0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #740 -: Януари 21, 2014, 11:39:20 am »
Аз всъщност нямам друг зор да ходя преди ФМ на женска консултация, освен да пуснем рутинните кръвни изследвания и да се реагира ако има някакъв проблем - нисък хемоглобин, кръвна захар, такива неща. Слънце 87, ти какви резултати споменаваш, че е видял гинеколога при първото ходене на ЖК. Явно си била направила предварително изследвания?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #741 -: Януари 21, 2014, 11:46:15 am »
Слънцето  аз също имам киселини,и аз  непрекъснато мисля че като хапна и ще мине.Казаха ми за киселините да пия сода с лимон(Газирана).Аз още не съм се записала ЖК,как мислите след като ходя при лекаря който ми прави ин витрото,нужно ли е да се записвам и при друг.И можели и при двамата да ходя.
Според мен си се запиши за ЖК, защото поне част от изследванията, които са необходими ще можеш да ги пуснеш през ЗК.Ще взема да си направя днес газирана вода с лимон да видя дали ще има ефект.Иначе вчера си бях взела газирана вода и даже имах чувството че от нея имах още повече киселини.
Момичета може ми някой да ми изпрати на ЛС телефона на д-р Начев да взема да му се обадя, че аз го имам записан ама някъде вкъщи, а съм на работа.
Хоуп аз бях ходила на преглед при една гинеколожка, при която си ходех преди АРТ процедурите, но аз при нея ходех през фонд за допълнително здравно осигуряване, който имам от работата.И тази същата лекарка обаче работи и с фонда и със ЗК.И аз след ФМ отидох при нея през фонда и тя ми назначи някои изследвания и ми каза, че следващият път като отида трябва да си взем направление от личния лекар за да ме запише на ЖК и през ЗК направихме сега само една цитонамазка.Тя ми обясни, че ще ми прави изследвания и прегледи и през фонда и през ЗК, за да може да не се налага да доплащам допълнителни изследвания и прегледи.Ох много обяснителна станах :oops:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #742 -: Януари 21, 2014, 11:52:20 am »
Аз си записах час три седмици преди ФМ. На 6 януари беше и ми дадоха час чак за февруари, защото имало много момиичета. Бих посъветвала момичетата, които мислят да се записват да проверят дали има часове при избрания лекар.
Слънчице, направи консултация с Начев, ако ще само по телефона да е. Просто виж какво мисли.
Морско момиче, скоро четох в мамата как се обръша бебе, ще опитам се намеря къде беше ако искаш да опиташ.
Целувки на всички и особено на очакващите ФМ,
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #743 -: Януари 21, 2014, 11:54:01 am »
Не, защо, ето разбрах, че първо трябва да взема направление от личния, както предполагах, но не бях сигурна. Така, че първо ще отида при него - после при гинеколог да се запиша на ЖК. Благодаря за информацията!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #744 -: Януари 21, 2014, 12:04:45 pm »
Привет момичета! Здрави бебета около термин на всички!

Аз съм ЗА ЖК. Все пак си е още едно мнение. Ходех в Тина Киркова, паралелно с клиника Надежда, и доктора по ЖК, въпреки допотопната техника, винаги беше много близо до мнението на докторите от клиниката.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #745 -: Януари 21, 2014, 12:09:13 pm »
Здравейте, момичета!

Записването на ЖК е около 12 г.с. Аз дори не помня преди или след ФМ се записах :). Полезно е да имате лекар от ЖК и пак да си се следите където другаде искате. От ЖК освен на болнични, имате право и на някои изследвания през ЗК. Накрая от там ще ви дадат и всички документи преди раждането. Аз лично съм доволна от моята лекарка от ЖК, защото не я избрах само формално.

За пазаруването не е добре да се отлага за след раждането, нито съвсем за накрая, когато ставаме по-трудноподвижни :). Аз започнах да се оглеждам по бебешките магазини около шестия месец, но първите дрешки купих по-късно. На мен много ми помогна споделеният опит на вече родилите момичета, за да не се увличам да купувам повече от нужното. А и доста неща ми дадоха. Все още имам да пазарувам някои неща от първа необходимост, но до края на януари май ще приключа :).

морско момиче, и ти ще си имаш рибка  :D. Пожелавам ти леко да минат дните до срещата с бебо.

47 Smiles, нисичко ти е кръвното, но по-добре ниско, отколкото високо. Ако това ти е нормалното кръвно, не се притеснявай! Можеш да пиеш червено вино от време на време, пък даже и кафе, но по малко.

Хубав ден и хубави новини след ФМ!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #746 -: Януари 21, 2014, 12:44:36 pm »
Хайде да се запишат много нови мами тук и да споделяме само хубави моменти от бременността си :)

Ами хайде да се запиша...
Колкото повече, толкова повече..., нали така?
Накратко, за тези, които не ме познават - Първото ми дете е от първи опит инвитро, преди него 5 неуспешни бременности /2 извънматочни и 3 спонтанни аборта/, сега съм бременна отново след инвитро.
До вчера знаехме, че са 2 бебета, преди седмица им чухме сърчицата, оказа се обаче, че едното е спряло развитие. За сега всичко с другото изглежда ок, стискаме палци да е така и занапред.


Супер новина, Неда! Поздравления! Всичко да мине по вода! Успех и късмет на всички бременни!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #747 -: Януари 21, 2014, 16:25:21 pm »
Здравейте :)Аз съм нова във форума.В 5г.с. съм.Днес бях на преглед.След 10 дни съм отново да се чуят сърдечни тонове.Единственото,което малко ме притеснява е,че имам двурога матка,но докторът каза,че ще се износи,защото е в по-широкия  рог.Интересува ме дали винаги при двурога матка се ражда секцио.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #748 -: Януари 21, 2014, 19:22:26 pm »
Цитат
Слънцето  аз също имам киселини,и аз  непрекъснато мисля че като хапна и ще мине.Казаха ми за киселините да пия сода с лимон(Газирана).Аз още не съм се записала ЖК,как мислите след като ходя при лекаря който ми прави ин витрото,нужно ли е да се записвам и при друг.И можели и при двамата да ходя.
« Последна редакция: Днес в 11:35:40 от geri03_73 »
момичета на мен ми помага против киселините хапването на ябълки,но трябва да са златна превъзходна.Страшно бързо облекчават :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #749 -: Януари 22, 2014, 08:29:29 am »
Слънцето  аз също имам киселини,и аз  непрекъснато мисля че като хапна и ще мине.Казаха ми за киселините да пия сода с лимон(Газирана).Аз още не съм се записала ЖК,как мислите след като ходя при лекаря който ми прави ин витрото,нужно ли е да се записвам и при друг.И можели и при двамата да ходя.
Аз изобщо не съм записвала ЖК, не сметнах за нужно. :wink: Ходих единствено при лекарката от клиниката, в която забременях. Изследванията си ги плащах при тях, не са толкова начесто, нито толкова скъпи...Накрая ме попита къде ще раждам, можеха да ми оформят документи и за държавна болница, но аз предпочетох да не рискувам :) Ти си решаваш, разбира се, аз просто уточнявам, че можеш и да НЕ записваш ЖК. :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #750 -: Януари 22, 2014, 09:01:28 am »
Аз още се колебая за ЖК.
Слънцето  аз също имам киселини,и аз  непрекъснато мисля че като хапна и ще мине.Казаха ми за киселините да пия сода с лимон(Газирана).Аз още не съм се записала ЖК,как мислите след като ходя при лекаря който ми прави ин витрото,нужно ли е да се записвам и при друг.И можели и при двамата да ходя.
Аз изобщо не съм записвала ЖК, не сметнах за нужно. :wink: Ходих единствено при лекарката от клиниката, в която забременях. Изследванията си ги плащах при тях, не са толкова начесто, нито толкова скъпи...Накрая ме попита къде ще раждам, можеха да ми оформят документи и за държавна болница, но аз предпочетох да не рискувам :) Ти си решаваш, разбира се, аз просто уточнявам, че можеш и да НЕ записваш ЖК. :wink:
Аз още се колебая за записване ЖК.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #751 -: Януари 22, 2014, 09:03:42 am »
А как смятате дали ако реша да се запиша за ЖК вече е късно тъй като съм в13г.с
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #752 -: Януари 22, 2014, 10:05:44 am »
А как смятате дали ако реша да се запиша за ЖК вече е късно тъй като съм в13г.с
Според мен тъкмо навреме, стига да има часове. Ако смятат да те записват за март по-добре потърси друг лекар. Моето първо ходене на ЖК ще бъде в края на 15- та седмица.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #753 -: Януари 22, 2014, 11:07:06 am »
А как смятате дали ако реша да се запиша за ЖК вече е късно тъй като съм в13г.с
Според мен тъкмо навреме, стига да има часове. Ако смятат да те записват за март по-добре потърси друг лекар. Моето първо ходене на ЖК ще бъде в края на 15- та седмица.

