0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #740 -: Април 20, 2014, 13:06:35 pm »
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ ОТНОВО ЗА ВСИЧКИ НАС! ДАНО СВЕТЛИНАТА НА ВЪЗКРЕСЕНИЕТО ОСВЕТИ ДУШИТЕ И СЪРЦАТА НИ, ДА НИ ДАДЕ ЗДРАВЕ И БЛАГОДЕНСТВИЕ, ДА НИ ДАРИ С НАДЕЖДА И ВЯРА. ДАНО ИМА МИР И ЛЮБОВ! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ МИЛИ МОМИЧЕТА! :balk_40:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #741 -: Април 20, 2014, 14:56:00 pm »
Христос Воскресе, мили момичета!  От все сърце желая на всички много здраве и много  много сбъднати мечти!   :balk_35: :balk_40:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #742 -: Април 20, 2014, 21:09:36 pm »
Христос Воскресе!
Нека всичко бъдем здрави, щастливи и усмихнати и отгледаме едни чудесни дечица!

Тези дни покрай празниците всички се разпиляхте на някъде ;) Аз се радвах на лошото време предните дни, защото трябва да лежа вкъщи и днес като огря слънце и едвам издържах да не изляза на разходка малко някъде.... В петък вечер изкървих ужасно много, направо ми прилоша кат видях. Ходихме до спешното в МД, и там ме прегледаха и казаха, че уж всичко е наред, ама не било добре че кървя толкова много, но че те и да ме приемели нямало нищо по-различно да ми правят от тези лекарства дето вече приемам :? Излишно е да ви казвам, че цяла нощ не спах..... На сутринта веднага на моята си докторка, тя ме беше предупредила че ще работи ако има нещо да се обаждам, че с моите изкървявания вече станах пациент на годината 8O Тя ме прегледа обстойно и потвърди, че всичко с бебо е наред и няма отлепване и най-вероятно кървенето е станало от ниската ми плацента, дето се опитва да се изтегли нагоре и така... Както и всичките предишни пъти, на следващия ден нямаше и помен от кръвта, само зацапване 8O Е нищо не разбирам вече.... Но сега ще лежа и ще си тъпча хапчетата и това е! Направо ако не беше моята докторка щях да превъртя.... Тези в МД само като чуха че е от ин-витро и..... даже ми обясниха, че ако кървяло и да било живо бебето трябвало да се прави абразио  8O Направо не знам тия хора психология не учат ли?! :(
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #743 -: Април 20, 2014, 22:38:37 pm »
Mousyt, лягай и почивай.И аз бях с ниско прекрепена плацента, но имах еднократно прокървяване в 7ма седмица и толкова.Ходих на работа до края, но нямах такива прокървявания като теб.За да си спокойна и да опазите бебока, си почивай.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #744 -: Април 21, 2014, 01:02:28 am »
Mousyt, много съжалявам, че кървенето се върнало при теб. Ще трябва да си полежаваш повече и да почиваш.


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #745 -: Април 21, 2014, 07:19:38 am »
Кураж Mousyt, и аз съм с ниско прикрепена плацента.Доскоро имах кървене и лежах в болница за задържане.Сега съм в 21 седмица и кървенето спря, но не съм ставала от леглото.Много хубаво е,че си попаднала на читав лекар който да ти следи бременността.Аз нямах такъв късмет поне за сега.
Бъди сигурна със спокойствие, лежане и добра терапия нещата ще се оправят.Просто трябва време.Ще те следя изкъсо  :lol: 
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #746 -: Април 21, 2014, 09:48:55 am »
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ,МИЛИ МОМИЧЕТА :balk_40: :balk_45: :balk_35:

Бъдете здрави,щастливи мами и само здрави бебета около термин :D

Mousyt,наистина добре ,че си попааднала на свестен лекар osi_9
Направо незнам как е възможно така да говорят и то лекари :balk_149:Като чуят ин витро и незнам какво им става.........................
Дано бързо отмине кървенето ,че да можеш да се разхождаш :goodluck:
От самотот начало бая полежавам-първо много ме болеше корема,после много отпаднала и гадене постоянно.Знам как му се излиза на човек като пекне едно слънце :)


Мелче,каза ли на вашите :D
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #747 -: Април 21, 2014, 13:28:17 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата  :bighug:

Аз лежа неотлъчно от онзи ден, макар че кървенето спря. Реално както и предишните пъти - става еднократно и после спира и само зацапва известно време докато се изчисти. Тъпото е, че тамън решим че е отминало и пак.....на всеки 10-ина дни :( Просто явно вече и плацентата е по-кръвоснабдена и затова и като тече е доста повече :(
Иначе аз си ходя при лекарката от ин-витрото и всеки път се възхищавам на загрижеността и търпението, което проявява към всички. Наистина тази професия е призвание, за жалост малко лекари го разбират :(
Това с прокървяванията явно е индивидуално, защото плацентата ми има съвсем малко още да се вдигне, а други момичета дори и не разбират че им е ниска и кога се изтегля.... ама при мен нали все трябва да е интересно  :? Та няма отърване от Утрогестана и но-шпато. Сега включихме и магнезии за всеки случай, защото аз нямам никакви оплаквания като болки и т.н. а и май не съм много чувствителна на подобни усещания и да нямам контракции без да разбера....

Пожелавам на всички мами спокойна и слънчева бременност - такова хубаво време тепърва предстои, че само за разходки на чист въздух!  8)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #748 -: Април 21, 2014, 17:13:32 pm »
Момичета, вие пиете ли витамини :ask:

Моя Док нищо не е споменавал за витамини,но мисля да го питам следващия път, ако не забравя.
И хемоглобина ми при стартиране на ин витрото беше 101,нисичък ,дано не пречи нещо да бременността :?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #749 -: Април 21, 2014, 19:09:26 pm »
Mih,

Аз не пия. Винаги съм си мислела, че ще пия витамини като забременея, но моята док каза, че тя не смята за крайно нужно, аз да преценя - ако се храня разнообразно значи няма какво да компенсирам. А аз и вярвам изцяло и не го мисля много. Пия фолиева и вече и магнезии, правила съм кръвни два пъти вече и всичко ми е 6 и затова засега си ги спестявам, че вече и без това ми стана шепа лекарствата :(
*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #750 -: Април 21, 2014, 19:25:17 pm »
МИХ-че, аз пиех витамини до края на на 3 месец или и малко от четвъртия. Така ми бяха предписани.
Хемоглобинът ти ми се струва, че от сега ти е нисък, а по- нататък ще ти намалее още. Консултирай се още от сега с лекаря си.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 19:26:54 pm от teddy_music »

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #751 -: Април 21, 2014, 19:49:54 pm »
Привет! От много време не съм чела темата, вече ми се налага повече да почивам и да лежа и ще надвичам по-често.
До 8 месец не знаех какво е контракция или болка, но сега компенсирам. Болките спряха, но не и контракциите!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #752 -: Април 21, 2014, 20:00:08 pm »
mih, аз пих витамини до края на бременността и после докато кърмех. В Щатите това е първият и последният въпрос на всяка консултация и всеки преглед на бременната - дали си пие пренаталните витамини. Пренаталните витамини са рутинна превантивна мярка - евтини, безвредни и могат само да помогнат.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #753 -: Април 21, 2014, 20:44:24 pm »
Аз не пия витамини. Пиех фолиева киселина до към средата на петия месец. Нито доктора по здравна каса, нито на частно където ходя или при специалиста по ФМ не са ми предписали витамини, макар че питах, казаха че изследванията ми са добре, а има достатъчно плодове и зеленчуци.
Аз обаче на своя глава си купих пренатални витамини, пих ги 10 дни и явно от желязото в тях, започнаха доста тъмнозелено-черни изп... и доста се стреснах и ги спрях. Утре съм на преглед по ЖК и смятам да питам.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #754 -: Април 21, 2014, 22:29:02 pm »
И аз пиех витамини Пренатал и желязо и магнезий, защото получих крампи. Започнах ги някъде около 17 гест. седм. почти до края на бременността. Отидох да раждам със завиден хемоглобин и моят лекар беше доволен. :-)

http://apteka.framar.bg/30007189/%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-100

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #755 -: Април 21, 2014, 23:31:29 pm »
mih, аз пих витамини до края на бременността и после докато кърмех. В Щатите това е първият и последният въпрос на всяка консултация и всеки преглед на бременната - дали си пие пренаталните витамини. Пренаталните витамини са рутинна превантивна мярка - евтини, безвредни и могат само да помогнат.

И аз като цигу, само че в Германия и Люксемб.рг.

*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #756 -: Април 22, 2014, 09:06:08 am »
Момичета ,Здравейте  включвам се ако позволявате в темата на бременните,вчера ми беше първия преглед след силно пол.тест от 1321 ед. и сме малко в шок всичките ембриончета са станали-4 плодни сакчета  видяхме ,след 10 дни сме на преглед и трябва да се прави редукция.
Дано всичко мине нормално,ако някой има информация за редукцията да пише.Благодаря ви!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #757 -: Април 22, 2014, 09:22:55 am »
здрайвейте момичета и хубава седмица от мен. Сънита, честито и добре дошла в темичката. Леко бременеене и само хубави емоции от тук нататък. Дано да минеш безпроблемно редукцията, за съжаление съвет не мога да дам, моето ембрионче е само едно.
Сега да ви кажа - вчера обявихме новината на семейството. Аз много треперих как ще реагират моите родители, защото при мен ситуацията е малко по-особена. Имам две деца от първия брак - почти на 20 и на 16 години. От новата връзка мъжа ми не е първа младост. Аз самата съм на 38. Та не можех да прогнозирм въобще каква ще бъде реакцията им. Но.......... те пък много се зарадваха. Дори баща ми го кръсти пумпалче от сега :lol: А майка ми пък щяла да се пенсионира да идва да го гледа :? Брат ми пък каза че съм младо момиче и нямало да има никакви проблеми да си родя още едно здраво детенце.  :D Въобще всичките ми опасения за остри реакции отидоха по дяволите в момента на обявяването. Дори и снимки на бебо им показаха и вкички бяха много щастливи. А дъщеря ми - тя пък вече знаеше, от сега иска да почваме да купуваме дрешки за малчо.  :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #758 -: Април 22, 2014, 09:42:05 am »
Здравейте момичета!

Гледам, че темата малко се пораздвижи след празниците.

sunita_30, добре дошла сред нас. Дано всичко при редукцията мине добре и се радваш след 9 мес. на едно, може и на две сладки бебенца. :) Аз също не мога нищо да те посъветвам, но в тази тема може да попиташ: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47951.0 Познавам момичета от форума, които след тази процедура гушкат щастливо дечицата си.

mira_mimi, дано бебока си изтрае поне до на1алото на 9 мес. на топличко. Знам че с по-голямо дете е трудно да се почива, но ако има кой да гледа каката се възползвай.

mel_76, та какво ти е на възрастта. И аз съм на 39г., но децата подмладяват. Поне ще си имаш помощници.  :lol:

Гледам нещо lili2011 се изгуби в последно време, липсват ми нейните остроумни постове. Биляна, и при теб момента наближава, дано всичко мине добре.

Приятен ден на всички!


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #759 -: Април 22, 2014, 10:02:58 am »
Благодаря ви много момичета ,че споделихте за витамините :bighug:

Винаги съм си мислила,че първотот нещо което ще направя след като забременея ще е да почна витамини :)
Но преди ин витрото си казах,че каквото каже Док това ще е.Аз съм в 8 г.с. ,но още не съм пила витамини,тъйкато Док не е споменавал.Мисля при следващия преглед да питам за витамини и за хемоглобина ми.Нямам търпение ,прегледа ми е след месец ,но по -скоро мисля да отида.

Мелче,много ми беше интересно как са реагирали :DТъкмо днес вече щях да те питам :lol:
Браво много се радвам,че опасенията са ти били напразни :DА какви помощници ще си имаш.супер супер osi_9.И наистина какво ти има на възрастта,страхотна си е :wink:Хич не си дъртичка ама хич :lol: :lol: :lol:
Мелче,ти пиеш ли витамини ,говорила ли си с Док по тоя въпрос.

Сънита,добре дошла :)
Лек ден на всички