0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #180 -: Юни 26, 2014, 14:35:51 pm »
Благодаря!

Ивет навършва 10 месеца края на януари. Ще се пробвам с регистрацията началото на месеца, пък ако не стане ще си чакам да станат 10 пълни. Имате ли наблюдения къде има по-големи шансове - в ОДЗ или само ясла? На мен ми се иска да е ОДЗ за да може после директно да мине в детска градина, но не знам дали ще имам този късмет да я приемат  :?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #181 -: Юни 26, 2014, 20:51:27 pm »
Имате ли наблюдения къде има по-големи шансове - в ОДЗ или само ясла? На мен ми се иска да е ОДЗ за да може после директно да мине в детска градина, но не знам дали ще имам този късмет да я приемат  :?
Зависи от района и колко места ще пуснат в него. Ако влезе в ясла, после за градина ще има 1 точка допълнително, което прави шансовете много големи.
Ако влезе в ОДЗ, няма да го мислиш до училище  :D
Просто гледай къде има повече места, какви допълнителни критерии има и т.н

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #182 -: Септември 13, 2014, 01:21:18 am »
И тук да се запишем с въпрос ....  Има ли разлика в правилата за възрастта , когато се отнася за ясла  и за яслена група към ОДЗ. В официалния сайт на варненските градини  четох , че в ясла се приемат деца от 3 мес. до 3 год. , но за яслена група  към ОДЗ не намерих нищо по въпроса.... а нашата бъдеща директорка ми прави изречения , че не иска да го вземе сега , щото тя ги вземала от 2 годишни, ама айде за мен някакъв компромис щяло да има ,... там към декември ,януари да почнел (а той е приет), а на мен ми се налага да го пусна сега от октомври... та се питам имам ли основание да споря, че няма право да ми откаже да го вземе от другия месец или по -скоро да се радвам , че изобщо ще тръгне преди да е навършил 2 и ,едва ли не, да почерпя за услугата?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #183 -: Септември 13, 2014, 10:37:15 am »
Ivelinca, не знам за Варна, порови в наредбите. Аз съм намирала наредби в нета. В София възрастта е от 10 месеца. Но пък в квартала ни има едно ОДЗ, в което яслената група е от 2 годишна възраст. Приема там си е на деца навършили 2години.
Няма логика да е прието детето и да не може да тръгне. Поразрови, задай въпрос в системата ви.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #184 -: Септември 16, 2014, 16:42:54 pm »
Ivelinca, не знам за Варна, порови в наредбите. Аз съм намирала наредби в нета. В София възрастта е от 10 месеца. Но пък в квартала ни има едно ОДЗ, в което яслената група е от 2 годишна възраст. Приема там си е на деца навършили 2години.
Няма логика да е прието детето и да не може да тръгне. Поразрови, задай въпрос в системата ви.

Ники, дай ме за пример пак де ахахаа...сори за спам-а
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #185 -: Септември 23, 2014, 13:08:42 pm »
Ivelinca, не знам за Варна, порови в наредбите. Аз съм намирала наредби в нета. В София възрастта е от 10 месеца. Но пък в квартала ни има едно ОДЗ, в което яслената група е от 2 годишна възраст. Приема там си е на деца навършили 2години.
Няма логика да е прието детето и да не може да тръгне. Поразрови, задай въпрос в системата ви.

Ники, дай ме за пример пак де ахахаа...сори за спам-а
хахаха, щях да те дам, ама пишех от телефона и гледах да е набързо  :P

Ивелинка, какво стана?

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #186 -: Септември 23, 2014, 13:33:01 pm »
Ами какво ... смирих се  и не повдигнах въпроса, макар че имах пълното право да се заям, защото изчетох всички наредби и уповавайки се на тях , ние покриваме всички изисквания по всички параграфи. Като отидох да го записвам директорката ми каза , че и без това ще ми направи голям компромис , че ще го вземе евентуално ноември , а ако не - от декември....,защото тя ги вземала от 2г, и без памперс, и научени да се хранят сами (ей ,на тези баш изисквания  не отговаряме , но в правилника също ги няма). Не знам какво значи "Аз ги вземам" , когато се отнася за общинско заведение и в крайна сметка си има някакъв установен ред за прием. Ако е частник ОК, да си измисля сама правилника , но за държавно заведение не съм съгласна. Нищо от това , не споменах пред нея , защото се опасявам , че ако вляза в някакъв спор и създам напрежение по между ни , то това ще рефлектира върху детето ми на по-късен етап... ,а далеч не искам да се стига до там . Толкова за един месец ще го преживея, просто ще ни бъде малко по-трудно да се адаптираме и аз и малкия..., но вярвам ,че ще се справим някак.
Яд ме е , обаче , когато ми се налага да склоня глава, дори да съм сигурна в правотата си.... то за това продължават да си правят каквото си искат , щото ние го допускаме ( в случая -аз )
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #187 -: Септември 23, 2014, 13:54:32 pm »
Когато има проблем с лелки ходиш при директорката и се надяваш на съдействие. Но при вас директорката е проблем, та не знам какво бих направила аз.
В предната градина на София част от персонала бяха айляци. И според мен си позволяваха такова поведение, защото директорката е слаба. Не става жената за мениджър. Имала съм сблъсък с нея, нахока лелката. Не се отрази на детето след това. Но и тя говореше вече, тя нямаше как да не ми сподели  :wink:

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #188 -: Септември 24, 2014, 00:14:56 am »
точно това е  разковничето- директорката иска да си щади персонала , защото говорещи и самообслужващи се деца се наглеждат далеч по-лесно, от такива като моето . И точно, защото моето момченце все още  не може да  ми се оплаче ,за каквото и да е , аз ще трябва да приемам , онова което сестрите ми казват като чиста монета. А от моя позната , която е замествала в детска градина ,знам, че учителките са склонни много да лицемерничат  с родителите, чиито деца до преди минути са обиждали дори, а като ги прибират от градината ехидно и толкова чистосърдечно обясняват, как едва ли не точно тяхното дете е любимец на групата и гордост за цялата градина. Вярвам,че не се отнася за всички педагози това. Надявам се и моят Калоян по-бързо да се адаптира и да проговори най-сетне , така ще много по-леко за всички около него
И друго ме учудва много ....не сме ли ние прецедент, че сме класирани и приети в ясла , а не можем да тръгнем , и то при все това , че в наредбата пише , че когато детето е прието, в срок от 1 месец трябва да започне да посещава детското заведение ,а в противен случай мястото се губи. Аз подписах една декларация ,че желая детето да започне да посещава яслата от .... месец. Полето го оставихме умишлено празно, защото не било сигурно ,че и ноември ще ни огрее, евентуално декември. Ама ако за ноември не стане вече ще се разправям сериозно , пък ако ще после да се наложи да го водя в друг квартал на градина, пък и  хич да  не ми се ще.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 00:26:30 am от ivelinca »
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #189 -: Ноември 07, 2014, 11:31:41 am »
Много се ровех в нета и не намерих отговор на въпроса си , та се надявам някой тук да я наясно и помогне.
Мога ли да преместя детето си от една ясла в друга ? Там ,където е сега е само ясла и така или иначе ще ходи до другата година , мисля. Има ли въобще възможност да я преместя по-рано ?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #190 -: Ноември 07, 2014, 11:39:40 am »
Можеш да преместиш като кандидатстваш в друга ясла или ОДЗ. Ако място в желаното детско заведение и я приемат, местиш.
Ако не стане догодина си кандидатстваш за градина, едната точка от яслата ти гарантира почти на 100% влизане  :wink:

