2014, 15:02:40 pm »
А какво мислите за билките Клинавиче,червена детелина,шапиче,дамяна и нощна иглика?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #215 -: Ноември 01, 2014, 15:11:13 pm »
А какво мислите за билките Клинавиче,червена детелина,шапиче,дамяна и нощна иглика?
Аз съм със смесени чувства към билките. По-добре се обърни към репродуктивен специалист. Не си губи времето с билки.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #216 -: Ноември 01, 2014, 16:41:29 pm »
А какво мислите за билките Клинавиче,червена детелина,шапиче,дамяна и нощна иглика?

Билките съвсем не са безобидни! Не се занимавай с тях, защото вместо да си помогнеш можеш да си навредиш!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #217 -: Ноември 01, 2014, 16:51:48 pm »
Същото важи и за лекарствата, и те не са безобидни. Има натуропати към, който може да се допитате, относно действието на дадена билка.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #218 -: Ноември 01, 2014, 21:20:40 pm »
tihanova88 - изключително важно е да имаш представа какъв е проблема, ако не можеш да забременееш. Дори и на пръв поглед да е въпроса само в един хормон, според мен цялостната картинка в такива случаи е от изключително значение. Което означава, че ти трябва специалист, който да започне да търси проблема. След като го намерите чак тогава можеш да видиш какви са ти вариантите с лекарства, инвитро, билки или класическа хомеопатия. Имай предвид, че отговорите сами ще си дойдат, ако се потърси обстойно проблема. Несериозно е да минеш към билки, ако не си се консултирала със специалист и не знаеш към коя от всичките билки да се насочиш.
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 21:27:50 pm от Hoppe »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #219 -: Ноември 01, 2014, 21:23:52 pm »
tihanova88 тъй като и аз залитам в тази посока - предпочитам билките пред лекарствата, искам да ти кажа много да внимаваш с тях. Аз в момента съм на регулон и в листовката му изрично пише да не се прилага едновременно с билката жълт кантарион. Последно на прегледа питах лекаря по този въпрос защото аз пия доста други добавки включително и вечерна иглика, питах дали нещо би могло да потиска действието на регулона защото задържания ми фоликул почти не беше мръднал - той нищо не знаеше по въпроса, т.е няма да получиш надеждна информация, научно обоснована, как дадена билка или хранителна добавка влияе. По тази логика не може да си сигурна дали една билка ти влияе добре или не, след като никой не ги е изследвал задълбочено и всичко е на принципа " знам от баба си", нито пък някой може да ти даде схема на пиене, препоръчителна доза и т.н. Има билки, от които се правят лекарства, изследвани са по-задълбочено и т.н., но конкретно как на теб ще ти повлияе и каква е дозата за твоя конкретно случай - според мен трябва да се консултираш с лекар, стига и той да може да ти каже и да е позитивно настроен към билколечението


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети