0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Гане, и нас ни задържаха миналото лято на митница независимо, че бяхме тримата! и с британски паспорти!, защото детето ни още не е регистрирано в БГ. Държаха ни 20-30мин, за да проверяли дали бебето имало ЕГН

само с британски паспорти ли бяхте? ако да - на какво основание ще ви искат детето да е регистрирано в БГ? отде знаят изобщо, че сте "българи" (по паспорт, де)

Да, влязохме и излязохме само с британските паспорти, заради детето. Мислих да подавам документи за гражданство за нея, но си бяхме само за 10-ина дни и не ми се губеше време по институции. В паспортите има място на раждане  :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
излизаме от темата, но Bobbie, аз лично одобрявам това, че се изисква съгласие от двамата родители за извеждането на детето от страната. това е направено само за добро! друг е въпросът дали винаги го спазват и на всички граници.

американците като имат право сами да извеждат, затова четем постоянно драми за отвлечени деца от бивши съпрузи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, то хубаво, и аз нямам нищо против и не ме бърка да изискват съгласие, обаче може ли да ми обясниш логиката да си внеса детето в България, пък после да го изнасям и да го крада???
Пък да не говорим що народ има дето е продал децата и в Гърция, ама тях не ги спират... щото са цигани сигурно и не им пука на граничарите...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джам, то хубаво, и аз нямам нищо против и не ме бърка да изискват съгласие, обаче може ли да ми обясниш логиката да си внеса детето в България, пък после да го изнасям и да го крада???

веднага ти я обяснявам логиката. държавата носи отговорност да не се извеждат децата на гражданите й от държавата - да не биват отвличани на територията на друга държава. когато влизате на наша територия, опасност няма, държавата може да си приложи законите и да защити децата.

но предлагам да се върнем към основната тема, все пак.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Хубаво, ама за мен не е логично да го внеса, пък после да го изнасям, ако ще го крада. Особено ако се очаква да имам главоболия :? Като носи отговорност, що я носи само за определени индивиди?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Джаме, и немските деца могат да пътуват само с единия си родител без да е нужно каквото и да било от другия. При подаването на заявлението за паспорта искат да присъстват и двамата.

Моите са с немски паспорти. Той има и бг гражданство, тя - още не. Не съм правила и нямам и намерение да давам грешни пари и за бг паспорти. Питах в моето МВР дали съм длъжна. Отговорът беше, че ако искам. Ами, не искам.

Гане, разкажи за немските градини и училищата при вас, че някой се интересуваше (ако не те затруднява).

*
Да имаме един път и ние нещо по-добро от немското и американското. Също одобрявам да има такъв закон. Там сигурно има други закони, които ние нямаме, но ги спазваме и не търсим каква е логиката, след като България няма такъв. Гане, съжалявам, че са ви причинили нерви и неудобства, но хората са си вършили работата и това е за добро. Това, че са се държали грубо и са разплакали детето не ми се коментира :(
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 06:28:53 am от cygnus »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Джам и аз го одобрявам, просто казвам как е. Но не е домислено, защото има случаи, когато единият изчезне и го няма години, а те пак не ти дават да си изведеш детето.  Тук се иска съгласие само при вадене на паспорт, но паспорта важи цели 5 години за децата и много неща се променят междувременно. За България -  в случя с Ганка те са си свършили правилно работата. Тя казва, че преди е можело за хора пътуващи до ЕС. Обаче от тук със сигурност никога не е било позволено само с един родител да пътува дете, без декларация от другите.

Ганке, детето ти е българкси гражданин, може да си влезе в родината, когато си пожелае и само на границата да е, България пак трябва да го пусне да влезне и после да се погрижи за него. Но когато излиза, естествено че българската държава трбява да е сигурна, че не се отвличат гражданите и, според законите си. Според мен това не би трябвало да те разочарова, а да те радва, че си вършат работата. Виж, грубото отношение по границата е пословично, ама то не е нещо ново. Мен ме направиха на нищо, защото съм заксъняла за самолета след като се чекирахме и влезнахме зад паспортна проверка, въпреки, че им обясних, че детето ми е имало астма и е трябвало да спра в коридора да му направя инхалацията. Ми може би трябваше да я оставя да спре да диша според тях. Пълни идиоти.


  
*
Да допълня обаче нашите служители, не само на границата, а и навсякъде не считат за редно да уважат и да се погрижат за комфорта на човека, когото обслужват. Не казвам, че са много интелигентни и възпитани тамошните просто това им влиза в длъжностната характеристика, може да те върнат, но ще го направят учтиво, с усмивка, без да те унижат. Това прави вепчатление веднага при пътуване се усеща. Ако бяха подходили по-цивилзовано може би нямаше толкова да те ядосат и разстроят.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 06:42:26 am от cygnus »
*
Да се вмъкна леко и аз в дискусията. :)В последните няколко лета ми се отдаде възможност да поработя на нашето летище и то точно в контакт  с пасажерите./и не само/ Имам поне по 3-4 случая близки до това ,което обсъждате.Много е неприятно,защото обикновено са много трагични и с много сълзи.Майката с две те деца, ама с разлика в годините- пускат едното, другото не можело...? 8Или един родител с дете, уж подготвени документите,но се чака за допълнителна проверка или пък -изискват се две оригинални декларации,не само една/промяната е от преди три дена. и т.н. нелепи .но и много травмиращи ситуации. Гранична полиция които са на Паспорт контрола, нямат нищо общо с Митницата нито с Chek-in на летището или на авиокомпанията.И Гранична и Митница могат да те направят на маймуна ако поискат,при това въобще не ги интересува ,че самолета ще излети,че следващия е след два дена и ти трябва да си закупишнов билет,защото авиокомпанията няма касателство в случая :(.исках само да кажа,че в много от случаите наредбите и техните си вътрешни правила се сменят в движение,без нужната информираност за пасажерите и това води до проблемите. Толкова ли не може,поне в това отношение да с приемат едни трайни,устойчиви правила и да приключим :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Доне, има промяна в закона, която никъде не е отразена. И има значение дали живееш постоянно в чужбина или не. Особено когато семейството живее зад граница, има различни условия за извеждане на дете в чужбина. И не, не съм нарушила закона. Защото вътре пише, че аз съм длъжна да удостоверя, че живея в чужбина за повече от 183 дни. Аз съм го направила. И въпреки това ми заявиха, че не мога да изляза. Просто защото така реши служителя. Вътре е написано - по преценка на служителя, дори и да представиш документите, които ти искат, пак е по преценка на служител. Така че не ми обяснявай как точно си е свършил работата, в случай, в който преднамерено се заяде. Изискване за стикер и адрес в паспорта - аз ли си пиша паспорта или МВР? Немците не издават стикери, отдавна не сме с визи. Той просто нямаше работа в неделя и реши, че аз съм великия престъпник...
Рачо, благодаря за вметката - ето за това говоря.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 09:45:41 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Гане,
 Преди да получим канадските паспорти, имахме permanent residence card, и с тях удостоверявахме факта, че живеем постоянно в Канада. Пускали са ме с големия син сами, но са ми искали картата на излизане за удостоверяване.
Служителите явно са взели присърце твоя случай, но ако се замислим, били са в правото си, съгласно изискванията. Ако сте минавали досега без проблеми, просто сте имали късмет, някой не го е било грижа толкова. Изпадала съм в  случай на Виенско летище, но хората си бяха в правото си да не ни пуснат да влезем в Канада и не съм обвинявала никого. После разбрахм, че хора в подобно положение са били пускани. Грешката ми струваше около 2000 евро и 7 дневна ексукрзия във Виена :D
Не искам да оправдавам служителите, можеха да си затворят очите и да ви пуснат. Но понеже съм патила с гранични институции, имам си едно на ум винаги, преди пътуване  си проверявам какво, кое и как. Обаждаш се и питаш - има ли промени в наредбите или няма.
Не се настройвай толкова срещу България, има много по страшни проблеми тук.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Мисля, че не всеки може да емигрира...дори да е гладен..Да емигрираш изискват се други качества и на първо място смелост.Също така има значение на коя възраст и дали си сам или не. Със сигурност когато си сам и под 30г решението се взима по-лесно  :) Бях на почти 25г когато емигрирах в България :lol:.Българите казват,че в родната ми държава животът е бил по-добър, но всъщност те не емигрират много насам :lol:Моята емиграция била от "трън на глог" , но зависи от човека дали ще се интегрира и ще върви напред или дали ще оцелее и ще тъпчи на едно място  кдето и да емигрира....това е моето мнение. А дали искам да емигрирам още ? Да,но да имам 10 г. по-малко. За една жена е трудно да се реализира след 40г и с малко дете още :lol:Но, бях на крачка да емигирам преди 2г. Просто животът е непредвидим и винаги може да ти писне и да ти се иска да емигрираш. Борих се 5г.да раждам дете в БГ.,но не бих попречила на детето си да емигрира ,ако така ще му е по-добре.Със сигурност бих помогнала с каквото мога. Друг е въпроса, дали ако той пожелава да съм до него в емиграция, бих могла да емигрирам на старини? А вие?
И още нещо. Със сигурност се живее по-лесно там кдето има правила. Номера е да идва англичанина или германеца тук в Бг. без готови пари и  да оцелее :lol:
А , и последно , също така мисля че има значение дали си жена ....просто жените имат много по-малко време да се реализират и да раждат деца....докато един мъж може и на 50 г.:?
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 01:34:22 am от Ваня:) »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Вътре е написано - по преценка на служителя, дори и да представиш документите, които ти искат, пак е по преценка на служител. Така че не ми обяснявай как точно си е свършил работата, в случай, в който преднамерено се заяде.
Това за преценката мисля че е навсякъде. Например тук изрично пише,  че дори и да ти е дадена зелена карта, служителят може да прецени и да не те пусне в САЩ.


  
*
Добро утро.Боби, тук става въпрос за някакви правила,които се променят често,без да има информация за това, за норми,които трябва да са ясни,за бюрокрация,която колкото и да е досадна,цели да улеснява и властите и гражданите. Не говорим за преценка за първо посещение в страната,където властите си имат право кой да пуснат и кой да не пуснат по техни си критерии. да не забравяме ,че "Зелена карта " е на лотариен принцип и възможността да я получат и :опасни: хора е голяма. :o Помня мои познати как се оплакваха от субективното отношение при кандидатстване  за Американски визи в тяхното посолство, но това въобще не е същото.
Ваня, права си много за възрастта. Много е трудно вече,но ако човек се реши,отчаян и разочарован, виждайки какво се получи в последните 23 години и какво ни очаква,мисля че може да пренебрегне този фактор. Особено ако не таи големи амбиции за професионално израстване. и все пак ,всичко си е строго индивидуално.За мен също тази мисъл е много трудна, но все повече се усещам,че все повече я засичам в главата си... :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
В Щатите пускат, ако имаш обратен билет, а в случая дори и да имаш, пак не можеш да излезеш. И не става въпрос за преценка в случай, че виждаш някой, тепърва влизащ в една държава, а за това, че човек, който има вече някаква гранична история не го пускат. И за това, че правилата се менят в рамките на дни, а никъде не е оповестено какво точно е променено. Не вярвам в Щатите правилата да се менят с часове?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Познавам хора, които доидоха в Канада на 50 години. Оправиха се, бяха бивши спортисти   учители по тенис на маса в България.

Всичко е въпрос на мотивация и характер. И разбира се доза късмет. Ако се свържеш с правилните хора, шансът да успееш е по-голям.
:)

Когати ни спряха на летището във Виена ни казаха, че няма да ни пуснат да летим за Канада, бяхме с близнаците. Техните документи бяха наред, нашите не- промяна в наредбата ;). Не ни пуснаха. Бяхме пътували много пъти напред назад, това не ги интересуваше.
В друга страна, без куфарите, без дрехи, без храна за децата, добре че имахме кредитни карти - но пък изкарахме добре, разгледахме Виена.
 :D
Не знам къде би следвало да се публикуват промените - и кой трябва да уведоми пътуващите....
Когато си поръчвам билети онлине, винаги има съобщение да си проверим документите и да сме сигурни, че всичко е наред.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Рачо, специално за хора живеещи в Щатите тези правила не са се сменили в последните 20 години, в това съм убедена, понеже имаме не един подобен случай през годините. Вероятно за случя на Ганка, понеже живеят в ЕС и може затова да е било разрешено след като сме влезнали в ЕС, не знам. Но аз лично през годините знам за няколко случая спряни точно по тази причина. Миналото лято близък мой приятел не можа да си доведе децата навреме, за да за почнат училище, по абсолютно същите причини. Абсолютно аналогиче случай, той го вди с него, майката остава в САЩ, вкарва ги в България и не може да ги изкара. Преди няколко години пак имахме подобен случай. България винаги е имала много строги закони за изкарването на деца и аз както вече казах ги подкрепям. По-скоро съм възмутена, че някога въобще са ги пускали. Аз лично съм по-склонна да вярвам, че те винаги са имали това право, но не са го упражнявали за ЕС. За тук знам, че винаги са изисквали декларация от другия родител..


  
*
Боби, за случаите, когато единият се покрие с години, че и издръжка не плаща, има си съд, който отнема родителски права. Имам една такава приятелка, която по този начин отне правата на бившия си мъж. Иначе живее в чужбина с детето и такава декларация й беше необходима.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
За да се върнем към темата, има ли някоя от вас, освен Вени, с активна процедура за емиграция за Канада?
За Европа няма процедура, нали?
Как смятат  тези от вас, които искат да заминат за Европа,  да се узаконят в стария континент?

Знам че вече може да се работи свободно там...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last