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #191 -: Ноември 07, 2014, 11:42:52 am »
Можеш да преместиш като кандидатстваш в друга ясла или ОДЗ. Ако място в желаното детско заведение и я приемат, местиш.
Ако не стане догодина си кандидатстваш за градина, едната точка от яслата ти гарантира почти на 100% влизане  :wink:

Значи независимо ,че е приета и ходи вече на ясла , мога да кандидатствам и пак да я запиша в системата , така ли ?
Благодаря ти много , Ники!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #192 -: Ноември 07, 2014, 11:46:17 am »
Можеш да преместиш като кандидатстваш в друга ясла или ОДЗ. Ако място в желаното детско заведение и я приемат, местиш.
Ако не стане догодина си кандидатстваш за градина, едната точка от яслата ти гарантира почти на 100% влизане  :wink:

Значи независимо ,че е приета и ходи вече на ясла , мога да кандидатствам и пак да я запиша в системата , така ли ?
Благодаря ти много , Ники!
Да, можеш да пуснеш кандидатура.
Снаха ми премести племенницата на същия принцип. Приеха я с жребий, записа я в новата, отписа от старата и всички доволни  :lol:

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #193 -: Ноември 07, 2014, 11:48:09 am »
Можеш да преместиш като кандидатстваш в друга ясла или ОДЗ. Ако място в желаното детско заведение и я приемат, местиш.
Ако не стане догодина си кандидатстваш за градина, едната точка от яслата ти гарантира почти на 100% влизане  :wink:

Значи независимо ,че е приета и ходи вече на ясла , мога да кандидатствам и пак да я запиша в системата , така ли ?
Благодаря ти много , Ники!
Да, можеш да пуснеш кандидатура.
Снаха ми премести племенницата на същия принцип. Приеха я с жребий, записа я в новата, отписа от старата и всички доволни  :lol:

Сърдечно благодаря !
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #194 -: Декември 03, 2014, 11:24:06 am »
Здравейте,
още ние доста рано за градина, но мама иска отрано да знае  :wink:
Ние навършваме 3 годинки към края на годината, не тази :lol:
Искам да ги запиша на ДГ, кога трябва да подавам документи? И за близнаци в какво се състои предимството?
 Благодаря :D


Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #195 -: Декември 03, 2014, 11:56:07 am »
Някой знае ли дали децата родени януари и февруари могат да кандидатстват за градина по-рано, т.е. в годината, в която няма да са навършили 3? Една приятелка ми каза, но аз не съм убедена, че е възможно.
<br />[link=http:
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #196 -: Декември 03, 2014, 12:22:21 pm »
Някой знае ли дали децата родени януари и февруари могат да кандидатстват за градина по-рано, т.е. в годината, в която няма да са навършили 3? Една приятелка ми каза, но аз не съм убедена, че е възможно.
И аз не мисля, че е възможно. Но не пречи да зададеш въпрос през системата.

dess_dess, дано се включи някой от Варна с информация. Не знам кога са основните приеми при вас. Ако ги приемат тръгват септември/октомври, което е малко преди да навършат 3.
Ето тук предполагам щ отговориш на въпросите си: http://gradini-varna.com/informaciya/informaciya-za-priema-v-dz

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #197 -: Декември 03, 2014, 13:50:30 pm »
Ники, благодаря за включването  и линка. Залавям се да чета, докато народа щурее  :lol::bighug: 


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #198 -: Декември 03, 2014, 19:30:08 pm »
Някой знае ли дали децата родени януари и февруари могат да кандидатстват за градина по-рано, т.е. в годината, в която няма да са навършили 3? Една приятелка ми каза, но аз не съм убедена, че е възможно.
Не може за съжаление. Кандидатства се в годината, когато детето ще навърши 3 години. 
Аз си правих едни сметки, излязоха криви.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #199 -: Декември 04, 2014, 09:25:15 am »
Питала съм за моето дете /родена е в началото на февруари/ - не може. За януари незнам.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin