0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #100 -: Май 08, 2014, 16:32:58 pm »
да,участват си значи в двете опашки и имат двоен шанс -веднъж в едната и веднъж в другата,което не ми се струва много честно.
Проверих всички критерии няколко пъти и тази разлика от 0.1 просто не виждам от къде може да дойде,та за това ми се искаше да им как да видя.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #101 -: Май 10, 2014, 09:04:58 am »
Никола е приет !В градината срещу нас по 1-во желание. Хубавото е,че като е 1-ва група в градината ,ще е при госпожите на Жорето ,а аз съм адски доволна от тях. Не мога да повярвам, че и двете ми деца влезнаха супер лесно от първи път и то с жребий в желаната градина. Явно са късметлии :)
Браво и на другите приети!А на останалите -късмет на следващите класирания!
<br />
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #102 -: Май 10, 2014, 09:32:52 am »
и нашето човече наесен ще ходи на ясла  :)
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #103 -: Май 10, 2014, 09:50:57 am »
Честито!

Моят син за трета поредна година не е приет. 8,2т отново са недостатъчни. Не знам и аз какво очаквах при положение, че в район Студентски бяха отпуснати най-малко места за набор 2011 - 45, разпределени между 6 ОДЗ.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #104 -: Май 10, 2014, 10:29:34 am »
Мец, съжалявам да чуя твоите новини. Това с 45 места е много нелепо, защото от тази година вече не става дума за ясла и майките би трябвало да могат да се върнат на работа. Нямаше ли начин да кандидатствате в някоя ЦДГ, където няма яслени групи и съответно всички места са за 1 група?

z22 i pop4o, честито и дано само с добро да си споменавате градините.

Мешко, не съм никак съгласна за системата, че била средство за официализиране на измами. Това е едно от малкото хубави неща, направени напоследък. Ти имаш първокласничка и знаеш какъв ужас е с проучването на системите за прием на училищата, които са различни и автономни за всяко училище. При това и директорките често не са наясно каква им е системата. В ИСОДГ поне има качествена информация какви са правилата и тя е достъпна за всеки, стига да му е важно да я изчете. 90% от социалните критерии, даващи 10+ са чувствителни (деца в риск, приемни семейства), според мен е правилно да не се обявяват публично, защото са повод за съседски сплетни. Така или иначе те трябва да се докажат документално, иначе детето няма да бъде записано.  Проблемът не е в системата за записване, а в липсата на достатъчно места, особено в квартали с много ново строителство и съответно много млади новодомци с деца.

Пък ако имате съмнения за измами, пишете в системата, всеки сигнал се проверява и в повечето случаи се вземат мерки. Аз съм споменавала преди, че когато моите деца вече бяха приети, забелязах проблем в алгоритъма на класиране в един граничен случай, писах им, те първоначално го приеха за жалба срещу директорката, но после се изяснихме и го оправиха. Не можем да полияем на всичко, което не ни харесва, но си струва да опитваме, понякога работи.

« Последна редакция: Май 10, 2014, 10:34:54 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #105 -: Май 10, 2014, 10:35:06 am »
ние с 8.2т с късмет влезнахме, има деца със същите точки некласирани.
и то защото от социалните критерии се оказаха малко децата.
но само в тази ясла имаше повече места, по другите само единични бройки.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #106 -: Май 10, 2014, 10:38:02 am »
Мармотче, при нас няма ЦДГ, за съжаление.

Иначе до края на 2014г щяло да има 8 нови детски заведения. Къде? Пак в Долни Богров и околията сигурно  :lol:
« Последна редакция: Май 10, 2014, 10:39:51 am от Мецани »
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #107 -: Май 10, 2014, 11:02:09 am »
И Мони не е класиран. Но ние имаме само 8.1 точки. Малко се надявах, че нали 2013 с най-ниска раждаемост, но...

Честито на класираните и дано със здраве да изкарат чудесна учебна година  :D



   La vita è bella
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #108 -: Май 10, 2014, 11:35:22 am »
Гледайки сега списъците за яслите, за които кандидатстваме, забелязах следните неща, които много ме озадачиха. Има деца, които присъстват хем в списъка по социални критерий, хем в общия, като и в двата са в позиция, позволяваща им директно класиране. Би следвало да отпаднат от едната опашка -но от коя? Второто още по-странно нещо -как е възможно да има деца с еднакъв брой точки -10+ едновременно в 2 ясли? при нас всяко следващо желание намалява броя на точките, а тези деца и в двете ясли са начело с еднакви точки. Зададох тези въпроси към системната поддръжка, да видим какво ще отговорят. Написах им и имената на конкретните деца и яслите, за да съм съвсем точна и конкретна.

За 10+ точки е възможно. Всички с над 10.2 точки се отбелязват с 10+. Ако по първо желание точките са 12.3 , то по второ са 11.3 - примерно казано  т.е. в системата се отбелязва с 10+
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #109 -: Май 10, 2014, 17:37:48 pm »
Мецани,
в 79 ОДЗ /Студентска/ ще се строи ново крило през лятото. Кога ще е готово не се знае, но от директорката знам, че ще има цяла нова група.
Така че ако ти е удобна градината, проверявай.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #110 -: Май 10, 2014, 19:37:22 pm »
Класирана е по първо желание.Абсурд е,че сега ако я запиша може да продължи в класациите за второ и трето желание със съответните точки 8O

ето тук са си го написали...при този недостиг на места...
"13. Използване на допълнителни точки за поредност на желанията

13.1. Кога се възстановяват използваните точки от класиранията, в случай че детето бъде класирано по някое от първите три желания?
Ако Вашето дете бъде класирано по първо, второ или трето желание, Информационната система за обслужване на детските заведения (ИСОДЗ) отчита точките, които сте използвали при класирането.

Ако детето се запише в детското заведение, където е класирано и след записването родителят направи нови кандидатури (т.е. желае преместване на детето в друго детско заведение), в рамките на всички следващи класирания за текущата учебна година точките за новите кандидатури ще се изчисляват по следния начин:

    класираните и записани по първо желание ще имат 2 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание;
    класираните и записани по второ желание ще имат 3 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. по трето и по-ниско желание;
    класираните и записани по трето желание ще имат 3 точки по първо желание, 2 точки по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание.

Ако не желаете да запишете детето в детското заведение, където е било класирано, трябва да заявите искането си за отказ от записване на място в детското заведение и използваните точки ще бъдат възстановени от системата веднага.

Ако записването бъде отказано от директор поради нередовност на представените документи за записване, използваните точки също ще бъдат възстановени от системата веднага.

Ако не запишете детето в рамките на указания краен срок за записване, кандидатурата ще бъде елиминирана и използваните точки от класирането няма да бъдат възстановени веднага (за поредното класиране, което се провежда в деня след елиминирането), а за следващото класиране."
.
Т.е  - ако си запишем децата можем веднага да ги наредим пак по опашките като създадем нови кандидатури, а 3-те точки за първо желание не се губят, а могат да се използват през текущата година

и аз миналата година се нагледах на подобни наглости в системата,marmotche



 Вмъкни цитат

 "Това е едно от малкото хубави неща, направени напоследък"  marmotche
« -: Днес в 10:29:34 »





Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #111 -: Май 10, 2014, 19:45:36 pm »
Sladko, много ти благодаря за информацията :)
Задължително ще проверя.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #112 -: Май 10, 2014, 20:54:01 pm »
Не виждам нищо нагло в правилото за запазване на неползвани точки. За да ги заявиш, трябва изрично да направиш нови кандидатури, т.е. наистина са ти трябвали - за да продължиш да пробваш по по-високо желание или защото си се преместил да живееш другаде. Хипотетичен казус: живееш в центъра, не работиш, детето има 7.1 т. Шансът в градини около вас е 0. Затова пишеш 3 желание градина в Обеля с идеята да се ходи с метро. Приемат детето и с цената на доста организационни гимнастики почва градина. Ти си намираш работа в района на местоживеене и вече точките за околните градини се качват до 8.2 примерно. Защо да не може да заявиш кандидатура в района си, с 3те точки по 1 желание, които не си ползвала? Твоето дете няма да ощети броя свободни места в системата, защото ще освободи предишното си място, но ще има възможност да ходи в по-близка до дома си градина. Би било нагло да НЕ позволят такова нещо.
« Последна редакция: Май 10, 2014, 20:55:56 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #113 -: Май 10, 2014, 21:10:08 pm »
ДА,така погледнато си права,обаче докато миналата година се чудех кога и къде и дали ще я приемат някъде имаше кандидати...ей така за спорта...с много точки...които или не се записваха,или се отказваха от всички класирания(бяха приети многоточковците).И накрая не се записаха никъде 8O...обаче участваха в калабалъка.Съжалявам,че не пазя файловете.
Това е наглост!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #114 -: Май 12, 2014, 10:27:54 am »

Мешко, не съм никак съгласна за системата, че била средство за официализиране на измами. Това е едно от малкото хубави неща, направени напоследък. Ти имаш първокласничка и знаеш какъв ужас е с проучването на системите за прием на училищата, които са различни и автономни за всяко училище. При това и директорките често не са наясно каква им е системата. В ИСОДГ поне има качествена информация какви са правилата и тя е достъпна за всеки, стига да му е важно да я изчете. 90% от социалните критерии, даващи 10+ са чувствителни (деца в риск, приемни семейства), според мен е правилно да не се обявяват публично, защото са повод за съседски сплетни. Така или иначе те трябва да се докажат документално, иначе детето няма да бъде записано.  Проблемът не е в системата за записване, а в липсата на достатъчно места, особено в квартали с много ново строителство и съответно много млади новодомци с деца.


Мармотче, може би си пропуснала историята ми с Мия, а може би и не съм я разказвала в подробности. Но Мия беше класирана 3 пъти на текущи класирания през системата. Първият път в 151 градина, директорката ми заяви: "Не знам как ви класира системата, но при мен места няма. Ако все пак много настоявате, няма как да откажа, ще приема детето, но ще спи на походно легло. Няма къде да го сложа". Тогава все още бяхме в по-добра икономическа ситуация и оставихме Мия в частната градина. Не можех да си представя да я изпратя на полеви условия. 1 година по-късно, Мия пак е класирана в същата градина и аз пак получавам същия отговор от директорката. Само, че вече ситуацията е различна и ние повече частна градина не можехме да си позволим, та записах Мия там. Това е една от най-кошмарните градини. Разказвала съм какви случки сме имали там. Времето си мина, и един ден най-неочаквано получавам мейл от системата, че сме класирани във Веселина. Дори не помнех как и кога съм я отбелязала като първо желание. Както всички от квартала знаят, Веселина е недостижима със средностатистически точки. Та, познайте какво се случва. Обаждам се на директорката и отново ми се заявява, че места няма и не знаят защо системата класира детето. Това било грешка. Започна се една безумна кореспонденция между мен, системата и директорката. От системата твърдяха, че тя е длъжна да запише детето, тя настояваше, че грешката е в системата и няма как да стане. Подадох жалба в инспектората, 2 пъти ни викаха на срещи там с надеждата да ме убедят да се откажа и че системата наистина е сбъркала. Само, че аз твърдо бях решила, че този шанс няма да го пропусна и ако откажат, ще отнеса въпроса до медиите. В 151 градина Мия не учеше ябсолютно нищо и много трудно щеше да тръгне на училище. Та виждайки твърдата ни увереност да си гоним правата, решиха, че ще я приемат на предучилищна във Веселина. И Слава Богу директорката си удържа на думата. Всъщност реално системата не беше сбъркала-тя беше отчела дете, което е преместено и тъй като то е било класирано през нея, тя отчита свободно място. Системата не отчита по никакъв начин онези 10-15 деца класирани незнайно как извън нея. Затова смятам, че не всичко е както трябва. А за 10+ точки онова, което съм чувала е как хората се сдобиват с тях: отиваш в полицията и подаваш жалба, че си малтретирана и хоп детето веднага се води в риск. Никой няма да разбере затова, защото неговите точки са скрити. Или се представяш за самотна майка -тук не ми ясно как точно го правят -може би с подправен акт за раждане иначе там си фигурира бащата. И ние нямаме брак, но в системата няма опция, която да изисква това уточнение. Представи си, че виждаш реално точките на детето х, което познаваш лично. Ами би било много неловко ако видиш, че има 12 точки примерно, а познаваш и двамата му родители и знаеш, че са здрави, прави и живеят заедно и просто няма как да са реални тези точки. Голяма част от тези предимства са пълна измама, но системата ги е защитила чрез закон. да не говорим колко хора вкарват децата с бележка от личния лекар. Ето затова става дума. Или всичко ще бъде прозрачно за всички и всички да имат еднакви права или обратното.
<br />[link=http:
*

    Crystal

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #115 -: Май 12, 2014, 13:53:10 pm »
Аз знам за поне два случая на деца, приети след плащане на пари. Каква е точно сумата не знам, но е поне 500 лв. Как се заобикаля системата в тези случаи не знам... Но очевидно не всичко е честно и открито.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #116 -: Май 12, 2014, 14:04:06 pm »
до скоро ставаше с роднина работещ в градина.
много мои познати така записаха децата, плаща се на произволна служителка, тя казва че детето и е роднина и го записват.
но вече не минава тоя номер, отпадна това предимство, сега май с разни заболявания.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #117 -: Май 12, 2014, 14:42:57 pm »
Еее, че то 500лв. нищо пари, аз чух за 4*500.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #118 -: Май 12, 2014, 15:18:21 pm »
напълно прави са онези от вас, които се съмняват в 100-процентовата честност на приема в ДГ.
4 години следих от любопитство ИСОДГ конкретно за ДГ, която посещаваще детето ми и конкретно за неговия набор. винаги имаше 0 (нула) свободни места след първоначалния прием, но всяка година в групата ни кацаха нови дечица. понякога имаше и напуснали. никога това движение не беше отразено в ИСОДГ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Crystal

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #119 -: Май 12, 2014, 15:25:43 pm »
Еее, че то 500лв. нищо пари, аз чух за 4*500.
Моята информация е от преди 2 години, явно инфлацията е отразена  :wink:
Дъщеря ми не могат да я приемат в градината срещу нас, в която е ходил баща и като дете и в която е работила баба му преди 30-тина години. Имаме 8,1 точки и е абсурд да ни приемат с тях. Затова си ходим в градината в съседния квартал ...Но иначе за преместване в тази си чакаме...Имам позната мама от градинките, детето и е връстниче с нашата. Е приеха го от първия път, а би трябвало да е с точки колкото нас  :?