Аз ако реша да се запиша нямам такова притеснение за часове,тъй като в Благоевград няма такъв проблем.И сигурно утре ще отида до личната за направление и тогава ще отида до АГ-то да се запиша.Но смятам да си ходя и в София в клиниката където ми правиха ин витрото.

А когато отивам да се записвам на ЖК освен ултразвуковите изследвания,ФМ и БХС какво трябва друго да нося.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #754 -: Януари 22, 2014, 12:59:59 pm »
За да се запишеш в ЖК не трябва да носиш никакви изследвания.Само направление от ЛЛ
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #755 -: Януари 22, 2014, 13:50:51 pm »
Здравейте момичета! В 9 г.с. съм и искам да ви попитам ако има някой, който е боледувал с какво се е излекувал. Имам хрема и лека т. 37,4. Акушерката в клиниката ми каза да си купя Биопарокс за гърлото и хремата и да пия чайове с мед и лимон, но за т. незнам, само парацетамол ли мога или нещо друго?  Малко ми е притеснено за бебчо, защото ми казаха че сега е най рисковано.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #756 -: Януари 22, 2014, 14:11:49 pm »
geri03_73, аз посещавах двама лекари успоредно, единият от които- гинекологът от ЖК. Посещението при АГ от ЖК ми беше нужно единствено заради болничните. От четвъртия месец до термин бях в постоянен болничен и всеки месец ходех за продължаването му. Освен това, редовно ми измерваше обиколката на корема, няколко кръвни изследвания и една микробиология. За записване е нужно само направление от ЛЛ.
Добре дошла, MiaMia! Относно двурогата матка, има лични специфики и най-точно ще ти отговори твоят лекар. Важното е да избереш добър специалист, на който имаш доверие, за стриктно проследяване на бременността, за компетентна и навременна реакция при нужда, особено с напредване на бременността. 
Желая ти лека и спокойна бременност!

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #757 -: Януари 22, 2014, 14:23:37 pm »
Момичета и аз като Силванчето имам въпрос за лекарствата.
С температура съм и не мога я сваля от снощи. Стои си 38 и парацетамола, който ми изписа док не помага.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #758 -: Януари 22, 2014, 15:09:15 pm »
47 Smiles пробвай с оцет, за друго не се сещам, щом не ти помага парацетамола. Много е лош тоя грип, дано като стане студено да отмине.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #759 -: Януари 22, 2014, 16:48:36 pm »
Да, пробвай с кърпа, натопена в равни части оцет и вода. Чувала съм, че компоти /сокове/ от малини и дюли също действали противовъзпалително и температуропонижаващо, но не съм пробвала. След парацетамола важно е да се завиеш хубаво в топла стая, за да можеш да се изпотиш и тогава температурата по-бързо спада. Ако щъкаш насам-натам, особено ако не си на топло - може и да не подейства всеки път. Поне такива са моите впечатления от личния ми опит. Пий повече чай и всякакви други течности, които обичаш и имаш под ръка. Грижи се за себе си, почивай и се пази да не ти се усложни състоянието! Като вземеш мерки ще отмине за няколко дни.