0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Незнам дали тук е правилното място за такава тема и дали изобщо е добра идея,но все пак ще я изложа.Думичката опознавам е доста обширна,но в случая имам предвид,нещо повече от описанието,очи,коса,ръст и т.н. ,а именно възможността бъдещото семейство да види тези качества от листа хартия,на куп и то на живо,без излишните подробности,като имена и лична информация.А колкото до донора,да може и той да види къде отива генетичният му материал,не просто в стерилният контейнер пред него.Мисля,че тази възможност преди самото даряване би била по информативна и за двете страни,което пак не би нарушава анонимността им.Практически това може да се осъществи,като среща между двете страни преди даряването в клиниката и ако има взаимно одобрение,семейството което ще извършва инсеминацията да посочи донора си предварително,като получи неговият регистрационен номер от клиниката например.Без имена,без допълнителна информация.
*
Re: Донори на сперма и реципиенти да се опознаем
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2013, 19:26:34 pm »
За мен лично не е добра идея. Аз съм ползвала донорски сперматозоиди, но и през ум не ми е минало, че е добре да съм се запознала с донора. За мен лично медицинските показатели - нормална спермограма, липса на фамилна обремененост, кръвна група, ръст и т.н. са достатъчни. Мисля, че такава среща би била доста стресираща и за двете страни.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг