0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
desi_slava , как мина прегледът, имаше ли антрални фоликули в този цикъл ....
« Последна редакция: Май 20, 2014, 13:28:53 pm от marsi »

marsi , д-р Персенска отново видя само единият яйчник и на всичкото отгоре нямаше нищо в него. Назначи ми изследвания и резултата беше повече от трагичен:
Estradiol  0.0    pg/mL   ref. 12.5-166
FSH        40.76  IU/L     ref.  3.5 - 12.5
Това е на втори ден от МЦ и ми каза да продължа с естрофем и дуфастон , за да могат да си починат яйчниците и да се надяваме да се случи чудо. Трябва да ги пия още 8 дни и ще видим как са нещата.
*
desi_slava, наскоро си говорих с една жена в клиниката, точно същото ми разказваше. Започваше на Естествен цикъл след няколко месеца Хормонозаместителна терапия, която докторът беше назначил заради завишено ФСХ. Тя беше пила Фемостон, но то е същото. И аз в последните 4-5 месеца съм на ХЗТ, но поради друга причина- за стабилизиране на цикъла след две хистероскопии зимата, а и заради лигавицата.
Желая ти успех, дано да има ефект от терапият!

Дано marsi, надявам се всички да имат успех. Трябва да вярваме, да сме позитивни и колкото е възможно по-спокойни. Мисля , че първия път се получи , защото нямах време и да осмисля какво точно ми се случва, стана толкова бързо след премахването на тръбите.
*
Момичета спешно ми трябва телефона на д-р Стаменов.Може ли някой да ми го прати на лични
Момичета, може ли малко информация, ако някой знае, разбира се...
Д-р Персенска ми изписа от днес до деня на теста по половин таблетка Достинекс, от 0.5 мг.
Много се зачудих, защото никога до сега не съм пила този медикамент след процедура, пих го веднъж при инцидентно повишен пролактин.
Някой пил ли го е? За какво го изписват?
Благодаря много!
И за хиперстимулация.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравейте , момичета ! :balk_173: Вчера за първи път пуснах тези три хормона на 2ри ден от МЦ  ФСХ-13.62 ЛХ-8.48 Е2-75 и Стаменов ми изписа фемостон за 28 дни.Тъй като ФСХ ми трябваше да пуснем документи ,но се оказа че ми е доста висок и се объркаха нещата сега ще чакаме да се понижи. . Обаче аз без да искам обърках схемата т.е вместо да започна от червените започнах от жълтите,но днес ще започна от червените и ще ги карам вече както е редно ,но се чудя дали тази еднократна грешка ще има последствия и ще се отрази на резултатите ? Може ли някой да ми каже как точно действа фемостона и след колко месеца на пиене в моя случа горе долу мога да очаквам съществено подобрение имайки в предвид сегашните резултати от изследванията?Моля помогнете......... :(
Heaven_New,както ти е написала Лемончето достинекс се изписва при хиперстимулация ноември месец д-р Персенска ми го изписа и на мен,бях хиперстимулирана
*
Здравейте,
Записвам се да следя темата, тъй като на 04.06 имаме час за д-р Шефкетова. Успех на всички борещи се за мечтата си!  :D
*
Здравейте , момичета ! :balk_173: Вчера за първи път пуснах тези три хормона на 2ри ден от МЦ  ФСХ-13.62 ЛХ-8.48 Е2-75 и Стаменов ми изписа фемостон за 28 дни.Тъй като ФСХ ми трябваше да пуснем документи ,но се оказа че ми е доста висок и се объркаха нещата сега ще чакаме да се понижи. . Обаче аз без да искам обърках схемата т.е вместо да започна от червените започнах от жълтите,но днес ще започна от червените и ще ги карам вече както е редно ,но се чудя дали тази еднократна грешка ще има последствия и ще се отрази на резултатите ? Може ли някой да ми каже как точно действа фемостона и след колко месеца на пиене в моя случа горе долу мога да очаквам съществено подобрение имайки в предвид сегашните резултати от изследванията?Моля помогнете......... :(
desi4ka, Фемостон представлява Хормонозаместителна терапия, която има за цел да стабилизира хормоналната картина в рамките на целия ти цикъл. Съдържа два вида таблетки, червените съдържат естроген- за първата (фоликулна) фаза, а жълтите са с преобладаващо прогестероново съдържание- за лутеалната фаза. Обикновено Фемостон се изписва за целия цикъл (14 червени +14жълти) и без прекъсване се започва новата опаковка 14 червени, и т.н. В повечето случаи (включително от личен опит), докато се приема ХЗТ, хормоните се стабилизират при изследване,
но не е сигурно, че след спирането на заместващата терапия, този ефект ще се задържи. Но ти си следвай това, което док. ти е назначил, той е преценил кое е най-правилното за теб.
Може да пробваш да изследваш ФСХ още в следващия цикъл, възможно е да има разлика в стойностите към по-добро, ако не - изчакай още един цикъл. Не е проблем, че еднократно си взела от жълтите таблетки, от днес-нататък следвай правилната схема.
Успех, дано бързо да има ефект от терапията!  :)


Miriam, успех! :)

« Последна редакция: Май 23, 2014, 21:20:22 pm от marsi »

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Благодаря ти много, marsi за изчерпателния отговор ! :)
*
[Miriam, успех! :)
[/quote]
Благодаря ти, marsi!

Дами, имам един въпрос към вас. Практика ли е в клиниката да се изписват противозачатъчни в цикъла предхождащ процедурата?
На мен не са ми изписвали преди опит. Изписаха ми в Щерев, когато правих опит при тях.
Мисля, че не изписват.
Аз искам да питам, момичета , някакви впечатления за д-р Райков? Някой с успех при него има ли? Никъде не намерих мнения.
*
Благодаря ти, kimbi1! И на мен в предишната клиника са ми изписвали и затова питам. Аз хич не съм им фенка на противозачатъчните. Дано ми се размине!  :D
По твоя въпрос нищо не мога да ти отговоря.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Момичета искам да ви попитам понеже в момента съм на фемостон (заради тези резултати - FCH-13.62 LH-8.48  Е2-75),а ми предстои Цветна снимка вие как мислите кога мога да я направя тъй като знам че предварително се пускат микробиологично изследване ,изследване на хламидии и пълна кръвна картина , други изследвания правят ли се и трябва ли да съм спряла фемистона за да ги направя - ако да- колко време след спирането му трябва да минат за да пусна изследванията и в каква последователност?  :ask:
Според мен фемостона няма роля към другите изследвания.Направи си микробиологията и изследването за хламидия.Те се бавят малко повече.А кръвна картина можеш и в деня на цветната снимка  в клиниката да си я направиш.Успех. :P
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Мерси bisko72 ! :)А цитонамазката задължителна ли е преди ХСГ? :ask:
« Последна редакция: Май 27, 2014, 17:53:55 pm от desi4ka »
Аз не съм правила преди снимката.Но ,ако решиш можеш да пуснеш. :P
*

Дами, имам един въпрос към вас. Практика ли е в клиниката да се изписват противозачатъчни в цикъла предхождащ процедурата?

Miriam, за 8 трансфера в клиниката и не помня колко пункции, нито веднъж не са ми изписвали противозачатъчни.
Не знам дали това е било в моя случай или е такава практиката в клиниката.