0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря за отговорите! Моето хистеро беше на 22-ри съчетано с лапароскопия, в края на седмицата ще ходя за промивка и преглед при д-р Персенска. Всичко мина добре, премахнаха ми голям септум и възпаление на дясната тръба, като първоначално щяха да отстранят тръбата, но в последствие са я оправили. Много съм щастлива от резултата, дано вече всичко си тръгне както трябва.
Здравейте и аз минах през лапаро и хистеро преди три месеца за отстраняване на септум. Интересно ми е колко мм ви е лигавицата преди операцията. Според доктор Персенска тънката ми лигавица е била от септумама, ама нали сърце все не трае, все търся и ровя.  :D
Малка Бухтичке, прилага се АХ по преценка на лекаря и се отразява в ембриологичният доклад. С тази разлика, че в другите клиники това се заплаща/около 200 лв е/, а в Надежда не се заплаща, може би затова не ти е направило впечатление. И нещо друго, което прилагат, но ние не го разбираме ако изрично не попитаме - отстраняване на фрагменти от ембрионите. Разбрах го след като видях, че по принцип съществува такава процедура и се обадих да попитам да го направят и при нас, защото имахме доста фрагментации на трети ден. На други места това също се предлага като отделна процедура и се заплаща. В Надежда ми обясниха, че го правят, когато е необходимо и това не може да се разглежда като самостоятелна процедура ако екипът цели да направи всичко възможно за крайният успех.

Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Благодаря ви за отговорите mgstra, fatima!!!
Изясних си нещата. :goodluck:
Момичета, някой правил ли е промивки след хистероскопия, не мога да разбера плаща ли се и колко струват, при д-р Персенска съм. Ако някой знае ще съм много благодарна за отговора.
Аз също имах промивка след хистерото, беше април месец, платих 20 лв, успех
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Момичета,здравейте!Искам да попитам за приятелка,на която и предстои редукция на ембриони.Има ли престой в болницата и дали ще може да ходи на работа на следващия ден?Кога трябва да отиде на преглед отново?
Здравей, Цвети! Д-р Персенска нищо не каза за дебелината на лигавицата, никога не съм имала проблем с нея. Утре съм на промивка и ще я питам. Успех!
Момичета,здравейте!Искам да попитам за приятелка,на която и предстои редукция на ембриони.Има ли престой в болницата и дали ще може да ходи на работа на следващия ден?Кога трябва да отиде на преглед отново?

Бях под наблюдение няколко часа .Редукцията ми я правиха сутринта , и след обяд ме пуснаха , но на мен ми беше доста зле и за това и ме държаха повече . Ако приятелката ти се чувства добре предполагам не е проблем и на работа да отиде , но лекарите съм сигурна ще й кажат най -добре .
Успех .
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Приемате ли нови попълнения?
Пациентка съм на д-р Персенска и ще се пробваме за втори път на ЕЦ. Предния път имах един фоликул, но на пункцията нямаше яйцеклетка, сега вчера на 8-ми ден /след стимулация с клостилбегит/ имах два фоликула - 14 мм и 9 мм, лигавица 6 мм. Довечера в 22:00ч. прегнил и в понеделник живи и здрави на пукнция...Понеже не съм много запозната с инвитро процедурата все още не знам колко трябва да бъде горе-долу фоликула за пукнция...Правила съм 4 инсеминации и знам, че там прегнила ми го биеха между 18-23мм. фоликули, а сега....На пукнция вадят по-малки фоликули ли? Питам за да знам дали изобщо мога да се надявам на този, дето вчера беше 9мм. или е много малък...

И друго ме притеснява...това че не ми искат МБ. Предния път питах, тя ме прегледа и каза, че няма нужда според нея. Този път пак я попитах и пак ме прегледа и вика - Айде, ще вземем...Попитах, че ако не е наред Мб ще пропуснем пункцията ли? Тя ми отговори, че не й се иска да отлагаме и че е нормално полово-активните жени да имаме по някоя и друга бактерия и че ако чакам да имам чиста МБ преди всяка пункция....много съм щяла да си чакам....Казах й, че й на мен не ми се иска да отлагам, защото и стимулацията, и дните, които ще си вземаме, за да ходим до София ще се обезсмислят, но все пак тя да прецени...Друг е въпроса, че то до понеделник сигурно изобщо няма да ми е станала МБ и после на свършен факт след пукнцията да излезе нещо и да се шашкам...
Знам, че трябва да се доверя на лекарката си и че тя няма да рискува за нещо такова, но ме е страх от инфекции....Как мислите, дали дезинфекцират достатъчно преди пункция....много ми е притеснено...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здравейте, момичета!
Приемате ли нови попълнения?


Добре дошла  :bighug:

Вторият фоликул също ще го пунктират, но дали ще има зряла яйцеклетка в него - не се знае. Не го мисли, засега.
Колкото до микробиологията - не се тревожи, изчистват каквото има във влагалището и тогава пунктират.

Много късмет ти пожелавам  :goodluck:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря ти little_rabbit!
Успокои ме....е, поне малко де, защото съм много шашната по принцип, но нищо...Дано наистина нямам проблем с бактерии и инфекция, че това много ме плаши...

Благодаря за милото посрещане и за стиснатите палци!
Хубава и спокойна вечер от мен! :bighug:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
naskomimi, по-важно е да имаш направена цитонамазка последната една година.
А за МБ както и Зайко ти е писала - не се притеснявай. Гъбички и по време на бременност се лекуват.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
naskomimi, по-важно е да имаш направена цитонамазка последната една година.
А за МБ както и Зайко ти е писала - не се притеснявай. Гъбички и по време на бременност се лекуват.
Благодаря! Имам цитонамазка през декември, но беше 2-ра група....то не помня да съм била 1-ва група някога...Както и да е- уж казват, че е ок.

Ох, гъбичките знам, че не са толкова опасни, но други бактерии....Дано наистина дезинфекцират достатъчно и и всичко да мине наред без усложнения....


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Благодаря! Имам цитонамазка през декември, но беше 2-ра група....то не помня да съм била 1-ва група някога...Както и да е- уж казват, че е ок.

Мисля, че всички сексуално активни жени са 2 група. Аз съм била 1 навремето, но от години съм 2.

Разбира се, че ще се развиват ... Имаш 14 ембриона и се чудиш дали ще "добутат" до утре. А ние,  които вадим х 1,2 и пак чакаме какво да кажем ... Успешен трансфер !

Благодаря! Ама това ми е пети трансфер от общо 4 стимулирани опита и един ЗЕТ. Всеки път се объркваше всичко, което има да се обърка. Та вече докато не видя, не вярвам :)

Но опитът ми е първи в "Надежда" и дотук д-р Персенска няма грешен ход! Признавам си, че няколко пъти се зачудих доста на решенията й, толкова е различно от опита ми досега. Но тя просто няма грешка. С двойно по-лека стимулация от това, което ми се случваше в предишната ми клиника, постигна точно 4 пъти по-добри резултати. Върнаха ми два бластоциста на 5-ти ден. Останаха за замразяване май 5. И сега съм трети ден след трансфер.

Naskomimi, помня те от една отчетна тема през 2008, тогава бях с ник Saule_Nova. Радвам се да те видя пак, макар и по такъв повод. Знам, колко е трудно да се довериш и да се отпуснеш, но си направи тази услуга и се опитай да не се шашкаш. Факт е, че никой не може да ни обещае сигурен успех, но пък бъди убедена, че в тази клиника не рискуват здравето на пациентите си. Много е съвестна д-р Персенска! Удивена останах от мерките, които предприе, за да избегнем хиперстимулация.

Ако и този път видя нулите на теста, определено оставам в "Надежда" и продължавам с тях.
Здравейте, момичета! Имам въпрос - от къде е по-лесно да се стигне с автобус до клиниката - от летището или от гарата. Кой автобус трябва да хвана и къде да слезна. Спешно ми трябва да знам. Благодаря много на отзовалите се.
*
Здравейте, момичета! Имам въпрос - от къде е по-лесно да се стигне с автобус до клиниката - от летището или от гарата. Кой автобус трябва да хвана и къде да слезна. Спешно ми трябва да знам. Благодаря много на отзовалите се.
От гарата. Има автобус от Централна гара, който може да ползваш. Автобус 60. През около 20 минути е и за около 21-23 минути стигаш до спирка Ж.К. КРАСНА ПОЛЯНА. За съжаление не знам къде точно му е началната спирка.
http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Rtfrtf,как си мила.Какво става с теб? :bighug:
*
bisko72, трябваше да правя тест днес, ама ме е шубе. И чакам поне закъснение. А пък и е неделя. В общи линии май си търся оправдание, че искам да се понадявам още няколко дена.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Стискам ти палци.Когато си готова си направи теста,а аз съм сигурна,че ще ни зарадваш.Аз от днес стартирах поредния опит.Дано този ден на детето ни донесе по сдно мечтано бебенце. :bighug: :hug2: