0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,
бихте ли погледнали 2 спермограми на мажа ми. Първата е от 09.05.2006г. Правена е в Тина Киркова. Резултатите са следните:

Въздържание 5 дни
Обем на еякулата - 7,0 мл
 Реакция рН - > 8
Аглутинация (+)
вискозитет - нормален /повишен > 60 мин.
Други клетки 20-25 левкоцити (под 10 на поле)
концентрация на сперматозоидите - 23 млн/мл  40-160млн.
обща подвижност
% с нормокинеза - 50 (>60)
% с хипокинеза - 15
% с акинеза - 35 (<30%)

Морфология на сперматозоидите
Нормални форми 60%
Дегенеративни форми 40%

Заключение: Олигоастепоспермия ІІ степен

Резултати от 22.06.2006г- Цибалаб
Обем 7 мл.
Сперматозоидна концентрация 40млн/мл
Сперматозоиди с нормокинеза 80%
Сперматозоиди с хипокинеза 10%
Сперматозоиди с акинеза 10%
Сперматозоиди с нормална морфология 95%
Левкоцити 20-25 на поле
Брой нормокинетични сперматозоиди 32 млн/мл
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 224 млн

Микробиология:
ЕЯКУЛАТ
Не се изолират аеробни патогенни микроорганизми
Не се изолира Candida spp.


Резултатите нищо не ми говорят и ще съм много благодарна за мнението ви.



Re: Спермограма с молба за мнение и съвет
« Отговор #1 -: Юни 27, 2006, 14:04:01 pm »
Спермограмата от Цибалаб не я брой за такава - абсолютно нереална е! Само микробиологията им вероятно е вярна. А тази от Тина Киркова нещо не ми харесва. В този подфорум има закована тема за референтни стойности за спермалент анализ - в спермограмата ви нещо не са наред.

Направете нова спермограма (на друго място - www.invitro-bg.com или www.ivf.bg) и се консултирайте с уролог.
*
Re: Спермограма с молба за мнение и съвет
« Отговор #2 -: Юни 27, 2006, 14:06:05 pm »
Здравей! Трудно е аз да коментирам резултатите от тези спермограми. Но за да имате реална представа за положението при половинката ти е необходимо да сте направили спермограма в клиника по стерилитет. Иначе всичко е само напразни предположения. Качествени места в София за правене на спермограми са центърът на д-р Владимиров /при д-р Тачева/, както и при д-р Стаменов.


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Спермограма с молба за мнение и съвет
« Отговор #3 -: Юни 27, 2006, 16:33:36 pm »
Напълно подкрепям мненията на Вия и Зайчето за центровете, в които се правят достоверни спермограми, но ми прави впечатление, че и в двете спермограми е отбелязано "левкоцити 20 - 25 на поле", а в микробиологията не се откриват патогенни микроорганизми 8O.
Наличието на  левкоцити над допустимото количество (т.е. под 10 на поле) говори за някакъв възпалителен процес. Направете нова спермограма и микробиология с антибиограма в някоя от клиниките, които са ти посочили момичетата.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Спермограма с молба за мнение и съвет
« Отговор #4 -: Юни 27, 2006, 16:38:19 pm »
Понякога увеличените левкоцити са признак за варикоцеле.
Повторете спермограмата в един от посочените центрове и после при андролог на преглед.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Спермограма с молба за мнение и съвет
« Отговор #5 -: Юни 27, 2006, 18:13:43 pm »
Мацки, на мен ми се струва, че е хубаво уролог да прецени къде да се търси възпалителния процес - в пикочния мехур ли, в простатата ли, в уретрата... Затова новата микробиология може би е излишна, но нова спермограма със сигурност е хубаво да се направи.
« Последна редакция: Юни 28, 2006, 06:30:02 am от little_rabbit »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма с молба за мнение и съвет
« Отговор #6 -: Юни 27, 2006, 23:03:56 pm »
Велизария, поддържам мнението на момичетата - нека направи спермограма в клиника по стерилитет. Щом сте от София, имате избор, на сайта има дадени адреси на клиники ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу