0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравей те на всички аз съм на 33 г от 1,5 се опитваме да забременея но нещо не се  получава вече имам едно дете на 6 год но искаме още едно и с нея ни трябваше 1 год. докато стане сега си смених гинеколожката и новатa ми назначи хормонални изследвания а резултатите са следните TSH 1.730 MIU/l при стойности 0,27-4,2  prolaktin 124.3 mIU/l при стойности 127-637 LH 3.05 IU/l при стойности м1,7-8,6 ж фол.2,4-12,6,овул.14-96,лут.1,0-11,4,мен 7,7-59,FSH 7.15 IU/l при стойности м1,5-12,4,ж фол.3,5-12,5,овул.4,7-21,5,лут.1,7-7,7,мен.25,8-134,8 ESTRADIOL 190.2 pmol/l при стойности м28-156,ж1-10г.22-99,1,фол.46/607,овул.315-1828,лут.161-774,мен.до 21 TESTOSTERON 0.88 nmo;/l при стойности ж0,22-2,9 м.>17H=9.9-27.8,13-17Г.0,98-38,5 PROGESTERONE 2.15 nmol/l при стойности м.0,7-4,3,ж.фол.0,6-4,7,овул.2,4-9,4,лут.5,3-86,мен.до 2,5 DHEA-S 7.210 при стойности жени до 44г <9.85 някой наясно ли е добри ли са тези резултати или има някакъв проблем за забременяването мойята лекарка в момента е в отпуск и до като си дойде ще се побъркам.Благодаря предварително изследванията са направени от 4 ден на мц
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 19:35:32 pm от ivona81 »
*
ivona81, съотношение LH:FSH трябва да е приблизително 1:1, при теб FSH е по-висок. Освен това и Естрадиолът е завишен (макар и в референтни граници), в началото на цикъла трябва да е по-ниска стойността. Това може да е инцидентно, но може да се дължи и на задържан фоликул (киста), който често сам може да се изчисти, но е добре да се провери на УЗ.
Останалите хормони са добре.

   мерси   marsi  по принцип много често ми се задържат фоликули които стават на кисти които ги лекувам с дуфастон 3 месеца и те изчезват и след 6  месеца пак киста преди да направя изследванията ме гледаха на УЗ и нямаше нищо може ли тези задържащи фоликули да са причина да не мога да забременея
*
Да, това е пречка за забременяване, задържаният фоликул е неовулирал фоликул. Освен това може да попречи на овулацията и в следващия цикъл.

Доминантният фоликул постепенно нараства, по време на овулация трябва да се спука и да освободи яйцеклетката, за да може да бъде оплодена евентуално. Но е възможно да не се спука и да продължи да увеличава размера си.
Освен този вид фоликуларна киста, може да се образува киста на жълтото тяло, на УЗ двата варианта не винаги може да се разграничат, но повече информация ще даде изследването на хормони в определените етапи от цикъла.

Най- добре е консултация с репродуктивен специалист и евентуално фоликулометрия. Прави се проследяване на фоликулите (с изследване на хормони) от началото на цикъла до очакваните дни за овулация. Също УЗ преглед след О. заедно с изследване на прогестерон на 7 ден след овулация. Целта е да се провери дали действително настъпва овулация, ако не - дали всеки месец е така. Понякога се налага, по преценка на лекаря, това проследяване да бъде направено в 2-3 поредни цикъла.

освен тези хормони направих и течна базирана цитонамазка която паказа пап2б и възпаление моята гинеколожка ми каза че сега трябва да си направя изследвания за инфекции,бактерий и т.н
 след това ще правим фоликуметрия след като излекувам това възпаление и се видят тези  изследвания това е бил някакъв пакет от всички тези изследвания който струва 120 лв.и бил много подробен  нормално ли е да е толкова скъп още не съм видяла какво точно включва
*
Ivona81 необходимо е да се  лекува това възпаление и да направиш микробиология - това е изследването за бактерий и подобни.  :P
да точно микробиология ще правя до сега не съм правила никога нито микробиология нито за хормони изследвания и ме е много яд че по рано не потърсих друго мнения при друг лекар да се надяваме да съм попаднала на по добър лекар и след лекуването на това възпаление да стане вече тя каза че докато не се излекувам да не правим опити че после става страшно ако забременея
*
Не че става страшно, но е добре едно възпаление докато е време да се лекува, за да не става и по сложно , в смисъл по сериозна не лекувана на време инфекция, която по трудно после да отмине. В живота винаги има първи път , консултирай се с твоя лекар относно опити за забременяване по време на лечението  :P
*
Ивона, не си губи времето с кварталните гинеколози! Може да ти вземат много пари, да ти загубят времето и да не ти помогнат в крайна сметка. Щом така често задържаш фоликули, обърни се към репродуктивен специалист. На 33 г. още имаш време, но то минава невероятно бързо.

Желая ти успех!