0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« -: Октомври 15, 2011, 00:27:25 am »
не знам и аз къде да сложа тази тема, за това я слагам тук, с надеждата да получи отзвук.
моят работодател реши да прекрати допълнителното здравно осигуряване на служителите си, та съм в процес на търсене на здравно-осигурителен фонд, към който да си направя индивидуален абонамент (или семеен).

те не са толкова много фондовете, предполагам, че доста от вас са осигурени от работодателите си в такива, моля ви за отзиви, ако имате такива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2011, 07:23:12 am »
Аз съм осигурена от работодател към Далл Богг Живот и Здраве.
Налагало ми се е два пъти да ползвам услугите им и останах доволна.
Платиха ми избор на екип и ВИП стая при раждането. Изключително коректно беше всичко. Преди да родя ми дадоха списък с всички документи, които да събера. И след това ми платиха без да се правят на луди.
Доста здравни заведения работят с тях. Много мои колеги ходят на лекар чрез фонда и от тях чувам суперлативи.
Ще издиря по-късно обектите , с които имат сключен договор.
Може да се осигури и член на семейството.

Преди две години бяхме осигурени към Дом Здраве. Няма такава пародия на фонд. Изкарахме 1 година там и след това ги заменихме с ДаллБогг.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2011, 15:10:42 pm »
Не зная дали ще ти помогна, но поне ще си изплача болката. Бяхме осигурени в "Закрила". Това беше истинско изпитание за нервите ми. Звъняла съм им за всяко нещо. Отговарят ми. При следващото позвъняване ми се извиняват и казват нещо друго...
Аз съм си комуникира с г-жа Миткова и още някаква фръцла, чийто телефон ми беше записан на картата. Оная "фръцлата"доста време ми твърдеше, че е лекар, докато веднъж не ми се наложи да поискам да говоря с лекар и човекът ми каза, че тя е никой и няма и образование.
Така че при тях можеш да разчиташ единствено на прегледите, които си правиш безплатно. Но всяка следваща година все повече лечебни заведения им отказваха договор.

Сега сме в България Здраве. Отношението е различно, каквото са ни казали по телефона се е случило и не сме имали проблеми. Но и много по-рядко ни се е налагало. Те имат договор с Токуда за тази година.

Прецени обаче дали няма да ти е по-евтино да си плащаш прегледите, отколкото осигуровката. И преди да си направиш осигуровката изчакай новите договори с лечебни заведения след Нова година, за да си сигурна че фонда, който си избрала има договор с лечебното заведение, което ти е необходимо.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2011, 18:22:54 pm »
Отзиви от нашите пациенти - най-доволни са от БЗФ и ОЗОК.

Да поясня някои неща от кухнята. Фондовете работят по два начина. Първият е като сключат договор със здравно заведение. Тогава пациентите не плащат за прегледите, изследванията, манипулациите и т.н. Но и фондовете не плащат на здравното заведение в пълния обем или налагат абсурдни изисквания и то след време отказва договора.

Вторият е да реимбурсират платените от пациента услуги. Лечебното заведение издава необходимата документация - касов бон, фактура, документ от прегледа, списък с цените, документи от извършени изследвания или манипулации и т.н., но пациентът заплаща всичко и представя документацята на фонда.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2011, 15:05:41 pm »
Съпругът ми е към Дженерали (служебно), все още нямаме преки впечатления т.к не сме се възползвали от услугите им  :oops:


Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2011, 17:28:56 pm »
Ние също се осигуряваме Дженерали .Скоро ми направиха лапорскопия взех си фактура и епикризата и ми я осребриха цялата сума.
*
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2011, 19:03:06 pm »
провери в няколко застрахователни компании, като ДЗИ, Алианц например
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2011, 11:10:06 am »
Ние от 2 г. сме в Доверие, и съм много доволна.
Всяка година има пълни профилактични прегледи в болницата, възстановяват ми сумите за около 15 дена, когато предоставя всички документи.
Така си ходя редовно при зъболекаря, смених си и очилата :), и винаги мога да посетя специалист, който има договор с Доверие, без да ходя при личния лекар.
Ние сме на пълни пакети.
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2011, 15:44:36 pm »
Ние от 2 г. сме в Доверие, и съм много доволна.
Всяка година има пълни профилактични прегледи в болницата, възстановяват ми сумите за около 15 дена, когато предоставя всички документи.
Така си ходя редовно при зъболекаря, смених си и очилата :), и винаги мога да посетя специалист, който има договор с Доверие, без да ходя при личния лекар.
Ние сме на пълни пакети.
Може ли повече информация на лични? благодаря :)
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #9 -: Юли 04, 2012, 16:59:10 pm »
Темата е малко стара, но да попитам: аз също съм осигурена към Доверие- пълен пакет, доволна съм, използвала съм ги за обикновени прегледи и хормони. Сега се опитвам да мина имунологичните ми изследвания към тях.Но координаторката не можа да ми потвърди дали може или не може-каза да се запиша при гинеколог,посъветвах се с такъв, но той също не беше наясно какво тр. да ми нашише,за да ми възстановят парите (нали не плащат при стерилитет), аз опитах да го помоля да ми ги напише по направление след спонт.аборт (какъвто имам), но той отказа.Моля,ако някой е успял да пробие по някакъв начин, да ми сподели на лични. :oops:
Re: Отзиви за здравно-осигурителни фондове
« Отговор #10 -: Януари 06, 2015, 20:35:45 pm »
Здравейте.
За доп. здравни фондове имам две впечатления от опит:
"Закрила" работят с доста болници и МЦ в и извън София, но ако трябва да осребрявате фактура е голяма мъка и  :lol: не винаги изплащат.
"ЦКБ Живот" са потресаващи  - няма такава лоша услуга, вкл лъгане, нагло поведение и изкривяване на фактите само и само да платят нищо, понякога дори без обосновка.   :x . Голямо НЕ.