0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте и от мен, мили момичета,
аз този месец навърших 38  :oops:, след 2 неуспешни инсета и два успешни опита ин витро, но за съжаление завършили трагично  :balk_146:Първия път, тъй като живеех в Германия трябваше да летя със самолет, тъкмо разбрах, че съм бременна и радостта ми скоро беше помрачена, по време на полета усетих, че става нещо нередно и след полета направих спонтанен аборт.Беше ми тежко, но зарязах Германия и се върнах в Бг за да стана майка.Втория път, макар и след мн труден трансфер забременях с близнаци.От втория месец започнах да кървя и си казах, край, това беше, но бебчета бяха добре.След това само лежане и пазене, но кръвта не спираше, имах три силни кръвоизлива и три пъти лежах във болница, но за жалост изгубих моите близначета,момиченце и момченце, тъкмо влизах в 5-и месец.Първо загина едното, а то тръгна след няколко дни и повлече и другото.А също и аз си отивах, поради огромната кръвозагуба, а за лекарите няма да пиша сега..Но, аз бях готова да дам живота си, за да даря живот. Можете да си представите колко смазана бях емоционално, бях на дъното и все още се опитвам да изплувам от него, всичко ми е все още доста прясно, това се случи на 29.01.2014.Въпреки всичко, мисля, че все още има надежда!Момичета, извинявам се за дългия пост, но исках да споделя с някого, защото знам, че само жени с нашите проблеми могат да разберат!А, и искам да не помрачавам тази темичка с моите неволи!Пожелавам на всички ви, въпреки възрастта ни да не губим надежда, а да продължаваме напред!И чудото ще се случи!  :babbycarrage: Аз се надявам да запиша час за септември при Д-р Владимиров и скоро след това да започнем третия ми опит, надявам се и последен, и със щастлив край!Кураж, търпение и успех за всички  :bighug: А, ако има някой с подобен случай на моя (с кръвоизливи по време на бременност), ако иска да ми пише
:bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*
 :bighug: Благодаря ти, elif, ти получи ли си заповедта?
*
Sol, в кой град си? Пиши ми на лс, ако искаш.
Защо не правиш процедури в Германия?

Сол,извинявай не бях влизала няколко дни тук....ами аз години наред бях на противозачатъчни,защото гинеколога ми реши,че съм с поликистоза,после пък уж нямах овулация пих клостилбегит,не уцелихме момента,после започна да ми идва през 15 дни спрях всички лекарства и реших,че трябва да си сменя лекаря,но така изгубих 5год. После ми направиха лапароскопия и установиха,че са ми запушени тръбите,от там при д-р Владимиров директно стимулиран опит извадихме 15 зрели яйцеклетки,но за учудване се оплодиха само три,трансферирахме ги и нищо отрицателен тест,тогава се отказах,казах си не ми е писано имам си едно това ще е,е ама след две години реших,че няма да е така и не се върнах при Владимиров,а се насочих към Надежда,паднах се при д-р Персенска,първите два опита бяха на естествен цикъл неуспешни,ноември се стимулирахме,извадихме 19 яйцеклетки,замразихме 5,трансферирахме 2 имах биохимична бременост,обезверих се,бях ядосана на всички,консултирах се с Владимиров исках да се върна при него за ЗЕТ,той ме посъветва,че така само ще си изгубя ембрионите,защото те ползват различна среда от тази в Надежда,послушах го,междувременно настоях за ЦС и се оказа,че тръбите са проходими но сме с тератозооспермия,кариотип и на двамата нормален,но пък излязох положителна за ДНКтромбофилия и така на 01.03.отидох за ЗЕТ с идеята,че ако не стане,имам ембриони за още един опит и ако и тогава не стане се връщам при Владимиров...е,то пък взе,че стана :lol: но ти с тези миоми и ендометриоза задължително си направи хистероскопия
 според мен,даже докато си чакаш за Владимиров може да си я направиш при доц.Тюфекчиева в майчин дом в София успех и ако имаш нужда пиши ми и на лични
« Последна редакция: Юни 03, 2014, 11:57:45 am от Алекс 77 »
*
:bighug: Благодаря ти, elif, ти получи ли си заповедта?
Още не ,правих си сметки за края на май,но с това темпо и юли дали ще взема не се знае :balk_145:
*
Elif, пожелавам ти от все сърце да се похвалиш тези дни, че си получила заповедта, стискам палци и късмет!!! А, ти към коя клиника си се насочила?
*
Сдружение "Зачатие" призовава всички на Мълчалив поход на живота на 7 юни(събота) от 11ч.

София - площад "Народно събрание"
Стара Загора - шествие, което започва от сградата на Общината до ъгъла на бул.Цар Симеон Велики и ул.Кольо Ганчев - лобното място, където беше убит 4-годишния Паоло
Варна - шествие, което започва от сградата на Общината до Съдебната палата
Пловдив - шествието започва от началото на малката главна ул. "Райко Даскалов" пред БНБ и свършва на площад "Централен"
Бургас - площада пред Общината
Разград - Общински културен център
Банско - площад Централен
Русе - пред Общината
Благоевград - пред Общината
Габрово - площада пред Общината
Плевен - в Градската градина
Сливен - Стария бряст
Пазарджик - парк ТРАКИЯ, пред паметника на "Св. Св.Кирил и Методий"
Раднево- шествието започва от Общината до СОУ "Гео Милев"
Перник - пред Общината
Шумен - пред Общината
Ямбол - пред Общината
Велико Търново - пред паметника "Майка България"

Всички сме дълбоко потресени от нелепата загуба на 4-годишния Паоло, прегазен в пешеходна зона в центъра на Стара Загора. Решихме да изразим своя гняв, своя протест и нежелание да продължаваме да живеем в страх за децата си.

Призоваваме всеки, който има възможност. Споделяйте тази информация със свои близки и приятели и елате утре да изразим гражданската си позиция в подкрепа на живота!
https://www.facebook.com/events/744328748923442/744892988867018/?comment_id=744916282198022&ref=notif&notif_t=like
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 20:22:44 pm от marsi »

Да придвижа темата малко напред.Повечето момичета ме познават.Преди десет дена започнах поредната стимулация-5 на брой,в четвъртък ми е пункцията.Много надежда имам в този опит.Смених предишната клиника и сега съм  в Надежда при д-р Стаменов.Минахме през доста препятствия ,за да стигнем до стартирането на този опит.Дано ми е на късмет. :P
*
bisko72,
много късмет и успех, и дано да се похвалиш с положителен тест!
*
Биско, стискаме силно палци това да е последната и положителна процедура за вас.Успех.
/www.mamaibebe.com][/url]
Здравейте момичета, не зная дали съм за тази тема, защото съм на 42. Може да има и групичка над 40, но засега ще пиша тук. Имаме едно успешно инвитро и момиченце на 1г. и 6м. Иска ми се да имам още едно дете. Вече нямам опити по ФАР, а и при мен май стимулираните опите не стават. Успяхме със ЗЕТ+ЕЦ. Опитахме 2 пъти след това- със стимулация и на ЕЦ, но не стана. Чудя се дали да продължа. Ако някой има опит, моля да сподели. Успех на всички.
« Последна редакция: Юни 17, 2014, 14:08:01 pm от maya_the_bee »
*
Maya, писах ти в темата за забременяване на 40+.


*
Здравейте момичета,да се запиша и аз,предстои ми инвитро,стартирам края на юли,и накратко моята история,аз съм на 40 год.имам син на 18 год.роден след нормално забременяване, но уви второто ми дете ще е  инвитро.При нас проблема е във мен,след прекарана хламидия се сдобих с запушени тръби и хидросалпингс.След направена лапароскопия и прекъснати тръби съм готова да стартирам,мъжът ми е с перфектна спермограма,та въпроса ми е има ли момичета с нашата диагноза забременели успешно и мислите ли че с този проблем АРТ процедурата е по успешна?БЛАГОДАРЯ ВИ. :oops:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!

fraci, от статискитите които аз съм чела, ин витрото има най-голяма успеваемост при тубарен фактор. Късмет!

 


*
Eille МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА.
*
Да придвижа темата малко напред.Повечето момичета ме познават.Преди десет дена започнах поредната стимулация-5 на брой,в четвъртък ми е пункцията.Много надежда имам в този опит.Смених предишната клиника и сега съм  в Надежда при д-р Стаменов.Минахме през доста препятствия ,за да стигнем до стартирането на този опит.Дано ми е на късмет. :P

Биско, тъкмо щях да пожелавам късмет, като погледнах датата на поста ти, и че вече има резултат - честито!  Това да се чува в нашата темичка :)


Мерси Алекс,дано се напълни темата с положителни емоции. :P