0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Висок естроген
« -: Ноември 30, 2013, 23:35:10 pm »
Здравейте,

днес ми е 3-ти ден от цикъла и си пуснах хормони. Много ме притесни високия естрадиол :( На какво може да се дължи? Ще отида на лекар като ми свърши кървенето, но ще се пръсна от притеснение дотогава. Този месец ми закъсня с 5 дни, а след предполагаемата овулация и гърдите са ми много болезнени...

Име на теста (изследването)     Резултат    Единици    Референтни граници
TSH ( Тиреотропен Хормон )     1.790          mIU/l           0.27 - 4.20
Prolactin ( Пролактин )               582.90        mIU/l          М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )    25.19           IU/l             М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   8.73             IU/l            М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)                2224.00        pmol/l        М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone ( Тестостерон )   1.13              nmol/l        Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Висок естроген
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2013, 23:43:20 pm »
Здравей! Наистина ти е доста висок Естрадиола, но не е само той. ЛХ също е доста висок. Вероятно е да имаш силно изразен СПКЯ, предвид стойността на ЛХ, а Естрадиола да е от задържан фоликул, спомена, че си имала закъснение на цикъла. Пролактинът отива към горна граница, спази ли всички изисквания за вземане на проба за Пролактин?
Правила ли си УЗИ между 3-5 ден? Виждат ли се множество фоликули в яйчниците? Доста високи са тези стойности, да не е лабораторна грешка? Друг път правила ли си тези изследвания? Може би трябва да ги повториш в друга лаборатория. Но задължително се консултирай с лекар.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Висок естроген
« Отговор #2 -: Декември 01, 2013, 00:23:26 am »
Здравей, sixsens!
До декември 2012 приемах противозачатъчни. След като ги спрях нямах проблеми първите месеци. И така до април, когато започнахме с първите опити за бебе... Цикълът ми стана нередовен - от 19 до 32 дни. Първоначално го отдадох на стрес, защото подготвях и сватба тогава, но вече 2 пъти имах зацапващо кървене от дните на предполгаема овулация до следващия цикъл. Първия път ми видяха една фоликулярна киста 2 см, но после я нямаше. Втория път, преди 2 месеца, на ехографа не се виждаше нищо нередно. Не са ми пускани изследвания, освен цитонамазка, тя е втора група.
Хормоните си ги пуснах сама, защото съм записала час за клиниката на д-р Владимиров през януари и исках да се подготвя. Правих ги в Цибалаб.
Вече се съмнявам в гинеколога си, но предполагам засега пак ще трябва да й се доверя, защото не знам къде другаде мога да отида без да чакам със седмици за час :(
С този естроген предполгам е добре да си направя ехография и на млечните жлези... можете ли да ме насочите към някой специалист?
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Висок естроген
« Отговор #3 -: Декември 01, 2013, 23:47:28 pm »
Здравей! Януари не е толкова далече. Моят съвет е да си изчакаш часа за д-р Владимиров. Той ще ти каже какви изследвания да пуснеш, вероятно ще повториш хормоните, предполагам ще предпочете в тяхната лаборатория да ги пуснеш, което е нормално. По това, което описваш, много е вероятно да имаш СПКЯ и да задържаш фоликули, откъдето идва и високия естрадиол. Щом нямаш доверие на гинеколога си, защо пак ще ходиш при него? Това е загуба на време и пари, но ти си знаеш.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Висок естроген
« Отговор #4 -: Декември 02, 2013, 17:14:14 pm »
 Здравей! Изобщо не съм специалист, но това което мога да ти кажа е, че има голяма разлика при различните мерните единици. Специално за естрадиола и в самата клиника са ми казвали, че резултата трябва да го разделиш на 3,67. Намерих един калкулатор, който ги преобразува. Има доста включени хормони и на мен ми беше много полезен.  http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/ Според него твоя Естрадиол 2224.00 pmol/l реално е 605,83 pg/ml , което пак е високо но поне не е толкова стряскащо. Аз също съм при д-р Владимиров и неговата клиника работи с Цибалаб.
Re: Висок естроген
« Отговор #5 -: Декември 03, 2013, 19:25:04 pm »
Благодаря, lioni! Наистина се успокоих малко. Мислех, че референтните граници е редно да се дават в същата мерна единица, но все пак изследванията са си предназначени за лекари, те трябва да го знаят... Просто ми се искаше да ускоря малко нещата с изследванията, защото чакането е мъчително. А и после ме чака борба, ако наистина е СПКЯ...

Благодаря, че ме изслушахте... радвам се, че ви има!

 :offtopic:
Нова съм във форума и още ми е трудно да се ориентирам къде да си задавам въпросите... ще търся по-внимателно преди да пускам нова тема!
Желанието ми за Коледа е: Нито едно семейство да не остава без дете и нито едно дете да не е без семейство.